Viktor Schmidt

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Viktor.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2018, 19:55
Profese: Student ekonomie a psychologie

Viktor Schmidt

Příspěvek od Viktor.Schmidt »

Dobrý den,

Jmenuji se Viktor, mám 30 let, narodil jsem se v Karviné, jsem tudíž (i po matce) rodilým Čechem, ale mám i Švédské kořeny ze strany otce. Pocházím původem z jedné malé Moravské vesničky ležící ve Zlínském kraji poblíž hranic se Slovenskem. Žiji však už několik let v Praze 6 (většinu času jsem bydlel v Dejvicích, či na Ruzyni, avšak nově jsem se přistěhoval na Babu\Hanspaulku). Vedle Prahy, také částečně bydlím i ve Švédském Stockholmu, a Norském Oslu (dříve v Tromsø) Tudíž sem tam pendluji mezi Českem, Švédském a Norském. K dnešnímu dni studuji dvě dálková studia, psychologii na Stockholms Universitet, a ekonomiku, obchod, a marketing na Obchodní akademii v Praze 9 - Satalicích, kde docházím každou druhou sobotu. V mládí jsem poté vyučen pekařem, avšak... nikdy není tak pozdě dodělat si vzdělání. Ve volném čase se věnují zejména muzice, jelikož hraji na elektrickou kytaru a baskytaru hned v několika Metalových uskupeních, jak zde v ČR, tak i ve Skandinávii... mimoto se učím hrát i na Indický Sitár, píši texty, growluju, atd. Podomácku se věnuji také editaci fotek, videí, hudby, či vytváření 3D animací a filmů v programu Blender, a také velmi rád fotografuji.
Chtěl bych spojit psychologii, ekonomicko-obchodní povědomí, a umění, resp. kultůru, a přidat se k vám do strany Pirátů... samozřejmě tedy jen za předpokladu pokud lze tak učinit. Rád bych se v naší zemi České společně s vámi zasadil o něco dobrého a pozitivního. Činit a jednat pro pozdvihnutí této země, ne jen probírat u piva jak by se určité věci v tomto státě daly zlepšit, apod. jako to dělá většina České populace, která svým ,,počínáním'' události v politice a celkovém chodu státu nijak neovlivní. Jelikož vedle České Republiky pobývám částečně nějaký ten pátek i ve Švédsku a Norsku, mám tudíž povědomí o jejich systému, ekonomice, tržním hospodářství, apod., což by se do budoucna dalo u vás ve straně využít... dost možná kladně a prospěšně nejen pro stranu, ale zejména pro lidi, resp. pro České občany (tedy... pokud bych mohl vstoupit k vám do strany jakožto nový člen).

Kromě rodné Češtiny, potažmo pak Slovenštiny plynule hovořím: Anglicky, Švédsky, a Norsky (jazyková forma Bokmål), Dále se dorozumím i Norskou jazykovou formou Nynorsk, a Polsky... rozumím vzhledem k podobnosti severo-germanských jazyků také i písemné formě Dánštiny (avšak už nikoliv mluvené), a učím se Rusky, či Německy.

Nevím jaké máte na člověka a na jeho předchozí zkušenosti nároky, já jen vím, že bych chtěl se k vám touto spontánní žádostí zkusit připojit do strany, a následně se každým dalším krokem pokoušet o zlepšení života a podmínek k životu obyvatel této země, což se samozřejmě týká i nás samotných.
Jsem nestranný, nemám potřebu někomu nadržovat, či naopak někoho osočovat. Pokud by to vyšlo, mohl bych být s vámi ve straně... nastoupím s čistým štítem a otevřenou myslí, nijak nezkažen politickým děním z minulosti, ale naopak hledající nové výzvy, řešení a zejména pak zlepšení společnosti a společenského soužití, zákonů, atd.

Pokud by existovala nějaká možnost se k vám do strany připojit, jakožto další člen Pirátů, dejte mi prosím vědět, budu velmi rád a vděčný za jakoukoliv příležitost.

V každém případě vám za vše moc děkuji.

Mějte se krásně

S pozdravem
Anders K. Viktor Schmidt
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 286
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1047 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: Poptávka ohledně členství a spolupráce v Pirátské straně

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Viktore,

děkujeme za Tvé představení, snad se setkáme také osobně na krajské schůzi ve čvtrtek, pokud ti to vyjde:)

ještě pojďme k otázkám od předsednictva Krajského sdružení, které zodpovídají všichni zájemci o členství, děkujeme za čas, který tomu budeš věnovat:

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Těšíme se na tebe a přejeme hodně štěstí v novém roce:)

Zdraví Simona (koordinátorka Praha)
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“