Michal Macek

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 754
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Michal Macek

Příspěvek od Michal.Macek »

Dobrý den,
jmenuji se Michal Macek, pocházím z Prahy, živím se jako produkční a mezi mé koníčky patří zejm. zahrádkářství, kutilství a luštění křížovek.
Dobře, zahrádkářství, kutilství ani luštění křížovek mezi mé koníčky možná úplně nepatří, ale určitě pocházím z Prahy a živím se (a aktuálně ještě ženu, batole a kocoura) jako produkční.
Jsem místopředseda spolku zaměřeného na volný čas a mimoškolní vzdělávání dětí a mládeže. Volný čas trávím s rodinou. Doma nebo venku, většinou podle počasí. Někdy taky bez rodiny.
Jsem prominentní ročník 1991.

Rád bych vstoupil do ČPS.
O členství uvažuju cca rok, teď spolu se zapojením se do komunálních voleb bych konečně přístup rád dotáhl. Mj. i protože na P12 by podle mě vedle zastupitelského klubu mělo vzniknout taky MS, a to potřebuje nějaké členy do začátku.
Moje důvody jsou dva. Obecně v ČR chybí politická participace "běžné populace", a to je třeba napravit. Pokud politiku nebudeme dělat my, udělají ji za nás jiní. Přijde mi fér začít u sebe.
Druhak bych rád přijal osobní zodpovědnost za kroky strany, kterou dlouhodobě podporuji, "hlídal" její kroky zevnitř a nejen kritizoval (nebo oceňoval) zvenčí. To mi přijde taky fér.
A pak mám občas nápady, které bych (trochu ctižádostivě) rád prosadil. Třeba u nás na P12.

Volba Pirátů je celkem jasná, kromě obsahové shody cením poctivé budování strany odspoda, to je myslím zásadní a v podstatě v ČR po dlouhé době takřka revoluční koncept.

Níže odpovědi na vybrané otázky, další jsem připraven zodpovědět.

Díky moc, pěkný den.

1) Stanovy a program jsem si přečetl?
Program ano, Stanovy si dočítám teď.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Cítím. Je. EU je dobrý projekt a obrovský historický posun dopředu. V této otázce jsem možná až moc radikální, nemám totiž moc rád koncept národního státu, přijde mi jako odstranitelný přežitek. Nicméně to není agenda na pořadu dne, krokem k tomu je ale určitě posilování institucí Unie a zejm. vztahu jejích občanů k projektu Unie jako takové. Je třeba mentálně přiblížit evropskou politiku jednotlivcům. To je taky běh na dlouhou trať, ale v konečném zúčtování se vyplatí.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Podporuji. Společenskou škodlivost marihuany vnímám nižší než u alkoholu, a to i přestože znám případy, které nedopadly dobře. Vedle alkoholu a cigaret by bylo fér konopí "zrovnoprávnit". Jsem obecně toho názoru, že zákony se mají přibližovat realitě, pokud nehrozí bezprostřední ohrožení společnosti. Realita v ČR ve vztahu k hulení je taková, jaká je, nemá smysl se tvářit, že je jiná a držet zbytečně status quo.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Rozhodně. Nemyslím si, že rozumná výchova stejnopohlavního páru se v důsledcích jakkoli liší od rozumné výchovy "maminky s tatínkem". Navíc současný stav nestaví (jak je to u rodinné politiky bohužel u nás časté) do středu zájmy dítě, ale nějaké jiné, divné. To by se mělo změnit nejen ve vztahu k adopci stejnopohlavních párů.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty sleduju od začátku, nejsem si přesně jistý, kdy jsem je volil poprvý, ale myslím, že v komunálkách 2010 už ano. V (před)minulých magistrátních i parlamentních volbách už určitě. Piráty všude možně propaguju taky od začátku, takže je teď volí příbuzní, kamarádi.. Letos jsem se na P12 účastnil kampaně (u petičního stánku, rozdávání Novin do schránek, diskuse ve skupinách na fcb, plus účast na jednáních příznivců). Jo a byl jsem na kandidátce tzv. na Feriho - 35. z 35. :->

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč?
V parlamentních volbách 2010 jsem volil Topku. Měli tehdy na prvovoliče dobře udělanou kampaň (to vím teď), tehdy se mi asi líbila liberální rétorika, navíc jsem byl tou dobou výrazně víc napravo. Roli hrála i osobnost K. Schwarzenberga.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí?
Nebyl.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Viz výše - vstupovat jsem chtěl už dřív, po parlamentních volbách 2017 už určitě, teď po komunálkách už bych to rád dotáhl. Rozhodující impulz byl popravdě asi bandwagon efekt po úspěchu v parlamentkách. Piráti se stali hodně dobrou značkou.
Definitivně spojit jméno s Piráty jsem se rozhodl při kandidatuře.
Jinak mám rád věci na rovinu a jaksi ofiko, ve statusu reg. příznivce vidím pořád jakési "ale". Čili to bude rozdíl především pocitově, být ve straně "natvrdo". Zároveň vnímám silně potřebu napomoct vzniku MS na P12.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní?
Zatím na městské části a příp. na Praze.Plus budu teď obesílat i pirátská přímo výběrka, čím víc se teď dokážu zapojit, tím líp. Směrem k Pirátům mám teď hodně drive a nerad bych ho prokaučoval, jak se mi to povedlo na jaře, když jsem se "zapomněl" víc ucházet o volitelný místo na kandidátce. Mojí osobně-pirátskou prioritou je přispět k naší politice na P12 tak, abychom za 4 roky obhájili post starosty a mandát nejsilnější strany a mohli dlouhodobě působit na naší MČ. Obecně samozřejmě vzhlížím k příštím parlamentním volbám. Bylo by taky fajn postavit "životaschopné" kandidáty do europarlamentu, i vstříc těmto volbám jsem připraven přiložit ruku k dílu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Adam.Jaros, Simona.Mikusova

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jiri.Bruzek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2018, 13:38
Profese: Konzultant, podnikatel, investor
Bydliště: Kramperova 1013, 143 00 Praha 12
Dal poděkování: 368 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Macek

Příspěvek od Jiri.Bruzek »

Michal v komunálních volbách 2018 patřil mezi nejúspěšnější "stánkaře" a má tak velký podíl na našem mimořádném úspěchu 26% a jednoznačného vítěství.

Otázka: Jaká činnost v rámci vznikající MS by Ti nejvíce vyhovovala?

Jiří Brůžek
zastupitel Praha 12, zastupitel HLMP
+420 602 406 504
jiri.bruzek@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“