David Bláha

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
anonym72142
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2018, 18:14
Profese: Student práv
Dostal poděkování: 4 poděkování

David Bláha

Příspěvek od anonym72142 »

Dobrý den,

Jsem student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v prvním ročníku. Je mi 19 let. O politické dění v mém okolí se zajímám již delší dobu, jsem například členem skupiny Mladí demokraté. Zajímám se převážně o mezinárodní právo a lidská práva.

Mimo práv jsem ještě divadelní herec (původem z Rakovníka) a hudebník, takže se hodně pohybují v kulturním dění v mém okolí.

Již delší dobu jsem přemýšlel nad tím, že se začnu politiky účastnit aktivněji, dokonce jsem měl kandidovat v těchto komunálních volbách do zastupitelstva královského města Rakovník, ale z osobních důvodu jsem odmítl. Rozhodl jsem se tedy, že až se přestěhuji do Prahy, začnu být politicky aktivnější, a tak jsem se rozhodl, že bych se rád stal Pirátem.

Děkuji a budu se těšit na případné osobní setkání,
David Bláha
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bláha

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Davide,

děkuji za Tvé představení se. Jaká je Tvá městská část Prahy, ve které bydlíš nebo budeš bydlet, když píšeš o stěhování (abych Ti rovnou dala kontakt na správného človíčka)? Jsi nějak zapojen, či nikoliv? Pokud ano, jak? Pokud ne, jaké máš představy?

Jsi herec? No tak to je skvělé! My máme Piratské divadlo, které vede naše Romanka Klimešová, určitě neváhej a napiš jí na romana.klimesova@pirati.cz. Hledáme nové lidičky a velmi rádi Tě mezi námi uvítáme. Již hrajeme hru od Marca Camolettiho - Na správné adrese a začínáme zkoušet Dámskou šatnu a začínáme pomalu, ale jistě s další hrou od Marca Camolettiho.

Pokud teda jsi již nějak zapojen do činnosti, tak je to skvělé, pokud ne, tak Tě zapojíme! :D Příští týden ve čtvrtek (13.12.2018) bude akce především pro nováčky - Posezení s Piráty. Více informací najdeš na události na Facebooku, která se objeví již co nejdříve. Pokud jsi ještě neučinil, určitě se zaregistruj do naší aplikace, abys nepřišel o důležité informace. :)

Zároveň jako uchazeče o členství, Tě zvu na krajskou schůzi, která se koná již tento čtvrtek 6.12.2018, od 18:00 v pirátském centru Na Moráni 360/3, kde podáš přihlášku a představíš se. Pak se následně zapojíš do činností dle Tvé libosti (pokud tak již není) a pak se necháš grilovat (opět na krajské schůzi). O Tvém přijetí následně rozhodne pražské předsednictvo krajského sdružení (PKS) a koordinátor Ti dá pak vědět. :)

Ještě bych Tě chtěla poprosit o vyplnění těchto otázek, které jsou právě od našeho PKS. Předem Ti děkuji za odpovědi. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Měj se hezky,

Anet
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 434 poděkování

Re: David Bláha

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Davide, chci ti napsat, že tento čtvrtek se posezení s nováčky nakonec nekoná, ale určitě se ozvi zpátky s odpověďmi a budeme v kontaktu. Velmi rádi tě uvidíme, jakékoli dotazy zodpovim na 603523065. Zdraví Simona
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 434 poděkování

Re: David Bláha

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Davide, chci ti napsat, že tento čtvrtek se posezení s nováčky nakonec nekoná, ale určitě se ozvi zpátky s odpověďmi a budeme v kontaktu. Velmi rádi tě uvidíme, jakékoli dotazy zodpovim na 603523065. Zdraví Simona
anonym72142
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2018, 18:14
Profese: Student práv
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: David Bláha

Příspěvek od anonym72142 »

Aneta.Heidlova píše: 04 pro 2018, 20:01 Ahoj Davide,

děkuji za Tvé představení se. Jaká je Tvá městská část Prahy, ve které bydlíš nebo budeš bydlet, když píšeš o stěhování (abych Ti rovnou dala kontakt na správného človíčka)? Jsi nějak zapojen, či nikoliv? Pokud ano, jak? Pokud ne, jaké máš představy?

Jsi herec? No tak to je skvělé! My máme Piratské divadlo, které vede naše Romanka Klimešová, určitě neváhej a napiš jí na romana.klimesova@pirati.cz. Hledáme nové lidičky a velmi rádi Tě mezi námi uvítáme. Již hrajeme hru od Marca Camolettiho - Na správné adrese a začínáme zkoušet Dámskou šatnu a začínáme pomalu, ale jistě s další hrou od Marca Camolettiho.

Pokud teda jsi již nějak zapojen do činnosti, tak je to skvělé, pokud ne, tak Tě zapojíme! :D Příští týden ve čtvrtek (13.12.2018) bude akce především pro nováčky - Posezení s Piráty. Více informací najdeš na události na Facebooku, která se objeví již co nejdříve. Pokud jsi ještě neučinil, určitě se zaregistruj do naší aplikace, abys nepřišel o důležité informace. :)

Zároveň jako uchazeče o členství, Tě zvu na krajskou schůzi, která se koná již tento čtvrtek 6.12.2018, od 18:00 v pirátském centru Na Moráni 360/3, kde podáš přihlášku a představíš se. Pak se následně zapojíš do činností dle Tvé libosti (pokud tak již není) a pak se necháš grilovat (opět na krajské schůzi). O Tvém přijetí následně rozhodne pražské předsednictvo krajského sdružení (PKS) a koordinátor Ti dá pak vědět. :)

Ještě bych Tě chtěla poprosit o vyplnění těchto otázek, které jsou právě od našeho PKS. Předem Ti děkuji za odpovědi. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Měj se hezky,

Anet
Dobrý den,

Předně se omlouvám, že odpovídám až po takové době. Nějak se mi odpověď v tomhle vláknu nezobrazila v upozorněních, a k tomu jsem měl zkouškové, tak jsem měl myšlenky trošku jinde.

Bydlím teď na Praze 6, jsem v kontaktu i s Michalem Zacharem. Moc děkuji za pozvání do divadla, bohužel teď divadelně nevím kam dřív skočit, hostuji v několika divadlech, a v dalším bych měl v nejbližší době začínat, moc rád se ale přijdu podívat na představení, blíží se nějaké?

Krajskou schůzi jsem tedy bohužel propásl, blíží se nějaká jiná akce, v rámci níž bych mohl podat oficiálně přihlášku?

Zde jsou odpovědi na Vaše otázky:
1. Se stanovami souhlasím, s programem se ztotožňuji z naprosté většiny (výjimkou je například neodvolatelnost soudců, kterou vidím jako jednu ze záruk jejich nestrannosti). Hlavními tématy, kterými se dlouhodobě zabývám jsou lidská práva, ekologie a mezinárodní vztahy.
2. Cítím se jako Evropan. Členství v mezinárodních organizacích, především pak NATO a EU, je pro Českou republiku velmi důležité. Jsou samozřejmě rozhodnutí a nařízení EU, se kterými se neztotožňuji, mám i nějaké výtky k jejímu fungování, přesto je však členství v ní pro ČR zásadní. Do budoucna jsem i pro přijetí eura.
Jsem pro legalizaci konopí, aktuální zákaz je nelogický, ze zákona těžce nepřesný (například chybějící definice ‘většího než malého množství’ a další), navíc je historicky postavený na vykonstruovaných lžích. Studie dokázaly prospěšnost konopí, a i prakticky, v zemích, kde byl prodej legalizován, nedošlo k onomu ‘rozpadu společnosti’. Samozřejmě by muselo být pěstování a prodej řádně a přísně upraveno zákonem. Co se týče těžších drog, jsem trošičku skeptičtější, ale přesto si myslím, že by mělo dojít k omezení stíhání lidí za ně, a to by mělo být nahrazeno pomocí těmto lidem vstřícným přístupem, dostupností klinik pro léčbu závislostí, a dalším.
Stejnopohlavní páry by samozřejmě měly mít všechna práva (samozřejmě i povinnosti), jako ostatní páry. Měly by mít i právo, aby se tento svazek nazýval manželstvím. Není žádný reálný důvod, aby stejnopohlavní páry nesměly adoptovat dítě, dozvědět informace o zdravotním stavu partnera/ky, atd..
3. S Piráty jsem se poprvé seznámil při volbách do poslanecké sněmovny v roce 2017, kdy jsem i zasedal ve volební komisi. Do dnešního dne jsem Piráty podporoval pouze pasivně, ale rád bych se nyní zapojil do dění i aktivně.
4. Na celostátní úrovni jsem nikdy nikoho jiného než Piráty nevolil. Zvažoval jsem samozřejmě i jiné strany, především TOP09, ale s Piráty souhlasím v mnohem širším okruhu věcí, a zároveň více souhlasím s Vaším fungováním.
5. Členem žádné jiné strany jsem nikdy nebyl.
6. Členství jsem dlouho zvažoval, dlouhodobě nesouhlasím se směřováním naší společnosti, ať se jedná například právě o mezinárodní politiku, dodržování lidských práv, či ekologii. Rozhodujícím impulsem pro mě pak bylo přestěhování se do Prahy a nastoupení na vysokou školu, kdy jsem se pevně rozhodl do politiky aktivně vstoupit. Od členství si slibuji větší aktivitu a možnost vlastní seberealizace.
7. Chtěl bych se angažovat ideálně na celostátní úrovni. Ačkoliv si myslím, že rozdávání materiálů je velmi důležité (a velmi rád se ho zúčastním), rád bych se angažoval více odborně, jak jsem již zmiňoval, studuji na Právnické fakultě UK, a doufám, že Pirátům budu k užitku.
8. Určitě vidím členství ve straně jako možnost realizace vlastních politických cílů, je to i jeden z důvodů mého rozhodnutí vstoupit do strany. V budoucnu bych určitě rád kandidoval, věřím, že mohu něco změnit.

Ještě jednou se omlouvám za opožděnou odpověď a děkuji,
David Bláha
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72142 za příspěvek:
Simona.Mikusova
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 434 poděkování

Re: David Bláha

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj, takže teď už nic nebrání tomu konečně dorazit🙂jestli chceš přijít na zahájení kampane a seznamit se s Piráty nejen z Prahy 6, je to 3.3. v NoD od 10h🙂 těšíme se.
anonym72142
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2018, 18:14
Profese: Student práv
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: David Bláha

Příspěvek od anonym72142 »

Simona.Bartova píše: 25 úno 2019, 02:42 Ahoj, takže teď už nic nebrání tomu konečně dorazit🙂jestli chceš přijít na zahájení kampane a seznamit se s Piráty nejen z Prahy 6, je to 3.3. v NoD od 10h🙂 těšíme se.
Dobrý den,
moc rád dorazím (pokud bude potřeba pomoc s organizací, rád přidám ruku k dílu). Jen ještě jedna praktická otázka, mám se na akci zaregistrovat jako "zvědavá veřejnost", nebo "Pirát/dobrovolník"?

Děkuji za pozvání a těším se na osobní setkání,
David Bláha
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“