Martin Boháč

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Bohac
Člen KS Praha
Příspěvky: 27
Registrován: 13 čer 2018, 21:25
Profese: Podnikatel, majitel školy a vývojář
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Martin Boháč

Příspěvek od Martin.Bohac »

Ahoj Piráti,

TLDR verze: rád bych se stal členem Pirátské strany. 20 let se věnuji webovým technologiím, spoluvlastním a vedu herní studio a už několikrát jsem se zapojil do veřejného života, například snahou o potrestání Paroubka (policejsnistat.cz, Czechtek 2005) a Legalizaci (MMM 2008-2011). Vystudoval jsem Bc. na VŠE. Hlavní motivací pro vstup je pro mě snaha udělat něco s ruskou propagandou v ČR a pomoci Pirátům s návrhem a realizací e-govermentu. Je mi 37 let a jsem z Bubenče.

Delší verze:
O mě:
Je mi 37 a jsem Pražák. Profesí jsem programátor, dělal jsem hned několik her, spoustu webů a dalších projektů. Umím navrhovat jak mají věci fungovat tak, aby je lidi rádi používali. Vedu vlastní studio uz drahně let, takže zvládám i marketing, komunikaci a další skills, bez kterých si dnes už človek ani neořeže tužku. Vystudoval jsem bakaláře na VŠE, pak už jsem šel radši podnikat :).

Moje názory:
Česko je IMHO země, která jasně patří na západ. Patříme do NATO, patříme do EU a EU je to nejlepší, co se Evropě za posledních několik set let stalo. Opravdu hodně nemám rád komunisty, fašisty a nácky. Věřím ve svobodnou společnost, kde je hodně veřejných statků free (as in free society). Věřím ve svobodný software, sílu internetu a kritického myšlení.
Možná budu hned od začátku nepopulární, ale aplikace přímé demokracie a referend v době, kdy naši společnost a většinu elektorátu hackuje Rusko a jeho trollí farmy mi přijde zcela sebevražedná. Věřím v demokracii a slovy klasika: Pokud demokracie nefunguje, je to tím, že máte málo demokracie. Nicméně pokud se většina lidí rozhoduje na základě uměle vyvolaného strachu, pak je předání přímé moci jim do rukou vlastně předáním moci tomu, kdo je manipuluje. Více o tomto tématu dole.

Co bych rád pro Piráty dělal:
Nerozumím všemu. Mám rád přirovnání, že názor je jako díra do zadku, každý nějakou má. Chtěl bych se angažovat hlavně v oblastech, kterým rozumím. Nechci nikam kandidovat a musel bych se hodně názorově posunout, aby se to změnilo. Jedním mým cílem je pomoci s návrhem a realizací online státní správy. Ne tak, aby se z toho stal šikovný nástroj buzerace a jak říkají v Estonsku online diktatury. Počítačové systémy umí být skvělý služebník, ale naprosto fašistický pán, pokud je ovládá a navrhuje někdo, komu jde hlavně o upevnění moci. Rozumím mnoha oblastem kolem online projektů, protože jsme sami s mojí firmou již postavili několik opravdu velkých věcí. Proto bych rád pomohl Pirátům jak s online působením, tak případně fungoval i jako pomocník pokud se v našem státě jednou něco začne dělat smysluplně.
Jako hlavní činnost, kterou bych rád v Pirátech dělal je snaha o boj proti ruské propagandě a jejich manipulaci české společnosti. Není náhoda, že SPD má tolik procent. Není náhoda, že znova zvolili Zemana i po všech těch #$%%^#, co už provedl. Český národ se bojí a to proto, že je systematicky manipulován a oblbován na sociálních sítích a webu jako takovém. Když se každý druhý člověk děsí kohokoliv, kdo se na dovolené opálil, je něco hodně špatně. Studium různých manipulačních technik a online marketingu/propagandy je můj dlouhodobý koníček a jsem toho názoru, že je třeba ho začít uplatňovat v praxi na obranu naší demokracie. Dokud se ji nepovede ubránit, jsem zásadně proti zavádění přímé demokracie, protože to je cesta do pekla. Víc o tomto tématu radši osobně s těmi, kteří to vidí stejně.

Pokud se z mého členství v Pirátech smysluplnně vyvine něco dalšího, tak budu jen rád.
Mám jen omezené množství času a tak určite nebudu na všech akcích a často budu jen online. But I will do my best. :)
Jo a mám auto :). Takže když mám čas, tak něco někam hodit není problém.


Moje předchozí zkušenosti:
Poprvé jsem se zapojil do veřejného života v rámci iniciativy Policejnistat.cz. Možná si pamatujete brutální útok policie na Czechtek 2005 v Mlýnci. Já jsem se ho účastnil dost intenzivně a následně i organizace demonstrací proti zcela bezprecedentnímu zneužití výkonné moci na základě aplikace kolektivní viny, bez přítomnosti státního zástupce a na pokyn tehdejšího premiéra Paroubka. Když jsem se pak po letech dozvědel, že v akci a její eskalaci měly prsty i jiné, zcela pravicové elementy v české politice, moje chuť něco dál dělat dost ochabla. Vrtěti psem.
Po 4 roky jsem byl členem občanského sdružení legalizace a pomáhal jsem organizovat Milion Marihuana March s Robertem Veverkou. Můj postoj k legalizaci je tím asi dost jasně vyjádřen, nevidím důvod, proč by se trávou lidé nemohli léčit a proč by na tom měla vydělávat mafie. Chápu, že to aktuálně není na pořadu dne, protože máme dost jiných starostí.

To je doufám dostatečné představení. Již jsem byl na srazu nováčků a budu se snaži postupně zapojit v tom, čemu rozumím a kde mohu efektivně pomoci.
Pokud jste dočetli až sem, tak vám patří mé diky :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Bohac za příspěvek:
Jan.Lipavsky
Uživatelský avatar
Martin.Bohac
Člen KS Praha
Příspěvky: 27
Registrován: 13 čer 2018, 21:25
Profese: Podnikatel, majitel školy a vývojář
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Martin Boháč

Příspěvek od Martin.Bohac »

Ještě jsem si uvědomil jednu věc, kterou mohu nabídnout. Dělal jsem produkčního na akcích od 500 do cca. 15000 účastníků. Většinou hlavního produkčního, takze už docela tuším co a jak a pokud budou někdy Piráti pořádat velký sraz (jj, vím o narozeninách teď v neděli), tak dovedu pomoci.
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Boháč

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Martine,

omlouvám se, nějak jsem Tě musela přehlédnout. Pokud se nabízíš, že bys nám pomohl s velkými akcemi (klidně i menšími), tak by to bylo opravdu super! To potřebujeme jako sůl, řekla bych. :D Z jaké části Prahy vůbec jsi? :)

Následující otázky připravilo předsednictvo pražského sdružení pro všechny zájemce o členství. Prosím odpověz na ně, ať jim uděláš radost. :) Předem děkuji. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

přijít na krajskou schůzi, která se koná každý první čtvrtek v měsíci (příští měsíc to bude výjimečně až 19.7 kvůli svátku). Událost najdeš zde. Tam si řekni koordinátorce/ovi o přihlášku, vyplň ji a po té odevzdej.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“