Jan Adamec

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Jan.Adamec
Člen KS Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jan Adamec

Příspěvek od Jan.Adamec » 08 dub 2018, 10:35

Ahoj,
jmenuji se Jan Adamec, a už zapojil jsem se do pirátských aktivit na Praze 12, kde bych se chtěl hlavně angažovat.
Je mi 40 let, vystudoval jsem MatFyz, obor informatika (hlavně 2D/3D počítačová grafika, počítačové vidění, digitální zpracování obrazu), a živím se jako programátor od školy až do teď. Celý život žiji v Praze, nejdřív v Praze 4, před 11 lety jsem se přestěhoval na Prahu 12, kde jsme (pro mne) odjakživa měli chatku se zahradou.

Jako první zapojení do komunálního života jsem už před lety udělal mobilní aplikaci Kontejnery v Praze (iPhone, Android), která v sobě má chytře uspořádané harmonogramy přistavování velkokapacitních kontejnerů a kontejnerů na bioodpad v Praze. Strašně mi vadilo, že to pořád musím lovit někde v místních novinách nebo hledat zahrabané na radničním webu. Před rokem a něco jsem navíc vypustil mobilní aplikaci Dvanáctka přímo zaměřenou na dění v městské části Praha 12, která podle mě může více než obstojně konkurovat těm oficiálním aplikacím. Hlavní motivací bylo lepší sledování aktualit a akcí, včetně nezávislých, seznam firem a řemeslníků i s jejich otevíracími dobami. Píši do ní i vlastní články o dění na Praze 12, snažím se o maximální objektivitu, nezávislost a uvádění faktů. Aplikace vznikala souběžně se vznikem oficiální aplikace MČ Praha 12, o čemž jsem neměl ponětí, jinak bych se do toho nepouštěl.

Ještě bych jako můj trochu obskurní koníček, který by se možná Pirátům hodil, uvedl studium volebních systémů. Už v době opoziční smlouvy jsem k tomu udělal (jak jinak) aplikaci Electoral Sim, kde si člověk může i na reálných datech z českých parlamentních voleb od roku 1998 simulovat různé přepočty na mandáty.

Piráty jsem začal obdivovat pro jejich práci na pražském Magistrátu. Boj za otevřenost se mi extrémně líbí, a rád bych se na Praze 12 podílel na tom, že by se třeba naše MČ stala vzorem pro ostatní ;-) Proto i za naši městskou část vyplňuji hodnocení otevřenosti naší radnice (pro Adama Ruta).

Představil jsem se osobně na pražské schůzi 5.4.2018 v Pracovně.
Díky za pozornost :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adamec za příspěvek:
Vaclav.Fortik
Zastupitel MČ Praha 12, praha12.pirati.cz

Aneta.Heidlova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 166 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Adamec

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 01 kvě 2018, 21:05

Ahoj Honzo,

děkuji za Tvé představení se jak tady, tak i v Pracovně na KS. Měla bych na Tebe několik všetečných dotazů, které budou zajímat jistě nejen mě, ale i jiné lidi. ;)

1) Přečetl jsi si poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější a s čím naopak nesouhlasíš, co tě nezajímá nejvíce? Rozhodně se neboj říct, co se Ti nelíbí. Každému se nelíbí 100% programu a tak. ;)

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost: a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU a proč? b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely? c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?

3) Jak dlouho jsi znal Piráty, než jsi k nám přišel? Jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem (+ jak jsi nám už pomohl a jak bys nám chtěl ještě pomoci)?

4) Piráti tu nebyli vždycky, koho jsi volil předtím, než jsi začal volit Piráty a proč? Pokud na to nechceš odpovídat, nemusíš. ;)

5) Byl jsi v minulosti členkou nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Proč zrovna Piráti? :D Co byl pro Tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat nebo už kandiduješ?

Měj se hezky,

Anet

Jan.Adamec
Člen KS Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Adamec

Příspěvek od Jan.Adamec » 02 kvě 2018, 10:31

Jasně, rád odpovím.

ad1) Přečetl jsem si program už několikrát. Před volbami, i před mým rozhodnutím zapojit se aktivně do politiky právě pod pirátskou vlajkou. Snad se vším souhlasím. Kromě pro mne nutných bodů, jako je členství v EU, se mi nejvíc líbí důraz na digitalizaci státní správy, otevřenost, transparentní veřejné zakázky, architektonické soutěže a podobně. Možná i jiné strany mají podobné vize, ale jen Pirátům věřím, že z toho neudělají předražený nefungující systém, a že to opravdu dotáhnou.

Když jsem hledal, co se mi moc nelíbí, tak je to asi jen zrušení poplatků pro ČT a ČRo. Nezávislost na státním rozpočtu vidím jako velkou pojistku nezávislosti, ačkoli je mi jasné, že lidé prostě jakékoli poplatky nesnáší. A pak jsem jako tvůrce SW trochu citlivý na to softwarové pirátství ;) Cítím to tak, že každý autor má právo nakládat se svým dílem (i digitálním), jak uzná za nejlepší, ačkoli v globálním světě jsou např. omezení práv na nějaké území taková podivná. Poplatky za prázdná média a většina aktivit organizace OSA mi ale přijdou jako úplně mimo.

ad 2) Ano, cítím se jako Evropan. Jak se říká, v jednotě je síla. Jednotlivé malé státy jsou pro velké hráče (Rusko, Čína) snadným soustem, vystupování v rámci EU je pro mne zárukou, že nás jen tak někdo nebude vydírat (např vyššími cenami plynu, cly na naše výrobky). Vnitrostátně je pro mne členství v EU také pojistka proti nedemokratickým změnám, rozkrádání, atd. Právě rozkrádání evropských dotací vygenerovalo největší kauzy - předpokládám, že je to tím, že EU na to má nezávislé orgány, co si to ohlídají, a nejedete to přes známosti a konexe na úřadech a politické reprezentaci.

O legalizaci konopí jsem se až tak moc nezajímal, a vlastně ani nevím, proč je (bylo) zakázané. Četl jsem si stanovisko Pirátů ohledně legalizace a přijde mi v pořádku. Jako daleko větší hrozbu vidím třeba alkohol. Manželství stejnopohlavních párů podporuji (není snad již?), u adopce jsem trochu opatrnější, musel bych si o tom něco přečíst.

ad 3) Znám snad již od založení strany. Piráty jsem zpočátku v médiích vídal jen ve spojení s balancováním na hraně autorského zákona (viz výše). Před 4 roky jsem Piráty začal volit a nelituji. U Pirátů jsem se začal angažovat od února 2018, a od té doby aktivně pomáhám rozjíždět buňku v Praze 12 (vytvořil jsem FB stránku, spravuji web, spoluorganizoval naši akci v rámci Ukliďme Česko). Jak jsem momentálně narazil na tvorbu webu pro místní sdružení, a zjistil, že to není nic triviálního, nabídl jsem Technickému odboru pomoc pro další místní sdružení či celkové snaží udržování webů. Do budoucna bych rád pomáhal i s ne-IT věcmi 8-)

ad 4) Volil jsem Unii Svobody, Zelené, TOP 09. V senátních volbách i kandidáty jiných stran. Vždy jsem hledal nějaké slušné politiky, co nelžou, nepodvádí, a nedělají z lidí hlupáky nerealizovatelnými sliby.

ad 5) Nebyl jsem členem jiné politické strany nebo hnutí.

ad 6) Protože mi přijdou Piráti stejně (pozitivně) naivní, plní ideálů jako já. Už dlouho nadávám, jak jsou v politice nepoctiví, zlí lidé, hledal jsem pořád dokola nějakou lepší stranu. Jedinou možností, jak z toho ven, je donutit slušné lidi, aby se do politiky přímo zapojili, ačkoli je to bude stát mnoho dřiny, a přitom podezřívavosti od ostatních. Politiku pozorně sleduji už od 18 let, chtěl bych se zkusit zapojit i aktivně. Proč teď? Čistě náhodou se ke mně v únoru dostala pozvánka na posezení s Piráty na Praze 12, dlouho jsem váhal, jestli už je ta pravá doba, a nakonec se rozhodl, že do toho půjdu. Od statusu člena si slibuji možnost zapojit se hlasováním do směřování strany. Navíc na Praze 12 je snad jen jeden člen Pirátů, vypadalo by fajn mít vlastní sdružení.

ad 7) Ano, chtěl bych kandidovat v komunálních volbách do Zastupitelstva MČ Praha 12. Chtěl bych zde inspirován prací Pirátů na Magistrátu prosazovat co největší otevřenost, poctivě pracovat (i když to stojí hodně času) a postavit se těm stále stejným lidem, kteří naši MČ vedou pod hlavičkou různých stran už 20 let.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adamec za příspěvek:
Adam.Zabransky
Zastupitel MČ Praha 12, praha12.pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“