Peter Máťuš

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMatus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2018, 19:57
Profese: Architekt
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Peter Máťuš

Příspěvek od PMatus »

Zdravím Vás

Je mi 39 let a původne jsem ze Slovenska, no přes 10 let působím v Praze. Jsem architekt na volné noze, věnuji se problematice dopravy a urbanismu, nové architektury v památkovém prostředí a dalších příbuzných témat. Jsem absolvent Fakulty architektury Slovenske tech.univerzity Bratislava v letech 2000-2006. Studoval jsem i malířskou volnou tvorbu u akad.mal. Františka Šestáka. Od konce roku 2017 jsem působil na Výstavišti Praha a.s. jako hlavní architekt a vedoucí odd. investic a rozvoje, odkud jsem odešel na vlastní žádost kvůli degradaci pracovních podmínek celého odd. a jeho postupné likvidace (možná né primárně umyslné) ze strany pražské primátorky A.K.. Výstaviště mě za tu krátkou dobu dost "chytlo" a vidím tam obrovský potenciál nejenom pro Prahu 7, ale nemůže se to dělat jenom po politické linii, jako doposud, když obzvláště ta sólo politická linie působí devastačně. Zajímá mě i téma Libeňský most, protože kolem této stavby vzniká zpousta mystifikací a zavádějících informací, které bohužel můžou ovlivnit konečné rozhodovaní kompetentních politiků, navzdory reálným faktům odborných analýz (viz. Zpráva Kloknerova ústavu 2/2018).
Možná si někdo řekne: "Nj další slovák co se nám cpe do rozhodování o vývoji Prahy".Narodil jsem se v Československu 1978 a Prahu dodnes vnímám jako i mé hlavní město. Zčásti tuto iniciativu beru jako pokus o nápravu toho, co napáchala amatérská primátorka A.K.. Výstaviště Praha je rozzářená výkladní skříň tohoto amatérismu a hlouposti.
Moje práce pro pražské výstaviště a další vývoj v této části města, rozhodl, že jsem usedl k PC a zaregistroval se zrovna u Pirátů. Je to momentálně jediná strana, která má potenciál a entuziasmus na to, aby změníla poměry k lepšímu fungování Prahy.
Děkuji
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peter Máťuš

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj,

děkuji za Tvé představení se. :) To, že jsi další člověk, který se cpe do rozhodování o Praze si určitě my neřekneme. ;) Co se týče Tvé práce, tak je super, že jsi architekt a že se věnuješ dopravě/urbanismu. U nás najdeš jistě super uplatnění. :) Chtěl by ses věnovat práci na celopražské úrovni nebo jen na Tvé městské části?

To mi připomíná... Byl jsi už někdy na Posezení nebo na nějaké jiné akci? Pokud ne, ráda bych Tě pozvala na Posezení s Piráty, kde se budeme moci poznat osobně. Nejbližší takové posezení je ve čtvrtek 12.4. od 20:00, místo ještě bude upřesněno. Setkání se opakují jednou za 14 dní, ale klidně přijď na jakoukoli jinou akci, všechny je najdeš na kalendáři.

Pokud chceš, můžeš se na nás přijít podívat i každý první čtvrtek v měsíci, kdy máme krajskou schůzi a v případě trvání Tvého zájmu o členství, tam můžeš také požádat o členství. Nejbližší tato akce bude 5.4. od 18h v Pirátském centru (Řehořova 19), viz událost. Pozor ale na to, že z důvodu nadměrného počtu uchazečů o členství tvé případné přijetí bude chvilku trvat (cca 3 měsíce). Na Piráty je teď velký tlak, tak jsme opatrní. Doufám však, že Tě tato drobnost neodradí a rovnou se zapojíš do činnosti (k tomu členství nepotřebuješ ;) ).

Jak se nejlépe dostat k pirátským novinkám? Sleduj naší facebookovou stránku a Pirátské listy. Určitě se také přidej do FB skupiny ve svojí městské části (seznam najdeš na konci příspěvku).

Pokud nám můžeš tu a tam dobrovolně s něčím pomoci, vyplň prosím Pirotazník.

Měj se hezky a budu se těšit na viděnou na nějaké akci. :-)

Aneta

Seznam FB skupin městských částí:
Uživatelský avatar
PMatus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2018, 19:57
Profese: Architekt
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Peter Máťuš

Příspěvek od PMatus »

Ahoj Aneto,

děkuji za tvou dopověď a připojuji hned svou:) Ano, mám zájem i o celopražskou problemtiku ve svém oboru. Sice osobně se mne dotýká Výstaviště v Holešovicích, ale i další pražské projekty , které jsou teď na začátku, nebo v běhu bych rád pomáhal vylepšovat. Na schůzích jsem byl 2x a to na celopražské ve Vršovicích asi před necelým měsícem a pak Řehořova 19 - min. týden. Na schůzi 5.4. urcite dorazim. Na členství akutně netlačím, fungovat se dá samozřejmě i bez toho. Chtěl bych kandidovat na Praze 7 do zastupitelstva. Pokud se to povede, můžeme hodně věcem pomoci a hlavně je dělat konečně normálně!
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peter Máťuš

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ve Vršovicích - nebylo to taky krajská schůze? A neříkal jsi něco právě o tom Výstavišti? :D

Je tedy možné, že jsme se viděli, ale bez fotky si nedokážu přiřadit obličej. :)

Výborně! Na Praze 7 potřebujeme lidi jako sůl! :D Už jsem zjistila, že znáš Romana Kučeru, aspoň mu tam s tím můžeš pomoct. :)
Uživatelský avatar
PMatus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2018, 19:57
Profese: Architekt
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Peter Máťuš

Příspěvek od PMatus »

Myslim ze to byla krajska v suterenu nejake hospody (nazev uz si nepamatuju) a ja tam o tom mluvil :))takze od videni se zname. Dobre , rad bych se tedy realizoval nejen na tom vystavisti:)
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peter Máťuš

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Jo jo jo, tak to vim :D To si Tě cca nějak pamatuju, to co říkal bylo dost zajímavý. A zároveň postavený na hlavu... :O
Uživatelský avatar
PMatus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2018, 19:57
Profese: Architekt
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Peter Máťuš

Příspěvek od PMatus »

Tak bohuzel ano a je to cim dal horsi...ono to jde podobne jako nahla zmena rekonstrukce Malostranskeho namesti...neco bezi podle domluvenych pravidel a pak Krnááádo vsechno rozmeta. Bohuzel letos se nic plodneho na Vystavisti nepovede realizovat...Buduji se potemkinovske kulisy pro volebni kampan pani primatorky
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“