Ladislav Schnaiberg

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
tcladin
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: technolog,obchodník,kalulant,developer
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ladislav Schnaiberg

Příspěvek od tcladin » 15 úno 2012, 11:13

Ahojte, snad jsem pochopil návod pro nové zájemce o členství a jsem tu správně. (napoprve sem dal přímo do kategorie Praha, postupoval jsem podle návodu, kde chybí, že se má jít do kategorie "zájemci o členství" http://www.pirati.cz/wiki/ao:clen)
Jsem Ladislav Schnaiberg, Inženýr chemické technologie, je mi přes třicet, mám dvě děti a maželku.
Bydlíme na Praze 11.
Pracuji v kanceláři jako kalkulant-poradce obchodního ředitele.
Mimo to se zajímám a poskytuji služby z oblasti obchodování na Internetu (e-shopy), Propagace, SEO, stavbu CMS webů - nejraději Joomla.
Zajímám se o dění v naší republice, Praze a městské části.
Moje občanská aktvita především v glosování článků a samostatné články na mojem webu. A taky chodím volit. ;)

Důvodem proč se chci přidat jsou stanovy pirátů http://www.pirati.cz/wiki/rules:st#cl_2 ... amove_cile, které odráží mé názory.
Navíc vás - piráty nějakou dobu sleduji a nabývám dojmu, že nejde jen o prázdný text, ale že se jej snažíte naplňovat. Rád bych se přidal.
Zatím, ale znám piráty jen zprostředkovaně (přes média) tedy bych Vás rád poznal, snad se dostavím na schůzku viewtopic.php?f=78&t=10774.

v pirátským eshopu sem nakoupil mikinu, už se těším až dorazí
zaplatit příspěvek 500,- nejni problém

Potřebuji se zorientovat, nicméně pokud si padneme do noty viděl bych svoji činnost nejlépe, mimo obecných témat pirátů, také v propagaci případně vzniku místní buňky P11-háje. teda pokud už nefrčí a já nic nevím ...

tak na shledanou
tcladin - Ladislav Schnaiberg
Naposledy upravil(a) tcladin dne 16 úno 2012, 13:09, celkem upraveno 1 x.

tcladin
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Schnaiberg

Příspěvek od tcladin » 16 úno 2012, 12:46

ahoj,
díky za hodnocení už se na vás těším naživo 23.2.

chtěl bych ještě něco doplnit k mojí motivaci pro vstup do strany a vůbec okolnostem rozhodnutí podat přihlášku atp.
Původně sem sem chtěl napsat něco jako osnovu - takovou suchařinu. To sem neudělal a pak samo během diskuse na facebooku "to" ze mě vyšlo.
Nevím zda by se líbilo kdybych sem celé nakopíroval z mého blogu, tedy zatím dám jen odkaz na na sebe, případně mohu sem celé překopírovat ... (ale v punBB to není HTML tak to asi nebude taková sranda :cry: ) :)

Až příjdu z oběda vypíchnu zde, to co se mi v té diskusi zdá nejvíc důležité.

nepritel cirkve na zivot a na smrt hleda paralelu a co my na to?

tcladin
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Schnaiberg - pretisk PM pro pana Ondrej Kallasc

Příspěvek od tcladin » 27 úno 2012, 13:08

Dobrý den,
schůze jsem se nemohl z pracovních důvodů zůčastnit.
Po diskusi k tématu MHD v Praze zdrama, přehodnocuji svoje sympatie k Piráti.
Bohužel předsednictvo není schopno reflektovat skutečnost a s buldočí bezhlavostí neusále omílá nepodložená tvrzení dokola.
Celé to působí maximálně populisticky. NEní shrnuto, co bude přínosem, co negativem, kde se na to vemou peníze (škrtat v již utracených penězích nelze - to je lež!), zda je po tomto vůbec poptávka!
Hoši zde jde o politiku, myslel jsem že u vás myslíte na lidi (piráty?), ale vychází mi, že jde o něco jiného pro někoho jiného. Ti kdo nesouhlasí (jako já), nejsou argumentováni a je "jen" potřeba přjmout "pirátský" názor....
Tedy pokavaď k tomuto (MHD v Praze) Piráti nemají nic dalšího, ani já nic nemám a stahuji žádost o členství
Láďa

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5012 poděkování
Dostal poděkování: 17951 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 27 úno 2012, 13:16

V pražském programu pro komunální volby v roce 2010 bylo toto:
Zásadně změníme dopravní podnik hlavního města Prahy tak, aby transparentně a bezpečně sloužil veřejnosti. Pražané odvádějí městu značné daně, které dopravní podnik utrácí za revizory, automaty na lístky, prodejní místa a OpenCard. Za tyto daně by měli občané dostat odpovídající služby.
Zveřejníme všechny smlouvy a statistiky z dopravního podniku a prošetříme, zda by bylo výhodnější z hlediska mezinárodní prestiže Prahy, turistického ruchu, ekologie a pohodlí obyvatel zavést bezplatnou hromadnou dopravu v tarifních pásmech P a 0.
To mi nepřijde jako postoj odmítající diskusi a argumentaci.

V Pirátské straně to nefunguje tak, že když některý člen předsednictva napíše svůj názor do některého diskusního vlákna, takže to platí za názor celé strany. Program musí dojít ke konsensu, být jasně podložen a vyargumentován. Z těchto důvodů do něj nelze psát bezpodmínečné požadavky např. na základní příjem nebo bezplatnou MHD, dokud není aspoň základní finanční propočet. Zatímco argumenty proti turniketům v metru, jak je navrhla ODS, jsou přesvědčivé, s bezplatnou MHD je to složitější. Nakonec ale program určují členové, nikoliv předsednictvo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Martin.Svadlenka, Ivo.Vasicek, Pavel.Cisar, tcladin
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4586 poděkování
Dostal poděkování: 3887 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Schnaiberg - pretisk PM pro pana Ondrej Kallasc

Příspěvek od Lukas.Findeis » 27 úno 2012, 16:36

tcladin píše:Bohužel předsednictvo není schopno reflektovat skutečnost a s buldočí bezhlavostí neusále omílá nepodložená tvrzení dokola.
Celé to působí maximálně populisticky. NEní shrnuto, co bude přínosem, co negativem, kde se na to vemou peníze (škrtat v již utracených penězích nelze - to je lež!), zda je po tomto vůbec poptávka!
Populistický to není a ve vláknu je zmíněna a argumenty podepřena spousta přínosů, i když možná nikde nejsou argumenty shrnuty (mohl by to případně někdo sepsat třeba na Pirotopedii?). Dlouhodobě se od dopravního podniku snažíme získat data, abysme mohli propočítat, jestli se to opravdu vyplatí nebo ne. Teda ono by se to nejen pražanům vyplatilo a poptávka by určitě byla, ale jde o to, jestli to půjde ufinancovat tak, aby to nevyšlo dráž než teď s tím, že by se náklady na provoz zvýšily, ale spoustu dalších drahejch projektů by nebylo potřeba realizovat a peníze by se přesměrovaly. Do výpočtů by se samozřejmě započítalo i nutný posílení spojů a s tím spojený zvýšený náklady.

Možná se mýlím, ale mám pocit, že s městskou dopravou zdarma nesouhlasíš spíš ideologicky a máš pocit, že nic zadarmo nebude fungovat. Ona by ale zadarmo nebyla a byla by placená z daní, což se dost blíží současnýmu stavu, kdy je z větší části dotovaná městem (z daní). Akorát kdyby byla naprosto dotovaná z daní, tak by fungovala mnohem efektivnějc a odpadla by například spousta nákladů kolem vybírání a kontroly a vymáhání placení jízdného apod. BTW bez Opencard by bylo možný bezplatně jezdit několik let. To samý se týká i plánovanejch turniketů, nebyla by možná korupce (nejen) kolem tisku jízdenek... Každopádně v programu jasnej požadavek na MHD zdarma nemáme a nebudem ho tam mít, dokud nebudeme mít dostatek informací. Můžeme tam mít maximálně požadavek na audit, na základě kterýho bysme mohli vyhodnotit, jestli se to vyplatí nebo ne. Z MHD neprofitují jen ti kdo s ní jezdí, ale i řidiči, firmy, město apod., jak už ve vláknu psal Ondra Profant, takže svým způsobem by placení jen z daní mohlo být spravedlivější než současnej stav. IMHO by řidiči dali cokoliv za bez problémů průjezdnou Prahu.

Myslím, že nejlepší by bylo, kdybys to s námi na nějaký akci probral osobně. Pokud je důvodem k nevstoupení do strany jedno lokální téma, tak bych se ale stejně zamyslel nad tím, jestli o členství přemýšlet, protože jak píše Jakub, u nás rozhoduje konsenzus a vždycky se najde někdo, kdo s něčím nesouhlasí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
tcladin
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13697 poděkování
Dostal poděkování: 7427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 27 úno 2012, 18:20

No v posledním příspěvku v daném vlákně si mimojiné napsal:
ondra: uz ti asi rozumím, cely je to tim ze sem necetl ten jirkuv odkaz jen sem to puvodne přelítnul
( /viewtopic.php?f=78&t=9602&start=90#p129437 )
čili nevím na co kdo nebere ohled. Bral jsem to tak, že jsme se nějak dohodli na myšlence. To, že to není nějaká finální podoba / výstup či dokonce program jsem psal několikrát.

1) Diskuse jsou jen jakýsi brainstorm. Nejde zachovat zcela vážnou diskusi při tolika lidech s různým vzděláním a různými časovými možnostmi.
2) Obávám se, že ty si neuvěřitelně idealizuješ fungování velkých institucí. OFFTOPICViz ten argument okolo minulého - chápu ho, avšak v praxi je to víceméně přesné (s rozumně měřitelnou odchylkou). Ale to je na vysvětlení jinde.
3) Několikrát jsem vyzýval k lepšímu propracování a shrnutí - to je otevřenost. Bohužel práce se sama neudělá.

Doporučím ti osobní setkání, tam získáš lepší představu. Popřípadě individuální debatu via email/jabber/PM.
profant.eu, poslanec

tcladin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tcladin » 28 úno 2012, 10:38

Díky za odpovědi, že ste našli čas.
Sem (trochu) impulsivní, snad to pomůže věc (MHD zdarma) posunout :idea:
Jde o zajímavé téma, potencionálně o trhák pro voliče.

Tohle téma MHD v Praze je super. Přiznávám, že myšlenka MHD zdarma je tak skvěle provokativní, .... Já sám sem toho důkazem.
Pokud by se povedlo podložit číly (stále nevím, jestli to co odkazuje např. i Ondra je budoucí nebo minulá investice) o financování, kapacitě MHD a doplnit vhodným opatřením k bezpečnosti a kultuře cestování (strážníci musí v metru hlídkovat * kamer je už dost) jde o super projekt! :)
budu sledovat srazy v Praze.
Prosím stále mě nechte mezi žadateli, ať dostávám pozvánky do PM.
Ondro nevím, ale asi máš talent (mě) vytočit :lol: - btw: poslal sem ti PM k sejití se ;)
zdar a sílu
Tito uživatelé poděkovali autorovi tcladin za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4586 poděkování
Dostal poděkování: 3887 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 28 úno 2012, 22:00

tcladin píše:Prosím stále mě nechte mezi žadateli, ať dostávám pozvánky do PM.
Pozvánky nedostáváš jako žadatel o členství ale jako registrovanej příznivec. Pokud se ze skupiny neodebereš, tak ti budou chodit pořád.

OFFTOPICNevím, jestli to je jen můj pocit, ale IMHO v metru hlídkuje dost strážníků. Každou chvíli tam na nějakou dvojici pochůzkářů narážím. S řešením MHD bych se ale přesunul do původního vlákna.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Praha“