Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Adam.Skorepa píše:Důrazně protestuji. To usnesení bylo předloženo právě s tím záměrem, aby se předešlo tomu, že se kandidáti nechají zaháčkovat od jiných stran. Zamyslete se nad tím, jestli fakt chceme shánět ovečky lidovcům (a nechat si za to "zaplatit" úvazkem v Senátu pro jednoho člověka). Dost dalších vyjednávacích týmů mělo kvůli tomuto usnesení také při vyjednáváních potíže, s tím se ale počítalo, protože senátorský klub je pro Piráty důležitý.

Dávám RV na vědomí, že pokud se rozhodne toto své usnesení revokovat, rozbije tím několikaměsíční strategické úsilí, které jsem do toho vložil. Senátorský klub je pro Piráty větší priorita než Renata Chmelová v Senátu.
Prosazování našeho programu je priorita. Nejsem si úplně jistý, jestli bazírování na klubu za každou cenu pomůže, nebo uškodí...

Každopádně to nevypadá na shodu, takže bych poprosil někoho z RV, aby zorganizoval kulatý stůl, tedy mumble poradu.
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

A celkově mi přijde vtipné, jak je poukazováno na "ideologickou nečistotu" senátorů v případném společném klubu, ačkoliv tu jsou snahy o uvolnění pokynu RV, aby mohla společná kandidátka v případě úspěchu vstoupit do lidoveckého klubu. Nenalézám slov, vskutku.
Ideologická čistota je potřeba u těch kandidátů, kteří budou za Piráty vystupovat a lidé je s námi budou ztotožňovat, NENÍ potřeba u kandidátů, kteří mají naši podporu a lidé je s námi spojují, ale nestotožňují - nevím, co na tomto není k pochopení.
Michálka s námi stotožňují, proto je jeho hlasování pro nás pozitivní/negativní více než hlasování Lásky a Seitlové, které s námi nestotožňují. V okamžiku vzniku senátního klubu Zelených a Pirátů a ... bude automaticky znamenat hlasování členů klubu jako hlasování Pirátů a ano, toho se bojím...
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Vaclav.Fortik píše:
A celkově mi přijde vtipné, jak je poukazováno na "ideologickou nečistotu" senátorů v případném společném klubu, ačkoliv tu jsou snahy o uvolnění pokynu RV, aby mohla společná kandidátka v případě úspěchu vstoupit do lidoveckého klubu. Nenalézám slov, vskutku.
Ideologická čistota je potřeba u těch kandidátů, kteří budou za Piráty vystupovat a lidé je s námi budou ztotožňovat, NENÍ potřeba u kandidátů, kteří mají naši podporu a lidé je s námi spojují, ale nestotožňují - nevím, co na tomto není k pochopení.
Michálka s námi stotožňují, proto je jeho hlasování pro nás pozitivní/negativní více než hlasování Lásky a Seitlové, které s námi nestotožňují. V okamžiku vzniku senátního klubu Zelených a Pirátů a ... bude automaticky znamenat hlasování členů klubu jako hlasování Pirátů a ano, toho se bojím...
V tom případě, jestli to chápu správně, Ti celkově vadí vznik společného klubu. To je bezva, že se to takto dozvídám... a je to stanovisko celého RP? Nebo teď kvůli obavě Vaška Fořtíka mám zahodit několikaměsíční úsilí? Ok, nemám s tím problém, je mi to jedno. Jenom považuji za vhodné zmínit, že se mýlíš a že se snažíš podporovat chybný směr uplatňování pirátské politiky v Senátu. Ale Ty jsi místopředseda. Já jsem obyčejný asistent. Má odpovědnost to není.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Souhlasim s Adamem. I Hausenblas nám tohle odkejval (byť jinak byly jím navržené podmínky nepřijatelné, takže buďto ustoupí, nebo ho kamsi pošlem).

Po EET a cenzuře Internetu už fakt nechci mít s černoprdelníkama ideálně nic společnýho, zejména fakt nevidím důvod podporovat jim kandidáta do Senátu.

Jinak máte vůbec v Praze pověření od RP nějakou senátorskou spolupráci vyjednávat? Nikde jsem si nevšiml, že by vás RP pověřilo, ale třeba jsem jen blbě hledal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Roman.Kucera, Lenka.Kozlova, Alexandr.Mansurov, Dominika.Michailidu

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

V tom případě, jestli to chápu správně, Ti celkově vadí vznik společného klubu. To je bezva, že se to takto dozvídám... a je to stanovisko celého RP? Nebo teď kvůli obavě Vaška Fořtíka mám zahodit několikaměsíční úsilí? Ok, nemám s tím problém, je mi to jedno. Jenom považuji za vhodné zmínit, že se mýlíš a že se snažíš podporovat chybný směr uplatňování pirátské politiky v Senátu. Ale Ty jsi místopředseda. Já jsem obyčejný asistent. Má odpovědnost to není.
Nevím, zda jde jen o mou obavu a vkládáš mi do úst něco, co jsem nepsal. Nepsal jsem, že klub vzniknout nemá, jen že mám obavy, co bude plodit za stanoviska a že ta stanoviska budou lidmi vykládána jako pirátská, byť to tak být nejen nemusí, ale mnohdy to bude přímo proti tomu, co prosazujeme/zastáváme.
Dále je hlavní myšlenka, co píšu, že se nemáme, kvůli snaze založit senátorský klub, zříkat podpory a spolupráce s dalšími kandidáty napříč politickým spektrem.
Colik jiného mi podsouváš, je už jen tvá konstrukce.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vaclav.Fortik píše:Nepsal jsem, že klub vzniknout nemá, jen že mám obavy, co bude plodit za stanoviska a že ta stanoviska budou lidmi vykládána jako pirátská, byť to tak být nejen nemusí, ale mnohdy to bude přímo proti tomu, co prosazujeme/zastáváme.
A proč bychom vůbec kdy měli podporovat kandidáty, kteří se budou vyjadřovat a jednat vyloženě proti našemu programu? Cílem politické strany je prosadit svůj program, takže podporu kandidáta, který půjde proti tomuto cíli, považuji za absurdní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

A proč bychom vůbec kdy měli podporovat kandidáty, kteří se budou vyjadřovat a jednat vyloženě proti našemu programu? Cílem politické strany je prosadit svůj program, takže podporu kandidáta, který půjde proti tomuto cíli, považuji za absurdní.
No kdyby to bylo takto, tak mlčím a nic nerozporuji.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vaclav.Fortik píše:
A proč bychom vůbec kdy měli podporovat kandidáty, kteří se budou vyjadřovat a jednat vyloženě proti našemu programu? Cílem politické strany je prosadit svůj program, takže podporu kandidáta, který půjde proti tomuto cíli, považuji za absurdní.
No kdyby to bylo takto, tak mlčím a nic nerozporuji.
A ono to tak není? Chce tu někdo podporovat kandidáty, co budou vystupovat a jednat proti našemu programu? Jestli jo, tak dotčené prosím, aby se pořádně protáhli a vyndali si hlavu z prdele.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Vaclav.Fortik píše:
V tom případě, jestli to chápu správně, Ti celkově vadí vznik společného klubu. To je bezva, že se to takto dozvídám... a je to stanovisko celého RP? Nebo teď kvůli obavě Vaška Fořtíka mám zahodit několikaměsíční úsilí? Ok, nemám s tím problém, je mi to jedno. Jenom považuji za vhodné zmínit, že se mýlíš a že se snažíš podporovat chybný směr uplatňování pirátské politiky v Senátu. Ale Ty jsi místopředseda. Já jsem obyčejný asistent. Má odpovědnost to není.
Nevím, zda jde jen o mou obavu a vkládáš mi do úst něco, co jsem nepsal. Nepsal jsem, že klub vzniknout nemá, jen že mám obavy, co bude plodit za stanoviska a že ta stanoviska budou lidmi vykládána jako pirátská, byť to tak být nejen nemusí, ale mnohdy to bude přímo proti tomu, co prosazujeme/zastáváme.
Dále je hlavní myšlenka, co píšu, že se nemáme, kvůli snaze založit senátorský klub, zříkat podpory a spolupráce s dalšími kandidáty napříč politickým spektrem.
Colik jiného mi podsouváš, je už jen tvá konstrukce.
Pak jsem Tě tedy špatně pochopil. Pochopil jsem to tak, že když se "obáváš společného klubu", tak si "nepřeješ vznik společného klubu". K tomuto závěru jsem dospěl i na základě Tvé předchozí argumentace, ale jistě může být mylný. Nicméně... když se tedy jenom "obáváš"... co mám v tuto chvíli dělat, když až do teď operuji s postojem, že si Piráti přejí založení společného klubu?
Frantisek.Navrkal píše:Souhlasim s Adamem. I Hausenblas nám tohle odkejval (byť jinak byly jím navržené podmínky nepřijatelné, takže buďto ustoupí, nebo ho kamsi pošlem).

Po EET a cenzuře Internetu už fakt nechci mít s černoprdelníkama ideálně nic společnýho, zejména fakt nevidím důvod podporovat jim kandidáta do Senátu.

Jinak máte vůbec v Praze pověření od RP nějakou senátorskou spolupráci vyjednávat? Nikde jsem si nevšiml, že by vás RP pověřilo, ale třeba jsem jen blbě hledal.
Moment, to jako musí mít PKS explicitní pověření vyjednávat? Podle § 22a Senátní volby jsem vyvozoval, že když dle "(3) Krajské předsednictvo a) organizuje volby na úrovni kraje," jedná se i o přípravu primárek v daném obvodě (což znamená i zajištění kontaktu s kandidátem, zorganizování grillovačky a hlasování KF).

Pokud je to jinak, bude tedy třeba, aby si pražské předsednictvo nechalo dodatečně odsouhlasit vyjednávání s Ladislavem Kosem (kterému KF už v hlasování vyjádřilo podporu, RV byl o záměru informován a nominační smlouva bude předložena, až bude hotová).
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Návrh na revokaci usnesení RV 12/2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Adam.Skorepa píše:Moment, to jako musí mít PKS explicitní pověření vyjednávat? Podle § 22a Senátní volby jsem vyvozoval, že když dle "(3) Krajské předsednictvo a) organizuje volby na úrovni kraje," jedná se i o přípravu primárek v daném obvodě (což znamená i zajištění kontaktu s kandidátem, zorganizování grillovačky a hlasování KF).
Viz: podatelna-administrativniho-odboru-f227 ... 33604.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Jan.Novak

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Odpovědět

Zpět na „Podatelna republikového výboru“