RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Dovolím si jenom jednu žádost za svou osobu.
V tomto vláknu se jedná o tom, zda projednat, či nikoliv. Netuším, proč se tu objevují vyjádření k obsahu návrhu, když se ještě o vetu nehlasuje. Ale asi to má své důvody u některých jednotlivců.

Chci se jenom přihlásit již teď o slovo, až budete daný návrh projednávat. Zkusil jsem se totiž dopídit zdůvodnění (odkazy na šikanu apod., kterých se měl dopouštět v FO) a bohužel se nedočkal ničeho.
Chci tedy aspoň být zde vyslyšen (nebo lépe mít možnost se vyjádřit).

Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvek:
Robert.Magni
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petros.Michailidis píše:Zkusil jsem se totiž dopídit zdůvodnění (odkazy na šikanu apod., kterých se měl dopouštět v FO) a bohužel se nedočkal ničeho.
Jako bývalý vedoucí FO k tomu něco poznamenám, když tak mě zmoderujte.

Za typický příklad šikany považuji podání o proplacení cesty Ivo Vašíčka.
podatelna-financniho-odboru-f230/fo-107 ... ml#p453986
Lukas.Novy píše:Prosim uvest zadost v soulad s FO-HoRo:
a následuje kopie §3 Úhrada cestovních náhrad z vyhlášky FO. Ani náznak nějaké snahy pomoci, dokonce ani konkrétní výtka co je špatně. Je to jako když uzavíráš smlouvu, a někdo ti řekne "Máš to špatně, přečti si NOZ". Nebo si myslíš, že žádost byla natolik špatně, že její projednání a vyřízení muselo zabrat 4 stránky fóra?

Další případ, kdy se jedná o naschvál, pokud ne o šikanu.
podatelna-financniho-odboru-f230/fo-104 ... 33483.html
Lukas.Novy píše:Kde najdu schvaleni zameru resp. souhlas prislusnych organu?
V případě PaRo je přece záměr schválen tím, že je projekt připuštěn do hlasování CF a získá hlasy. Odkaz na souhlas "příslušného orgánu" je uveden v prvním příspěvku v podání, to Lukáš Nový neumí kliknout myší? Souhlas kontrolora je rovněž nalinkován. Reakce Lukáše Nového je pouhou demonstrací síly a pomstou za slovo "krtinec".

Chceš další příklady, kdy se mstí, je arogantní, místo pomoci a rady jen buzeruje? Mám teď dost volného času, najdu ti je. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Ivan.Bartos, Lenka.Kozlova, Jan.Novak, Tobias.Esner, Robert.Magni

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Z pozice orgánu, který návrh na veto schválil a doručil, si dovolím komentář.
Už opět vidím ohýbání skutečnosti Lukášem Novým. Zase zde rozjíždí flamewar, že ho někdo odvolává za to, že je hyperkorektní - echtPirát.
Blbost.
Je selektivně hyperkorektní=šikanózní a ne jen ve věcech FO. Jakoukoliv funkci, či možnost obratem zneužívá. Vidíme v komisích, viděli jsme v "hacku" výběrka...apod. Nechci se v tom znovu babrat. Sám na sebe nic neuplatňuje a kličkuje tam, kde mu to paragrafy dovolí, nebo dle toho jak si je vyloží. Překročí-li někde mez: "Nemůžete mi to dokázat".
Již za týden "výkonu" fce v FO předvedl asi tři chyby ve výkladu, které mu opravil i vedoucí FO. Bez sebereflexe.
Se svým přístupem obecně není vhodný a dle našeho názoru ani komptentní, aby v odboru fungoval tak, jak si vedoucí představuje. Na pozadí ať si jeho "expertýzu" šéf FO klidně využívá.
Navíc zde Lukáš Nový opět manipuluje. Důvody našeho návrhu formuloval v návrhu Ivo Vašíček v rámci jednání RP a tyto platí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Jan.Novak, Pavel.Hajek, Pavel.Moravec
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

A nebylo by jednodušší, kdyby RP uložilo FO, aby Krtek nevyřizoval podání (a nejednal za FO uvnitř strany ani vně)? Protože, jestli tohle celý dobře chápu, jde o to, že si Krtek počíná špatně právě při vyřizování podání apod. Veto mi přijde jako už dost silový prostředek, který by se měl použít až v momentě, kde byly vyčerpány všechny prostředky slabší.

Nechce se mi to zahajovat, protože bych hnedka navrhl sám ukončit vlastní jednání bez přijetí usnesení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dominika.Michailidu

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Petros explicitně řekl, že je to jeho rozhodnutí. Naše argumenty nepovažuje za validní, hisotorické zkušenosti a kauzy nebere v potaz. Softové dopady svého kroku zcela ignoruje a nevyjadřuje se k nim vůbec. A že vyčká rozhodnutí RV. Na současném stavu nic měnit nehodlá.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Ivan.Bartos píše:A že vyčká rozhodnutí RV. Na současném stavu nic měnit nehodlá.
No ale není potřeba, aby zatím rozhodoval RV. Stačí, když to jako RP FO uložíte; zatím jediné rozhodnutí, které RP v této věci AFAIK přijalo, je právě v tomto podání předložený návrh, což je trochu mimo. Uložte FO úkol, pokud ho nebude plnit, obraťte se na KK. Krtek ať klidně zůstane v FO - v tom samotném snad problém není.

BTW sešli jste se někdy osobně a věc projednali? Nebo aspoň na mumble?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dominika.Michailidu

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Martin.Kucera »

Frantisek.Navrkal píše:A nebylo by jednodušší, kdyby RP uložilo FO, aby Krtek nevyřizoval podání (a nejednal za FO uvnitř strany ani vně)?
Petros ovšem cca před týdnem prohlásil "Co po Krtkovi chci já? Aby dozoroval správnost dokumentů předkládaných finančnímu odboru, aby odborně komentoval jednotlivá podání (a varoval jsem jej, že první nevěcné komentáře a končí) a sledoval termíny plnění úkolů finančího odboru", a tvůj návrh by většinu z toho odstřelil, zbylo by nanejvýš "sledoval termíny plnění úkolů finančího odboru", čímž by tedy Krtkova přítomnost v FO v podstatě pozbyla smyslu.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Petr.Vileta píše:
Petros.Michailidis píše:Zkusil jsem se totiž dopídit zdůvodnění (odkazy na šikanu apod., kterých se měl dopouštět v FO) a bohužel se nedočkal ničeho.
Jako bývalý vedoucí FO k tomu něco poznamenám, když tak mě zmoderujte.

Za typický příklad šikany považuji podání o proplacení cesty Ivo Vašíčka.
podatelna-financniho-odboru-f230/fo-107 ... ml#p453986
Lukas.Novy píše:Prosim uvest zadost v soulad s FO-HoRo:
a následuje kopie §3 Úhrada cestovních náhrad z vyhlášky FO. Ani náznak nějaké snahy pomoci, dokonce ani konkrétní výtka co je špatně. Je to jako když uzavíráš smlouvu, a někdo ti řekne "Máš to špatně, přečti si NOZ". Nebo si myslíš, že žádost byla natolik špatně, že její projednání a vyřízení muselo zabrat 4 stránky fóra?

Další případ, kdy se jedná o naschvál, pokud ne o šikanu.
podatelna-financniho-odboru-f230/fo-104 ... 33483.html
Lukas.Novy píše:Kde najdu schvaleni zameru resp. souhlas prislusnych organu?
V případě PaRo je přece záměr schválen tím, že je projekt připuštěn do hlasování CF a získá hlasy. Odkaz na souhlas "příslušného orgánu" je uveden v prvním příspěvku v podání, to Lukáš Nový neumí kliknout myší? Souhlas kontrolora je rovněž nalinkován. Reakce Lukáše Nového je pouhou demonstrací síly a pomstou za slovo "krtinec".

Chceš další příklady, kdy se mstí, je arogantní, místo pomoci a rady jen buzeruje? Mám teď dost volného času, najdu ti je. ;)
To si fakt neodpustím komentovat.
V tom §3 je bod za bodem napsáno, co má takový hospodář udělat. Všechno, co tam bylo napsáno, nebylo provedeno (většina, abych byl přesnější). Takže měl místo citace říct vlastními slovy, že tam chybí ... a následuje přepis toho paragrafu.
Tak to mě baví, protože ty podmínky, jak má vypadat žádost o proplacení cestovného autem jsi vyrobil ty (a prý s I.Vašíčkem).

Druhá část je ještě více komická, protože každý požadavek na proplacení musí být schválen hospodářem. Není-li to pravda, pak mi řekni proč. Takže Krtek se vcelku logicky ptá, kde najde souhlas příslušných orgánů. Co na tom vidíš šikanozního?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Robert.Magni, Dominika.Michailidu
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petros.Michailidis píše:Druhá část je ještě více komická, protože každý požadavek na proplacení musí být schválen hospodářem. Není-li to pravda, pak mi řekni proč. Takže Krtek se vcelku logicky ptá, kde najde souhlas příslušných orgánů.
Tak zrovna souhlas hospodáře (v tomto případě MO) tam nalinkován je, ne? (Problém souhlasu nadřízených orgánů je jiná věc.)
A k tomu požadavku na schválení záměru se vyjádříš? Jestli chcete u PaRo projektů odteď požadovat linky na příslušná hlasování CF, která jim přidělila peníze, prosím, ale je třeba to dát lidem vědět včas a ne je s tím buzerovat až po podání žádosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Robert.Magni

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: RP 40/2016 Návrh na veto členství Lukáše Nového v FO

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Martin.Kucera píše:
Frantisek.Navrkal píše:A nebylo by jednodušší, kdyby RP uložilo FO, aby Krtek nevyřizoval podání (a nejednal za FO uvnitř strany ani vně)?
Petros ovšem cca před týdnem prohlásil "Co po Krtkovi chci já? Aby dozoroval správnost dokumentů předkládaných finančnímu odboru, aby odborně komentoval jednotlivá podání (a varoval jsem jej, že první nevěcné komentáře a končí) a sledoval termíny plnění úkolů finančího odboru", a tvůj návrh by většinu z toho odstřelil, zbylo by nanejvýš "sledoval termíny plnění úkolů finančího odboru", čímž by tedy Krtkova přítomnost v FO v podstatě pozbyla smyslu.
IMO ne. Krtek zkontroluje podání/dokument a řekne Petrosovi nebo jinému k tomu pověřenému členu FO, aby zařídil nápravu u podatele/předkladatele. Krtek má věcně správné připomínky, jen to nedokáže podat tak, aby druhou stranu často zbytečně nenasral.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Robert.Magni, Dominika.Michailidu

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového výboru“