Profesionalizace FO

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Kaderavek.sen píše:A vám pořád nedošlo, že když se nenapíše nějaký článek, nebo když se neodešle nějaký dopis, tak se to prostě udělá jindy. Když ale něco zamešká vedoucí FO (třeba odevzdání auditu atd.) tak to je pruser.
Aniž bych chtěl snižovat důležitost FO, tak jsou i jiné zákonné termíny, které když se prošvihnou tak je průser (tj. žádné "se to udělá jindy"). Například podání kandidátních listin nebo delegování do volebních komisí. (Čímž nemíním vyzdvihovat sebe, já si u těch současných vzal víceméně jen dozor, aby se někde něco nezaseklo; hlavní práci za TO odvedli Standa Štipl (formulář) a Vašek Klecanda (skripty pro vygenerování a rozeslání delegací), za AO Tobias (cca dvoutýdenní komunikace s úřady od okamžiku odeslání delegačních listin).)
A když nám nepoběží technické systémy, tak je namydlenej FO i AO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ondrej.Profant

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Máš pravdu. Ale je to přesně o tom co píši v jiném vlákně (Aktivní distanc od Jana Hrubého). Je to o pořádku, systému a kázni ve všech oblastech. I já jsem jednou dělal tu zodpovědnou osobu která předávala kandidátní listiny atd. Donutil jsem tehdy spolustraníky, aby to bylo uzavřeno dříve a šel jsem tam o týden dříve, aby se mohla nějaká případná chyba včas odstranit. To, že se ještě kolikrát chlubíme, jak něco stiháme na poslední chvíli je spíše k pláči než legrace. Pamatuji, že jsem letos urgoval, že se nic nedělá se získáváním lidí do volebních komisí. Už nevím kým ale bylo řečeno z RV, že je na to času dost. Když se známá chtěla ve své obci zaregistrovat stejně tak jak už 4 roky dělá, tak bylo obsazeno. Kým? No přeci SZ. A paní mi řekla, že ji nezajímá ani SZ a teď už ani volební komise. Jako důchodkyně nikam jezdit nebude. Podotýkám, že když jsem dříve agitoval tyto lidi, tak jsem jim říkal. Pokud nedáte svůj hlas pro nás, tak budete v obci ostatním jen pro smích. A mělo to účinek. Ale to je právě ten systém, zodpovědnost a pořádek.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Martin.Broz »

FO musi kontrolovat i predsedu. Podepisou kazdou kravinu.
Přílohy
cernosmlouva.jpg
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Broz píše:FO musi kontrolovat i predsedu. Podepisou kazdou kravinu.
No tak jsi našel smlouvu, kde se do vzoru místo "datum X" a "datum Y" napsalo dvakrát totéž datum a tím se další text stal poněkud legrační. :) Nicméně fakticky je ta smlouva v pořádku.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Martin.Broz »

Tohle říká vedoucí FO? Mám zásadní pochyby o veškerém účetnictví a smlouvách partaje. A to jsem jen nádodně sahnul do smluv. Toho budete litovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Broz píše:Tohle říká vedoucí FO? Mám zásadní pochyby o veškerém účetnictví a smlouvách partaje. A to jsem jen nádodně sahnul do smluv. Toho budete litovat.
Tohle říká bývalý, opakuji bývalý, raději ještě jednou bývalý vedoucí FO. Text je trochu legrační, když jde o jeden den, který logicky nemůže přesáhnout 300 hodin. Ale tys neviděl nikdy formulář, který po vyplnění ne úplně běžnými údaji působil legračně?
OFFTOPIC

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionalizace FO

Příspěvek od Lukas.Novy »

Bump.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Podatelna republikového výboru“