Stránka 6 z 15

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 01:49
od Lukas.Novy
Jo a jenom tak mimochodem, na zaklade jakeho ustanoveni volebniho radu hodla RV kandidaturu zakazat? Jedine pribuzne ustanoveni, co jsem nasel je tohle:
§ 17 Změna volebního programu a kandidátní listiny

V mimořádných a odůvodněných případech může republikový výbor změnit

a) předložený volební program nebo
b) předloženou kandidátní listinu.

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 02:45
od Petr.Vileta
Krtku a co napíšeš do kolonky politická příslušnost? Máš zakázáno kandidovat za Piráty, takže název strany by se tam neměl objevit, i kdybys kandidoval třeba za Babiše. ;)

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 02:55
od Lukas.Findeis
Ony tam budou dva údaje, ne? Navrhovatel a politická příslušnost. Normální koaliční kandidátka.

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 03:39
od Jiri.Ulip
Myslim, ze tohle do RV opravdu nepatri a je na KS JMK, aby se s tim vyporadalo, coz uz se rozbehlo tady: krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/re ... 24968.html.
OFFTOPIC[quote="Lukas Novy"]Zcela stejne lze argumentovat tim, ze v nadpisu kandidatky bude pouze Zit Brno, tedy vsichni kandidati kandiduji za Zit Brno...[/quote]
Nebude: [quote="Memorandum"]Kandidátka bude podána Žít Brno a pirátská účast (případně účast dalších subjektů) bude reflektována v názvu: „Žít Brno s podporou Pirátů, ...“[/quote]

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 04:55
od Ivo.Vlasaty
Nedá mi to neohradit se proti demagogickému tvrzení, že zákaz kandidovat za Piráty zasahuje do Krtkových občanských práv, kandidovat si klidně může (věřím, že ani RV to popírat nebude), jen mu to nemá být umožněno skrze Piráty (a je dost sporné, jestli v koalici s nimi). Myslím, že to byl přiměřený trest a nelíbí se mi, že se Krtek dostal podobně jako třeba Ivan do pozice privilegovaného člena, kterého sice malá skupinka lidí nesnáší, ale kterému je vše dovoleno a předem odpuštěno...

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 05:14
od Lukas.Findeis
Aha, tak ona to bude kandidátka Žít Brno, na které budou Piráti.

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 06:37
od Ivan.Bartos
OT: nevim v cem jsem tedy privilegovany, ale dobra...b) evropsky-rozhled nejsou zadny noviny, ale Ingrid Romancove Blesk a jinak to je dost jedno...PS. kdyz resite Krtka, nevim proc u toho resis me.

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 08:55
od Frantisek.Navrkal
Jako teď jsme stále ve fázi, kdy si to může v klidu vyřídit KS JmK.

A to do jaké míry a jestli se jedná o obcházení předpisu a ze strany Krtka za protiprávní jednání, tak od toho tu RV prostě není.

Tohle celý podání je kompletní blbost. Kdybyste se raději rovnou zeptali RK. Nebo podali stížnost; to by bylo o dost produktivnější než tahle fraška.

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 09:26
od Ivo.Vasicek
Tomas Lastuvka píše:..., kdyz RV zakaze Lukasovi kandidovat, tak potom Lukas muze jit k soudu, ukazat tam vyrok RV a zazalovat stranu za porusovani listiny zps..
Nemůže, protože RV neschvaluje kandidátky jiných subjektů (a tedy nemá možnost omezit práva, a kecy práva neomezí). Stanovisko RV je v tomto dle mne nicotné a nikoho vůbec nemusí zajímat (i když může). - když už někomu tahle kandidatura vadí, tak si může podat stížnost KK, případně se nás mohl v kraji zeptat. Bez našeho souhlasu tam Matěj Krtka nedá (to našeho, tím myslím především Brňáky z Jmk). Na schůzi jsem si nevšiml, že by s tím měl někdo problém.

Re: Zákaz kandidatury Lukáše Nového za hnutí Žít Brno

Napsal: 28 črc 2014, 10:28
od Jakub.Burget
Lukas Novy píše:Fakticky pokud bude kandidatura vetovana, tak k zadnemu poruseni ustavnich prav nedojde. Pokud by byl vysloven zakaz, z ustavniho hlediska mi nic nebrani ho ignorovat jakozto protiustavni (pokud by me Zit Brno vzalo jelikoz kandidatura nebyla vedovana, byl by mi jen ulozen zakaz, do ktereho Zit Brno nic neni), nasledne by vsak mohli rozhodci organy rozhodnout o trestu omezeni prav clena pripadne o vylouceni z partaje. Na clenstvi ve strane neni pravni narok, takze u soudu bych neuspel. Jsou tam jeste urcite klicky, ale tim vas nebudu zatezovat.

Se k tomu dlouho už nevyjadřuji,ale někteří pánové, co se tu ohání právem o něm evidentně neví ani ťuk a nemá smysl na to reagovat.

Ať už je Krtek jakej chce, tak tímto postem jenom potvrdil, že není blbej. Můžeme se přít,ale aspoň inteligentně.

Do RV to patří. Není to blbost. Celá debata je lehce předčasná. Skutečnost, že to nemá Krtek v Brně na tuty mi nebyla známa.OFFTOPICnějak jsem to přehlédl Počkáme jak si to Brnáci rozhodnou. Za sebe říkám, že pokud bude kandidovat, tak postup je stále stejný.