KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3351 poděkování
Dostal poděkování: 2928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2019, 17:44

Ještě jsem zde nenavrhl ten volební systém, protože se ještě ukázalo, že se vybírá i z jiných systémů, tak prosím zkuste hlasovat v anketě.
viewtopic.php?f=417&t=49521 případně bych poprosil předsedající, jestli by to nemohla rozeslat všem členům. @Yveta.Martinkova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Zuzana.Fiserova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: ekonom
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Zuzana.Fiserova » 06 lis 2019, 20:47

Ahoj,
děkuji za projevenou důvěru. Nominace na čelo kandidátky si velmi vážím, vnímám ji zejména jako ocenění mé dosavadní práce na pozici zlínské zastupitelky a po důkladném zvážení jsem se rozhodla tuto nominaci přijmout.
Profesí jsem ekonom. Vystudovala jsem finance a mediální studia, obhájila jsem doktorát v oboru finance (ve vědecké rovině se věnuji příčinám a důsledkům zadlužování). V době vysokoškolských studií jsem strávila rok ve Finsku, které je pro mě velkou inspirací jak přístupem k přírodě, tak přístupem občanů k věcem veřejným a také nízkou mírou korupce. Jsem člověk důsledný, praktický, zvídavý. Nemám ráda zbytečnou byrokracii a respektuji, že jsem součástí týmu. Právě díky vzájemné spolupráci mohou vzniknout ty nejlepší projekty. Takto se například vyvíjí můj podnět poslanci Radku Holomčíkovi, kterého jsem nejprve požádala o pomoc v rámci (ve Zlíně zatím málo úspěšné) komunikace s Lesy ČR. Nakonec z toho k mé velké radosti vzniká iniciativa, která by měla vést k celorepublikové podpoře projektů rozvíjejících „rekreační funkci lesa“.
Ve Zlíně coby zastupitel nejvíc řeším rozvoj infrastruktury pro sportování veřejnosti a rovněž správu veřejného majetku. Téma rozvoje regionu mě zajímá i z krajského pohledu. Proto jsem se zapsala do KET Cestovní ruch, kde se mohou propojit a rozvinout nápady, které se ve Zlíně snažíme uvést v život (traily, pumptrack, osvětlené běžecké okruhy, trasy pro nordic walking, areál pevných kontrol pro popularizaci orientačního běhu, turistické chodníky, mezihraniční spolupráce při rozvoji turistiky). Všechno lze propojit s čerpáním dotací i v rámci spolupráce napříč kraji.
post politický: zastupitel města Zlína
post v komisích: majetková komise, kulturní fond
v jakém KETU jsi? Cestovní ruch
post v pirátech na úrovni republiky? ne
post v pirátech na úrovni kraje? ne
post v pirátech na úrovni MS? ne
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách? ano
do krajského předsednictva? ne
do předsednictva některého MS? ne
do poslaneckých voleb? ne
do senátních voleb? ne
do RV, RP, KK, RK? ne

Marek.Houser
Krajské předsednictvo
Profese: grafik, socmedia guy, event manager, DJ
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování

Příspěvek od Marek.Houser » 07 lis 2019, 02:26

Ahoj.

Po dlouhém zvažování a několika naléhavých a povzbudivých pošťouchnutích jsem se rozhodl přijmout nominaci do čela kandidátky. Moje rozhodnutí pragmaticky zakládám na následujícím seznamu pro a proti - jelikož mi vyšel pozitivně, začínám negativními věcmi. Je na vás, zda jsou tato data důvodem mě podpořit. S ohledem na zatím nejasný volební systém si nelze vybírat, nicméně bych případně rád obsadil jednu z nižších čelních pozic. Třeba sedmička je pěkná :)

- Nemám hluboké know-how v oblastech působení krajského úřadu. Jsem ale schopný to změnit.
- Nepovažuji krajská zastupitelstva za efektivní level politiky a myslím si, že se v nich hájí spíše zájmy obcí a mikroregionů než obyvatel celého kraje. Jsem ale ochotný to zkusit změnit.
- Nechci zabírat místo schopnějším odborníkům. Proto pokud čelo, tak jeho spodní část.
- Mám v plánu v následujícím roce kandidovat do sněmovny a tu bych v případě souběhů postů upřednostnil.

- Jestli budu v čele, jsem schopný se ohledně práce v krajském zastupitelstvu zodpovědně nabriefovat a zvolit si nosné téma a oblast (pravděpodobně sport a IT).
- Jestli budu zvolen, mám možnost se zastupitelské práci (opoziční či koaliční) věnovat zodpovědně a dostatečně.
- Cítím velkou podporu Pirátů před primárkami a přátel před nadcházejícími volbami.
- Můžu kandidátce propůjčit své dobré jméno. A v případě funkce v PKS je to žádoucí.
- Tak jako tak budu makat na kampani. V případě kandidatury v čele bych měl ovšem ještě o motivaci víc.
- Babičky budou mít radost.

K položeným otázkám:
- Jsem v KET kultura, sport a IT.
- V roce 2021 chci z nejvyššího možného místa kandidovat do sněmovny.
- V případě obhajoby postu předsedy PKS vyvolám revolbu PMS v MS UH, kde již nemám v plánu předsedat.
- Nejsem v městské ani pirátské komisi a nemám v plánu se do některé přihlásit.
- Nejsem v RV ani RP a kandidovat tam nebudu.

Díky za případnou podporu.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 lis 2019, 17:27

Na základě ankety to vypadá, že 4. možnost volebního systému na čelo má největší podporu.

Navrhuji pro volbu čela teda zvolit tento volební systém:
Primární volby pro danou skupinu pozic společně v podle následujícího systému vícekolového hlasování.
V 1. kole mohou hlasující podpořit hlasem libovolný počet všech přijatelných kandidátů a určí tak kandidáty s většinovou podporou. Ti pak postupují do rozhodujícího kola.
V rozhodujícím kole má každý hlasující možnost udělit nejvýše jeden hlas. Ten kandidát, který obdrží v daném hlasování nejvíce hlasů, je zvolen na nejvyšší neobsazenou pozici, ostatní kandidáti postupují do dalšího rozhodujícího kola hlasování o následující pozici.
V případě rovnosti hlasů v dalších kolech, rozhoduje počet obdržených hlasů v 1. kole; pokud je rovnost i zde, rozhodne los.
1. kolo se opakuje po každém rozhodujícím kole.
Je někdo proti? (24h)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Marek.Houser, Denis.Rychtar

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 lis 2019, 17:32

Dále navrhuji, aby volba čela se konala v těchto dnech a přibližném čase (+-5h):
Neděle 14:00 - Úterý 14:00
Úterý 15:00 - Čtvrtek 15:00
Čtvrtek 16:00 - Sobota 16:00
sobota 16:00 - Neděle 14:00 by byla vždy pauza, aby nám náhodou některé hlasování nevyšlo jen na víkendové dny
Součástí tohoto návrhu navrhuji, aby se do 24 hodin od začátku volby odeslala sms všem členům KS s odkazem na helios, kde se bude volit. (Na fóru to nelze, protože máme hosta.)

Je někdo proti? (24h)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Marek.Houser, Denis.Rychtar, Vratislav.Krejcir

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 378 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 07 lis 2019, 22:12

Petr.Tkadlec píše:
07 lis 2019, 17:32
Dále navrhuji, aby volba čela se konala v těchto dnech a přibližném čase (+-5h):
Neděle 14:00 - Úterý 14:00
Úterý 15:00 - Čtvrtek 15:00
Čtvrtek 16:00 - Sobota 16:00
sobota 16:00 - Neděle 14:00 by byla vždy pauza, aby nám náhodou některé hlasování nevyšlo jen na víkendové dny
Součástí tohoto návrhu navrhuji, aby se do 24 hodin od začátku volby odeslala sms všem členům KS s odkazem na helios, kde se bude volit. (Na fóru to nelze, protože máme hosta.)

Je někdo proti? (24h)
Bylo domluveno:
Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů na lídra krajských voleb potrvá do 8.11.2019 14:00. A přihlašování kandidátů do čela potrvá do 10.11.2019. Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování, jež potrvá minimálně 72 hodin.
Proto bych posunul aspoň čelo o 48h - doba na rozmyšlenou, volba lídra asi proběhnout může, tam to vychází. Jen je uvedeno 72h, navrhujes 48h.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvek:
Petr.Tkadlec
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 lis 2019, 22:19

Čelo se posune, jak to vyjde, jestli na úterní, čtvrteční nebo nedělní hlasování. Ale vždy bych volil jen v těch navržených rozmezích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Krejcir, Hana.Ancincova

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 378 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 07 lis 2019, 22:44

Petr.Tkadlec píše:
07 lis 2019, 22:19
Čelo se posune, jak to vyjde, jestli na úterní, čtvrteční nebo nedělní hlasování. Ale vždy bych volil jen v těch navržených rozmezích.
Ok souhlas. Rozmezí je takhle super, ať to není vždy hned po sobě.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 lis 2019, 23:43

Vratislav.Krejcir píše:
07 lis 2019, 22:44
Petr.Tkadlec píše:
07 lis 2019, 22:19
Ok souhlas. Rozmezí je takhle super, ať to není vždy hned po sobě.
No hned po sobě to bude s těma hodinovýma mezerami +-, abychom dali 3 volby za týden. :-) O víkendu proběhne akorát 1/4 z jednoho a 1/4 z druhého hlasování, takže to poběží vesměs ve všední dny.

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 373 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování

Příspěvek od Yveta.Martinkova » 08 lis 2019, 16:03

Upozorňuji že lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů na lídra trvala do dnešního dne 8.11.2019 do14:00.
Nyní plyne doba na rozmyšlenou a to 48 hodin.

Primární volby na lídra budou zahájeny 10.11.2019 po 14 hodině :fet:

Přihlášení kandidáti jsou:

LÍDR
Hana Ančincová, Kandidátská řeč
Tomáš Čabla, Kandidátská řeč
Denis Rychtar, Kandidátská řeč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Denis.Rychtar, Hana.Ancincova, Vratislav.Krejcir
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“