KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Denis.Rychtar
Krajské předsednictvo
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Denis.Rychtar » 03 lis 2019, 16:01

Vratislav.Krejcir píše:
02 lis 2019, 14:41
Chci poprosit všechny kandidáty, aby ve své řeči nebo mimo ni odpověděli na mou otázku, ve kterých volbách a do kterých postů chtějí v budoucnu kandidovat atd. Ať mají všichni přehled. Ten samý post dám do postu o krajských volbách:

Tudíž, prosím jaký máte post teď:
post politický ( Poslanec, zastupitel atd.)?
post v komisích?
v jakém KETU jsi?
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.)
post v pirátech na úrovni kraje?
post v pirátech na úrovni MS?
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách?
do krajského předsednictva?
do předsednictva některého MS?
do poslaneckých voleb?
do senátních voleb?
do RV, RP, KK, RK?

Díky
Převážnou většinu jsem zmínil, ale doplním tedy.

:arrow: Jsem zastupitel, předseda dozorčí rady městských lesů a zeleně, místopředseda OS ECHO CS Cabot.
:arrow: jsem členem kontrolního výboru a komise místní části Křížná.

:arrow: Kety - kultura, IT a smart city, životní prostředí a zemědělství.

:arrow: 1. Místopředseda krajského sdružení

Kandidatury:

:arrow: v krajských volbách pochopitelně
:arrow: do krajského předsednictva kandidaturu zvažuji
:arrow: do PMS nehodlám kandidovat
:arrow: do poslanecké sněmovny pouze na případné
doplnění kandidátky. Chci se naplno věnovat tohle
období kraji.
:arrow: do senátních voleb tak za 15 - 20 let
:arrow: do RV, RP, KK, RK kandidovat nehodlám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Giuseppe.Maiello, Lubomir.Dolezal, Milan.Klajn, Lucie.Malikova, Dusan.Jurcik, Linda.Matuskova
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Vaclav.Vcelica
Místní předsednictvo
Profese: stavební projektant
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 147 poděkování

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Vaclav.Vcelica » 04 lis 2019, 09:22

Vratislav.Krejcir píše:
Chci poprosit všechny kandidáty, aby ve své řeči nebo mimo ni odpověděli na mou otázku, ve kterých volbách a do kterých postů chtějí v budoucnu kandidovat atd. Ať mají všichni přehled. Ten samý post dám do postu o krajských volbách:
Aktuálně ne/zastávám
post politický ( Poslanec, zastupitel atd.)? NE
post v komisích? NE
v jakém KETU jsi? doprava a infrastruktura, územní rozvoj a plánování, majetek a investice
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.) Ano - řadový člen expertního týmu Doprava (ale nejsem moc aktivní, jen když se na mne obrátí Ondra Polanský (poslanec) s dotazem na připravovanou legislativu, tak mu to okomentuji)
post v pirátech na úrovni kraje? NE
post v pirátech na úrovni MS? Ano - MS Vsetín - místopředseda
Kandidovat ne/hodlám:
v krajských volbách? Ano
do krajského předsednictva? NE
do předsednictva některého MS? Ano - MS Vsetín
do poslaneckých voleb? pouze do počtu, když nebude lidí
do senátních voleb? NE
do RV, RP, KK, RK? NE
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 4):
Milan.Klajn, Lucia.Sirinova, Dusan.Jurcik, Hana.Ancincova

Lubomir.Dolezal
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 195 poděkování

Příspěvek od Lubomir.Dolezal » 05 lis 2019, 00:38

Do čela kandidátky bych s dovolením nominoval tyto pro mě fakt schopné lidi:
:arrow: Milan Klajn
:arrow: Jiří Jaroš
:arrow: Linda Matušková
:arrow: Martin Valášek
:arrow: Tomáš Čabla
:arrow: Lubomír Doležal
Prosím tedy, aby tuto nominaci přijali nebo odmítli po případě, aby nám něco k tomu napsali.
Děkuji
Předem moc děkuji za nominaci, kterou tímto přijímám a moc si toho vážím.
Po cca roce se chci opět aktivněji zapojit do AO ZlK, jelikož s nelibostí sleduji poslední vývoj a chci pomoct. V minulosti jsem jako člen PKS řešil opravdu hlavně administrativu, na což jsem byl i vedoucím ale vzhledem k tomu, že jsem o jeden hlas prohrál komunální volby u nás v obci, naplno jsem se začal věnovat řízení projektů ve firmě, která je hodně enviromentálně zaměřená a tato práce mi sebrala i poslední zbytky času. Nechtěl jsem nic dělat napůl a upřednostnil jsem rodinu, práci a dobrovolnickou činnost pro spoluobčany u nás v obci. Po roce v nové firmě mám dostatek zkušeností a tím i více času se věnovat politice, hlavně jako zastupitel a člen kontrolního výboru, tak i jako hrdý člen Pirátů. Momentálně chci pomoci AO s přípravou voleb a vším co bude třeba. Budu aktivní na Zulip a můžete se mě tam na cokoliv zeptat. Co bych chtěl jako zastupitel v kraji dělat sám nevím, ono totiž z mých zkušeností vyplývá, že i když si vše člověk naplánuje sebelépe, tak až situace, ve které se skutečně ocitne ukáže, co může dělat a jak by mohl nejlépe pomoci občanům. Určitě se zaměřím na spolupráci s pirátskými zastupiteli, které máme v kraji po KV 2018 a budu prosazovat vše, co bude ku prospěchu a posunu naší věci kupředu. DRŽÍME KURZ! :fet:

post politický: zastupitel obce Stupava
post v komisích: předseda kontrolního výboru
v jakém KETU jsi? doprava a infrastruktura
post v pirátech na úrovni republiky? NE
post v pirátech na úrovni kraje? NE
post v pirátech na úrovni MS? NE
hodláš kandidovat?: ANO
v krajských volbách? ANO
do krajského předsednictva? ANO
do předsednictva některého MS? NE
do poslaneckých voleb? dle situace
do senátních voleb? NE
do RV, RP, KK, RK: NE
Naposledy upravil(a) Lubomir.Dolezal dne 05 lis 2019, 21:03, celkem upraveno 1 x.
Luba Doležal 739 593 58I

Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Valasek » 05 lis 2019, 07:38

Vratislav.Krejcir píše:

Tudíž, prosím jaký máte post teď:
post politický ( Poslanec, zastupitel atd.)?
post v komisích?
v jakém KETU jsi?
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.)
post v pirátech na úrovni kraje?
post v pirátech na úrovni MS?
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách?
do krajského předsednictva?
do předsednictva některého MS?
do poslaneckých voleb?
do senátních voleb?
do RV, RP, KK, RK?

Díky
post politický ne
post v komisích? Rožnov pR vyrobni vybory
1. Mesto přátelské rodině
2. Vystavba knihovny
v jakém KETU jsi? Kultura. Nominace na garanta
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.) Ne
post v pirátech na úrovni kraje? Žádný
post v pirátech na úrovni MS? Žádný
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách? Ano
do krajského předsednictva? Ne
do předsednictva některého MS? Nevim
do poslaneckých voleb? Ne
do senátních voleb? Ne
do RV, RP, KK, RK? Ne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Valasek za příspěvky (celkem 2):
Linda.Matuskova, Hana.Ancincova
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Profese: IT technik
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jaros » 05 lis 2019, 15:58

Přátelé, kamarádi, Piráti,
děkuji za spoustu nominací. Po zvážení všech okolností jsem se rozhodnul PŘIJMOUT nominaci na čelo kandidátky. Pro Piráty pracuji přes dva roky jakožto místopředseda kraje, místopředseda místního sdružení, vedl jsem zlínskou kandidátku jako lídr, zastupuji Piráty v Radě města Zlína (zástupce pro IT a Smart city), jako zastupitel, předseda Ekofondu, člen sportovního fondu, člen sportovní komise a jednatel Technický služeb Zlín, s.r.o. Prošel jsem si senátními volbami, komunálními a teď už 3 měsíce řeším intenzivně i krajské volby.
Na kraji se chci především věnovat SMARTu a digitalizaci (což se od nás očekává), sportu a projektům evropské unie a přeshraniční spolupráci. Mám už v hlavě nějaké vize, jak toho dosáhnout a věřím, že se zbytkem týmu se nám to i podaří. Rád bych pomohl i v případném vyjednávacím týmu po volbách. Většinou dlouhé statusy nečtu, proto už jen požádám o podporu v primárkách a pomoc v kampani.

post politický radní města Zlína
post v komisích sportovní, ekofond
v jakém KETU jsi? sportovní, cestovní, předseda Smart
post v pirátech na úrovni kraje? ANO
post v pirátech na úrovni MS? ANO
v krajských volbách? ANO
do předsednictva některého MS? ANO
do poslaneckých voleb? jako kompars
do senátních voleb? NE
do RV, RP, KK, RK? NENENENE

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3351 poděkování
Dostal poděkování: 2928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 05 lis 2019, 16:11

Jiri.Jaros píše:
05 lis 2019, 15:58
Přátelé, kamarádi, Piráti,
děkuji za spoustu nominací. Po zvážení všech okolností jsem se rozhodnul PŘIJMOUT nominaci na čelo kandidátky. Pro Piráty pracuji přes dva roky jakožto místopředseda kraje, místopředseda místního sdružení, vedl jsem zlínskou kandidátku jako lídr, zastupuji Piráty v Radě města Zlína (zástupce pro IT a Smart city), jako zastupitel, předseda Ekofondu, člen sportovního fondu, člen sportovní komise a jednatel Technický služeb Zlín, s.r.o. Prošel jsem si senátními volbami, komunálními a teď už 3 měsíce řeším intenzivně i krajské volby.
Na kraji se chci především věnovat SMARTu a digitalizaci (což se od nás očekává), sportu a projektům evropské unie a přeshraniční spolupráci. Mám už v hlavě nějaké vize, jak toho dosáhnout a věřím, že se zbytkem týmu se nám to i podaří. Rád bych pomohl i v případném vyjednávacím týmu po volbách. Většinou dlouhé statusy nečtu, proto už jen požádám o podporu v primárkách a pomoc v kampani.

post politický radní města Zlína
post v komisích sportovní, ekofond
v jakém KETU jsi? sportovní, cestovní, předseda Smart
post v pirátech na úrovni kraje? ANO
post v pirátech na úrovni MS? ANO
v krajských volbách? ANO
do předsednictva některého MS? ANO
do poslaneckých voleb? jako kompars
do senátních voleb? NE
do RV, RP, KK, RK? NENENENE
Takže by si neměl problém zastávat najednou pozice zlínského radního, krajského zastupitele/radního, předsedy/místopředsedy kraje, předsedy/místopředsedy MS, předsedu Ekofondu, člena sportovního fondu, člena sportovní komise a jednatele Technický služeb Zlín, s.r.o.? Případně by mě zajímalo, kterých funkcí by si se vzdal a které preferuješ.

Denis s Tomášem se k tomuto už vyjádřili na schůzi, že Tomáš Čabla by odešel ze zastupitelstva, kdyby byl uvolněn na kraji a našel si náhradu. Denis by pak odešel ze všech dozorčích rad / komisí a ponechal by si jen post krajského uvolněného zastupitele a obecního neuvolněného.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Denis.Rychtar, Linda.Matuskova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Denis.Rychtar
Krajské předsednictvo
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 05 lis 2019, 16:59

Petr.Tkadlec píše:
05 lis 2019, 16:11

Takže by si neměl problém zastávat najednou pozice zlínského radního, krajského zastupitele/radního, předsedy/místopředsedy kraje, předsedy/místopředsedy MS, předsedu Ekofondu, člena sportovního fondu, člena sportovní komise a jednatele Technický služeb Zlín, s.r.o.? Případně by mě zajímalo, kterých funkcí by si se vzdal a které preferuješ.

Denis s Tomášem se k tomuto už vyjádřili na schůzi, že Tomáš Čabla by odešel ze zastupitelstva, kdyby byl uvolněn na kraji a našel si náhradu. Denis by pak odešel ze všech dozorčích rad / komisí a ponechal by si jen post krajského uvolněného zastupitele a obecního neuvolněného.
Určitě bych uvítal také doplnění co je pro tebe @Jiří.Jaroš prioritou, jelikož jsou některé funkce spolu v rozporu s kumulací funkcí.

A jen bych upravil, k sobě. Zástupy do komisí a výborů už sháním. Jako neuvolněný zastupitel bych zůstat mohl, když jsou zasedání jednou za čtvrt roku. Rád bych zůstal i jako předseda dozorčí rady, jelikož tam máme s jednatelem zajímavé plány na příští rok, ale pokud mi to bude zasahovat moc do časové flexibility, tak nechám vyhlásit výběrové řízení do této dozorčí rady.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Linda.Matuskova
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Profese: IT technik
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jaros » 05 lis 2019, 20:15

Po komunálních volbách jsme vedli úspěšné koaliční vyjednávání, kde jsme získali spoustu pozic ve fondech, komisích, městských firmách a příspěvkových organizacích. Každý, kdo je ve Zlíně aspoň trochu aktivní má 2-3 funkce. Placená, byť špatně, je pozice radního a jednatele v TSZ. Rád bych se vzdal všech komisi a fondu, předsedy Ekofondu. Problém je, že nikdo nema zájem nebo už toho má moc. Věřím, že i po stabilizaci, odchodu všech “zvláštních” lidi a nastartování MS Zlín už by mě na pozici 4.mistopredsedy nebylo potřeba. Z pozice radního nemůžu odstoupit. V TSZ získáváme politické body za instalaci chytrých košů, smart osvetleni, ekosberacu odpadu atd. Na PKS chci kandidovat, protože jsem schopny, dle slov mých současných kolegu, dobre práce a vyjednávání.
Rozhodně bych se nechtěl dočkat toho, že dáme funkci každému kdo si o ni řekne a kdo ještě nema. To by byla cesta do pekel...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jaros za příspěvky (celkem 8):
Petr.Tkadlec, Dusan.Jurcik, Frantisek.Elfmark, Lubomir.Dolezal, Martina.Urbankova, Jiri.Knotek, Martin.Latal, Hana.Ancincova

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 373 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování

Příspěvek od Yveta.Martinkova » 06 lis 2019, 13:50

Yveta.Martinkova píše:
02 říj 2019, 14:14
V souladu s § 21 bod 2a) volebního řádu
Krajské předsednictvo organizuje volby na úrovni kraje

a v souladu s § 10 bod 1a), 1b) a 2 volebního řádu
Podmínky kandidatury

vyhlašuji rozpravu k primárním volbám lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020. Zastupitelstvo Zlínského kraje má 45 zastupitelů. Čelo kandidátky je 1/7 z celkového počtu míst zaokrouhleno nahoru. Tudíž budeme odděleně volit 1. a následně 2. - 9. místo na kandidátní listině.

Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů na lídra krajských voleb potrvá do 10.11.2019 14:00. A přihlašování kandidátů do čela potrvá do 8.11.2019. Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování, jež potrvá minimálně 72 hodin. Hlasování o čele kandidátní listiny bude následovat ihned po ukončení hlasování o lídrovi. Rozprava může být samozřejmě prodloužena návrhem postupu.

Primární volby jsou otevřené. Kandidovat za Českou pirátskou stranu může člen, nebo registrovaný příznivec, který splní podmínky kandidatury a má podepsaný kodex kandidáta. Všechny potřebné dokumenty budou předávány krajskému koordinátorovi @Yveta.Martinkova. Kandidát, který nesplní podmínky kandidatury nemusí být připuštěn k primárním volbám, nebo může být z kandidátní listiny odvolán. Nezpůsobilému kandidátovi se splněním podmínek kandidatury může pomoci organizátor voleb, kterým je předsednictvo krajského sdružení.

Kandidáty prosím o upřesnění na jakou pozici se hlásí (lze se hlásit na obě pozice), jakou roli si představují v rámci své pozice na kandidátní listině (např. činnost v kampani) a čemu by se v rámci krajského zastupitelstva chtěli věnovat. Veřejné představení kandidátů na lídra proběhne na KRAJSKÉ SCHŮZI.

Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra). Hlasování bude dvoukolové. V prvním kole se volí přípustnost kandidátů a v druhém jejich pořadí. Kandidáti, jež získají nadpoloviční většinu v prvním kole a následně nedosáhnou na místo v čele kandidátky, budou zařazeni do hlasování o následných místech na kandidátce. Příslušná rozprava ke zbytku kandidátní listiny bude vypsána po zvolení lídra a čela..

EDIT I.: Kandidát, který získá podporu KF pro postup do druhého kola hlasování o lídrovi a lídrem se nestane, bude automaticky zařazen do hlasování o čele kandidátky.
EDIT II.: Pokud lídr v první kole nezíská nadpoloviční podporu členů KF, tak bude zařazen do kola prvního hlasování o čele. Neúspěšný kandidát s nadpoloviční podporou KF z prvního kola bude zařazen do kola druhého.

LÍDR
Hana Ančincová, Kandidátská řeč
Tomáš Čabla, Kandidátská řeč
Denis Rychtar, Kandidátská řeč

ČELO
Jakub Zach, Kandidátská řeč
Milan Klajn
Jiří Jaroš, Kandidátská řeč
Linda Matušková, Kandidátská řeč
Martin Valášek
Lubomír Doležal, Kandidátská řeč
Zuzana Fišerová,
Vratislav Krejčíř
Lucia Šiřinová
Jiří Knotek, Kandidátská řeč
Petr Tkadlec, Kandidátská řeč
Jaromír Slezák, Kandidátská řeč
Václav Včelica, Kandidátská řeč
Marek Houser
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 2):
Denis.Rychtar, Hana.Ancincova
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 378 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 06 lis 2019, 14:22

Prosím @Yveta.Martinkova o změnu ve výše uvedeném textu, máš tam chybu v datumech, děkuji.
Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů na lídra krajských voleb potrvá do 10.11.2019 14:00. A přihlašování kandidátů do čela potrvá do 8.11.2019.
Správně je to:
Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů na lídra potrvá do 8.11.2019 14:00. A pro přihlašování a navrhování kandidátů na čelo je lhůta prodloužena do 10.11.2019
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Hana.Ancincova
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“