KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Marek.Houser
Krajské předsednictvo
Profese: grafik, socmedia guy, event manager, DJ
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 514 poděkování

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Marek.Houser » 31 říj 2019, 18:30

Petr.Tkadlec píše:
31 říj 2019, 14:11
Jelikož nebyl nikdo během 24 hodin proti, tak se návrh schválil konsenzem.
To jsem si myslel. Díky za potvrzení.

Vaclav.Vcelica
Místní předsednictvo
Profese: stavební projektant
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Vaclav.Vcelica » 31 říj 2019, 23:13

Kandidaturu do cela kandidatky prijimam, zitra doplnim kandidatskou rec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 3):
Marek.Houser, Jakub.Zach, Hana.Ancincova

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3348 poděkování
Dostal poděkování: 2924 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 31 říj 2019, 23:18

K těm termínům.

Do 8.11.2019 12:00 se jde přihlásit do volby o lídra.
Do 10.11.2019 12:00 se jde přihlásit do volby o čelo.
Přihlašovat se o čelo i zbylé pozice je pak možno průběžně, ale přihlášený musí získat podporu 6 lajků 24 hodin před tou samotnou volbou. (Pro ostatní pozice není podpora nutná.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Marek.Houser, Lucia.Sirinova, Hana.Ancincova, Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vaclav.Vcelica
Místní předsednictvo
Profese: stavební projektant
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Vcelica » 01 lis 2019, 14:47

Zdravím všechny členy a příznice Pirátů Zlínského kraje zde na fóru a děkuji za nominaci do čela kandidátky.

Je mi 37 let a pracuji jako stavební projektant a technický dozor zastupující investory na stavbách. Žiji ve Vsetíně s ženou a třemi malými dětmi (4;2;0,75).

Přihlásil jsem se do KETů: Doprava a infrastruktura, Územní rozvoj a plánování, Majetek a investice. Těmto oblastem bych se chtěl věnovat i po volbách.

Moje vize:
Kraj je správce silnic nižších tříd. Měl by mít přehled o tom, kde které komunikace jsou v jakém stavu a mít dlouhodobý plán jejich údržby. To znamená, že by měl vědět, jaké investice jej čekají v budoucnu při opravě těchto silnic. To se týká i nově budovaných obchvatů obcí, úprav křižovatek a šířkové úpravy cest. V současnosti se soutěží vše na cenu. Rád bych v rámci kraje zavedl systém jako se v současnosti využívá v Polsku, kdy se hodnotí projektant a zhotovitel stavby podle toho, zda jím vyprojektovaná/provedená stavba měla předpokládané parametry během záruční doby, jaké byly náklady na stavbu, zda docházelo k vícepracem, co způsobilo tyto vícepráce, zda došlo k reklamacím, jaké byly udržovací práce v pozáruční době. Toto hodnocení se pak dá promítnout do následujících výběrových řízení. Je to běh na dlouhou trať, ale to je všechno, co se týká přípravy a realizací staveb obecně. Podobné principy by se pak daly proto aplikovat při větších investicích i mimo dopravní infrastrukturu.

Do budoucna se předpokládá využití BIMu (Building Information Modeling/Building Information Management) pro většinu veřejných zakázek. Chci prosadit lepší povědomí o BIMu, aby jej úředníci nevnímali jen jako nástroj, kterým je projektováno ve 3D, ale především jako nástroj pro správu dat o stavbě během celého jejího životního cyklu. Zároveň, aby jej projektanti vzali jako výzvu, kterou je do budoucna nutné splnit, přičemž ze strany úřadu by mělo panovat povědomí, co je a co není v rámci prosazování BIMu potřebné a nutné a co je už přehnaný požadavek.

V rámci celostátního dopravního týmu jsme před volbami i po volbách prosazovali vznik Zákona o liniových stavbách. Je to zákon, který má stanovit, které stavby mají jakou prioritu a podle toho je realizovat a tlačit na jejich přípravu. To se nepodařilo prosadit, novelizoval se pouze trochu nešikovně Stavební zákon a Zákon o urychlení výstavby dopravní infrastruktury. Dnes jsou stavěny silnice, které získají potřebná razítka, nikoliv ty, které jsou opravdu potřeba (chybějící Pražský okruh, propojení D35). Navíc se to dělá salámovou metodou, kdy se postaví napřed krátký úsek v polích a následně se na něj dopojují další, které jsou kontroverznější. I v rámci kraje je nutné nastavit nějaké priority.

V územním plánování je pak důležité, aby kraj uměl komunikovat jednotlivé záměry s dotčenými obcemi, které tyto záměry následně musí převést do svých územních plánů. Často se přitom opomíjí veřejnost, která se následně organizuje v NNO a blokuje jakkoukoliv výstavbu. Věřím, že s každým lze nalézt společnou řeč. Osobně jsem vedl občanské sdružení Jadernice, které se snažilo prosadit pouze dvouproudou variantu nové komunikace mezi Vsetínem a Valmezem, takže vím, jaké je to být na druhé straně. Dnes se ukázalo, že naše připomínky, že silnice dálničního typu je příliš megalomanský projekt na Valašsko a nebudou na jeho dokončení peníze. Právě proto je nutné i správné plánování investic, jak jsem psal výše, protože bez toho ty jednotlivé kousky skládanky silniční sítě nepřinášejí kýžený efekt.

V hromadné dopravě je kraj zadavatelem a garantem dopravní obslužnosti v kraji. Ve Zlínském kraji chybí integrovaný dopravní systém, jenž by provázal jednotlivé druhy dopravy a umožnil lidem bez čekání na přestup dostat se do hlavních dopravních cílů. Toto by se pod pirátským vedemí kraje mělo změnit. Osobně považuji přínos hromadné dopravy větší, než jaký může přinést investice do betonu (tedy dopravních staveb). Pokud se na tom v dopravním KETu schodneme, tak bych rád prosazoval větší podporu hromadné dopravy na úkor investičních akcí a z investičních akcí vybíral ty, kde se dá prokázat dostatečný ekonomický, ekologický a sociální přínos.

Moje časové priority v práci pro Piráty budou: Město - > Kraj - > Dopravní tým
Jako OSVČ si přizpůsobuji množství práce dle potřeby, takže je možné se mnou počítat i na full-time job, když bude potřeba.

Moje pirátská historie: viewtopic.php?f=680&t=35902
Co jsem řešil v rámci Pirátů:
Jsem členem celostátního pirátského Dopravního týmu, v rámci něhož se nejvíce angažuji kolem legislativních změn.
Ve Vsetíně jsem byl lídr do komunálních voleb, tvořil jsem z valné části program https://vsetin.pirati.cz/program/ a také se jej snažím plnit, sic jsme nezískali o 30 hlasů mandát, alespoň z role aktivního občana (kauzy Spalovny v centru města, Rekonstrukce nádraží, zveřejňování informací). Více na https://vsetin.pirati.cz/

Motto: "Prostředky jsou omezené, využijme je k maximálnímu užitku kraje."

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 02 lis 2019, 14:41

Chci poprosit všechny kandidáty, aby ve své řeči nebo mimo ni odpověděli na mou otázku, ve kterých volbách a do kterých postů chtějí v budoucnu kandidovat atd. Ať mají všichni přehled. Ten samý post dám do postu o krajských volbách:

Tudíž, prosím jaký máte post teď:
post politický ( Poslanec, zastupitel atd.)?
post v komisích?
v jakém KETU jsi?
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.)
post v pirátech na úrovni kraje?
post v pirátech na úrovni MS?
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách?
do krajského předsednictva?
do předsednictva některého MS?
do poslaneckých voleb?
do senátních voleb?
do RV, RP, KK, RK?

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Lucia.Sirinova, Hana.Ancincova, Michal.Stepanik, Milan.Klajn
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3348 poděkování
Dostal poděkování: 2924 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 02 lis 2019, 14:50

Moje pozice:
Vedoucí jednatel republikového výboru
Vedoucí administrativního odboru zlínského kraje
KETY - transparence, majetek
Expertní tým - teď se budu hlásit do nově vytvořeného "veřejné zakázky"
Moje kandidatury:
Předsednictvo krajského sdružení
Čelo krajské volby
Republikový výbor skrz celostátní fórum (jednatelem ale už být nechci, protože bych se raději zase zpátky zaměřil na kraj, když to tady vidím, co se tu děje)/ Kontrolní komise v případě neúspěchu ve volbě RV (mám totiž dostatečnou kapacitu, abych se mohl věnovat jak kraji, tak i republice)
NEBUDU kandidovat:
předsednictvo místního sdružení
poslanec (volitelné místo)
komunál (volitelné místo)
volební výbor
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Zach, Michal.Stepanik, Milan.Klajn, Hana.Ancincova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Hana.Ancincova
Krajské předsednictvo
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova » 02 lis 2019, 14:51

Ahoj, co se týče mé osoby.
Jsem člen Kontrolního výboru města Kroměříže.
Působím ve zdravotním KETu, jsem vedoucí Finančního KETu a jsem rovněž členem KETu životního prostředí. (Kopírují všechny 3 oblasti, které jsem uvedla v kandidátské řeči jako mě stěžejní, krásně se to prolíná. )
Jsem současná krajská místopředsedkyne.
Nepůsobim v místním předsednictvu, obhajobu postu v PkS zvažují kvůli navázání jistě kontinuity práce, ale jelikož chci v lednu kandidovat jako krajský zástupce do RV, vše zvažují. V případě časově kolize nemám problém na případný post v PKS rezignovat a přenechat někomu jinému.

Priority: krajska kandidátka, RV, PKS.
Předem avizuji, že do Poslanecké sněmovny 2021 kandidovat nebudu.
Do komunálních voleb 2022 možná, spíš jen vypomohu. Na senátní jsem mladá, RP ne :-), KK ne, RK ne :-)
Místopředsedkyně KS Zlínský kraj, členka Kontrolního výboru města Kroměříže

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova » 02 lis 2019, 14:57

Vratislav.Krejcir píše:
02 lis 2019, 14:41
Chci poprosit všechny kandidáty, aby ve své řeči nebo mimo ni odpověděli na mou otázku, ve kterých volbách a do kterých postů chtějí v budoucnu kandidovat atd. Ať mají všichni přehled. Ten samý post dám do postu o krajských volbách:

Tudíž, prosím jaký máte post teď:
post politický ( Poslanec, zastupitel atd.)?
post v komisích?
v jakém KETU jsi?
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.)
post v pirátech na úrovni kraje?
post v pirátech na úrovni MS?
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách?
do krajského předsednictva?
do předsednictva některého MS?
do poslaneckých voleb?
do senátních voleb?
do RV, RP, KK, RK?

Díky
post politický: žádný
post v komisích: přesedkyně školské komise (Kroměříž)
KETy: školství, sociál, svým projektem jsem zařazena do KET životní prostředí, díky své aktivitě kolem nové krajské nemocnice spadám do KET zdravotnictví, ale netrvám na tom (jsem pedagog)
republikový post v Pirátech: člen Rozhodčí komise
krajský post: žádný
místní post: žádný
hodláš kandidovat v krajských volbách: nerozumím této otázce položené kandidátům do krajských voleb?
hodláš kandidovat do krajského přesednictva: ano
hodláš kandidovat do místního přesednictva: ne
hodláš kandidovat do poslaneckých voleb: aktuálně nedokážu odpovědět, ale nevylučuji to
hodláš kandidovat do senátních voleb: ne
hodláš kandidovat do RV, RP, KK, RK: jsem členem RK, k případné obhajobě mandátu dojde za 2 roky, nedokáži odpovědět
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Michal.Stepanik, Milan.Klajn, Hana.Ancincova
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Jakub.Zach
Místní předsednictvo
Profese: architekt, urbanista
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Příspěvek od Jakub.Zach » 02 lis 2019, 15:16

Ahoj, co se mě týká tak:

post politický: žádný
post v komisích:
- řadový člen Výbor pro územní plán v Kroměříži.. scházíme se v závislosti dle potřeby v rámci úprav návrhu UP,
- řadový člen Komise státní památkové péče obce s rozšířenou působností kdy se scházíme 2x za rok kvůli schválení kandidátů a dotací.
- A jsem členem Komise pro regeneraci MPR, památky města Kroměříže a veřejná prostranství
KETy: Doprava a infrastruktura, Územní rozvoj a plánování
republikový post v Pirátech: žádný
krajský post: žádný
místní post: místopředseda MS Kroměříž
hodláš kandidovat v krajských volbách: Ano :-D
hodláš kandidovat do krajského přesednictva: ne
hodláš kandidovat do místního přesednictva: záleží na výsledku voleb do krajského zastupitelstva.
hodláš kandidovat do poslaneckých voleb: neuvažuji o tom.
hodláš kandidovat do senátních voleb: možná za mnoho let až na to budu dost starý a zkušený :D
hodláš kandidovat do RV, RP, KK, RK: zatím o tom neuvažuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Zach za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Martin.Latal, Vratislav.Krejcir, Michal.Stepanik, Milan.Klajn, Hana.Ancincova, Linda.Matuskova
místopředseda MS Kroměříž,
člen Výboru pro územní plán města Kroměříž, člen Komise státní památkové péče obce s rozšířenou působností města Kroměříž
architekt, urbanista, člověk s veselou povahou a věčný optimista

Jiri.Knotek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Student politologie a evropských studií
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Knotek » 02 lis 2019, 15:36

Ahoj

Politický post: nemám (to samé platí u Komise, Republikového postu, krajského a místního předsednictva)
KET: školství
Kandidatura do krajského předsednictva: NE
Kandidatura do místního předsednictva: Možná
Kandidatura do poslaneckých voleb: Asi ano, ale ne do čela.
Kandidatura do senátních voleb: Uvidíme za 20 let
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Knotek za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Dusan.Jurcik, Michal.Stepanik, Milan.Klajn, Hana.Ancincova, Linda.Matuskova

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“