KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Tomas.Cabla
Člen KS Zlínský kraj
Profese: kuchař-číšník
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Tomas.Cabla » 30 říj 2019, 19:29

Zdravím všechny členy zlínského kraje,

děkuji Denisu Rychtářovi za nominaci do čela kandidátky na krajské volby, kterou přijímám a přidávám svoji nominaci na post lídra pro krajské volby v roce 2020.

Kdo jsem
Tomáš Čabla (*25. března 1979, Zlín) bydlím v Napajedlích a jsem členem zastupitelstva Napajedla od roku 2010. První rok jsem byl na pozici předsedy komise pro životní prostředí pro Radu Města Napajedel a ve druhém období jsem byl rok předseda výboru pro Vodovody a kanalizace Napajedla pro zastupitelstvo. Pochybná privatizace vodárenského sektoru je jedna z největších kauz ve zlínském okrese, která přesahuje svým soudním procesem zlínský kraj.

Od roku 1998 jsem realizoval projekty za lepší společnost a vztah k životnímu prostředí založením pobočky nezávislé ekologické organice - NESEHNUTÍ. Jejím prostřednictvím jsem motivoval ve Zlínském okrese mladé lidí k ekologickému smýšlení, např. tříděním odpadů, čištěním potoků, sázením stromů, přednáškami na školách, či organizoval akce pro děti a mládež (Den Země, Den bez aut, Obžalovaná je lhostejnost, Slavnosti přírody). Stejnou práci jsem odváděl i v zahraničí na východním pobřeží Skotska od roku 2002, kde jsem založil Dobromysl Foundation (www.indiannet.eu) a spolupracoval s Volunteer Centre Angus.

V Pirátské straně jsem od jara 2017, kde jsem chtěl pomoci Pirátům se dostat do parlamentu. Neboť v Napajedlích nemáme MS příslušně spadám pod MS Zlín, kterého jsem byl nějaký čas předsedou.

Vize pro kraj
Práce v krajském zastupitelstvu je a bude součástí spolupráce všech členů ve Zlínském kraji. Není to práce pro jednotlivce, ale kolektivní působení a utužení vazeb mezi okresy a místními samosprávami, ve kterých máme zastoupení. Jako lídr se budu snažit o provázání problémů místních na krajskou úroveň a naopak z kraje na obce a města. Koordinace nám bude sloužit pro předkládání návrhů pro krajskou strategii a rozpočty, které budeme moci hlasování prosazovat. Práce je to dlouhodobá a bude na nás jakým způsobem se budeme vypořádávat s problémy, se kterými se při řízení kraje budeme potýkat.

Rád bych vedl Piráty na krajské zastupitelstvo a pomohl Pirátské straně se rozrůstat, navázat a propojit parlament-kraj-město a být součástí mostu, který nám zatím ve Zlínském kraji chybí.

Výbory a komise
Moje osobní práce se bude odvíjet od projektů, které jsem dělal od 20 let. Tedy moje výbory budou životní prostředí, strategický rozvoj, investice, kontrolní výbor kraje. Samozřejmě vždy jde o spolupráci několika lidí, a o domluvě, jaké rezorty požadujeme a kolik jsme jich schopni zajistit. Proto jsem otevřený jakékoliv debatě při obsazování krajské administrativy Zlínského kraje.

Na závěr
Ať volba lídra dopadne jakkoliv, jsem připraven spolupracovat na krajských volbách. Moje současná práce je flexibilní a dává mi lepší možnost se do voleb zapojit, navštěvovat seminináře, konference, které při této příležitosti budou v Pirátské straně přibývat a připravovat se na dobré volební výsledky.

Zapálení pro dobrou věc, boj za demokratické ideály, aktivita v oblasti lidských práv a ekologie mi nebyla nikdy cizí a věřím, že Pirátská strana je novým politickým subjektem, který vstoupí do domácí i světové politiky a zaktivizuje mladou generaci, která se začne podílet na fungování státu a EU.

Věřím, že jsme schopni tohoto cíle dosáhnout.

Přeji nám dobré výsledky a svěží vítr do plachet.

Jaromir.Slezak
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Disponent zahraniční dopravy
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Jaromir.Slezak » 30 říj 2019, 23:38

Vážené Pirátky & Piráti,

tímto bych rád přijal nominaci do čela kandidátky od @Vratislav Krejčíř, za kterou mu děkuji. Chci vás požádat o vaši podporu a přikládám svoji nominační řeč :-)

Dovolte mi, abych se nejprve představil: https://vizovice.pirati.cz/lide/jaromir-slezak/

Jmenuji se Jaromír Slezák, jsem rodilý Vizovjan, je mi 31 let a mám úžasnou manželku Marii a 2 báječné syny. Vystudoval jsem Soukromou střední školu pedagogickou a sociální ve Zlíně. Již 4 roky pracuji jako disponent v zahraniční kamionové dopravě. Stojím za iniciativou vizovických Pirátů, dal jsem dohromady tým mladých perspektivních lidí s motivací docílit změn v úřade, který by měl podle nás být maximálně vstřícný a otevřený všem občanům, protože si myslím, že nestačí pouze mluvit a nadávat na to, co se mi nelíbí v hospodě, ale je potřeba jít a něco udělat pro změnu. V komunálních volbách v minulém roce se nám podařil skvělý výsledek, kdy jsme získali 10, 83% hlasů a máme 2 pirátské zastupitele na vizovické radnici.

A na co bych se chtěl v krajském zastupitelstvu zaměřit?
Jsem přesvědčen, že politika má být transparentní. Jako opoziční zastupitel ve Vizovicích se to snažím realizovat a jako člen kontrolního výboru hlídat. Proto bych se chtěl zaměřit na tyto oblasti:

Transparentnost:
Chci kraj, který bude maximálně vstřícný a otevřený všem občanům. Chci kraj, který bude mít otevřené účetnictví, rozklikávací rozpočet, veřejný registr smluv. V rámci transparentnosti bych chtěl větší protikorupční osvětu v rámci kraje, maximálně důslednou kontrolu velkých zakázek. Jelikož si myslím, že to je jedna z hlavních cest, kudy mizí finanční prostředky státu, kraje i obcí.

Strategický plán rozvoje zlínského kraje
Potřebujeme smysluplně koncipovaný strategický plán rozvoje zlínského kraje a strategických investic a průběžně velmi kriticky zhodnotit jeho dopady na život občanů ve Zlíně.

Smart city
K větší implementaci konceptu Smart city ve Zlínském kraji, je potřeba dlouhodobou vizi, která zahrnuje spolupráci mezi jednotlivými městy, úřady a hlavně veřejností. Inspirovat se chytrými městy jako jsou Vídeň, Amsterdam. Města s přívlastkem chytrá, by neměla zapomínat na principy transparentní a otevřené veřejné správy.

Doprava
Jsem pro zavedení integrovaného dopravního systému, který povede k lepší obslužnosti kraje. Jako prioritu považuji urychleně začít budovat obchvaty obcí v kraji a rozšiřovat kriticky přeplněné komunikace (např. silnice č.49 Vizovice-Zlín). Co nejrychleji udělat elektrifikaci železnice Otrokovice-Vizovice. Budování cyklostezek, jako alternativu k odlehčení automobilové dopravy a přeplněných cest. Samozřejmě rozumné plánovaní dopravních staveb s co nejmírnějším zásahem do přírody a s konzultací všech zainteresovaných stran spolu s odborníky. Úkolem zastupitelů a pirátských zvlášť, je kontrola všech dopravních staveb a je potřeba průhledné hospodaření, dlouhodobou záruku a pravidelnou kontrolu. Doprava je oblast, které bych se chtěl věnovat v rámci práce v krajském zastupitelstvu.

Kampaň
V kampani při volbách do krajského zastupitelstva 2020, bych chtěl zúročit své zkušenosti z úspěšných komunálních voleb z minulého roku. Piráti neměli ve Vizovicích žádnou historii. Přesto jsme dokázali vést aktivní kampaň cílenou na osobní setkávání s občany a získali si jejich důvěru, což se odrazilo ve výsledcích voleb. Jsem přesvědčen, že když kandidátku do krajského zastupitelstva budou tvořit lidé, kteří získali zkušenosti v práci pro svá městská a obecní zastupitelstva a pocházejí z různých částí zlínského regionu, tak to bude jedině přínosem.

Příznivý vítr do plachet!

#drzimekurz

Jaromír Slezák.
Jaromír Slezák
jaromir.slezak@pirati.cz | www.facebook.com/jerry.slezak | https://vizovice.pirati.cz/lide/jaromir-slezak/
Pirátský zastupitel a člen kontrolního výboru ve Vizovicích.

Find your vision•Never think small•Ignore the naysayers•Work your ass off•Don’t just take,give back

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova » 31 říj 2019, 01:24

Zdravím krajské fórum,

po poměrně dlouhém a intenzivním zvažování svých kapacit, i s ohledem na velké projekty, které mě od příštího roku čekají, jsem se rozhodla přijmout nominaci na čelo kandidátky a děkuji tímto za důvěru, která mi tím byla členskou základnou svěřena.

Myslím, že většina členů mě již zná jako kandidáta do Europarlamentu, naposledy jste hlasovali o mé nominaci do Rozhodčí komise, které jsem se následně stala členem. I přesto je asi potřeba, abych se stručně představila.

Jsem 36letá máma dvou kudrnatých holčiček, freelancer, pedagog, milovník kávy, britského humoru a kritický dovšehokecal. Celou svou studijní dráhu jsem po vzoru rodinné tradice zasvětila pedagogice - střední pedagogická škola, Mgr. + PhDr. + Ph.D. z pedagogiky. Posledních 10 let svého profesního života jsem strávila na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde jsem učila, psala a realizovala především mezinárodní projekty zaměřené na pedagogickou, ale také sociální oblast. Mou profesní specializací je však především sociálně-právní ochrana dětí týraných a zneužívaných (a toto téma jsem odborně rozjížděla ještě v tvrdé době jeho tabuizace), pěstounská péče, dále pak sociálně patologické jevy, prevence a v poslední době rizika virtuální komunikace. Tím chci říct, že nejsem všeználek a ani tady v krajské kandidatuře nebudu předstírat, že všemu rozumím. Jsem jasně profilovaný odborník v pedagogické a sociální oblasti, laicky se, díky kauze “Čunkovy krajské nemocnice”, kterou dlouhodobě pro Piráty sleduji, orientuji v problematice zdravotnictví, aktuálně se zabývám také eliminací plastů (pirátský projekt #MěstoNeplastuje).

Jako potenciální člen krajského zastupitelstva se chci zaměřit především na školství a sociální oblast.
Ráda bych dále rozvíjela své projekty/vize, například:
1) prostor pro mezigenerační spolupráci ve školství (jsem autorkou projektu Mezigenerační mosty),
2) budování sítě komunitních škol (v příštím roce budu spolupracovat s mateřskými školami na čerpání dotací zaměřených na tuto oblast),
3) podpora studentské mobility již na úrovni středních škol (mezinárodní partnerské projekty, identifikace příležitostí Erasmus+ aj.),
4) podpora studentských odborných soutěží a projektů,
5) snižování nerovností přístupu ke vzdělání,
6) ráda bych dále rozvíjela téma návratu matek do zaměstnání/podpory podnikání žen na rodičovské dovolené, což bylo jedno z hlavních témat mé eurokandidatury,
7) budování a podpora sítě sociálních služeb snižujících rizika patologických jevů na úrovni specifické primární prevence,
8) je třeba věnovat se také nově vznikajícím problematickým oblastem (např. paliativní péče, postpenitenciární péče, sociální bydlení apod.),
9) klíčová je také osvěta veřejnosti v aktuálních tématech (formální vzdělávání, zájmové vzdělávání, občanské vzdělávání)

...a mnoho dalších konkrétních témat.

Jak se angažuji u Pirátů? Jsem členem Pirátů, za Piráty Kroměříž jsem předsedkyní školské komise města. Jsem nově zvoleným členem Rozhodčí komise. Pro pirátské zastupitele zpracovávám projekt #MěstoNeplastuje, který povede k eliminaci jednorázových plastů na městské úrovni. Dlouhodobě za Piráty ZLK sleduji kauzu nové krajské nemocnice a troufám si říci, že jsem se stala poměrně silným hlasem, který šířil objektivní informace (oproti Čunkově jednostranné mediální masáži obyvatel ZLK - více viz www.lindamatuska.cz nebo můj facebook). Motivací jít do krajských voleb je mi mimo jiné také skvělý výsledek v komunálních volbách, kterého jsem dosáhla.

Neaspiruji na uvolněnou funkci v krajském zastupitelstvu, ačkoliv je možné, že moje profesní orientace a vzdělání k tomu budou svádět. Chci se však podílet jako řadový zastupitel na rozhodování o dění v kraji.

Díky, že jste dočetli až sem. Na srdci bych toho měla ještě hodně, ale dlouhé texty prý nikdo nečte :) Díky za vaši podporu
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Marek.Houser
Krajské předsednictvo
Profese: grafik, socmedia guy, event manager, DJ
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování

Příspěvek od Marek.Houser » 31 říj 2019, 11:17

Technická: Platí tedy, že rozprava běží do 8. listopadu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Houser za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova » 31 říj 2019, 11:18

Podle mě ano,ale musí to někdo dotáhnout.
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Profese: IT technik
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jaros » 31 říj 2019, 11:19

Souhlasím s posunem do 8.11.2019.

Denis.Rychtar
Krajské předsednictvo
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 31 říj 2019, 11:26

Taky jsem PRO prodloužení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvek:
Martin.Valasek
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 378 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 31 říj 2019, 11:34

Pro prodloužení je nutné získat podporu a Petrového návrhu ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvek:
Dusan.Jurcik
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Denis.Rychtar
Krajské předsednictvo
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 31 říj 2019, 11:49

Ano tak mu to prosím lajkujte. Nebo se to rozsekne dnes na schůzi s čím i počítáme.
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3351 poděkování
Dostal poděkování: 2928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 31 říj 2019, 14:11

Vratislav.Krejcir píše:
31 říj 2019, 11:34
Pro prodloužení je nutné získat podporu a Petrového návrhu ne?
To teda není. Jelikož nebyl nikdo během 24 hodin proti, tak se návrh schválil konsenzem. Kdyby proti někdo byl, tak by navrhovatel potřeboval podporu skupiny členů a hlasovalo by se o tom. Znalost pravidel je v tomto kraji opravdu velmi tristní a je nutné to změnit. Není možné, aby autority v tom takto tápaly. Samozřejmě to není problémem jen našeho kraje.

Za AO bohužel nemám teď odpovědnost, protože nemůžu předsedat ve volbách, ve kterých kandiduji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 5):
Jaromir.Horky, Lucia.Sirinova, Linda.Matuskova, Filip.Matuska, Hana.Ancincova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“