KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3351 poděkování
Dostal poděkování: 2928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:14

Sám sobě hlas dát jde, tak to snad popisuje i návrh @Vratislav.Krejcir. Skupina 7 lidí jsi ty + 6 ostatních. Anketa je dělaná ve vláknu krajské fórum, kde můžou hlasovat jen členové. Konaly se tam naše veškeré dosavadní volby, takže zpochybňuješ i tyto volby? :-) Jinak doporučuji přečíst odkazy na ty diskuze, co jsem postoval Václavovi pár příspěvků zpět.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:20

Hana.Ancincova píše:
08 lis 2019, 12:11
Předem se omlouvám za OT, ale ty procesní pravidla jsou fakt děs běs. Myslím, že bychom měli jet nějakou jednotnou jasně danou linii. Viz třeba nominační vlákno mimo toto jednání. V Olomouckém kraji jsem například viděla, že takove vlákno například mají a přidávají tam všechny nominanty. Já se pak ani nedivím, že se do AO nikdo nezene, kdyz to jednání vypadá tak jak vypadá.
A Petře T. nezlob se, ale toto je přesně to, co už tady padlo někde přede mnou, pokud si budeš pravidla ohýbat dle sebe, jak se to zrovna hodí a využívat pravidla ve svůj prospěch, tak se sám v očích členů vyřazujes z pravděpodobných kandidátů na funkce.
I když už nebudu v PKS, dala jsem si osobní závazek se v AO doskolit. Momentalne mi ta pravidla a jednání někdy připadají, že vaří pejsek s kočičkou.
Zlobím se a AO neohýbám dle sebe. Podporu skupiny členů jde získat - písemnou peticí, "lajkami" pod příspěvkem, anonymní anketou v příslušném vlákně, že ti podporu dá někdo výslovně textem. Volba získání podpory je pouze na tobě, ty si ji musíš jen někde získat a doručit. Ohýbání předpisů nebo proti předpisům by rozhodně bylo, že si tu podporu musíš získat pouze těmi poděkováními. Ten systém a pravidla jsou úplně stejná, jak ty nominace do RV, kde je mimochodem taky jedna hromadná nominace...

Svůj sběr jsem založil až po odstoupení, protože tady tady byla snaha o ohýbání předpisů. Tak jsem prostě jen využil svá práva. A nechápu, proč jsou má práva teď zpochybňována. V Olomouci se dohodli, že aby se nehádali, tak podporu budou sbírat pouze anonymní formou, což je logické. Snaha členů MS Kroměříž byla ale právě opačná - viz návrh Krejčíře a výzva Takáče o 15 lajků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Filip.Matuska

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 378 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 08 lis 2019, 12:28

Já si o této podpoře četl, je možná... ale na druhou stranu se tu učíme jeden postup a najednou se využije jiný systém podpory, který je dle mého anonymní - nelze zaručit hlasování pro sebe samého, také je zmatečný, protože nejsou zařazení všichni kandidáti a nebylo uplně zřejmé, za jakým účelem to přesně slouží. V případě Olomouckého kraje to chápu, bylo předem stanoveno jak to bude, že to bude formou ankety pro všechny, to se mi zdá fér.

Bohužel tu doplácíme na to, že máme nedokonalé jednání a pravidla, které by předtím měli ve chvíli jednání stanovit přesný postup získání podpory, typu hlasování, jak dlouho bude trvat hlasování atd. To je návrh, jak by to mělo do budoucna vypadat.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:34

@Hana.Ancincova Ano a zlobím se moc, Kroměříž tady hraje už asi druhý měsíc nějakou špinavou hru plnou obstrukcí, námitek, návrhů na jednání, ale špatný jsem já, která se snaží hrát hru čistou. Dodržovat nějaké standardy, kterou jsou normální v celé ČR. @Petr.Stoklasa tady hlasuje o "Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra)", takže je buď debil nebo porušil demokratické minimum a ani nevěděl o čem hlasuje, když pak tady říká něco o tom, že jsem mohl hlasovat sám pro sebe... A to ani nemluvím, že se tu jinak neukáže jak je rok dlouhý. Jen tu přijde, zahlasuje a pak ještě svůj hlas zpochybní. WTF?

Chcete mít fér pravidla? Tak zrušte tajné skupiny. Nepořádejte tady hony na členy. Věnujte několik stovek hodin studování jednacích řádů. Pak třeba ty pravidla budou rovnější. Kroměříž má jen samé problémy a všechno se ututlává tím, že se tady bojuje proti mě. Radši si tam řešte ty vaše kauzy. Je prostě nepřípustné porušovat pirátské závazky a sedět v radě s obviněným starostou https://kromerizsky.denik.cz/zlociny-a- ... 90923.html Já bych byl rád, kdyby tady pirátské slovo po vás ještě něco znamenalo. Vy ale všechno ničíte a jen dokazujete, že korýtka jsou mnohem důležitější.

O tom propadáku na klimatecon ani nemluvím. Vyhozené peníze daňových poplatníků oknem. Proto jsem nikdy nechtěl, aby MS měla nějaké peníze, protože jsem měl strach, že s nimi budou špatně zacházet. Takže tento Márův úspěch přerozdělování do MS zase tak velkým úspěchem není!

Takže se zlobím opravdu moc!

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:37

Vratislav.Krejcir píše:
08 lis 2019, 12:28
Já si o této podpoře četl, je možná... ale na druhou stranu se tu učíme jeden postup a najednou se využije jiný systém podpory, který je dle mého anonymní - nelze zaručit hlasování pro sebe samého, také je zmatečný, protože nejsou zařazení všichni kandidáti a nebylo uplně zřejmé, za jakým účelem to přesně slouží. V případě Olomouckého kraje to chápu, bylo předem stanoveno jak to bude, že to bude formou ankety pro všechny, to se mi zdá fér.

Bohužel tu doplácíme na to, že máme nedokonalé jednání a pravidla, které by předtím měli ve chvíli jednání stanovit přesný postup získání podpory, typu hlasování, jak dlouho bude trvat hlasování atd. To je návrh, jak by to mělo do budoucna vypadat.
Byla to moje iniciativa pro získání mé podpory a dvěma dalším. Kdybyste někdy sledovali, celostátní fórum, jak se získávají podpory, tak je to pouze jenom touto anonymní formou, žádné lajkovačky. viewforum.php?f=350
nelze zaručit hlasování pro sebe samého,
Proč nelze, nerozumím ti?
Filip.Matuska

Marek.Houser
Krajské předsednictvo
Profese: grafik, socmedia guy, event manager, DJ
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování

Příspěvek od Marek.Houser » 08 lis 2019, 12:41

Petr.Tkadlec píše:
08 lis 2019, 12:34
@Hana.Ancincova Ano a zlobím se moc, Kroměříž tady hraje už asi druhý měsíc nějakou špinavou hru plnou obstrukcí, námitek, návrhů na jednání, ale špatný jsem já, která se snaží hrát hru čistou. Dodržovat nějaké standardy, kterou jsou normální v celé ČR. @Petr.Stoklasa tady hlasuje o "Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra)", takže je buď debil nebo porušil demokratické minimum a ani nevěděl o čem hlasuje, když pak tady říká něco o tom, že jsem mohl hlasovat sám pro sebe... A to ani nemluvím, že se tu jinak neukáže jak je rok dlouhý. Jen tu přijde, zahlasuje a pak ještě svůj hlas zpochybní. WTF?

Chcete mít fér pravidla? Tak zrušte tajné skupiny. Nepořádejte tady hony na členy. Věnujte několik stovek hodin studování jednacích řádů. Pak třeba ty pravidla budou rovnější. Kroměříž má jen samé problémy a všechno se ututlává tím, že se tady bojuje proti mě. Radši si tam řešte ty vaše kauzy. Je prostě nepřípustné porušovat pirátské závazky a sedět v radě s obviněným starostou https://kromerizsky.denik.cz/zlociny-a- ... 90923.html Já bych byl rád, kdyby tady pirátské slovo po vás ještě něco znamenalo. Vy ale všechno ničíte a jen dokazujete, že korýtka jsou mnohem důležitější.

O tom propadáku na klimatecon ani nemluvím. Vyhozené peníze daňových poplatníků oknem. Proto jsem nikdy nechtěl, aby MS měla nějaké peníze, protože jsem měl strach, že s nimi budou špatně zacházet. Takže tento Márův úspěch přerozdělování do MS zase tak velkým úspěchem není!

Ukázkový příklad whataboutismu, děkuji.

K věci: Prosím o konstruktivní návrhy, jak toto (už snad téměř i zmatečné) jednání nasměrovat a ukončit. Mým návrhem je vytvoření limitu pro podporu (minimální počet lajků - jak chce Vraťa) a aplikovat ho v tomto nominačním vlákně na první kandidátské řeči všech přihlášených. Tyto první kandidátské řeči nalinkuje do úvodního příspěvku vedoucí jednání. Stanovit by se měl také deadline.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Houser za příspěvky (celkem 3):
Martin.Latal, Dusan.Jurcik, Lubomir.Dolezal

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:42

Marek.Houser píše:
08 lis 2019, 12:41
Petr.Tkadlec píše:
08 lis 2019, 12:34

Ukázkový příklad whataboutismu, děkuji.

K věci: Prosím o konstruktivní návrhy, jak toto (už snad téměř i zmatečné) jednání nasměrovat a ukončit. Mým návrhem je vytvoření limitu pro podporu (minimální počet lajků - jak chce Vraťa) a aplikovat ho v tomto nominačním vlákně na první kandidátské řeči všech přihlášených. Tyto první kandidátské řeči nalinkuje do úvodního příspěvku vedoucí jednání. Stanovit by se měl také deadline.
To je proti pravidlům, jednacímu řádu i stanovám, takže jsem určitě proti. Člen má právo na získání anonymní podpory. A kde chce Vraťa minimální počet lajků? Takového návrhu jsem si nevšiml.
Filip.Matuska

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:46

Přihlašování kandidátů je podle mě uzavřeno, tak jisto je uzavřeno i možnost přidávat další návrhy. Prosím tedy předsedající o provedení volby po době na rozmyslenou, což je po dnešní půlnoci.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 12:47

O regulérnosti podpory vám snad stačí vyjádření Martina Kučery...
Martin.Kucera píše:
08 lis 2019, 12:45
Samozřejmě že v ní hlasují ti oprávnění, v subfóru "Krajské fórum..." mohou hlasovat právě a jen členové příslušného KS.
A takováto anketa je naprosto regulérní sběr podpory, používaný i na úrovni CF (a ano, je možné dát hlas sám sobě a neodporuje to předpisům).

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20528 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 lis 2019, 12:47

Petr.Stoklasa píše:
08 lis 2019, 12:05
Petr.Tkadlec píše:
07 lis 2019, 22:25
Doručuji nominaci mou a Lindy Matuškové do volby o předsedu/předsedkyni, místopředsedu/místopředsedkyni.
nomPKS.JPG
Dle mého @Petr.Tkadlec a @Linda.Matuskova nezískali odhlasovanou a schválenou podporu 7-mi hlasů, kterou požadujeme po všech kandidátech získaným poděkováním na fóru. Otevřením anonymní ankety, kde není zřejmé, jestli v ní hlasují ti oprávnění (členové KS ZLK), nebo i tím, že si lze dát hlas sám sobě. Co na to @Martin.Kucera ?
viewtopic.php?p=652764#p652764
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Filip.Matuska, Irena.Drofova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“