KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Tkadlec píše: 10 led 2019, 23:13
ypsilonx píše: 10 led 2019, 23:04
Petr.Tkadlec píše: 10 led 2019, 21:49 Řešilo se to už minulý rok. viewtopic.php?f=82&t=38918
Větší průser než tato relativně pidi investice do vlastních členů je, když ti členové budou nedostatečně proškoleni, zasíťováni a budou nás zastupovat v zastupitelstvech, komisích a jinde.
Mě přijde jako vyhozené peníze pořádání koncertů, tisk novin do schránek a spoustu dalšího. Investice do vlastních lidských zdrojů mi prostě přijde jako efektivnější investice.
Navíc z rozpočtového pohledu ty 4% ročního rozpočtu, které se vynaloží do vlastních členů, kteří se podíleli na kampani je opravdu málo a myslím, že by si zasloužili o hodně víc. Bohužel víc jim asi dát nemůžeme.
Já v tom vidím efektivně utracené prostředky.
Jestli chceš investovat do lidí, tak to není o tom, že jim koupíš jizdenku, ale začneš třeba pořádat meetingy a akce s nějakým chválihodným tématem.
Jako nevím jak ty ale investici do lidí vidím asi jinak, zaroveň bys měl umět taky těm lidem vysvětlit že jimi vynaložené peníze na cestu jsou zase peníze které investují do sebe.

Teď nevím jestli mi opravdu rozumíš, ale fakt chce to promyslet.
Přesně tak, jak to říkáš, tak to je. CF je meeting, kde se ti lidi prováží s jinými Piráty, kteří se třeba věnují stejné problematice, jsou tam tématické workshopy atd. Já říkám, že určitě je dobré tam jet a to i z hlediska sebevzdělávání/profesionalizace. Prostě je to hodně muziky za docela málo peněz. :-)
No tak to je pecka tak to nepotřebují mít placené ještě stranou aby se dostavili na tak motivační akce jaké máte, pokud se chci realizovat a osobnostně růst zaplatím si jízdenku za své a jedu. Sorry jako, ale solidarity s lenochy bylo dost ne? Pojď si vydělat a jeď, pak se můžeš posunout dál, ono více si toho bude člověk vážit, když si tu cestu zaplatí sám. A to vím že se nepletu...

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Původně se cesty začali proplácet členům RV, protože na jedno zasedání přijel jen jeden člověk. Od té doby celý výbor začal fungovat minimálně o 200% líp a účast na zasedání je hodně většinová.

Jinak nedokáži posoudit, jak dáváš pozor ty, když si to platíš sám a když to máš proplaceno, ale u mě je spíš zásadnější, kolik soukromého času si ukrojím, abych toto mohl absolvovat. Ty finance u některých lidí můžou být překážkou.

Měl bys trošku vážit slova o lenoších. Většina těch lidí věnovala v kampaních spousty hodin svého volna, zdrojů a tato malá kompenzace v podobě proplacené cesty na CF je jen velmi malou odměnou.

A jestli někdo nedělal nic, nic dělat nebude a pouze toho zneužije, tak to by bylo na zvážení, jestli to proplácet každému. Naopak tím, že se tam dostanou lidi, kteří by třeba jinak nejeli, tak je to může nakopnout a straně se to zase vrátí.

Je to prostě dobrá investice do lidí, která se vrátí. Kdyby tomu bylo jinak, tak jsem proti proplácení cest...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
anonym80555
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od ypsilonx »

Podle mě je důležitější umět namotivovat lidi k tomu aby si byli schopni uloupnout ze svého, když chtějí dělat něco velkého a to je také ale spojeno s vizí a osobním příběhem daného člověka. Takovéhle dobročinné akce jsou naopak demotivující k těm co třeba opravdu nemají na to čas když dělají i jinou práci, ale zase pokud jsou tu lidé, kteří si to zařídí aby mohli jet a zaplatí si ze svého a ještě to spojí s nějakým setkáním s kámoši, tak je to pro toho co sedí doma nebo v práci větší motivace příště si to zařidit tak aby mohl jet taky.

Najdi si nějaké videa od mentorů a motivátorů na internetu a poznáš jak na lidi zapůsobit než jim nabízet almužny. Kařdý mi měl mít v sobě ten plamínek a pomalu ho rozdmychávat k pořádnému ohni a ne aby tě vedla "jak ovečku" pirátská strana.

Jdeš cestu politickou, tak se angažuj a sbírej vědomosti a zkušenosti a per se s překážkami, protože ty ti nejvíce dají, kdežto natažená ruka (ok pomůže), ale brzy se stane, že na ni zůstaneš viset a nikam se nehneš.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Točíme se v kruzích.

Já jsem pral dlouho s překážkami a jsem rád za každého nového aktivního člena, ideálně soběstačného a k tomu potřebuje mít něco zažitého.

Demotivací u lidí jsem si za tu dobu všiml u lidí zejména v případě, že vyskočili z jedoucího vlaku a odstřihli se od hejna, určitě ne z důvodu "dobročinných akcí".

Ty to prezentuješ, jak nějaký zájezd a nataženou ruku a jak moc by si toho ještě členové měli vážit. Navíc je zcela demokratické, že si na tento výdaj vyčleníme 4% všech nákladů, které jdou vyloženě do našich členů. Není to žádný pobyt u moře či nějaké bujaré hody. Je to proplacení PH u vytížených aut a zaplacení jednoho lože za 300,-...
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Tkadlec píše: 11 led 2019, 00:13 Točíme se v kruzích.

Já jsem pral dlouho s překážkami a jsem rád za každého nového aktivního člena, ideálně soběstačného a k tomu potřebuje mít něco zažitého.

Demotivací u lidí jsem si za tu dobu všiml u lidí zejména v případě, že vyskočili z jedoucího vlaku a odstřihli se od hejna, určitě ne z důvodu "dobročinných akcí".

Ty to prezentuješ, jak nějaký zájezd a nataženou ruku a jak moc by si toho ještě členové měli vážit. Navíc je zcela demokratické, že si na tento výdaj vyčleníme 4% všech nákladů, které jdou vyloženě do našich členů. Není to žádný pobyt u moře či nějaké bujaré hody. Je to proplacení PH u vytížených aut a zaplacení jednoho lože za 300,-...
To nemá cenu, ty to vidíš až v moc extrémních případech. Já mluvím obecně. Takoví lidé žijou kolem nás.
Prostě dneska je těžké najít lidi tak schopné aby vyhovovali modelu ideálního piráta, ale tímto procházejí všichni co si najímají ať už zaměstnance nebo hledají parťáky do podnikání. Tak jako každý nemůže být úspěšným podnikatelem, tak někteří prostě nemohou být skvělými piráty. Tak a v tomto právě uvažuji jako o natažené ruce, pokud není ambice, tak můžeš do toho člověka nalévat horem dolem ale stejně se neposune, takže někdy zbytečná investice. V tomto je lepší asi to nechat na člověku samotném, ale neříkám abys ho nechal se plácat proveď ho světem pirátů a ukaž mu co se smí a nesmí a co by mohl, ale urči si hodnoty a pravidla přes které nepůjdeš ty sám, protože někdy to je ztráta času s některými lidmi a to prostě nechceš.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Promiň, ale ty mluvíš o extrémních případech a já mluvím z praxe. Ještě si dovoluješ ty extrémní případy prezentovat jako známá fakta a ne tvůj názor, což je největší bizár.

V minulosti lidem nevadilo, že pracovali zadarmo pro stranu, když strana nic neměla. Toto se ale změnilo, když se začalo utrácet za ledaco a kolikrát za kraviny. Tyto věci členy demotivovali, nikoliv to, že jim zaplatíš cestovné náklady na "služebku".

Momentálně má náš kraj roční rozpočet cca 500.000,-, v kterých je cca 20.000,- vyčleněno na toto cestování/vzdělávání a ty prakticky říkáš, že by tam měla být 0 a že to bude ještě efektivnější, protože si na to vydělají sami a to víš, že se nepleteš. Podle mě se pleteš a je to hloupý názor. Ale že takový názor máš, tak já ti ho nechám. Zajisté v tom nějaká logika je a některých lidí a za jistých podmínek to bude určitě i pravda.

Tvrdíš, že by si členy a regp. motivoval tím, že jim nic nedáš. Asi by si měl změnit ty mentory a videa, protože to je opravdu hloupost. Musíš se na to dívat více komplexněji a nejen krátkozrakým pohledem, že se utratí 800Kč za člena, 4% z našeho rozpočtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
anonym80555
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Tkadlec píše: 11 led 2019, 08:54 Promiň, ale ty mluvíš o extrémních případech a já mluvím z praxe. Ještě si dovoluješ ty extrémní případy prezentovat jako známá fakta a ne tvůj názor, což je největší bizár.

V minulosti lidem nevadilo, že pracovali zadarmo pro stranu, když strana nic neměla. Toto se ale změnilo, když se začalo utrácet za ledaco a kolikrát za kraviny. Tyto věci členy demotivovali, nikoliv to, že jim zaplatíš cestovné náklady na "služebku".

Momentálně má náš kraj roční rozpočet cca 500.000,-, v kterých je cca 20.000,- vyčleněno na toto cestování/vzdělávání a ty prakticky říkáš, že by tam měla být 0 a že to bude ještě efektivnější, protože si na to vydělají sami a to víš, že se nepleteš. Podle mě se pleteš a je to hloupý názor. Ale že takový názor máš, tak já ti ho nechám. Zajisté v tom nějaká logika je a některých lidí a za jistých podmínek to bude určitě i pravda.

Tvrdíš, že by si členy a regp. motivoval tím, že jim nic nedáš. Asi by si měl změnit ty mentory a videa, protože to je opravdu hloupost. Musíš se na to dívat více komplexněji a nejen krátkozrakým pohledem, že se utratí 800Kč za člena, 4% z našeho rozpočtu.
Jenom mě utvrzuješ v tom, že s tebou nemá cenu diskutovat. Ty máš prostě svou pravdu a neprijmes jiný názor ze zkušeností s lidmi a vedením lidí v týmu ať už je jakýkoliv vím o čem mluvím. Měl by sis ujasnit podstatu toho co je prospěšný aktivní pirát a pak ten co se jenom přidržel knotu a podle tvé teze ho chceš podporovat i kdyby co kdyby. Nepřijde mi to jako solidní investice. Když už si začal s osočováním tak mě mrzí že takový člověk jako ty je omezen na nějaké své dogma a nepřijímá know-how od úspěšných lidí z celého světa.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

ypsilonx píše: 11 led 2019, 15:19
Petr.Tkadlec píše: 11 led 2019, 08:54 Promiň, ale ty mluvíš o extrémních případech a já mluvím z praxe. Ještě si dovoluješ ty extrémní případy prezentovat jako známá fakta a ne tvůj názor, což je největší bizár.

V minulosti lidem nevadilo, že pracovali zadarmo pro stranu, když strana nic neměla. Toto se ale změnilo, když se začalo utrácet za ledaco a kolikrát za kraviny. Tyto věci členy demotivovali, nikoliv to, že jim zaplatíš cestovné náklady na "služebku".

Momentálně má náš kraj roční rozpočet cca 500.000,-, v kterých je cca 20.000,- vyčleněno na toto cestování/vzdělávání a ty prakticky říkáš, že by tam měla být 0 a že to bude ještě efektivnější, protože si na to vydělají sami a to víš, že se nepleteš. Podle mě se pleteš a je to hloupý názor. Ale že takový názor máš, tak já ti ho nechám. Zajisté v tom nějaká logika je a některých lidí a za jistých podmínek to bude určitě i pravda.

Tvrdíš, že by si členy a regp. motivoval tím, že jim nic nedáš. Asi by si měl změnit ty mentory a videa, protože to je opravdu hloupost. Musíš se na to dívat více komplexněji a nejen krátkozrakým pohledem, že se utratí 800Kč za člena, 4% z našeho rozpočtu.
Jenom mě utvrzuješ v tom, že s tebou nemá cenu diskutovat. Ty máš prostě svou pravdu a neprijmes jiný názor ze zkušeností s lidmi a vedením lidí v týmu ať už je jakýkoliv vím o čem mluvím. Měl by sis ujasnit podstatu toho co je prospěšný aktivní pirát a pak ten co se jenom přidržel knotu a podle tvé teze ho chceš podporovat i kdyby co kdyby. Nepřijde mi to jako solidní investice. Když už si začal s osočováním tak mě mrzí že takový člověk jako ty je omezen na nějaké své dogma a nepřijímá know-how od úspěšných lidí z celého světa.
Jenom mě utvrzuješ v tom, že s tebou nemá cenu diskutovat. Ty máš prostě svou pravdu a neprijmes jiný názor ze zkušeností s lidmi a vedením lidí v týmu ať už je jakýkoliv vím o čem mluvím. Měl by sis ujasnit podstatu toho co je prospěšný aktivní pirát a pak ten co se jenom přidržel knotu a podle tvé teze ho chceš podporovat i kdyby co kdyby. Přijde mi to jako solidní investice. Když už si začal s osočováním tak mě mrzí že takový člověk jako ty je omezen na nějaké své dogma a nepřijímá know-how od úspěšných lidí z celého světa.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Tkadlec píše: 11 led 2019, 15:30
ypsilonx píše: 11 led 2019, 15:19
Petr.Tkadlec píše: 11 led 2019, 08:54 Promiň, ale ty mluvíš o extrémních případech a já mluvím z praxe. Ještě si dovoluješ ty extrémní případy prezentovat jako známá fakta a ne tvůj názor, což je největší bizár.

V minulosti lidem nevadilo, že pracovali zadarmo pro stranu, když strana nic neměla. Toto se ale změnilo, když se začalo utrácet za ledaco a kolikrát za kraviny. Tyto věci členy demotivovali, nikoliv to, že jim zaplatíš cestovné náklady na "služebku".

Momentálně má náš kraj roční rozpočet cca 500.000,-, v kterých je cca 20.000,- vyčleněno na toto cestování/vzdělávání a ty prakticky říkáš, že by tam měla být 0 a že to bude ještě efektivnější, protože si na to vydělají sami a to víš, že se nepleteš. Podle mě se pleteš a je to hloupý názor. Ale že takový názor máš, tak já ti ho nechám. Zajisté v tom nějaká logika je a některých lidí a za jistých podmínek to bude určitě i pravda.

Tvrdíš, že by si členy a regp. motivoval tím, že jim nic nedáš. Asi by si měl změnit ty mentory a videa, protože to je opravdu hloupost. Musíš se na to dívat více komplexněji a nejen krátkozrakým pohledem, že se utratí 800Kč za člena, 4% z našeho rozpočtu.
Jenom mě utvrzuješ v tom, že s tebou nemá cenu diskutovat. Ty máš prostě svou pravdu a neprijmes jiný názor ze zkušeností s lidmi a vedením lidí v týmu ať už je jakýkoliv vím o čem mluvím. Měl by sis ujasnit podstatu toho co je prospěšný aktivní pirát a pak ten co se jenom přidržel knotu a podle tvé teze ho chceš podporovat i kdyby co kdyby. Nepřijde mi to jako solidní investice. Když už si začal s osočováním tak mě mrzí že takový člověk jako ty je omezen na nějaké své dogma a nepřijímá know-how od úspěšných lidí z celého světa.
Jenom mě utvrzuješ v tom, že s tebou nemá cenu diskutovat. Ty máš prostě svou pravdu a neprijmes jiný názor ze zkušeností s lidmi a vedením lidí v týmu ať už je jakýkoliv vím o čem mluvím. Měl by sis ujasnit podstatu toho co je prospěšný aktivní pirát a pak ten co se jenom přidržel knotu a podle tvé teze ho chceš podporovat i kdyby co kdyby. Přijde mi to jako solidní investice. Když už si začal s osočováním tak mě mrzí že takový člověk jako ty je omezen na nějaké své dogma a nepřijímá know-how od úspěšných lidí z celého světa.
Nemáš na svá slova tak kopíruješ? 😂😂😂

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ne, já to chtěl napsat před tebou, ale předběhl si mě. Jen jsem si to teda upravil.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“