KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2279 poděkování
Dostal poděkování: 1917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 09 led 2019, 15:08

Zahajuji jednání ve věci proplacení cestovného a ubytování členům krajského sdružení.

Celkový záměr bude schválen v rámci celého rozpočtu, ale je potřeba nastavit mantinely, aby bylo jasné, kolik se proplácí.

To, že budeme proplácet cestovní náhrady členů máme schváleno již v minulosti a rozhodně to považuji za správné. Je to hodně malá odměna/bonus za práci, kterou pro stranu aktivisticky dělají.

Návrh usnesení a):
Krajské fórum schvaluje strop výdajů na osobu:
Ubytování: max 1 noc, max dotace 300Kč (u osob, které se podílí na přípravě CF a musí tam být už v sobotu ráno se proplatí obě noci)
Cestovné: 0,8Kč/km za každou osobu v autě či cenu jízdenky, při čemž bude strop dotace na osobu 450-550Kč dle bydliště. (450Kč,- Kroměříž, 550Kč,- Rožnov)
Jiné návrhy lze podávat do 15.1.2019, den na to se vyhlásí hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Milan.Klajn
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZL2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 09 led 2019, 15:11

Pro ty, co jedou vlakem je nejlepší se domluvit s kamarádem a jet po dvojicích na skupinovou celodenní víkendovou jízdenku za 679Kč, na kterou jste schopni se dokonce i ten den vrátit dom.
Celkově by na to peníze měly být ve všech návrzích rozpočtů. Minulý rok nám hodně peněz na personální výdaje pro členy zbylo.

Lucia.Sirinova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Produktový Manažer
Dal poděkování: 138 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Re: KF ZL2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od Lucia.Sirinova » 10 led 2019, 15:12

Já jsem pro, nastavené hodnoty mi přijdou ok.

ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: cestovatel
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2019 Cestovné, ubytování CF

Příspěvek od ypsilonx » 10 led 2019, 19:34

Super věc, jsem rád, že něco takového lze uskutečnit. Je to pecka.
Mějme se prostě rádi! :fet:

Jaroslav.Sevcik
Místní předsednictvo
Profese: starosta T. J. Sokol Uherské Hradiště
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Příspěvek od Jaroslav.Sevcik » 10 led 2019, 21:18

Ahoj, stejně jako minulý rok budu proti...
Proč? Když se vrátím do vlákna z minulého roku, kdy se to řešilo celorepublikově... viewtopic.php?f=82&t=38918&fbclid=IwAR0 ... CL-3CJ5Wko
Osobně se mi líbí názor Honzy Bendaříka:
Jan.Bednarik píše:
19 pro 2017, 21:09
Myslím si, že byste to měli ještě přehodnotit. Chystáte se totiž vynaložit peníze strany, respektive daňových poplatníků, na ryze soukromé výlety členů strany. Což, dle mého názoru, není péče řádného hospodáře, a už vůbec to není pirátské jednání.

Účast na CF je nepovinná, účastníci tam jedou dobrovolně sami za sebe (nejedou zastupovat stranu). Dle stanov se CF každý člen účastní podle možností. Pokud někdo nemá možnost účastnit se osobně, má možnost účastnit se online.

Na různých konferencích jsem se setkal s granty na proplacení cestovného, ubytování, apod., ale za jasně stanovených podmínek. Například prokazatelné ekonomické důvody. Pokud je vaším záměrem pomoci členům strany v nouzi, aby se mohli zúčastnit osobně, zkusil bych to touto cestou (pokud to schválí CF).
Sice mě asi někdo řekne, že to žádný výlet není, což není, ale jinak za mě souhlas. Tolik k tomu. A pokud by se mělo opravdu někomu něco proplácet, tak max. jednomu člověku z MS, aby předal informace do kraje. Pokud někdo jede vloženě na nějaký workshop, tak stejně tak. Ale podmíněno výstupem - přednáška, zpráva, seminář v kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Sevcik za příspěvky (celkem 2):
ypsilonx, Dusan.Jurcik

ypsilonx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypsilonx » 10 led 2019, 21:29

Jaroslav.Sevcik píše:
10 led 2019, 21:18
Ahoj, stejně jako minulý rok budu proti...
Proč? Když se vrátím do vlákna z minulého roku, kdy se to řešilo celorepublikově... viewtopic.php?f=82&t=38918&fbclid=IwAR0 ... CL-3CJ5Wko
Osobně se mi líbí názor Honzy Bendaříka:
Jan.Bednarik píše:
19 pro 2017, 21:09
Myslím si, že byste to měli ještě přehodnotit. Chystáte se totiž vynaložit peníze strany, respektive daňových poplatníků, na ryze soukromé výlety členů strany. Což, dle mého názoru, není péče řádného hospodáře, a už vůbec to není pirátské jednání.

Účast na CF je nepovinná, účastníci tam jedou dobrovolně sami za sebe (nejedou zastupovat stranu). Dle stanov se CF každý člen účastní podle možností. Pokud někdo nemá možnost účastnit se osobně, má možnost účastnit se online.

Na různých konferencích jsem se setkal s granty na proplacení cestovného, ubytování, apod., ale za jasně stanovených podmínek. Například prokazatelné ekonomické důvody. Pokud je vaším záměrem pomoci členům strany v nouzi, aby se mohli zúčastnit osobně, zkusil bych to touto cestou (pokud to schválí CF).
Sice mě asi někdo řekne, že to žádný výlet není, což není, ale jinak za mě souhlas. Tolik k tomu. A pokud by se mělo opravdu někomu něco proplácet, tak max. jednomu člověku z MS, aby předal informace do kraje. Pokud někdo jede vloženě na nějaký workshop, tak stejně tak. Ale podmíněno výstupem - přednáška, zpráva, seminář v kraji.
Jak pravíš, takto by měl ale smýšlet každý pirát pokud už jede na nějakou takovou akci, tak by měl vystoupit oficiálně ať už v MS nebo někde v kraji a povědět o tom ostatním. Podle mě jako práce to je nebo taky je možnost se v rámci MS nebo jiné skupiny složit někomu kompetentnímu na cestu a pojede tam sám s tím že pak ostatním o tom dostatečně poví aspoň bude zajištěno že pokud mu na to jiní piráti dali prachy tak bude mít větší motivaci pro to aby jim předal co je třeba. Takhle jsme to dělali ve firmě když jsme zakládali start-up. Neměli jsme na to abychom poslali 10 lidí na nějakou konferenci nebo školení tak jsme se složili na jednoho a on nám to potom odvykládal sám nebo se podělil o prezentace, poznámky a podobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvek:
Dusan.Jurcik

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 21:49

Řešilo se to už minulý rok. viewtopic.php?f=82&t=38918
Větší průser než tato relativně pidi investice do vlastních členů je, když ti členové budou nedostatečně proškoleni, zasíťováni a budou nás zastupovat v zastupitelstvech, komisích a jinde.
Mě přijde jako vyhozené peníze pořádání koncertů, tisk novin do schránek a spoustu dalšího. Investice do vlastních lidských zdrojů mi prostě přijde jako efektivnější investice.
Navíc z rozpočtového pohledu ty 4% ročního rozpočtu, které se vynaloží do vlastních členů, kteří se podíleli na kampani je opravdu málo a myslím, že by si zasloužili o hodně víc. Bohužel víc jim asi dát nemůžeme.
Já v tom vidím efektivně utracené prostředky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Lucia.Sirinova

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 22:41

Jinak samozřejmě každý má právo na to, si o to proplacení nepožádat nebo si to nechat proplatit a pak poslat zpátky straně jako dar.

ypsilonx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypsilonx » 10 led 2019, 23:04

Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 21:49
Větší průser než tato relativně pidi investice do vlastních členů je, když ti členové budou nedostatečně proškoleni, zasíťováni a budou nás zastupovat v zastupitelstvech, komisích a jinde.
Mě přijde jako vyhozené peníze pořádání koncertů, tisk novin do schránek a spoustu dalšího. Investice do vlastních lidských zdrojů mi prostě přijde jako efektivnější investice.
Navíc z rozpočtového pohledu ty 4% ročního rozpočtu, které se vynaloží do vlastních členů, kteří se podíleli na kampani je opravdu málo a myslím, že by si zasloužili o hodně víc. Bohužel víc jim asi dát nemůžeme.
Jestli chceš investovat do lidí, tak to není o tom, že jim koupíš jizdenku, ale začneš třeba pořádat meetingy a akce s nějakým chválihodným tématem.
Jako nevím jak ty ale investici do lidí vidím asi jinak, zaroveň bys měl umět taky těm lidem vysvětlit že jimi vynaložené peníze na cestu jsou zase peníze které investují do sebe.

Teď nevím jestli mi opravdu rozumíš, ale fakt chce to promyslet.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 23:13

ypsilonx píše:
10 led 2019, 23:04
Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 21:49
Jestli chceš investovat do lidí, tak to není o tom, že jim koupíš jizdenku, ale začneš třeba pořádat meetingy a akce s nějakým chválihodným tématem.
Jako nevím jak ty ale investici do lidí vidím asi jinak, zaroveň bys měl umět taky těm lidem vysvětlit že jimi vynaložené peníze na cestu jsou zase peníze které investují do sebe.

Teď nevím jestli mi opravdu rozumíš, ale fakt chce to promyslet.
Přesně tak, jak to říkáš, tak to je. CF je meeting, kde se ti lidi prováží s jinými Piráty, kteří se třeba věnují stejné problematice, jsou tam tématické workshopy atd. Já říkám, že určitě je dobré tam jet a to i z hlediska sebevzdělávání/profesionalizace. Prostě je to hodně muziky za docela málo peněz. :-)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“