KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1764
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1882 poděkování
Dostal poděkování: 2169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

Vážené KF,

V souladu s § 21 bod 2a) volebního řádu
Krajské předsednictvo organizuje volby na úrovni kraje
a s usnesením PKS 25/2019
Předsednictvo krajského sdružení Vysočina
s o u h l a s í
se zahájením volby čela (2. - 9. místo) kandidátky pro volby do zastupitelstva Kraje Vysočina konané v r. 2020,
p o v ě ř u j e
vedením jednání krajského fóra Vysočina Jana Pošváře, a
s ch v a l u j e
pravidla primárních voleb pro sestavení kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina konané v roce 2020 tak, že v souladu s §8 odst. 4 VŘ primární volby probíhají přiměřeně pravidlům pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem. Kandidáti na lídra a na 2. - 9. místo v pořadí na kandidátní listině se volí po jednotlivých místech. Na dalších místech v pořadí na kandidátní listině se v dané skupině vybírají společně.
vyhlašuji rozpravu k primárním volbám čela (2. - 9. místo) kandidátky do krajských voleb 2020. Lhůta pro navrhování a přihlašování kandidátů potrvá do 27.11.2019 9:59. Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování po jednotlivých místech.

Primární volby jsou otevřené a řídí se volebním řádem.
§ 10 Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
  • a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
  • b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
  • c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Kandidáti, všechny potřebné dokumenty předávejte krajské předsedkyni @Blanka.Lednicka a představte sebe, svoji motivaci a svoji vizi zde ve vlákně.

Navržení kandidáti
/link na profil s fotkou/ - /link na kandidátskou řeč/
Roman Pašek - kandidátská řeč (pouze 7. - 9. místo)
Jakub Šmíd - kandidátská řeč (2. - 9. místo vyjma 4. a 6.)
Eva Nováková - kandidátská řeč
Jan Břížďala - kandidátská řeč
Jan Kerber - kandidátská řeč
Miroslav Vácha - kandidátská řeč
Ivo Bártík - kandidátská řeč (pouze 4. - 9. místo)
Jiří Svoboda - kandidátská řeč
Blanka Lednická - kandidátská řeč
Jiří Pykal - kandidátská řeč
Vojtěch Prchal - kandidátská řeč
Pavel Knežik - kandidátská řeč
Jiří Wiche - kandidátská řeč
Milan Daďourek - kandidátská řeč (pouze 7. - 9. místo)
Václav Honzl - kandidátská řeč (pouze 4. - 9. místo)
Viktorie Vidláková - kandidátská řeč (pouze 5. - 9. místo)
Irena Bačinová - kandidátská řeč (pouze 9. místo)

Pozvánka na GRILOVÁNÍ kandidátů:
Blanka.Lednicka píše:18 lis 2019, 18:21 Vážené krajské fórum,

připomínám jednání krajského fóra ve středu 20.11.2019 od 19:00 v JiPiCe.
Na tomto jednání proběhne grilování zájemců o čelní pozice na kandidátní listině pro krajské volby 2020.
Jednání bude streamováno přes Jitsi, ti, kdož se nebudou moci zúčastnit přímo v JiPiCi, budou mít možnost klást otázky. Nicméně kandidáti by se měli zúčastnit osobně. Informace o streamu najdete před začátkem akce zde na fóru: viewtopic.php?f=870&t=49759
Svou účast (nebo neúčast) oznamte zde: https://dudle.inf.tu-dresden.de/vysocina-grilovani/
Toto jednání je veřejné a budeme ho nahrávat, poté bude součástí rozpravy.

Děkuji a těším se ve středu na viděnou.

Návrhy postupů:
Harmonogram voleb (po týdnech)
  • 2 místo, první kolo 2.12. - 6.12., druhé kolo 6.12. - 9.12.
  • 3. místo, první kolo 9.12. - 13.12., druhé kolo 13.12. - 16.12.
  • 4. místo, první kolo 16.12. - 20.12., druhé kolo 20.12. - 23.12.
  • 5. místo, první kolo 27.12. - 30.12.
  • 5. místo, druhé kolo, 3.1. - 6.1.
  • 6. místo, první kolo 6.1. - 10.1., druhé kolo 10.1. - 13.1.
  • 7. místo, první kolo 13.1. - 17.1., druhé kolo 17.1. - 20.1.
  • 8. místo, první kolo 20.1. - 24.1., druhé kolo 24.1. - 27.1.
  • 9. místo, první kolo 27.1. - 31.1., druhé kolo 31.1. - 3.2.
Plovoucí konec rozpravy
27.11. skončí doba pro návrhy pouze ohledně 2. místa kandidátky a doba na navrhování ohledně dalších míst na kandidátce skončí vždy dva dny před termínem prvního kola voleb na danou pozici. Tyto termíny předsedající vyhlásí vždy nejpozději při vyhlášení výsledků prvního kola volby na předchozí pozici.

Opakovaná volba (pátého místa, pozn. předsedajícího) započne namísto volby o šesté místo a následující volby se o týden posunou, ať zachováme pravidlo, že rozhodující druhé kolo je přes víkend a nehlasujeme přes svátky.

Zvolení kandidáti:
1. Hana Hajnová
2. Jan Břížďala
3. Blanka Lednická
4. Jiří Wiche
5. Pavel Knežik
6. Eva Nováková
7. Roman Pašek
8. Milan Daďourek
9. Miroslav Vácha
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 726
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1109 poděkování
Dostal poděkování: 1317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

V jednacím řádu je stanoveno, že jedno kolo rozhodujícího hlasování (kam hlasování o čelu kandidátky spadá) trvá od pátku 10 hodin do do pondělí 22 hodin. V takovém případě bychom měli čelo navolené zhruba v polovině března. Což je... Daleko.

Chtěla bych vás proto požádat o podporu mého návrhu na úpravu doby hlasování podle následující tabulky:
hlasovani_celo_kandidatky.jpg

Převedeme-li to do stávajícího kalendáře s ohledem na státní svátky (které hlasování prodlužují) a silvestrovskou pauzu, mohlo by probíhat hlasování takto:
hlasovani_celo_data.jpg

Tímto systémem bychom měli čelo kandidátky zvolené v polovině ledna.

Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Tuma, Mario.Pospisil, Roman.Pasek, Jiri.Wiche
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1764
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1882 poděkování
Dostal poděkování: 2169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

Blanka.Lednicka píše: 13 lis 2019, 11:23...
Mě to přijde zbytečně uchvátané a jsem spíše odpůrce druhých kol v týdnu. Proto jsem udělal tento rozpis, který počítá s posledním hlasováním do 3.2., přes svátky a Silvestr žádné hlasování a všechna druhá kola od pátku do pondělí:
Výstřižek3.PNG
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Jiri.Wiche
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 726
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1109 poděkování
Dostal poděkování: 1317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Jan.Posvar píše: 13 lis 2019, 12:03
Blanka.Lednicka píše: 13 lis 2019, 11:23...
Mě to přijde zbytečně uchvátané a jsem spíše odpůrce druhých kol v týdnu. Proto jsem udělal tento rozpis, který počítá s posledním hlasováním do 3.2., přes svátky a Silvestr žádné hlasování a všechna druhá kola od pátku do pondělí:

Výstřižek3.PNG
V tom případě bych navrhla udělat 1. kolo na 2. místo taky pondělí až pátek, tedy 2.12.-6.12., ať se ten systém zbytečně netříští. Znamenalo by to dobu na rozmyšlenou o 3 dny delší, ale myslím, že to ničemu nevadí. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 5):
Jan.Posvar, Mario.Pospisil, Petr.Kozel, Jan.Brizdala, Jiri.Wiche
Uživatelský avatar
Jan.Kerber
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 11 led 2018, 19:26
Profese: učitel hudby / osvč / městský zastupitel
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Kerber »

ahoj. přimlouvám se za tu verzi, kde se termíny nepřekrývají. myslím, že by to dělalo zmatek.
ale třeba ne 😅
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kerber za příspěvek:
Jiri.Wiche
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Ahoj,
mám dotaz k vystavení prezentace s fotkou, životopisem a osobními prioritami ve vyhrazené části webu..

Prezentace čeho a v jakém formátu? (Jestli to je kolonka lidé a jde o to se prostě představit?)
Životopis je klasické CV nebo jde o kolonku lidé? Pokud jde o klasické CV, jde o veřejné nebo interní představení se Pirátům?
A z toho vyplývá kde? O jakou vyhrazenou část webu se jedná?

Díky za upřesnění.
Mir
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Wiche, Jan.Kerber
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Roman.Pasek »

Ahoj,

tímto se hlásím do primárek na čelo kandidátky krajských voleb. Představovat se nebudu, protože mě imho všichni znáte a kdo ne, tak si může projít můj profil na webu.

Politikou poslední dva roky žiju. Beru ji jako službu lidem a mé altruistické já se díky ní cítí zadostiučiněné. Zároveň jsem si slíbil, že se OFFTOPICminimálně v příštích čtrnácti letech nebudu pouštět do celostátní politiky a proto mi logicky vychází, že se chci zabývat "jen" komunální a krajskou politikou. Je to i z toho důvodu, že se z Třebíče nechci nikam stěhovat, protože nechci přímo podporovat OFFTOPICpro mě nejpalčivější problém našeho kraje odsun aktivních mladých lidí do velkých měst.

Když jsem kandidoval do třebíčského zastupitelstva, tak na mě zbyla pozice lídra kandidátky. Nemohl jsem si tedy vybírat své téma a musel jsem zastřešovat celý tým. Tak je tomu i teď v zastupitelstvu. Krajské volby mi díky širokému týmu aktivních a šikovných lidí umožňují se zabývat mému oblíbenému tématu a tím je kultura. Samozřejmě budu nápomocen komukoli s jakýmkoli tématem, ale jsem rád, že nemusím být ten, který musí mít perfektní přehled o všem.

Kdybych měl popsat svoji vizi v kultuře v kraji, tak bych byl rád, kdyby se podařilo kulturu financovat smysluplně a efektivně, byla všem dostupná a hlavně aby nestála na druhé koleji a neudržovala by pouhé status quo. Tenhle problém je vidět i v celostátní politice, kde třeba kultura má sice jakési ministerstvo, ale nemá v PSP samostatný výbor, má pouhý podvýbor. Přitom si troufnu tvrdit, že kultura je hlavní pilíř celé společnosti.

Profil na webu - https://vysocina.pirati.cz/lide/roman-pasek/

EDIT: kampani dám všechno, vyžívám se v nich... po tý komunální jsem byl sice první týden rád za volno, ale od tý doby mi přijde, že nefunguju na 100% a dost se flákám :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 8):
Hana.Hajnova, Jiri.Wiche, Jakub.Smid, Jan.Kerber, Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka, Jiri.Svoboda.HB, Jiri.Pykal

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Roman.Pasek »

Miroslav.Vacha píše: 13 lis 2019, 19:59 Ahoj,
mám dotaz k vystavení prezentace s fotkou, životopisem a osobními prioritami ve vyhrazené části webu..

Prezentace čeho a v jakém formátu? (Jestli to je kolonka lidé a jde o to se prostě představit?)
Životopis je klasické CV nebo jde o kolonku lidé? Pokud jde o klasické CV, jde o veřejné nebo interní představení se Pirátům?
A z toho vyplývá kde? O jakou vyhrazenou část webu se jedná?

Díky za upřesnění.
Mir
Stačí tak jak mám třeba já. Na https://vysocina.pirati.cz/lide najdeš i ostatní, tak koukni pro inspiraci tam :)

EDIT: na lide.pirati.cz už profil máš, to stačí. překlopím ti ho na web (snad zítra)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Hana.Hajnova

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1772
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4683 poděkování
Dostal poděkování: 4481 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Mám drobný návrh na úpravu postupu:
Nyní se předpokládá, že 27.11. skončí doba pro navrhování a přihlašování kandidátů.
Navrhuji, aby 27.11. skončila doba pro návrhy pouze ohledně 2. místa kandidátky a doba na navrhování ohledně dalších míst na kandidátce skončila vždy dva dny před termínem prvního kola voleb na danou pozici. Tyto termíny předsedající vyhlásí vždy nejpozději při vyhlášení výsledků prvního kola volby na předchozí pozici.
Podporu návrhu vyjádřete prosím palci :)

Odůvodnění:
(1) Vzhledem k tomu, jak dlouho volby pravděpodobně poběží, mi připadá vhodné dát prostor pro "přidání" i dalších vhodných kandidátů, kteří z různých důvodů mohou promeškat 27.11. Také tím lehce oslabíme riziko, aby volby přešly v pouhý formální koloběh jednoho hlasování za druhým.
(2) Může se stát, že volby na danou pozici budou rozhodnuty již v prvním kole (projde jediný kandidát), proto by měl mít předsedající v rukách operativní úpravu termínů hlasování.
(3) Bude možné změnit postup pro dosud nezvolená místa, pokud se v průběhu voleb ukáže potřeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 10):
Blanka.Lednicka, Hana.Hajnova, Petr.Kozel, Ondrej.Tuma, Roman.Pasek, Jan.Brizdala, Vit.Zacek, Jan.Posvar, Vojtech.Prchal, Jiri.Wiche

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- (FB page)

Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 08/2019 Primární volby čela (2. - 9. místo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jakub.Smid »

Ahoj,

znáte mě sice jako Kubu, ale na kandidátku Pirátů do krajských voleb jdu jako

Ing. Jakub Šmíd, Ph.D., koordinátor projektu Pro vodu!

(a tímto se hlásím do primárek na 2.-9. místo na kandidátce)
Piráti se vždy prezentovali jako strana, která chce do zodpovědných míst navrhovat odborníky a i to byl jeden z důvodů, proč jsem v roce 2016 do Pirátské strany vstoupil. Od začátku uvádím jako svou hlavní prioritu prosazování opatření proti antropogenní dezertifikaci (rozumějte tím lidskou činností prováděnou přeměnu krajiny k podobě poušti). Tento jev skutečně probíhá a ačkoli jsme se o něm učili už před patnácti lety, a starší kolegové ještě dřív, praktických kroků ze strany státní správy je podnikáno minimum. Proč a jak je způsobeno, že soustavné odvodnění krajiny je hlavní příčinou klimatické změny se můžete dovědět 18.12. v JiPiCi, kde bude představen projekt Pro vodu! podrobně.
Jak už jsem psal v dřívějších diskuzích, chci problematiku sucha řešit na úrovni kraje a jako politická osoba nemám ambice kandidovat v čele do žádných jiných voleb. Mým cílem je vytvořit z Vysočiny oázu, která bude odolávat klimatické změně a navíc si zachová svou úrodnost a zdroje pitné vody. Kraj je svou rozlohou dostatečně velké území, aby se komplexní kroky k obohacení krajiny o vodu projevily, také má v gesci krajský územní plán, zřizování přírodních památek a rezervací. Více z mého programu zde:

https://docs.google.com/document/d/1592 ... p=drivesdk

Pokud chcete znát můj názor na světovou politiku a společnost, ke které bychom měli směřovat jako k ideálu, pohodlně se usaďte a poslouchejte:

https://drive.google.com/file/d/1uQgUlb ... p=drivesdk

Pokud vás baví internetové testy, můžete spíš jen tak ze srandy kouknout na můj politický postoj zde:

http://www.politiscales.net/en_US/resul ... 7&anar=100

Chci zastupovat především voliče - nevoliče, kteří bez Pirátů nemají koho volit, protože politika je plná z***** k***, s****, z***** p***** a egomaniaků. Sám mezi ně patřím a tak pro zajímavost a inspiraci spolukandidátům, podělím se s Vámi o mou voličskou minulost:
do r. 2009 jsem nevolil, t.r. jsem volil ve volbách do EP Balbínovu poetickou stranu, pak zas dlouho nic. V roce 2013 jsem volil Franze za prezidenta a možná už i Piráty, které volím spolehlivě od chvíle, kdy jsem se začal zajímat o politiku (cca rok 2015). Poslední prezidentskou volbu bych raději nepřipomínal 😉.

Pamatujte, že ty nejlepší věci jsou a naštěstí vždy budou zadarmo, ikdyž se snažíme co to jde, vše přepočítat na peníze. Země, vzduch, slunce, voda, život a láska jsou hodnoty, které zpeněžit nelze a vždy pro nás budou podmínkami existence. Asi před půl rokem jsem navštívil jeden komorní koncert a vypočítával jsem si tam při poslechu hudby jak motivovat zemědělce k lepší péči o půdu. Píšu to tu proto, že po řeči s basákem, když jsme zjistili, že oba máme ten den narozeniny a já mu vysvětlil plán na zvrácení klimatické změny, se se mnou loučil slovy: "Ty tu zemi fakt můžeš zachránit a máš na to".
Proto Vás prosím, podpořte mě na cestě do krajského zastupitelstva, abych mohl zachránit pro začátek aspoň tu vodu 😁. A ještě jedna píseň na závěr o vztahu kapitalismu k životnímu prostředí:

https://drive.google.com/file/d/11k0X_s ... p=drivesdk

Volte Ing. Jakub Šmíd, Ph.D. a přispějte tak k řešení klimatické krize, kterou aktuálně vyhlásilo přes 11 000 vědců z celého světa:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... SokpqberQA

Díky za podporu a hodně sil do voleb! Kuba
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“