KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

První příspěvek byl editován a doplněna informace o počátku mandátu nového PKS.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Roman.Pasek »

Závěrečná řeč

Asi si trošku budu házet klacky pod nohy a budu se hodně opakovat, ale... Na pozici místopředsedy kandiduju proto, že chci být co nejvíce nápomocen především v krajských volbách a předání zkušeností z minulého PKS. Společenskou angažovanost -> podmnožinu politiku -> podmnožinu Piráty OFFTOPIC(nevím jak líp to vysvětlit) vnímám jako svoji životní cestu a prakticky jsem se jí odevzdal v momentě, kdy jsem kandidoval v Třebíči do komunálních voleb. A věřte nebo ne, zatím jsem toho nikdy nelitoval i když občas bylo očekávání lepší než výsledná realita. I když Piráti nefungují na klasickém hierarchickém uspořádání, tak jednotlivé orgány a především jejich iniciativa a aktivita nastavuje jakýsi mustr, na kterém se pak vede diskuze a společně se hledá konsensus. Právě proto mám ambice se do těchto pozic dostávat, ale mám také zdravou míru sebereflexe a když vidím, že se na danou pozici nehodím nebo že se někdo hodí více, tak rád ustoupím.

Schválně jsem se podíval na moji kandidátskou řeč při volbě minulého PKS a musím se zkritizovat. Píšu v ní třeba, že budu spojovat jednotlivá místní sdružení. Pokud se nepletu, tak jsem navštívil pouze jedno zasedání MS Havlíčkův Brod a jedno MS Jihlavsko. Beru to tedy jako velké upozornění pro sebe, že ať už jako místopředseda KS nebo VM, tak se budu muset zaměřit na celou Vysočinu a neřešit ostatní MS jen při nějakých problémech. Je dobré být v OFFTOPICosobním kontaktu i když se zrovna nic neděje.

Abych to shrnul. Krajskému sdružení dám vše co bude v mých silách a doufám, že jich bude více než bylo doposud. Nasbíral jsem zkušenosti, začínám být schopen OFFTOPICstřízlivý :) mluvit na veřejnosti a přestanu se schovávat za více aktivní lidi. Vezmu prostě více iniciativy na sebe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Tuma, Eva.Novakova, Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka, Jakub.Smid, Jiri.Wiche

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1704
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj, dovolte mi vám představit svoji závěrečnou řeč.

Nebude dlouhá, což je důsledek kvalitní diskuze a zapojení velkého množství lidí do ní. Díky za to.
Opakoval se důraz na krajské volby, které mají samozřejmě pro nás velký význam, nicméně stále jsem přesvědčen, že předsednictvo má být nadčasové a neupnuté pouze na jeden cíl.
Je také pozitivní, že mezi kandidujícími není nikdo, s kým bych si nerozuměl nebo mu nedůvěřoval. Ať to dopadne jak to dopadne, průšvih to nebude. Volbě zdar ;-)

A samozřejmě, gratuluji Blance ke zvolení. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 3):
Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka, Roman.Pasek
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Hlava už nebolí, přežila jsem drakiádu, teď už jen uložit děti...

Díky všem za gratulace ke zvolení, s oslavami bych ale ráda počkala, až skončí volba místopředsedů.

Jsem si vědoma toho, že teď mě čeká hromada učení a práce (a nejen mě). Řešení prvních pracovních požadavků už mám za sebou, naštěstí úkol dodat fotku do newsletteru patřil k těm jednodušším. ;) Nebudu tu rozepisovat, co všechno podniknu v následujících měsících - prvně chci práci vůbec převzít a pak teprve plánovat.

Držím pěsti všem kandidátům na místopředsedy - a těším se na spolupráci. Věřím, že i když se ve všem neshodneme (díky Bohu za ty dary), bude z nás dobrý tým.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Ondrej.Tuma, Hana.Hajnova

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Jakub.Smid
Příspěvky: 54
Registrován: 09 kvě 2016, 15:45
Profese: zahradník
Bydliště: Šlapanov
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jakub.Smid »

Ahoj,

přidávám svoji závěrečnou řeč, opravdu budu psát stručně. Do předsednictva chci pro zlepšení komunikace PKS a MS (s Havlíčkobrodským to stále nějak drhne, nevím, jak je to jinde, ale vždycky je prostor pro zlepšení). Druhá věc, která mě trápí, je probíhající odklon od tradičních pirátských voličů. K tomu přidávám odpovědi na všemožné dotazy z grilování kandidátů a zde s fóra...

GRILOVÁNÍ
Jeden konkrétní cíl, který by chtěli kandidáti dosáhnout v PKS. A zda podle nich vzniká nové PKS čistě v korelaci s volbami do kraje?

Zjednodušení a zpřehlednění komunikace, hlavně proto, že sám mám problémy s orientací na fóra atd. Čistě v korelaci to není, teď se mi zdá, že je to i proti korelaci, když se najednou rozdíjždí i primárky :)

Na RV běží jednání o tom, zda se bude měnit příspěvek jednotlivým krajům. Sledujete to a měl by se příspěvek změnit?

O jednání nevím nic, příspěvek krajům by se měl zvýšit, aby bylo dosaženo větší decentralizace, která je podle mě účelná v globálním měřítku.

Myslíte si, že by v PKS mělo mít zastoupení každé MS? A jak by jste se snažili propojit jednotlivá MS?

Myslím, že s rostoucím počtem MS by se PKS nepřiměřeně rozrůstalo. Myslím, že krásným příkladem propojení jednotlivých MS byl Festival svobodné kultury, jen více takových akcí!

Co jste, podle vás, ve vaší minulosti opomíjeli, nebo nezvládali a jak byste to chtěli překonat? Osobní sebereflexe s výhledem k nápravě.

Opomíjel jsem internetovou komunikaci. Pořád ji považuji za druhořadou, ale už se učím to sledovat.

Jakým způsobem je bráněno v tématech, která jednotlivé kandidáty zajímají a jak chtějí v těchto tématech postupovat dál?

Obávám se, že největší zábranou je v současné době diskuze, která většinou zavede problematiku jinam a řešení původního tématu zůstane na druhé koleji.

Jeden bod z programu krajských voleb 2020, který je pro vás ten top.

Antropogenní desertifikace. Před pátnacti lety mě učili, že je to hlavní problém vyspělých civilizací, přesto se na sucho dodnes nahlíží jen jako na důsledek klimatické změny.

Chtěla bych od každého slyšet, co konkrétně každý bude chtít do své gesce, čemu by se kandidáti rádi věnovali.

Komunikaci s MSky

Zajímalo by mě,jak by každý kandidát vyjádřil v hesle,co je podle něj nositelem Pirátské myšlenky.

Sharing is caring.


MÍŠA SE PTÁ
Představ si, že jsi člen/členka předsednictva kraje, kdo je s tebou součástí týmu? Napiš jména čtyř lidí, kteří nyní kandidují, se kterými bys rád/a spolupracoval/a.

Eva Nováková, Roman Pašek, Jan Pošvář, Pavel Kněžík

Jak si představuješ spolupráci předsednictva kraje s koordinátorkou kraje (mnou) ?

Naprosto idilicky :-D Věřím, že dokážeš udržet kurz nové předsednické posádky.

Představ si, že prvním úkolem nového předsednictva je rozpočet kraje na rok 2020, jaký budeš prosazovat postup, aby kraj měl svůj rozpočet registrován do konce roku?

Nejdřív bych si prošel rozpočet na letošní rok. Pak co nejvíc peněz na volby a místním sdružením. A zařadit na jednání PKS, schválit KF a je to...

Jsi členem předsednictva, jaký návrh postupu budeš prosazovat ve věci spolupráce s JČK v senátních volbách v obvodu Pelhřimov, č. 15?

Vytvořit společný kanál pro výběr kandidáta, myslím, že se dá čerpat ze zkušeností s volebním obvodem Chrudim/HB, kde se taky řešila mezikrajská komunikace.

Co je pro tebe prioritou (co tě zajímá a myslíš si, že by každý zájemce o členství u Pirátů měl splňovat) u nově přijímaných členů?

Tohle je dost závažná otázka pro budoucnost Pirátů, chápu euforii z růstu členské základny, ale z každým novým členem přijímáme i jeho ambice, cíle, názory a nedostatky. Není možné dělat z Pirátů exkluzivní klub se složitým přijímacím procesem, na druhou stranu by měl být nový člen určitým způsobem prověřen, ale skládat slib věrnosti Pirátům, který se dá i tak ošidit a blablabla...
Nemyslím si, že nabírání nových členů by mělo být prioritou, ale spíš péče a spolupráce mezi členy stávajícími.

IVAN SE PTÁ
Měla by ČR přijímat imigranty podle kvalifikačních kritérií a hledisek bezpečnostních (tedy podle rizika teroristických tendencí a potenciálního transferu chorob) anebo akceptovat kontingenty na bázi kvót?

Po pravdě myslím, že ČR má nastavenou politiku přijímání imigrantů a není ji třeba měnit kvůli uměle vyhrocené migrační krizi. Pokud vím, Evropané násilím unáší lidi z Afriky po více než tisíc let a když za nimi začnou jezdit sami, tak je to problém? Vážně, kdybych byl rasista, tak nesnášim bělochy...

Jsi pro prolomení právního principu presumpce neviny v případě podezření z diskriminace, schvaluješ zavedení institutu hromadných žalob?

Myslím, že presumpce neviny by měla být dodržována, nicméně v mnoha případech by měla být posílena preventivní ochrana obětí např. zmíněné diskriminace. Hromadné žaloby schvaluji.

Jak se díváš na zrušení povinných maturit z matematiky a na záměr rušit víceletá gymnázia?

Myslím, že to je jedna z věcí, o kterých by se mělo razhodovat na krajské úrovni, protože středoškolské vzdělávání oficiálně spadá do gesce krajům. Dovedu si tedy představit, že na Vysočině by byla povinná maturita z matematiky (opravdu si myslím, že člověk s maturitou by měl umět počítat) a třeba ve Zlínském kraji ne. Myslím, že nadanější děti mají mít možnost vzdělávat se rychleji a nebude-li chvalitebná náhrada za víceletá gymnázia, nerušil bych je.

Jak chceš získávat nové/aktivovat stávající členy Pirátské Vysočiny?

Noví členové chodí sami, stávající členy bych se snažil oslovovat k pirátským akcím dle jejich zájmů, dovedností a časových možností. Piráti by měli i nadále běžet na motoru dobrovolnosti, protože když člověk dělá co chce z vlastní vůle, dělá to nejlépe, jak může.

Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale je tam moc odpovědí na moc otázek a závěrečná řeč najednou a pokud jsem na něčí otázky zapomněl, omlouvám se ještě jednou... Já bych to nečet.

Kuba
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Smid za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kozel, Hana.Hajnova, Jiri.Wiche
Žiju tak, abych měl co vyprávět vnoučatům.
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Byly vyhlášeny výsledky druhého kola volby místopředsedů. Naleznete je zde:
viewtopic.php?f=416&t=49112

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Úvodní příspěvek byl editován

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Přidávám závěrečný souhrn, doplňuji ho i do úvodního příspěvku a vlákno zamykám.

Tedy:
Předsedkyně - Blanka Lednická, hlasování ukončeno 11.10.2019

Místopředsedové - hlasování ukončeno 20.10.2019:
1. místopředseda: Roman Pašek
2. místopředseda: Jan Břížďala
3. místopředseda: Eva Nováková
4. místopředseda: Jan Pošvář

podatelna AO:
https://redmine.pirati.cz/issues/24088

termíny svolání:
https://wiki.pirati.cz/ao/terminy#kraj_vysocina
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Blanka.Lednicka

Acta est fabula, plaudite...

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“