02/2019 KF Vys Rozpočet 2020 [rozprava]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina, Predsedajici

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 5210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

02/2019 KF Vys Rozpočet 2020 [rozprava]

Příspěvek od Michaela.Vodova » 11 zář 2019, 18:37

Vážení členové,

zahajuji jednání krajského fóra o rozpočtu a
předkládám vám návrh rozpočtu pro rok 2020, prozatím k diskuzi
Snímek obrazovky (69).png

Komentování výdajových položek:

Volební kampaň krajské volby
-1 200 000,-
- zde počítáme s 890 000 pro volební kampaň, volební štáb a 310 000 pro volebního manažera (dalších cca 100k bude pravděpodobně bonus VM ve 2021 a 400 000 splátka interní půjčky z 2020 bude v roce 2022 - to musíme vyjednat a požádat o interní půjčku)

Volební kampaň senátní volby
-0,-
- nepočítáme s výdajem (máme pro případ kandidáta, který má vysokou šanci na zvolení, rezervu PKS)

Provozní výdaje
-200 000,-
- nájem JiPiCe, 12 854,- x 12 měsíců = ‭154 248‬,-
- cestovné a další možné provozní výdaje 45 752‬,-

Provoz místních sdružení
-60 000,-

Výdaje na mediální činnost
-84 000,-
- podpora činnosti vedoucího MO 7 000,- x 12 měsíců

Personální výdaje
-300 000,-
- správce kraje 25 000,- x 12 měsíců

Rezerva předsednictva
-156 00,-

Dohromady je výdaj 2 000 000,-

Příjem by měl být o 400 000 nižší, budeme s centrem řešit interní půjčkou/rozpočtováno jako interní příjem.
Naposledy upravil(a) Michaela.Vodova dne 11 zář 2019, 21:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: změna obrázku rozpočtu (omlouvám se)
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat poslat email, !na facebooku nekomunikuji!
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 10-16

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys Rozpočet 2020

Příspěvek od Michaela.Vodova » 11 zář 2019, 18:38

rezervuji pro sběr připomínek
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat poslat email, !na facebooku nekomunikuji!

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 907 poděkování
Dostal poděkování: 437 poděkování

Re: 02/2019 KF Vys Rozpočet 2020 [rozprava]

Příspěvek od Roman.Pasek » 11 zář 2019, 18:53

Rád bych prodiskutoval nutnost Jipice a správce kraje.

K Jipici - jako KS Vysočina Jipici využíváme pravidelně pouze pro zasedání KF a schůzí KPT. Občas ji pak využíváme k různým akcím jako třeba Piratecony, kulturní akce apod. Proto mě napadá otázka, zda nenajdeme levnější prostory nebo zda je nutné mít nějaké místo pronajaté 365 dní v roce.

Ke správci - je nutnost plný úvazek? Můj dotaz není mířen k hodnocení Ondry, k tomu slouží odměna každý měsíc. S výsledky práce Ondry jsem spokojen - úkoly, které dostane splní, jen možná nevidím úplně do náročnosti této pracovní pozice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Milan.Dadourek

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 766 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 11 zář 2019, 19:04

Takhle to nemá chybu, ale důležité bude, jak si to naplánujeme na rok 2021. Pokud totiž vyčerpáme veškeré prostředky v roce 2020, tak jsme závislí na příjmu za mandáty, ale nemůžeme ještě počítat se státním příspěvkem za volby a případné nové mandáty, že? Bude potom nějaký příspěvek z centra nebo lokální kampaň budeme financovat pouze ze svého? Nejsem příznivce sázky na jednu kartu a investovat vše do krajských voleb a ošulit pak kampaň v roce 2021 do sněmovny.
Je třeba říct, že v tomhle jsem trochu ve střetu zájmu :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Milan.Dadourek
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru, místopředseda podvýboru pro daně, cla a loterie
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1487 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 11 zář 2019, 20:12

Jan.Posvar píše:
11 zář 2019, 19:04
Takhle to nemá chybu, ale důležité bude, jak si to naplánujeme na rok 2021. Pokud totiž vyčerpáme veškeré prostředky v roce 2020, tak jsme závislí na příjmu za mandáty, ale nemůžeme ještě počítat se státním příspěvkem za volby a případné nové mandáty, že? Bude potom nějaký příspěvek z centra nebo lokální kampaň budeme financovat pouze ze svého? Nejsem příznivce sázky na jednu kartu a investovat vše do krajských voleb a ošulit pak kampaň v roce 2021 do sněmovny.
Je třeba říct, že v tomhle jsem trochu ve střetu zájmu :)
Centrum odhaduje 7 krajských mandátů. Řekněme tedy 6. To znamená do krajského rozpočtu ve 2021 o 1,2M více OFFTOPIC(6 x 250k x 0,8). Čili jen tenhle přírůstek umožní při obdobném rozpočtu mít na kampaň asi stejně a přitom mít ještě výrazný přebytek (mj. asi nebudeme nuceni mít fulltime volebního manažera a dá se počítat s výrazným vkladem z ústředí)...
Krajské volby jsou z hlediska budoucího krajského rozpočtu klíčovou příležitostí, proto (ač jinak jsem spořílek) bych do toho šel naplno - i za cenu té interní půjčky (kterou bychom dokonce mohli splatit i už těch 2021, ale raději bych ty peníze využil na podporu práce zastupitelů, a splacení nechal na 2022, který už nebude tak výdajově náročný).
Míša má výhled na 2021, tak případně koukni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Jan.Posvar, Blanka.Lednicka, Zdenka.Liskova
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1487 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 11 zář 2019, 20:19

Roman.Pasek píše:
11 zář 2019, 18:53
Rád bych prodiskutoval nutnost Jipice a správce kraje.

K Jipici - jako KS Vysočina Jipici využíváme pravidelně pouze pro zasedání KF a schůzí KPT. Občas ji pak využíváme k různým akcím jako třeba Piratecony, kulturní akce apod. Proto mě napadá otázka, zda nenajdeme levnější prostory nebo zda je nutné mít nějaké místo pronajaté 365 dní v roce.

Ke správci - je nutnost plný úvazek? Můj dotaz není mířen k hodnocení Ondry, k tomu slouží odměna každý měsíc. S výsledky práce Ondry jsem spokojen - úkoly, které dostane splní, jen možná nevidím úplně do náročnosti této pracovní pozice.
S JiPiCí souhlas - asi bychom se měli podívat po jiných možnostech.
Ohledně Správce KS - podle mne budeme potřebovat spíše zvýšit kapacity, než omezit. Na zvážení jsou imho nějaké posuny v náplni - větší spolupráce s MO, podpora volebního štábu... co já vím... V komunálkách se myslím ukázalo, že KOKS i SpraKS dokáží být výraznou oporou organizace kampaně.
... mám těm úvahám rozumět i tak, že 900k na přímé náklady kampaně (tj. bez MO, manažera, SpraKS) nepovažuješ za dostatečné? Máš nějakou rámcovou představu potřeby?

EDIT: Za povšimnutí stojí, že jde o společné náklady kampaně krajské i senátní. Dávám do placu výraznou koncentraci na kraj, senát vypustit, nebude-li kandidát s jasnou šancí na druhé kolo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jan.Posvar
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 907 poděkování
Dostal poděkování: 437 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 11 zář 2019, 20:27

Milan.Dadourek píše:
11 zář 2019, 20:19
Ohledně Správce KS - podle mne budeme potřebovat spíše zvýšit kapacity, než omezit. Na zvážení jsou imho nějaké posuny v náplni - větší spolupráce s MO, podpora volebního štábu... co já vím... V komunálkách se myslím ukázalo, že KOKS i SpraKS dokáží být výraznou oporou organizace kampaně.
Souhlasím, že bude potřeba zvýšit kapacity. V komunálkách se správce osvědčil na 100%. Spíše mě zajímá, jestli musí být správce full time po celý rok. Ke komunálkám bych to ale moc nepřirovnával, protože tam jakýsi volební manažer byl ve formě lídra kandidátky nebo volebního štábu. Správce a KoKS pak udržovali ten souběh činností a podporovali jednotlivé týmy. V krajských volbách to imho bude vypadat jinak.
Milan.Dadourek píše:
11 zář 2019, 20:19
... mám těm úvahám rozumět i tak, že 900k na přímé náklady kampaně (tj. bez MO, manažera, SpraKS) nepovažuješ za dostatečné? Máš nějakou rámcovou představu potřeby?
Aktuálně to nejsem schopen posoudit, nemám úplně představu o finanční náročnosti krajské kampaně + bude hodně záležet na tom, jak budeme chtít kampaňovat. Kdyby jsme třeba kampaňovali formou billboardů, tak se bojím, že to málo bude. (tuhle formu kampaně osobně nesnáším i když má své klady)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Jan.Posvar

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 11 zář 2019, 21:36

oprava prvního příspěvku, výměna obrázku rozpočtu - omlouvám se
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Zdenka.Liskova

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 11 zář 2019, 21:47

jen si sem ukládám, že by bylo dobře schválit ty velké záměry, ať je pak nemusí KF znovu schvalovat, jedná se o personální výdaje, volební výdaje vč. volebního manažera, njem jipice apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Jan.Posvar

Blanka.Lednicka
Člen KS Vysočina
Profese: OSVČ - rodopisec
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blanka.Lednicka » 12 zář 2019, 09:05

Ad kampaň - 900 tisíc na kampaň... Uvidíme, jak moc nebo málo to bude. Myslím, že jiné strany utratí násobky téhle částky, tipla bych, že leckterá z nich půjde až na hranu limitu (ANO, ČSSD). Budeme za takových podmínek dostatečně vidět? A nejen v okresních městech, ale i jinde?

Co se týká JiPiCe, tak tam vnímám jako ideální umístění v centru. Že to tam mají lidi blízko, chodí kolem... Chápu výtky, že ji využíváme poměrně málo, ale stálo by za zvážení vymyslet způsoby, jak prostor víc využívat, jak natáhnout lidi/skupiny, co budou mít o ten prostor zájem (ať už se bude jednat o klub pro maminky s dětmi, o místo, kde se budou moct sejít důchodci a dát si kafe a štrůdl...). Tady je samozřejmě omezení, že se musí jednat o aktivity, které jsou neplacené (aspoň tak to teda chápu z toho, co mi kdysi psala Veronika, možná se pletu). Protože pokud třeba chce někdo, kdo není přímo spojen s Piráty, udělat přednášku, tak by za ni taky rád dostal aspoň nějakou kačku, když už do toho investuje čas a svou odbornost. Já bych třeba s nadšením udělala v JiPiCi rodokmenový kurz o víkendu, ale ten zadarmo dělat nebudu, na to na tom strávím příliš mnoho času.

Potřebu správce nejsem schopna posoudit, ale jasně, pokud má být JiPiCe otevřená čtyři dny v týdnu od-do, tak je potřeba, aby tam někdo byl. Ovšem pokud tam chodí minimum lidí, je otázkou, nakolik má ta otevírací doba smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 4):
Jan.Posvar, Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Mario.Pospisil
Blanka Lednická

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“