Strategické rozhodnutí k vydání PirListů Vysočiny podzim 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina, Predsedajici

Eva.Novakova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 239 poděkování
Dostal poděkování: 206 poděkování

Re: Strategické rozhodnutí k vydání PirListů Vysočiny podzim 2019

Příspěvek od Eva.Novakova » 14 srp 2019, 18:46

Jihlava nechce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Ondrej.Tuma

Hana.Hajnova
Místní předsednictvo
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 575 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Příspěvek od Hana.Hajnova » 14 srp 2019, 21:39

Ahoj,

že jste to vy, tak tomu věnuju ještě dnešní večer :) takže pár poznámek:
Milan.Dadourek píše:
14 srp 2019, 13:28
hledání dalších vhodných lidí na kandidátku...
lidi se budou s Pirlisty přesvědčovat líp, obzvláště když takto snadno dokážeme ukázat výsledky naší práce - jak v zastupitelských lavicích, tak těch sněmovních.
Milan.Dadourek píše:
14 srp 2019, 13:28
Ale nechci Hance brát iniciativu. OFFTOPICAle i bych ji rád využil u těch nastíněných úkolů :) - třeba by MO mohlo pomoci s formulacemi strategie a programu tak, aby to bylo i PR dobře? S rozpočtem problém nemám. Pokud se ví, kdo to roznosí, a má na to chuť, nebudu házet klacky pod nohy. Jen po mně pls nechtějte nic nad to, co mě už čeká :lol: .
Se strategií a programem ráda pomůžu, jen nevím, jestli budete úplně rádi za PR pohled :D :D :D můj přístup bude spíš occamova břitva a vysekat max 5 priorit/ hesel a rozhodně nezatěžovat potenciální voliče čtením nějakého dlouhosáhlého textu.

Ad distribuce:
Rozhodně nesouhlasím s obecným konstatováním, že schránky nefungují. Třeba v Telči s nimi máme velmi dobrou zkušenost, navíc na tom našem malém městečku jsem potkala při roznosu do schránek na sídlišti víc lidí, než když jsem s nimi stála hodinu na náměstí. Navíc k tomu využíváme už pravidelně 2 spřízněné podniky (cukrárna, čajovna), kam distribuuji vždy min 50 ks a mám zálusk ještě na jeden podnik, kam by to šlo.

Ad vytíženost
Každý toho má hodně a nemyslím si, že by práce nebo distribuce pirátských listů zatěžovala někoho z KPT nebo potenciálních kandidátů víc, než by unesl. Dokonce si troufnu tvrdit, že mluvíme ve většině o dvou odlišných skupinách lidí. Já jako vedoucí MO počítám s tím, že bych věnovala čas přípravě a distribuci, KPT věnuji svůj volný čas jako řadová členka a dobrovolnice ;) Z dalších lidí bude potřeba určitě nějaký čas správce kraje (převzetí, uskladnění, distribuce PL) a koordinátorky (kvůli dobrovolníkům - ale v diametrálně menším rozsahu než u EU kampaně). Pak to bude na jednotlivých MSkách, jak se k tomu postaví - ale to by měla být částečně i moje role, budou se podílet na tvorbě obsahu, oni by měli být ti, kteří stojí o prezentaci výsledků své práce.

Mediální polívčička
Tu si prostě trošku ohřát musím, ať se rozhodnete, jak se rozhodnete. Zamyslete se nad tím, jak a kde se nám daří medializovat pirátská témata mimo online svět. Za mě je to docela bída - jediný regionální tisk, který přebírá naše věci je havlíčkobrodský deník, zbytek tištěných médií je docela tristní. Obzvláště v Jihlavě je to velká bída, Třebíč jak kdy, Pelhřimov je zajímavá příležitost ;)

A závěrem přiznávám, že je škoda, že by se vydání asi na FSK nestihlo, protože s distribucí na festivalu bychom byli rázem v jiné situaci. Ale můžu to zkusit prověřit, jaké nejdřívější datum dodání by bylo reálné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Posvar, Milan.Dadourek, Roman.Pasek
zastupitelka města Telč - https://www.spolecneprotelc.cz

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 453 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 14 srp 2019, 22:23

Hana.Hajnova píše:
14 srp 2019, 21:39

Ad distribuce:
Rozhodně nesouhlasím s obecným konstatováním, že schránky nefungují. Třeba v Telči s nimi máme velmi dobrou zkušenost, navíc na tom našem malém městečku jsem potkala při roznosu do schránek na sídlišti víc lidí, než když jsem s nimi stála hodinu na náměstí. Navíc k tomu využíváme už pravidelně 2 spřízněné podniky (cukrárna, čajovna), kam distribuuji vždy min 50 ks a mám zálusk ještě na jeden podnik, kam by to šlo.

A závěrem přiznávám, že je škoda, že by se vydání asi na FSK nestihlo, protože s distribucí na festivalu bychom byli rázem v jiné situaci. Ale můžu to zkusit prověřit, jaké nejdřívější datum dodání by bylo reálné.
Když se nestihne FSK, tak jsme v půlce října. Vysokoškoláci už jsou tou dobou taky ve školách, tedy odpadne spousta možných dobrovolníků na jakýkoliv roznos.
Tři podniky v Telči jsou 150 ks, to není ani jeden balík. To jsme na 1,5%.
Navíc pripočti počasí, sice může být hezky, ale když nebude tak co?
Souhlasím s tím, že je potřeba se nechat vidět, ale nejsem si jist, zda jsme schopni pokrýt tu distribuci. Nehledě na to, že je třeba ty noviny ještě dát dohromady po obsahové stránce.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 773 poděkování
Dostal poděkování: 643 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 14 srp 2019, 22:54

Za mě je možné jedině to, že buď na rychlo vymyslíme vlastní strategii, jak se více zviditelnit veřejnosti nebo přijmeme to, co se nám nabízí, tedy PirListy na podzim. Nedělat nic by byla chyba.

A mě zrovna jiná smysluplná strategie nenapadá. Naopak PirListy beru jako dobrý způsob.
Obsahu máme, myslím, dost. Hledat aktivně spolupracující podniky nám jedině prospěje, na akcích se hodí mít něco na rozdání, jen se to musíme naučit lidem trochu víc vnucovat a co zbude, bych se fakt nebál narvat do schránek ideálně tam, kam chodíme a nová místa až v druhé řadě. Lítat po náměstí má smysl na Vysočině v málo městech, jestli vůbec. Nemáme tu místa s extrémně vysokou koncentrací lidí.
Online verzi listů pak zasponzorovat na socsítích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Hana.Hajnova, Roman.Pasek
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Hana.Hajnova
Místní předsednictvo
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 575 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Příspěvek od Hana.Hajnova » 15 srp 2019, 10:09

Ondrej.Tuma píše:
14 srp 2019, 22:23
Tři podniky v Telči jsou 150 ks, to není ani jeden balík. To jsme na 1,5%.
Navíc pripočti počasí, sice může být hezky, ale když nebude tak co?
Souhlasím s tím, že je potřeba se nechat vidět, ale nejsem si jist, zda jsme schopni pokrýt tu distribuci. Nehledě na to, že je třeba ty noviny ještě dát dohromady po obsahové stránce.
Ondro, Telčsko (Telč a okolí ;) ) zvládne 1500-1700 kusů (kombinace schránky, do ruky a spřátelené podniky), když tak mrkni ještě jednou na ten můj původní propočet ;) Je to o motivaci dobrovolníků, navazování kontaktů, hledání nových cest. Víš, jak to je - kdo chce, hledá způsoby :)
A počasí? Nevěřím, že na jaře to bude lepší (viz letošní eurokampaň), navíc, kdo má děti nebo psy chodí ven každý den.
A obsah není potřeba nijak zásadně řešit, ten bych dala dohromady i teď. Když se hecnu, tak bych možná poskládala obsah i na 6 stran.

Ale záleží na vás, pokud se chcete soustředit na krajské volby, chápu to, jen si prosím uvědomte, že většinu argumentů stran problémů s distribucí etc. budeme na jaře řešit stejně ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvek:
Roman.Pasek
zastupitelka města Telč - https://www.spolecneprotelc.cz

Eva.Novakova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Eva.Novakova » 15 srp 2019, 10:34

Když mi povolíte schránky, jsem pro všema deseti, bez toho nemáme šanci.

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 453 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 15 srp 2019, 12:29

Ehm, ale schránky byly brány jako nežádoucí. Tedy jsem je nezahrnoval. Mimo to se v dubnu/květnu už příliš nepředpokládá, že bude třeba sněžit jako v listopadu.

A znovu se zeptám - kdy do ruky? Jen tak? Bez přidružené akce? Víš, celý to zní strašně happy a krásně, ale vím dobře jak to bylo při eurokampani i při dobrém počasí a nelíbí se mi myšlenka, že to ve finále za celou Vysočinu bude dělat pět jedinců, kteří se obětují. Pak se nám taky může stát, že z deseti tisíc kusů půjde pět tisíc do sběru nebo na podpal...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Michaela.Vodova
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Eva.Novakova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Eva.Novakova » 15 srp 2019, 12:35

Argument pro schránky - zvlášť na některých místech jsou na ně od nás lidi zvyklí. Dáváme je tam jen před volbama - líbilo by se mi proto, kdybychom tam čas od času dali i něco, co není součástí předvolební kampaně. Jako že na ně myslíme, ať už jsou nebo nejsou volby a stojí nám za tu práci je informovat třeba o tom, co děláme na magistrátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Tuma, Roman.Pasek, Jan.Posvar

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 4088 poděkování
Dostal poděkování: 5242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 15 srp 2019, 12:54

konstatování se schránkami nebylo obecné, je v závislosti k nákladu, množství listů

Telč má něco málo přes 5tisíc obyvatel, Jihlava jich má 10x tolik, bez mála 51 tisíc.. myslím, že nelze převádět tvou dobrou zkušenost s pirlisty z Telče na další města ... pravda, nemáme žádnou analýzu, která by řekla, že pirlisty do schránek mají smysl nebo smysl nemají.. jde mi o počet a záběr.. něco jiného je rozdat 2000ks tam, kde je 5000 obyvatel a to samé udělat ve městě s 10x více lidmi.. to je jasné, o to jasnější je, že převládá názor, že pokud máme měnší náklad, je vhodnější jej rozdat s ruky do ruky, protože tam je šance, že s tím daným člověkem i promluvíme. Do schránek v JIhlavě rozdat 2000 listů mi přijde jako plivnutí, je to plýtvání a zbytečnost..

@Hana.Hajnova zajímá mne, co myslíš tím, že v Telči máte velmi dobrou zkušenost se schránkami... ?
.."úspěšnost" v Telči může být obecně tím, že vaše koalice funguje, jste funkční jednotka, viditelní jste delší čas, máte dobré ohlasy.. i bez pirlistů (možná)

nějaká analýza je zde, ale v souhrnu počtu rozdaných listů jednotlivých měst jsou všechny možné způsoby..

Co bych ráda, abychom nelýtvali ale zvážili všechna pro a proti a z diskuze vyšel optimální návrh.. je na to málo času, takže strategicky udělám tři návrhy pro PKS a jeho hlasování, 10000 kusů, 6000 kusů a nic. .. prosím členy PKS o info, zda takto ok.. ať to mohu vyhlásit.
@Jan.Posvar @Roman.Pasek @Ondrej.Tuma
Myslím ale, že @Milan.Dadourek už nesthneme, bo dnes odjíždí .. a Honza se k hlasování snad dostane.. nicméně, Hanka má také dovču @Hana.Hajnova nemám tedy požádat Michala Chalupu o odklad? Zase pak nestíháme FSK, ale ten se snad nestíhá i tak ne?.. Milion otázek.. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jan.Posvar
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat poslat email, !na facebooku nekomunikuji!
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 10-16

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 15 srp 2019, 13:06

Za mě to ok je. Odklad asi nemá smysl.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“