Strategické rozhodnutí k vydání PirListů Vysočiny podzim 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina, Predsedajici

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 4008 poděkování
Dostal poděkování: 5105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Strategické rozhodnutí k vydání PirListů Vysočiny podzim 2019

Příspěvek od Michaela.Vodova » 14 srp 2019, 12:54

Vážené předsednictvo Vysočiny,

zakládám jednání o strategickém rozhodnutí, na základě požadavku od vedoucí MO. Dostali jsme email s informacemi, které zde shrnu a včera večer jsme na mumble měli jednání ohledně toho rozhodnutí. Bohužel, většina z vás nedorazila a protože je to důležité rozhodnutí, je potřeba jednat rychle, zakládám toto jednání. Zakládám ho zde, pod KF, jelikož chci, aby sem mohla psát i Hanka, a případně mě doplnila. Poté, co se shodneme, či dojdeme k nějakému řešení bych založila klasické schvalování usnesení pod PKS.

Je nutné co nejdříve, nejlépe dnes, rozhodnout, zda chceme PirListy (s vlastní přílohou-počet stran není důležitý, můžeme jich mít prý kolik chceme).

Co je nutné promyslet a rozhodnout:
- počet kusů
- max částka kterou jsme ochotni zaplatit a alokovat ty peníze v rozpočtu
Otázky, které nás k tomu napadají:
- následná distribuce
(Budeme na to mít dobrovolnicky? Já o tom dost pochybuji. Podzim a zima je na dobrovolnické výkony v terénu slaboučké období a navíc nás čeká hodně důležitých řešení.)
- jaký smysl mají PirListy mimo kampaň, není to zbytečný výdaj jak finanční, tak personální? Je nutné teď na zimu řešit náklad 15k pirlistů?
(Jak jsem psala výše, mám pochybnosti. Požádala jsem Hanku, aby napsala, jak to vidí z pohledu MO kraje. Její vyjádření máte níže. Za mě, počkala bych na jarní 2020 vydání, do podzimního 2019 se nehrnu.)

Info od Hanky z emailu:
Milé PKS,

potřebovala bych Michalovi Chalupovi asap poslat informace, zda máme zájem o regionální přílohu do podzimních Pirlistů a pokud ano, v jakém rozsahu a nákladu. Pokusí se mi sehnat cenovou kalkulaci pro náklady nižší než 20 tisíc, ale odhadem mi napsal, že víc jak 1,40 Kč/ kus to nebude (takže při nákladu 15 tis počítám cenu kolem 20 tis Kč).

Grafiku uhradí a zajistí centrála (pokud bychom měli vlastního grafika, centrála by na něj mohla přispět).

Za mě navrhuji:
jít do toho (obsah máme), navíc další vydání je v plánu až na jaro 2020
náklad max 15 tis kusů
4 strany pro přílohu Vysočina
Prosím tedy PKS o rozhodnutí, jak s tím naložit. Podle toho pak zorganizuji obsah.

Díky

Hanka
Podotýkám, že je možné, že jsem nějakou informaci pozapomněla,

Hanka mi ještě zpracovala dotaz, jak to vidí MO (díky!):
Pirlisty podzim 2019

výhody
- možnost prezentovat výsledky práce pirátských zastupitelů v offline prostoru - to vidím jako zásadní, protože zatím jsme v mediálním prostoru vidět jenom v některých městech a největší zásah máme mezi online uživateli sociálních sítí
- příležitost dát prostor lidem s ambicí kandidovat do krajských voleb (třeba formou miniankety - dát stejnou otázku třeba 5 lidem)
-bude prostor odlehčit formát - použít fotoreporty (třeba z dračích lodí, ukliďme Česko), grafiky, komiksy ...
- dá se dát prostor i administrativně technickým věcem - nalodění, Jipice
- nebudou to klasické volební Pirlisty - to může být nevýhoda stran distribuce a zapojení dobrovolníků, na druhou stranu to vnímám i jako příležitost oslovit nové cílové skupiny a hledat nové možnosti pro distribuci - vytvořit si třeba síť distribučních míst (kaváren, cukráren, čajoven, barů, apod.), kam bychom mohli noviny pravidelně dávat

Kolik brát kusů?
Můj odhad: Telčsko 1500 ks, Jihlava 2500 ks, Třebíč 2000 ks, Havlíčkův Brod 2000 ks, Pelhřimov 1000 ks, Chotěboř+NMNM+další obce 1000 ks --> 10 tis ks určitě zvládneme (rozpočtově max za 14 tis Kč), 15 tis kusů už je ambicióznější, ale podle mě se dá taky zvládnout
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Tuma, Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Hana.Hajnova
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 10-16

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategické rozhodnutí k vydání PirListů Vysočiny podzim 2019

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 14 srp 2019, 13:10

10k byl i můj názor, maximum 12k.
I s ohledem na náklady, kdy cca 14 000 či 16 800 už nejsou málo. Když přihlédnu k plánovaným výdajům okolo FSK a počítám, že do konce roku se určitě ještě něco dalšího objeví a pomyslím i na volby v příštím roce (jak poznamenal tuším Dan Leština - na jednoho senátora milion na kampaň), pak se nabízí myšlenka jen opravdu symbolického nákladu, právě pro spřátelené kavárny a jiné podniky, jejichž akvizice by mohla být cílem právě zimních dobrovolnickych činností ;)

Jarní vydání už vidím jako zcela relevantní a i pro volby už důležité.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Milan.Dadourek
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 14 srp 2019, 13:17

Já jsem jednoznačně pro. Držel bych se klidně při zemi s počtem, aby nás neodrazovalo to množství v souvislosti s nedostatkem dobrovolníků.
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru, místopředseda podvýboru pro daně, cla a loterie
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 813 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 14 srp 2019, 13:24

Za mě těch 10k. Chtěl bych být větší optimista a nastřelit větší náklad, ale po kampani k volbám do EP vím, že pokud lidem nejde o jejich vlastní kandidaturu, tak se na roznos dost možná vykašlou.

Pirlisty jsou něco, co žádná jiná strana nenabízí a lidé je čtou opravdu rádi. Osobně bych byl rád, kdyby se na tyhle "mrtvé" období mezi volbami vždy nějaké menší náklady nespojené s konkrétními daty (datum, ne data) dělali a to proto, aby jsme na námi pořádaných akcích měli co nabídnout lidem + možná budou nějaké petice, demonstrace apod. a je vždy dobré mít něco na rozdávání.

K těm výhodám co Hanka píše bych ještě možná připsal něco, co tam čtu mezi řádky (nalodění) a to je oslovení nových možných zájemců o členství či "jen" příznivců. Jakákoli medializace Pirátů na Vysočině je potřeba. Říkám to pořád, ale dokonce i úředníci u nás na úřadě neví, že v Třebíči vůbec nějací Piráti jsou, a dokonce že jsme dva zastupitelé. Já osobně bych o Pirátech v Třebíči před lety taky asi nevěděl, kdybych to náhodou nezahlídl na facebooku Lukáše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1385 poděkování
Dostal poděkování: 1184 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 14 srp 2019, 13:28

Ahoj,
nejsem si jistý, jestli lidé chtějí být obtěžováni politikou častěji než ročně. Jedny volby právě proběhly. Takže termín jaro 2020 se mi jeví vhodnější než teď podzim. Ale nevím.

Ohledně distribuce mám obavy, abychom nepřepálili síly. Byl bych docela nerad, kdyby to vedlo třeba k dalšímu zatížení lidí z programového týmu - na podzim čeká hodně práce, na kterou bude třeba se soustředit (revize společného krajského programu, práce resortních týmů, textace krajského programu, příprava projednání programu a primárek, hledání dalších vhodných lidí na kandidátku... také ještě nemáme dořešenou strategii a kodex, nemluvě o volebním manažerovi!). I z hlediska zapojení kandidátů by se mi lepší jevilo jaro 2020 - podzim 19 je ještě imho příliš velký odstup.

Ale nechci Hance brát iniciativu. OFFTOPICAle i bych ji rád využil u těch nastíněných úkolů :) - třeba by MO mohlo pomoci s formulacemi strategie a programu tak, aby to bylo i PR dobře? S rozpočtem problém nemám. Pokud se ví, kdo to roznosí, a má na to chuť, nebudu házet klacky pod nohy. Jen po mně pls nechtějte nic nad to, co mě už čeká :lol: .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Tuma, Roman.Pasek
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Eva.Novakova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování

Příspěvek od Eva.Novakova » 14 srp 2019, 13:34

Jsem pro listy. Má delší odpověď někam zmizela. 2 500 v Jihu rozneseme jako nic.

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 14 srp 2019, 13:51

Formuluji dvě usnesení (pomožte s přeformulací, díky
1.
PKS Vysočina
schvaluje
podzimní vydání pirátských listů v nákladu 10.000 ks
a pověřuje
Hanu Hajnovou, vedoucí MO kraje, aby jednala s Michalem Chalupou v této věci.

PKS Vysočina
schvaluje
záměr ....
problém mám s čerpáním financí:

nabízí se několik variant,

např. čerpání z "rezerva pks", převod by byl do rozp.pol. "výdaje na medialní činost" a nutno vytvořit záměr "2019-pirlisty podzim"

nebo čerpat ze záměru 2019 - Vzdělávání veřejnosti https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/638/

podle toho je třeba doplnit usnesení
2.
PKS Vysočina
zamítá
podzimní vydání pirátských listů
a pověřuje
Hanu Hajnovou, vedoucí MO kraje, aby vyjádření PKS Vysočina předala Michalovi Chalupovi.

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 813 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 14 srp 2019, 13:51

Milan.Dadourek píše:
14 srp 2019, 13:28
Ohledně distribuce mám obavy, abychom nepřepálili síly. Byl bych docela nerad, kdyby to vedlo třeba k dalšímu zatížení lidí z programového týmu...
Toho bych se nebál. Roznos doposud ve většině případů řešili úplně jiní lidi než jsou v KPT. Navíc k té síle - tohle vydání není vázáno termínem, proto by měl být roznos mnohem uvolněnější. Prakticky celý podzim/zima (říjen - březen) při nákladu 10k pro celý kraj je na jednoho člověka 50 listů denně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Milan.Dadourek

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 14 srp 2019, 13:55

rozpočet v piroplacení:
https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/19/

rozpočet při schvalování:
viewtopic.php?f=416&t=45282

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 14 srp 2019, 13:58

Roman.Pasek píše:
14 srp 2019, 13:51
Milan.Dadourek píše:
14 srp 2019, 13:28
Ohledně distribuce mám obavy, abychom nepřepálili síly. Byl bych docela nerad, kdyby to vedlo třeba k dalšímu zatížení lidí z programového týmu...
Toho bych se nebál. Roznos doposud ve většině případů řešili úplně jiní lidi než jsou v KPT. Navíc k té síle - tohle vydání není vázáno termínem, proto by měl být roznos mnohem uvolněnější. Prakticky celý podzim/zima (říjen - březen) při nákladu 10k pro celý kraj je na jednoho člověka 50 listů denně.
vzhledem k tomu, co píšeš výše (spojení zapojení a kandidatury) bych se zrovnatohoto bála... a rovnou říkám, že pirlisty jsou pro mě v tuhle chvíli podzim zima zátěžové..

myslím si ale, že i přesto má smysl mediální zápřah mít.. otázka ale je, zda je tohle to, co bude mít efekt.. co rozhodně efekt nemá jsou schránky a vadilo by mi, kdybychom tenhle "malý" náklad roznesli do schránek, takhle si to nepředstavuji. ..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Tuma, Milan.Dadourek, Roman.Pasek

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“