KF Vys 19/2018 Nominace do volby do EP [rozprava]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.
Jiri.Lehejcek
Garant programového bodu
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 190 poděkování

Re: KF Vys 19/2018 Nominace do volby do EP [rozprava]

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 21 pro 2018, 18:47

Ahoj,

upřesňuji dle pokynů Michaeli,
žádám o nominaci na čelo, resp. na zbytek kandidátky.

nominační řeč zde: viewtopic.php?f=350&t=44703

k Milanově dotazu ohledně Vysočiny, cituji ze žádosti KF Vysočina:
"Profesně se zabývám zemědělstvím (více v mém nominačním vlákně) a Vysočina je tradičně zemědělský a venkovský region. Co to má společného s eurovolbami? Příští EP bude spolurozhodovat o nastavení a mantinelech Společné zemědělské politiky EU po roce 2020. Tato kapitola tvoří 40 % rozpočtu EU a má proto potenciál venkovským regionům EU, její krajině a lidem zde, skutečně pomoci. V současnosti pomáhá především velkým průmyslovým zemědělským podnikům, nikoli krajině a menším hospodářům, kteří v ní udržují pestrost a život."

Díky! Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Lehejcek za příspěvek:
Milan.Dadourek

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1509 poděkování
Dostal poděkování: 1333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 21 pro 2018, 21:35

Jiri.Lehejcek píše:
21 pro 2018, 18:47
"Profesně se zabývám zemědělstvím (více v mém nominačním vlákně) a Vysočina je tradičně zemědělský a venkovský region. Co to má společného s eurovolbami? Příští EP bude spolurozhodovat o nastavení a mantinelech Společné zemědělské politiky EU po roce 2020. Tato kapitola tvoří 40 % rozpočtu EU a má proto potenciál venkovským regionům EU, její krajině a lidem zde, skutečně pomoci. V současnosti pomáhá především velkým průmyslovým zemědělským podnikům, nikoli krajině a menším hospodářům, kteří v ní udržují pestrost a život."
Dík. Pomůžeš nám to prodat v krajských volbách? Uvidíme tě jako MEP i na Vysočině? :)
(já vím - trochu nátlak - ale to je z toho, že ti fandím :lol: - a že MEPů nebude tolik, aby měl každý kraj svého...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Jiri.Lehejcek
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6927 poděkování
Dostal poděkování: 9095 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 22 pro 2018, 01:07

Tak pro pořádek - prosím o nominaci na lídra, čelo i mezi ostatní. Má nominační řeč byla probírána už v diskusi v rámci CF, tam jsem zodpověděl nějaké otázky, další jsem připraven zodpovědět i zde.

@Milan Ďadourek: úplně upřímně, nemůžu tvrdit, že Evropský parlament Vysočinu spasí. Co si myslím, že je třeba říct - patří-li někam dotace z kohezních fondů, tak do ekonomicky slabších regionů (moje Ústecko mi rozumí, dává-li to smysl i na Vysočině, jsem rád). Každopádně to je princip, který by měl zaznívat už v rámci jednání o víceletém finančním rámci na roky 2021-2027. Myslím, že ekonomicky silnější regiony by se už spíš měly orientovat na využití komunitárních programů.

Druhá věc, co mi přijde na mysl, jsou rychlodráhy, protože je ostudné, že z Berlína do Vídně se jede rychleji přes Bavorsko než Česko. Logickou implikací je spojení Praha - Brno a zastávka i někde mezi tím, tj. nejspíš na Vysočině. Cokoli se s tím dá dělat z europarlamentu, mi dává smysl.

Nechci si hrát na odborníka na zemědělskou politiku, ale např. princip zastropování dotací, aby směrovaly k malým a středním zemědělským podnikům, jsem bránil v parlamentu a chci ho bránit i v EU. Pokud by došlo na vyjednávání o frakcích, vzájemných podporách, ústupcích a podobně, dává mi smysl investovat politický kapitál do změn společné zemědělské politiky, aby podporovala malé a střední podniky.

Komunikovat s občany je obecně dobrá myšlenka a politik by se měl věnovat celému svému obvodu. Což v případě europoslanců znamená i Vysočinu. Věřím tomu, že budeme mít nějaké europoslance z Čech i z Moravy, takže prezence MEPů na Vysočině v krajských volbách je v první řadě věcí dohody celého europoslaneckého klubu. Cílem dohody by každopádně mělo být, aby debaty s občany o EU probíhaly ve všech krajích. Po D8 a D1 se to za dobrého počasí a stavu kolon dá od nás zvládnout za dvě hodiny, takže osobně považuju Vysočinu za pohodlně dosažitelnou. Samozřejmě se může snadno ukázat, že z nějakého moravského regionu je to blíže, a pak dává smysl, že se čeští MEPové věnují spíše ostatním částem Čech a na Vysočině se objevují ti moravští.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Vodova, Ondrej.Tuma, Milan.Dadourek
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 953 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 22 pro 2018, 14:08

Pokud by to nebylo zřetelné, mám zájem kandidovat na čelo, případně další pozice včetně křoví (i křovíčka).
Na lídra podporuji jiné osobnosti, které tam dle mého názoru patří.
Milan.Dadourek píše:
21 pro 2018, 14:01
Chci požádat všechny uchazeče o nominaci krajem Vysočina na čelo, aby mi odpověděli na otázku: Jak vaše případné členství v EP pomůže Vysočině?
Vysočina je zemědělským regionem, proto se jí jistě bude týkat zemědělská politika EU.
Jak už jsem psala tady, co se týče zemědělského programu, Piráti prosazují zastropování plošných dotací pro výměry nad 1000 ha, s čímž se naprosto ztotožňuji. Důležitá je podpora malých farmářů a také zemědělství šetrného k přírodě (podpora venkova, organická hnojiva, vzdělávání zemědělců v této oblasti).

Je nutné dobře zacílit dotace, aby se dostali k těm farmářům, kteří je nejvíce potřebují.
Je důležitá rovnováha při rozdělování podpory (zastropování dotací)
Je důležité klást důraz na životní prostředí – zelené technologie, zachování ekologicky významných krajinných prvků, travních porostů i lesních ploch.
No a v neposlední řadě dobrá implementace evropských směrnic v ČR, protože tam vzniká mnoho problémů.

Pokud budeme v EP odvádět dobrou práci, dost možná to bude mít dopad všude, tedy i na Vysočině.

Taky dost přemýšlím o vzdělávání v pirátské straně a myšlence stínových europoslanců. Vzdělávání by mělo být určeno všem členům, tudíž i členům Vysočiny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Tuma, Milan.Dadourek
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 463 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 22 pro 2018, 21:19

Milan.Dadourek píše:
Chci požádat všechny uchazeče o nominaci krajem Vysočina na čelo, aby mi odpověděli na otázku: Jak vaše případné členství v EP pomůže Vysočině?
OFFTOPICVysočina je kraj trpící roztříštěností sídel, odlivem obyvatel, nedostatkem přirozeného centra, špatně propojenou silniční sítí, nemá všeobecnou univerzitu, má malou nabídku kvalifikovaných pracovních sil, nevalnou mzdovou úroveň atd. Zkrátka IMHO vykazuje znaky regionu se strukturálním postižením, či znevýhodněním. Vysočina je kdesi "mezi Brnem a Prahou", které odsávají zejména personální zdroje, ale i většinu produkce (třeba pitnou vodu :) - pijí ji jinde, omezení ale padají na místní - kompenzace téměř žádné). V krajských volbách nás čeká výzva, na kterou zatím IMHO není uspokojivá odpověď - jak oslovit voliče rozptýlené ve stovkách malých sídel a jak adresovat jejich potřeby. Dovedu si představit důležitost podpory ze strany MEP a jeho týmu. Pomoci by IMHO mohly třeba analýzy o možné podpoře rodinných podniků, zlepšení komunikační infrastruktury, podpory detašovaného působení univerzit...a co já vím. Možná i konkrétní poradenství atp. Věřím, že vám v tomto kontextu nebude otázka připadat jako nekorektní.
Nerad bych tu opakoval to, co tu již zaznělo, myslím, že pro obsažnost diskuse by to nemělo příliš smysl - zastropování zemědělských dotací, cílené dotace a jejich efektivní využívání. Žel se to netýká jen Vysočiny nebo již zmíněného Ústeckého kraje. V našem Libereckém kraji je to stejné. Je to běžný střet cetrum a periferie. Evropská unie v tomto ohledu může hrát, a již hraje, důležitou roli v boji proti postupující globalizaci, která tento střet umocňuje. Zejména pokud jde o dostupnost služeb v regionech - doprava, pracovní místa, zdravotnictví a dostupné vzdělání. Troufám si říci, že Výbor regionů v tomto celkem úspěšně pomáhá. Bohužel si musíme připustit, že důvod, proč dopad na naše regiony není tak velký nesouvisí s evropskou úrovní (Komise, EP atp.), ale se situací v ČR ( Ministerstvo pro místní rozvoj a Regionální rady regionů soudrženosti, které hrají v konkrétních dotacích zásadní úlohu a na které bude možno tlačit z krajské úrovně po příštích krajských volbách).

Na co nesmíme zapomenout, je spolupráce a pomoc mezi Piráty - ze zkušenosti vím, že pro lokální a regionální úroveň strany, i pirátského hnutí jako takového, je nezbytná pomoc z národní (a poté i evropské) úrovně. Prakticky to nemusí znamenat kancelář poslance v regionu / městě (koneckonců nikdy nebudeme mít tolik poslanců, aby v každém městě mohla být kancelář), ani osobní účast na zasedáních nebo předvolebních akcích (vnitřní regulace Evropského parlamentu třeba dokonce zapovídá, aby asistent europoslance v rámci své práce pomáhal s takovou kampaní) - schopných lidí na lokální a regionální úrovni je dost a postupně se další přidávají. Znamená to především pomoc regionům s kontakty na odborníky z jiných regionů / zemí a pomoc s analytickou činností. Na druhou stranu regiony mohou poskytnout pomoc europoslancům, jelikož sami mají mezi sebou dost schopných Pirátů nejrůznějších odborností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvek:
Milan.Dadourek
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky

Web: www.lukas-lev-cervinka.com
Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Lukas.Blazej
Republikový výbor
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 696 poděkování

Příspěvek od Lukas.Blazej » 23 pro 2018, 10:51

Milan.Dadourek píše:
Co se samotného výkonu mandátu týče, pomůže Vysočině stejně jako všem regionům a všem členským zemím - úkolem europoslance není hájit partikulární zájmy, což máme zakotveno i v Kodexu europoslance. Na druhou stranu, i moje současné aktivity se projevují na Vysočině - řádná implementace vodní směrnice zlepší kvalitu vod, podpora zadržování vody v krajině pomůže řešit sucho atd. Prosazování pirátského programu by se mělo pozitivně projevit ve všech členských zemích.

Co se týče mimoparlamentní činnosti, během kampaní se mohu účastnit akcí na Vysočině. Europoslanec bude mít v ČR omezený čas, ale 1-2 akce s europoslancem na Vysočině v rámci kampaně do krajského zastupitelstva nebudou problém. Vysočina má také strategickou pozici mezi Prahou a Brnem, tudíž pokud by ve výběrku na lokální asistenty uspěli zájemci z těchto dvou měst, dávalo by smysl mít kancelář europoslance například v Jihlavě či Humpolci - to ovšem nemohu slíbit, protože to závisí na zájemcích a hodnotící komisi.

Pro jistotu ještě upřesňuji, že větou „proto žádám o nominaci na volitelné místo kandidátky“ v předchozím příspěvku mám na mysli čelo kandidátky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvek:
Milan.Dadourek
Tel. 778702712

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 375 poděkování
Dostal poděkování: 543 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 27 pro 2018, 12:12

Ahoj,

upřesňuji na základě požadavku Míši. U kraje Vysočina žádám o podporu do čela a na další pozice.

Zároveň odpovídám na dotaz od Milana: „Chci požádat všechny uchazeče o nominaci krajem Vysočina na čelo, aby mi odpověděli na otázku: Jak vaše případné členství v EP pomůže Vysočině?"

Pozici Europoslanca vnímám skutečně jako pozici, do které budou pirátští zastupitele zvolení nikoliv jenom za svůj domovský kraj, ale za republiku jako celek. Přistupuji tak k tomu i teď v rámci primárek a snažím se objet co nejvíc krajů, protože si myslím, že je důležité, abyste nás měli možnost poznat osobně ještě před volbou nad CF. Začátkem ledna budu i na krajské schůzi ve vašem kraji.

Stejně tak vnímám i následnou kampaň do eurovoleb, kde si myslím, že je důležité, aby čelo kandidátky mělo čas jezdit po krajích, protože nejlepší kampaň je kampaň kontaktní. Proto jsem i několikrát uvedl, že pokud skončím na prvních 4 místech kandidátky, tak dám svoji stávající funkci k dispozici, abych se měl čas věnovat kampani v krajích.

Ve stejném duchu chci k tomu přistupovat i po případném zvolení za europoslance s cílem udržet si kontakt s jednotlivými kraji a pravidelně je během funkčního období navštěvovat. Podpora před krajskými volbami formou osobního zapojení europoslanců mi přijde jako správní nápad a pokud budu zvolen, určitě ho podpořím.

Co se týká konkrétních přínosů pro váš kraj, tak v pirátském EUprogramu je více věcí, které mohou pomoct i Vysočině. Z věcí, které prosazuji já, vám zcela jistě může pomoct omezení plateb na dotace pro velké zemědělce a přesměrování těchto plateb pro menší zemědělce. Stejně tak i podpora velkých infrastrukturálních projektů – silnice, železnice – kde dlouhodobě říkám, že ČR by se měla snažit přesměrovat dotace z oblastí, kde je vyčerpat neumí, nebo nemůže – různé soft sklil školení a konference – na projekty kde je jejich čerpání jednodušší a mohou pomoct podstatně většímu množství lidí. Jak podpora infrastrukturálním projektů, tak i větší podpora menších zemědělců jsou oblasti, které zejména vašemu kraji mohou být zcela jistě prospěšné.

S tím souvisí i podpora vzdělanosti regionu, kde třeba moc pozitivně vnímám projekt Erasmus plus a byl bych rád, aby se rozšířil to takové podoby, aby už každý student střední školy měl alespoň jednu možnost pobytu na zahraniční škole během jeho studia.

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 871 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 28 pro 2018, 18:45

Pirátky a Piráti z Vysočiny,

velice by mě potěšilo dostat Vaši nominaci, a proto si dovoluji se na vás obrátit se žádostí o podporu mé kandidatury do primární volby pirátských kandidátů do Evropského parlamentu.

Jsem členem MS Zlín a zde jsou důvody, které mě vedou k tomu, abych se účastnil těchto voleb jako kandidát (prezentoval jsem se jinde, ale takto nemusím používat hypertexty):

Piráti se mají dost dobře, a věřím, že náš pozitivní kurz se udrží i během příštích voleb.

Evropská unie a Česká republika se však v poslední době v podobně dobré kondici nenacházejí. V České republice řádí Andrej Babiš, a to především díky přízni nemalé části českého voličstva, ale i díky nestoudné podpoře prezidenta Zemana, díky podpoře komunistů, díky věčně váhají ČSSD a díky mocenské ambici Tomia Okamury.

Pokud budeme schopni získat i tu část občanů s voličskou preferencí ANO, můžeme tento neblahý trend začít měnit a vytvořit podmínky, aby Piráti a další demokratické strany České republiky získali konečně většinu v naší zemi.

Díky mému věku a vzdělání mohu reprezentovat jistou volbu pro ty voliče ANO, kteří jsou otevřenější k liberálním principům a rádi by našli solidní alternativu k předsedovi ANO.

Byl bych velmi rád, kdyby se naší straně podařilo dosáhnout takovéhoto úspěchu: sebrat voliče přímo Andreje Babiše. Je to bohužel jediná možná demokratická cesta, v situaci, kde i policii a justici jsou kladeny klacky pod nohy, a to jak premiérem, tak i prezidentem.

Ani Evropská unie není v dobré kondici. Po Brexitu a dalších odstředných událostech, zdá se, že bude nově zvoleno mnoho nových europoslanců z řad populistických a krajně pravicových stran, kterým je třeba razantně čelit. Bohužel koalice lidovců a sociálních demokratů, jak se ukázalo, je často neakceschopná. Proto je nutno, aby noví poslanci, zvolení z demokratických a liberálních seskupení, převzali iniciativu a vytvořili podmínky, aby se znovu posílila důvěra v evropské instituce.

Něco o mně. Je mi padesát šest let. Vysokou školu oboru politologii jsem vystudoval v Itálii. V Itálii mám také doktorát v mezinárodních studiích. V ČR mám další doktorát ve slovanské filologie (Karlova univerzita) a docenturu v oboru Evropská etnologie (Masarykova univerzita).
Jsem vysokoškolský učitel v oborech Sociologie, Antropologie a Etika marketingu.

Jsem politicky aktivní od roku 2005. Předtím jsem byl aktivní v záchraně jednoho velkého lesního prostoru na okraji Prahy, kde bydlím. Ačkoliv proti nám aktivně vystoupily špičky ODS v čele s tehdy mocným primátorem Pavlem Bémem, podařilo se nám, po osmi letech politického boje, les zachránit.

V roce 2014, jsem jako člen Liberálně ekologické strany usiloval, aby tato strana podporovala Českou pirátskou stranu do komunálních voleb v Praze. Piráti uspěli s 5,31%. Strana LES byla malá strana, ale plná osobností, které veřejně Piráty podpořily. Nemohu tvrdit, že to rozhodující 0,31% jsme byli zrovna my, ale hodně jsme pomohli.

Na konci roku 2016 Republikový výbor České pirátské strany, jeden z našich nejdůležitějších orgánů, byl v hluboké krizi. Na společné schůzi předsednictva a republikového výboru v Mariánských Lázní v prosinci 2016 jsem byl jediný člen RV, který byl na schůzi přítomen. Stal jsem se proto jednatelem RV a našel jsem cestu, jak znovu aktivizovat tento orgán, který dnes běžně funguje.

V roce 2017 jsem kandidoval jako lídr Pirátů do Zlínského kraje. Mým tehdejším cílem bylo, aby nejslabší Piráti v republice neskončili s ostudou, jako v předchozích krajských volbách. Strana zde dosáhla 8,43% a už konečně nejsme nejslabší kraj v republice.

Co tímto chci říci? Že i když moje postoje vypadají svérázně, mám mimořádné schopnosti dosáhnout složitých cílů. Mým cílem teď je, aby ANO ztratilo alespoň 3% hlasů v náš prospěch. Tak se posílí demokratické strany v celku a obzvlášť Piráti.

Používám aktivně angličtinu, italštinu a češtinu. Mohu vést konverzaci v němčině, ve španělštině a ve slověnštině. Rozumím a čtu francouzsky a chorvatsky.

Pracoval jsem 11 let na italském velvyslanectví a znám dokonale evropské diplomatické prostředí. Diplomatický protokol jsem dokonce v roce 2012 v jedné soukromé škole v Praze učil.

V případě zvolení, jsem mimo běžné politické agendy, připraven být aktivní v oblasti evropské vysokoškolské integrace, nebo-li v kontrole, zlepšení a eventuální revizi tzv. Boloňského procesu.

Nastal tedy čas, abych se pustil do jedné ze svých posledních bitev, a proto se hlásím o nominaci. Prosím členy vašeho kraje, aby mou nominaci podpořili.

Nebudu usilovat o lídrovství na kandidátce. Jsem učitelem špičkových marketérů, a vím, že hlavní představitel naší strany musí stále reprezentovat mládí a dynamičnost. Možná i ten druhý na kandidátce. Ale pokud bude celé čelo kandidátky obsazeno podobným typem kandidátů, moc se nepohneme, proto je třeba dát i osobnost jako jsem já. A proto kandiduji ve skupině "čelo kandidátky".

Mám ale ještě něco důležitějšího na srdci. Na rozdíl od většiny ostatních Pirátů jsem se v Evropské Unii (jmenovala se trošku jinak, ale je to nejstarší jádro současné EU) přímo narodil. A to před 56 lety, tedy jsem nejstarší Pirát, ohledně let strávených v EU. V EU chci také zemřít, a proto prosím:
"Pusťte mě na ně!"

Jiri.Lehejcek
Garant programového bodu
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 190 poděkování

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 29 pro 2018, 21:45

Milan.Dadourek píše:
21 pro 2018, 21:35
Jiri.Lehejcek píše:
21 pro 2018, 18:47
Dík. Pomůžeš nám to prodat v krajských volbách? Uvidíme tě jako MEP i na Vysočině? :)
(já vím - trochu nátlak - ale to je z toho, že ti fandím :lol: - a že MEPů nebude tolik, aby měl každý kraj svého...)
Ahoj, nejsem z těch, kteří slibují modré z nebe, jelikož svoje sliby držím. Takže ano, i vzhledem k mým vazbám na Vysočinu budu sem budu dál jezdit (zrovna tu trávím Vánoce) a rád se zúčastním událostí, kde bych mohl pomoci svojí odborností. Je ale zřejmé, že kalendář MEP je extrémně nabitý a v ČR příliš mnoho času netráví.. Na přínosnou akci si ale čas udělám:)

Jirka

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8439 poděkování
Dostal poděkování: 5711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 29 pro 2018, 22:08

Ahoj,

upřesňuji, že se ucházím o nominaci na čelo, popř. další místa kandidátky. OFFTOPICKdyby volby byly o několik měsíců později, klidně bych šel i do boje o lídra, ale bohužel jsou už v květnu a já si svůj doktorát chci dodělat ;) , mohu tudíž kampani naplno věnovat nejvýše zhruba pět týdnů, nikoliv tři měsíce.

Doplňuji odkaz na svou kandidátskou řeč z členského podnětu k nominaci celostátním forem.
Milan.Dadourek píše:

Vysočina je kraj trpící roztříštěností sídel, odlivem obyvatel, nedostatkem přirozeného centra, špatně propojenou silniční sítí, nemá všeobecnou univerzitu, má malou nabídku kvalifikovaných pracovních sil, nevalnou mzdovou úroveň atd. Zkrátka IMHO vykazuje znaky regionu se strukturálním postižením, či znevýhodněním. Vysočina je kdesi "mezi Brnem a Prahou", které odsávají zejména personální zdroje, ale i většinu produkce (třeba pitnou vodu :) - pijí ji jinde, omezení ale padají na místní - kompenzace téměř žádné). V krajských volbách nás čeká výzva, na kterou zatím IMHO není uspokojivá odpověď - jak oslovit voliče rozptýlené ve stovkách malých sídel a jak adresovat jejich potřeby. Dovedu si představit důležitost podpory ze strany MEP a jeho týmu. Pomoci by IMHO mohly třeba analýzy o možné podpoře rodinných podniků, zlepšení komunikační infrastruktury, podpory detašovaného působení univerzit...a co já vím. Možná i konkrétní poradenství atp. Věřím, že vám v tomto kontextu nebude otázka připadat jako nekorektní.
Zmíněné strukturální postižení je mimo jiné jedním z důvodů, proč tuhle zprávu píšu jsa nikoliv na Vysočině, nýbrž v Helsinkách. Reálné pravomoce k řešení těchto problémů jsou však spíše u národních (a regionálních) orgánů, europoslanec na to nemá přímý vliv a nemůže suplovat jejich roli – mít matfyz na Vysočině by se mi sice bylo líbilo :) , ale o tom se rozhoduje na jiné úrovni.

Z obecných věcí, které chci na půdě EP prosazovat a které by měly kladný přínos i pro Vysočinu, mohu jmenovat podporu zahraniční praxe učitelů základních a středních škol (české školství je v žalostném stavu, přičemž mimo velká města je to znatelnější, neboť typicky ani není z čeho vybírat). Základní strukturální problémy to neřeší – skutečnou reformu musí provést česká vláda, MŠMT a parlament ČR – avšak mohlo by to napomoci tomu, aby se alespoň část učitelských kádrů mentálně posunula z období Marie Teresie do současnosti.

Nepřímo by Vysočina mohla těžit i z mnou podporovaného zrušení daňového zvýhodnění letecké dopravy a z nějakého spravedlivého rozdělení vzniknuvších daňových výnosů do trvale udržitelných infrastrukturních projektů.

Svou místní kancelář v ČR bych chtěl mít na Vysočině, což by mi umožnilo snáze udržovat kontakt s lidmi z kraje a brát při své politické činnosti lépe ohled na Vysočinu a jiné oblasti s podobnými problémy. Dobrým nápadům jsem vždy otevřen (ale je potřeba správně určit, na jakou úroveň řešení daného problému přísluší).
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“