[členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Krajsti predsedajici, PKS Plzeňský kraj

Odpovědět

Podporuji Petra Viletu na lídra krajských voleb

Ano
8
47%
Ne
7
41%
zdržuji se
2
12%
 
Celkem hlasujících: 17 - Celkem hlasů: 17

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Petr.Vileta »

Rozhodl jsem se kandidovat na lídra krajských voleb 2020 a toto je podnět pro sběr podpory.

Kandidátská řeč (podle mustru):

Obecná část:
  1. V době voleb mi bude 64 let a budu důchodce, tedy na případné krajské funkce budu mít spoustu volného času. Jelikož jsem i neuvolněným zastupitelem v městském obvodu i na magistrátu a členem finančních výborů na obou místech, zvážil bych uvolnění některých z těchto funkcí. Záleželo by, zda bych v kraji měl funkci uvolněnou (pak bych toho pustil víc, možná všechno), nebo neuvolněnou, pak jen něco a rozmýšlel bych se mezi obvodem a městěm.
  2. Více o mě lze nalézt na mém profilu
  3. Hlásím se proto, že už jsem kdysi 4 roky zasedal v krajské komisi a něco málo o fungování kraje jsem se dozvěděl. Jako zastupitel obvodu a města jsem také nabyl další zkušenosti a vědomosti o reálné politice a do krajské kampaně tedy nepůjdu s úplně naivními představami. ;)
  4. Proč zrovna Piráti? OFFTOPIC<vtip>Původně jsem chtěl za Cibulku nebo Štrikolóru :twisted:</vtip> No, když už jsem členem Pirátů 10 let, tak holt to s nimi zkusím. :D
  5. Chtěl bych se soustředit na transparenci obecně a zejména v souvislosti s nakládání s krajským majetkem a investicemi, na hospodárnost a účelnost vynakládaných prostředků, aby se něco nestavělo jen proto, že to sice vůbec nepotřebujeme, ale je na to momentálně evropská dotace.
Povinná část:
  1. Prohlašuji, že jsem osoba bezúhonná a mám čistý trestní rejstřík.
  2. Jsem seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů.
  3. Uvádím, že nejsem trestně stíhán a není proti mě vedeno exekuční či insolvenční řízení.
  4. Uvádím, že v současné době nezastávám funkci ani nevykonávám činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce zastupitele či radního. Zejména uvádím, že já sám či osoby mě blízké jsou/nejsou společníky či členy orgánů obchodních společností v kraji.
  5. Uvádím, že v posledních deseti letech jsem nebyl členem jiné politické strany, ani jsem nekandidoval ve volbách a na jiné kandidátce než Pirátské nebo Pirátské koaliční. Dále uvádím, že jsem neměl vazby ani nijak nespolupracoval s extremistickými stranami (jako jsou například strany s fašistickou či nacistickou rétorikou, komunisté, Sládkovci, a další).
  6. Uvádím, že vykonávám neuvolněnou funkci zastupitele městského obvodu Plzeň-2, zastupitele Města Plzně, jsem členem finančních výborů městského obvodu Plzeň-2 a Města Plzně. Nejsem členem dozorčích či správních rad krajem či obcemi ovládaných obchodních společností ani jsem nikdy nebyl.
  7. V případě mého zvolení jako zastupitele Plzeňského kraje se zavazuji k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuji dodržovat standardy Pirátů dle části desáté. Případně uvedu výhrady.
  8. Můj profil je vyplněn zde.
  9. Jsem připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Michal.Ertl, Matej.Sandor, Olga.Sejrkova, anon268, Pavel.Hais

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Ahoj Petre, muj hlas bohuzel pravdepodobne nedostanes. Jsem presvedcen, ze budes spravny kandidat na celo kandidatky, kde ti hlas jednoznacne dam, ale nedovedu si te predstavit jako lidra, tedy potencialniho hejtmana. Tva sveraznost je ve spouste ohledu vyborna, ale v kandidature na hejtmana se obavam, ze ne. Nezlob se.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Petr.Vileta »

Hmm, tak to jsi ještě nezažil Viletu oficiálního, společenského a zdeúředního. Sice se musím dost přemáhat, ale umím to. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
anon268

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Ertl
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 721
Registrován: 17 říj 2017, 22:11
Profese: IT s SŠ učitel
Bydliště: Sadová 625, Holýšov, Plzeňský kraj
Dal poděkování: 1309 poděkování
Dostal poděkování: 893 poděkování

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Michal.Ertl »

„Měj odvahu aby hluk ostatních názorů nepřekřičel tvůj vlastní vnitřní hlas.“ — Steve Jobs
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ertl za příspěvky (celkem 4):
Rudolf.Spotak, anon268, Frantisek.Hagara, Petr.Vileta
ime
608 473 460
WhatsApp
anon268
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 20 lis 2017, 22:30
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 429 poděkování

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od anon268 »

Jsme teprve na začátku nicméně v tuto chvíli velmi oceňuji Petrův zájem o kandidaturu na lídra. Filip Sequens
Tito uživatelé poděkovali autorovi anon268 za příspěvek:
Milus.Kotisova
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Petr.Vileta »

Oprava bodu 4) povinné části: (už to nemohu editovat)

Uvádím, že v současné době nezastávám funkci ani nevykonávám činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce zastupitele či radního. Zejména uvádím, že já sám či osoby mě blízké nejsou společníky či členy orgánů obchodních společností v kraji.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Ahoj Petře,

už se přihlásili i jiní kandidáti, mám na Tebe dotazy:

1) Prozraď nějaké Tvé osobní programové priority v kraji
2) Co nabízíš ve srovnání s jinými kandidáty, kde vidíš své silné stránky?
3) Jaké vidíš své slabiny?
4) Co si myslíš o tezi, že krajské volby bude táhnout a zachrání Plzeň? (a obecně rozvoj a růst pirátského kraje)

Díky
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] - kandidatura na lídra krajských voleb

Příspěvek od Petr.Vileta »

1) Chtěl bych se zaměřit na dopravu, tedy nejprve zjištění skutečného stavu, připomínky a požadavky starostů, cestující veřejnosti, a následně zadání nějaké komplexní studie, jestli posílit vlaky, autobusy, opravit silnice, postavit okruhy, atd. Přijde mi, že se to dosud dělá poněkud chaoticky, bez dlouhodobého plánu. Bez dopravní obslužnosti se náš "venkovský" kraj moc velkého rozvoje nedočká a vše se bude soustřeďovat do samotné Plzně, nebo možná snad Klatov, Domažlic. To je špatně.
Také bych se chtěl zaměřit na školy a zdravotnická zařízení, zřizovaná krajem. Nejsem na to odborník, takže opět nějaký průzkum, "vyslechnout si" obě strany případných sporů, poptat se odborníků (opět z případných více názorových skupin, např. inkluze ano/ne). A pak vypracovat dlouhodobý plán, připomínkovaný odbornou i laickou veřejností. No a také více krátkodobých plánů, co se dá udělat "levou zadní", jenom se do toho zatím nikdo nepustil.
No a nesmím zapomenout na "inventuru" rozjetých krajských aktivit, důkladnou prověrku a případné "zaříznutí" všech nevýhodných smluv (resp. výhodných pro přátele přátel). A samozřejmě ještě větší otevřenost krajského úřadu. Kdysi jsem byl členem Komise pro otevřený kraj a něco se nám povedlo, něco ne. Tak teď prosadit to, co se tenkrát nepodařilo.

2) Nabízím snad nadprůměrnou schopnost mluvit s lidmi, ať je to občan s problémem, nebo starosta obce, kam přestal jezdit autobus. Mám schopnost naslouchat i když mám třeba jiný názor. Celý život se řídím heslem "Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu". ;) Pak mám také schopnost improvizace, což se může v některých situacích hodit. No a také se umím dívat na svět netradičním pohledem, z úhlů, které by "normálního" člověka ani nenapadly, dokážu vidět souvislosti tam, kde je jiní nevidí. Na svět kolem sebe se snažím hledět s trochou nadhledu a s humorem.

3) Slabiny ... jsem už trochu starší a nevystudoval jsem žádnou vysokou školu. Nejsem sportovec, nerozumím sportu, nikdy mě to nebavilo, ale chápu, že pro někoho je to to nejdůležitější na světě. ;)

4) Do jisté míry to Plzeň potáhne, právě proto, jak jsem psal, že jsme kraj se spoustou vesniček, ale práce i kultura se koncentrují ve 2-3 velkých městech. Měli bychom s tím něco udělat a mám nějaký plán, ale to sem psát nebudu, protože "oni nám to čtou". :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Milus.Kotisova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Plzeňský kraj“