KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1659
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1013 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Andrej.Ramaseuski píše: 12 říj 2020, 11:12 To je slozita otazka. Zakon stanovuje, ze vybory se schazej dle potreby. Planoval bych to jednou za dva mesice, v navaznosti na zasedani zastupitelstva kraje, nekde uprostred. V pripade mimoradne situace (u toho to vyboru to snad nehrozi) neco navic, v dobe letnich prazdnin nejaka pauza. Teoreticky, uplne na zacatku, toho muze byt trochu vice, z duvodu potreby mapovani aktualniho stavu. Souhasim s @Marcel.Palatas v tom, ze vzhledem k pandemicke situaci, budeme se snazit o dalkovou ucast.
Take premyslim o IT vyboru, ale nemam dostatek informaci.

Z mych zkusenosti mam nasledujici poznatky a byl bych rad za komentar(vysvetleni) - zamerim se na profesni IT:
  • Ceho bychom radi ve vyboru docilili? To se v tomto pripade hlavne tyka predsedy, ktery bude ten stycny bod a je otazkou jak bude smerovat vybor. Od toho se pak odviji aktivni ucast v pracovnich skupinach, odborne rady a konzultaci ci kontrola prubehu a take vyse expertovneho, ktere bude potreba vyplacet externim, nebude-li zastoupeni kompetence ve vyboru), nepredpokladam, ze tam budeme jen tak sedet a jen komentovat a sepisovat reporty. Pisu to proto, ze od toho se pak odviji casova narocnost a koho do vyboru hledame.
  • je bezne, ze vybor proveruje nakupy IT predtim, nez to jde k rade, castky nejsou male a maji siroky zaber a jak jsou psana vyberka pak rozhoduje o tom, jakym smerem se IT bude posouvat
  • kompetence a zamereni vyboru - zde se jedna se o novy vybor, tedy nelze vzit z let predchozich a , ale bylo by dobre se dotazat noveho vedeni, co od toho ocekavaji(pokud to nekde je, tak prosim nalinkovat)
Jiz pred nekolik let podporuji myslenku vzniku krajske spolecnosti na bazi ITC operatora. Ktera by zastresovala ITC v kraji a mela nastarosti nejen nakupy, ale take servis ci podporu pro krajske instituce. @Andrej.Ramaseuski podporujes neco takoveho?

Jsem pro:
  • vyuzivani a zapojeni do portalu obcana
  • seznameni/revizi planu uradu v oblasti egovermentu(zejmena (nejen)"statniho" cloudu a tim moznemu hostovani aplikaci obcim v kraji)
  • studii/analyzu zalozeni operatora ICT
  • opendata
  • duslednou kontrolu nezanedbatelnych nakupu IT
  • otevreni diskuze moznosti zapojeni kraje spolku Otevrena Mesta a vyuziti potencialu i castecne spoluprace
Jinak moje zkusenosti strucne:
  • v IT pres 10 let od technika, spravce siti a oparacnich systemu a informacnich systemu pres inzenyra podpory, inzenyra QA(testovani), softwaroveho inzenyra, architekta infrastruktury az po analytika IT reseni a konzulatanta drive uvedeneho
  • mam za sebou projekty pro verejnou spravu i soukromy sektor (jak male, tak velke firmy)
  • moje zamereni je na OpenSource, ale znalosti i zkusenosti mam z proprietarnich reseni - jde mi o funkcionalitu s ohledem na aktualni trendy a integraci, efektivitu vynalozenych penez a boj proti vendor lock-in
  • ve verejne sprave se zameruji take na transparentnost a podporu otevrenych reseni (vcetne vyberovych rizeni uprednostnujici OpenSource reseni)
  • jsem v resortnim tymu Informatika, kde se aktualne aktivne podilim zejmena na tematu (nejen)"statniho" cloudu a kyberbezpecnosti, podilel jsem se take na akcnim planu Piratu pro podporu OpenSource a boje proti vendor lock-in
  • donedavna jsem byl take predsedou komise pro digitalizaci v Chrudimi, jmenoval bych reseni zalozena na OpenSource napr. nasazeni Cityvizoru ci streamovani zastupitelstva
  • delam konzultace v oblasti IT pro jine piratstke jednotky mimo kraj - mam tedy informace a kontakty
  • jsem v projektove rade spolku Otevrena Mesta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 7):
Vladek.Vacha, Andrej.Ramaseuski, Karsten.Sachs, Marcel.Palatas, Andrea.Linhartova, Jiri.Duchacek, Dominik.Becka

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Ahoj Pirátky a Piráti,

tímto se ucházím o pirátskou nominaci do Výboru pro sociální věci a neziskový sektor.
Můj medailonek je zde https://lide.pirati.cz/personProfile/167/#

:arrow: V oblasti sociálních věcí a neziskového sektoru mám zkušenosti především s fungováním terénních sociálních služeb pro uživatele drog a handicapované.
Profesně spolupracuji s orgány samosprávy a neziskovými organizacemi zabývajícími se péčí o ohrožené děti.
:arrow: Podílel jsem se na tvorbě pirátského programu pro proběhlé krajské volby a jako člen Výboru se chystám tento program prosazovat.
:arrow: Budu podporovat a prosazovat větší podíl terénních sociálních služeb oproti službám pobytovým zejména z důvodu setrvání klientů v přirozeném sociálním prostředí
a nižších nákladů.
:arrow: Zároveň budu prosazovat jasná a transparentní kritéria financování sociálních služeb.

:?: Co se týče časového vytížení: Předpokládám schůze přibližně ve frekvenci schůzí zastupitelstva, standardní Jitsi, konzultace se členy ZK a četbu podkladů před spaním. :D
:!: Protože se budu ucházet o pirátskou nominaci také do Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, považuji za férové říci, že v případě nominace do obou výborů (což nepředpokládám)
dám přednost Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Díky za případnou podporu. Těším se, že si na kraj jako Piráti posvítíme a přispějeme k jeho lepšímu fungování.
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Ahoj Pirátky a Piráti,

tímto se ucházím o pirátskou nominaci do Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Můj medailonek je zde https://lide.pirati.cz/personProfile/167/#

:arrow: V oblasti výchovy a vzdělávání můžu nabídnout zkušenosti z práce s ohroženými dětmi jednak v prostředí ústavní výchovy a také z oblasti náhradní rodinné péče.
:arrow: Aktuálně se jako speciální pedagog - etoped věnuji práci s dětmi s výchovnými problémy a také realizaci intervenčních programů na školách.

Podílel jsem se na tvorbě pirátského programu pro proběhlé krajské volby a jako člen Výboru se chystám tento program prosazovat.
:arrow: Jako člen Výboru se budu přirozeně věnovat tématice ústavní výchovy a náhradní rodinné péče.
Pardubický kraj je zřizovatelem všech dětských domovů. Budu tedy prosazovat již nastavený trend přiblížení těchto domovů přirozenému prostředí, tedy rodině,
a zároveň smíšené formy péče v těch případech, kde je to vhodné.
Zároveň jsem zastáncem zachování alespoň minimální kapacity dětských domovů v kraji pro případy, kdy pěstounská péče a další formy péče nejsou vhodné nebo selhávají.

:arrow: Mým osobním tématem bude práce na propojení komunikace všech složek podílejících se na péči o ohrožené děti, zejména tedy škol, orgánů SPOD a neziskových organizací působících
v dané problematice. Základním tématem je plošné zvýšení informovanosti pedagogických pracovníků o možnostech práce s ohroženými dětmi a dostupnosti služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny v dané lokalitě.
Základní myšlenka spočívá v tom, že učitel je často první, kdo si všimne, že něco není v pořádku. Měl by proto vědět, na koho se s jakým typem problémů obrátit a jak s jednotlivými problémy pracovat.
Na základě vlastních profesních zkušeností bych právě na tomto tématu rád pracoval.

:arrow: V oblasti středního školství budu podporovat racionální využití prostředků a kapacit na udržení a rozvoj sítě středního školství.
Domnívám se, že je třeba podporovat a popularizovat i učňovské obory, na druhou stranu ale dlouhodobě nemá smysl vydržovat třídy, kde se učí jednotky učňů.
Myslím, že se těmto dvěma protichůdným výzvám dá čelit různými způsoby a především je potřeba oba tyto extrémy vyvažovat.

:?: Co se týče časového vytížení: Předpokládám schůze přibližně ve frekvenci schůzí zastupitelstva, standardní Jitsi, konzultace se členy ZK a četbu podkladů před spaním. :D
:!: Protože se budu ucházet o pirátskou nominaci také do Výboru pro sociální věci a neziskový sektor, považuji za férové říci, že v případě nominace do obou výborů (což nepředpokládám)
dám přednost Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Díky za případnou podporu. Těším se, že si na kraj jako Piráti posvítíme a přispějeme k jeho lepšímu fungování.
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Stanislav.Klat
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2019, 11:27
Profese: student politologie a environmentalistik
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Stanislav.Klat »

Ahoj Pardubičtí Piráti,
rád bych se ucházel o pozici ve výboru pro životní prostředí, venkov a zemědělství.

Předchozí tři roky svého života jsem zasvětil bakalářskému studiu environmentalistiky a politologie na MU v Brně. V současnosti pokračuji v navazujícím magisterském studiu v oboru politologie.
Prostor pro přípravu na zasedání výborů, psaní reportů a na zasedání samotné, pokud budu vybrán, mám. Se Zulipem a dalšími komunikačními kanály pracovat umím, rád bych se na nich stal více aktivním. Je mi 24 let a v rámci studia environmentalistiky jsem absolvoval tříměsíční stáž v Hnutí Brontosaurus, organizoval jsem několik dobrovolnických akcí (Ukliďme Česko apod.) a aktivně se i ve volném čase zajímám o situace týkající se životního prostředí. Rád bych se v této oblasti i nadále vzdělával a rozvíjel, učil od odborníků a stal se Pirátským odborníkem na ŽP.

Za největší výzvy (priority, problémy), které bychom měli v našem kraji řešit považuji:

A. blokace kanálu (tunelu) Dunaj-Odra-Labe, jakožto největšího environmentálního rizika pro náš kraj, které by zasáhlo jak do vodního režimu, tak i do mikroklimatických podmínek našeho kraje. Dalšími negativními konsekvencemi výstavby je bezesporu mj. ohromná finanční zátěž, hlukový smog, přerušení přirozených biokoridorů, zábor půdy ať už občanů žijících v našem kraji, anebo obcí v našem kraji ležících.
B. Stop udělování emisních povolenek velkým znečišťovatelům, především mám na mysli elektrárnu ve Chvaleticich. Elektrárna výrazně znečišťuje jak vodstvo (do Labe ústí výpusť odpadní vody z elektrárny), tak ovzduší (neustálé žádosti o povolení vypouštění vyššího množství polétavého prachu a rtuti do ovzduší). Namísto držení této elektrárny při životě podporovat alternativní zdroje energie a hledat možnosti, jak snížit energetickou náročnost budov ve vlastnictví PK.
C. Podpora občanů a obcí v aktivitách vedoucích ke zlepšení kvality životního prostředí v našem kraji. Podpora (nejen finanční) aktivit jak edukačních, tak i podpora participace občanů na projektech vedoucích ke zmíněnému cíli.
Do těchto aktivit mohou spadat například čištění koryt potoků a řek, sběr odpadů pohozených v krajině, sázení stromů (stromořadí), podpora eko-zemědělství a mnoho dalšího.
Především je zde cílem probudit v občanech a obcích zájem o změnu a aktivní přístup. Protože zdravá krajina nejvíce potřebuje uvědomění lidí, že v ní žijí a že bez respektu a (dnes již nutné) pomoci, nemusí být samozřejmost.

Více k aktuálním problémům a dalším možnostem ve kterých bych se rád realizoval zde v sekci ŽP programu ke krajským volbám: https://pardubicky.pirati.cz/komunalni- ... prostredi/ na jehož tvorbě jsem se podílel.
Mnohokrát děkuji za trpělivost při čtení tohoto příspěvku a přeji všem žadatelům úspěch.
Ahoj, Standa ! 😊
Naposledy upravil(a) Stanislav.Klat dne 12 říj 2020, 21:05, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Klat za příspěvky (celkem 3):
Karsten.Sachs, Lenka.Martinkova.Spanihelova, Jiri.Duchacek
Stanislav.Dufek
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2018, 13:14
Profese: Technik, geoinformatik
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Stanislav.Dufek »

Ahoj, vyjadřuji tímto zájem o členství v kontrolním výboru PaK.

Dosavadní zkušenosti - v oblasti kontrolní činnosti nemohu nabídnout konkrétní zkušenost s působením v kontrolním výboru, ale v profesním životě dlouhodobě vedu kolektiv pracovníků a kontrolní činnost je nedílnou součástí mé pracovní rutiny. Podílel jsem se na tvorbě několika firemních postupů, metodických pokynů a čistě subjektivně si troufám uvést, že mám blízko k definování postupů, vyhodnocování a kontrole jejich dodržování.

Priority - v první řadě bych považoval za vhodné projít zápisy a doporučení kontrolního výboru přibližně rok zpětně, a to z důvodu hrubé orientace v dosavadní činnosti KV. Stejný postup bych zvolil u usnesení zastupitelstva, rady, případně přímých zadání, které KV obdržel. Všechny tyto úvodní kroky by měly vést k rekapitulaci dosavadní činnosti KV a měla by tím být zajištěna jakási kontinuita konání KV. Do budoucna bych viděl dvě hlavní oblasti, kterým by se měl KV věnovat. V první řadě by šlo o minimum definované zákonem, tedy o kontrolu zákonnosti přijatých usnesení zastupitelstvem a radou. V druhé řadě, nikoliv však významově, by šlo o kontrolu všech podnětů, které budou pirátští členové KV považovat za důležité. Slibuji si od toho plnohodnotné plnění významu KV, jehož existence se nebude v podání pirátských členů omezovat pouze na zákonnou část. Přidanou hodnotou by tak mohla být nadstandardní informovanost pirátského ZK a plnění role konstruktivní opozice. Představuji si, že druhou část budeme realizovat i v případech, kdy na ní nebude v KV shoda a budeme ji naplňovat jako podpůrnou činnost pro pirátský ZK. Zvláštní důraz bych potom kladl na pravidelnou, stručnou, ale obsahově výstižnou komunikaci se ZK.

Časové možnosti – nyní jsem na tom bídně, ale toto mimořádné období skončí 5. 11. Předpokládám, že do té doby se kolem KV nic zásadního neodehraje a pokud ano, dokážu si potřebný den rezervovat. Po 5. 11. se mohu KV věnovat bez omezení.

A poslední info….. aktuálně jsem RegP v procesu přijímání za člena. Mám odevzdanou přihlášku a 9. 10. jsem zaplatil členský příspěvek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Dufek za příspěvky (celkem 6):
Andrea.Linhartova, Jaroslav.Lainz, Vladek.Vacha, Filip.Mezera, Lenka.Martinkova.Spanihelova, Jiri.Duchacek
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj. Vkládám v zastoupení za Pavla Tučka, který má zájem o výbor pro životnímu prostředí:
Dosavadní zkušenosti profesní:
2 dekády let v marketingu, PR, interní komunikace, datamining (manažer marketingu, komunikace a tiskový mluvčí např. ve společnostech Siemens, Foxconn, Direct pojišťovna)
Zájmové zkušenosti (hobby):
starost o své okolí a životní prostředí (ukázka výsledků např. zde https://bit.ly/2GLw36h ), všeobecný rozhled, sociální vědy a sociobiologie, ICT, permakulturní zahradnictví, OZE
3 priority pro Piráty:
1. Nakládání s odpady
- redukce jejich spalování, rozvoj technologiích umožňujících opětovné využití odpadů, např. plastů ve stavebnictví, výkup plastů. Vše založeno na ekonomické analýze přínosů a nákladů současného nakládání s odpady z hlediska životního prostředí a dopadů na zdraví občanů. V kontextu výše uvedeného zvláštní zřetel na ukončení provozu elektrárny Chvaletice, blokace výstavby nové spalovny odpadů v Rybitví. Společný projekt odpadového hospodářství krajských měst Pardubice a Hradec Králové
2. OZE
- legislativní podpora plošného vzniku lokálních obnovitelných energetických zdrojů. Subvence pro novou bytovoum, rodinnou a průmyslovou výstavbu s cílem negativní konečné spotřeby energie / vody ze sítí.
3. Krajina
- obnova soběstačné kulturní i zemědělské krajiny a její biodiverzity (lesy,pole,vodní plochy/toky). Krajské fórum sdružující všechny významné činitele / stake-holdery (zemědělská družstva, sdružení malých agrárníků, myslivecké a rybářské organizace a firmy, organizace a firmy činné v regionálním turizmu, regionální spolky ochránců životního prostředí, vodohospodáři, lesní hospodáři, včelaři, sdružení obcí...) s cílem zvýšit připravenost krajiny na globální klimatickou změnu
tj. zadržování vody, snížení eroze, snížení chemizace krajiny, blokace zástavby na zemědělské půdě atp.
1+2+3=osvětová činnost vysvětlující občanům (prioritně budoucím občanům) smysl opatření - synergie s celospolečenským hnutím F4F, Limity jsme my, Extinction Rebellion
Motto: návrat do nezávadné přírody a pobyt na zdravém čerstvém vzduchu jako nejefektivnější antiCOVID program
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvek:
Dominik.Becka

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Lenka.Martinkova.Spanihelova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 98
Registrován: 14 bře 2018, 21:32
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 347 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lenka.Martinkova.Spanihelova »

Ahoj, vkládám v zastoupení za Roberta Hridnu, který má zájem o výbor pro životní prostředí, v současné době je v procesu jeho žádost o registr.p.

Ucházím se o členství ve výboru pro životní prostředí, venkov a zemědělství. Profesí jsem dopravní inženýr, expert autorizované osoby v oblasti řízení a zabezpečení železnic. Ochraně životního prostředí se věnuji dlouhodobě, posledních cca deset let aktivně v organizacích a spolcích.

Tři priority:

Ochrana ovzduší,klima a dekarbonizace. V minulosti jsem pracoval v Greenpeace, v posledních cca 5 letech jsem se intenzivně věnoval ochraně ovzduší, především před velkými zdroji znečištění (kauza Chvaletice). Vzhledem k výše uvedeném jsem v úzkém kontaktu se všemi relevantními ekologickými organizacemi v ČR. Pardubický kraj nyní vstupuje do dalšího řízení o výjimkách s elektrárnou Opatovice a čekají ho další výzvy, například nová Zelená dohoda pro Evropu.
Zadržení vody v krajině a přírodě blízká opatření v zemědělství. S partnerkou jsme za účelem rozbití modelu velkoplošného pěstování monokultur zrušili pronájem rodinného pole zemědělcům a realizovali na něm ovocný sad, keře a květnatou louku a plánujeme další úpravy k zadržení vody v krajině. Prošli jsme si tím od vypovězení smlouvy se zemědělci, přes úspěšnou žádost o dotaci až po realizaci a údržbu. Je to jedna z cest, kde by kraj mohl pomoci, ale jsou i další... Kraj musí vhodné pozemky nemá, ale fragmentace vlastnictví se může využít jako výhoda.
Aleje u silnic a cest a jejich údržba. Jednoznačný přínos alejí je zřejmý, ale jsou tam konflikty se silničáři, zemědělci a problémy s údržbou. Systematicky na to, aby nedopadly jak "alej roku" u Zaječic.

Všechny výše uvedené body byly součástí programu Pirátů i body v povolební strategii a jsou zároveň i aktuálními body/problémy, které se nás týkají a budou týkat čím dál tím víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Martinkova.Spanihelova za příspěvky (celkem 5):
Vladek.Vacha, Dominik.Becka, Andrea.Linhartova, Matej.Karas, Marcel.Palatas
Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 373
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 542 poděkování
Dostal poděkování: 402 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Ahoj, vkládám v zastoupení Štěpánky Fraňkové. Paní Fraňková má zájem o nominaci do zdravotního výboru.
V současnosti dotahujeme proces RegP. V nalodění již byla registrace provedena.


Hezký den,
ráda bych se ucházela o místo ve zdravotnickém výboru. Jsem úrazový chirurg s letitou praxí, pracující v Pardubické nemocnici jako vedoucí emergency a úrazových ambulancí. Mám za sebou i politickou zkušenost. Byla jsem náměstkyní a poté i primátorkou Pardubic. V současné době jsem zastupitelkou. Možná budu v tuto chvíli pro někoho z vás T-Rexem, ale za svou dosavadní práci se opravdu nestydím. Jsem přesvědčena, že by moje jak odborné tak i politické zkušenosti mohly být opravdu přínosem. Problematiku krajského zdravotnictví znám velice dobře a to z různých stran - z pozice lékařky, ředitelky, političky…

Hlavním tématem je zachování základní dostupné zdravotní péče pro obyvatele kraje, kde je zásadním problémem udržení dostatečného množství odborníků, tedy lékařů, sester, sanitářů a ošetřovatelek v nemocnicích Pardubického kraje. Pardubická nemocnice je klíčovou spádovou nemocnicí v krajském zdravotnictví a dlouhodobě byla bohužel podhodnocena, co se týká investic. V této době pro ni zůstává zásadní stavba takzvaného centrálního urgentního příjmu, což není jen urgent jako takový. Touto stavbou by se měla vyřešit i ostudná absence centrální sterilizace, která v Pardubické nemocnici v 21. století stále není. Dále nové operační sály a zjednodušení ošetření pro pacienta. Dalším velmi živým tématem je parkování a vůbec dopravní obslužnost, která s opravou nadjezdu a tím jeho uzavřením bude dle mého mínění více než vražedná. Dosud jsem nezaznamenala větší aktivitu, která by se touto budoucí nevyhnutelnou situací výrazně zabývala.
Krajské zdravotnictví se ale netýká jen Pardubické nemocnice. Ambicí jistě musí být také sdílení dat mezi jednotlivými nemocnicemi, což se již podařilo v rámci obrazové dokumentace. Vše ostatní ale pacienti vozí v papírové podobě, a to z toho důvodu, že každá nemocnice používá jiný systém.
Dále bych mohla zmínit problematiku zdravotnické dopravy, dlouhé čekací doby na sanitní vozy (u některých pacientů nelze využít taxi, omezená pohyblivost, převoz nutný vleže…), spolupráce nemocnic mezi sebou, vazba lůžek akutní péče na lůžka následné péče, investice do jednotlivých nemocnic atd.
V minulosti jsem již byla členkou zdravotnické komise Pardubického kraje a tak mohu říci, že práci komise znám dobře a vím, že jsem schopna se plně účastnit jednání komisí, podrobně informovat zastupitele a připravit je na jednání zastupitelstva tak, aby byli opozicí nejen objektivní, ale také zdravě kritickou a dobře připravenou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvky (celkem 4):
Vladek.Vacha, Filip.Varecha, Ondrej.Karas, Filip.Mezera
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj všem. Uzávěrka nominací bude tuto středu, tedy 18.11 v 18:00. Poté se sejde (možná vícekrát) zastupitelský klub a vybere kandidáty. K vybraným kandidátům doplníme informace, proč byli vybráni. S uchazeči, které nenominujeme se dohodneme na další možné spolupráci v rámci našich krajských expertních týmů, případně jako s externími zpracovateli analýz. Samozřejmě pokud o to budou mít zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Vladek.Vacha

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
David.Marhold
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 500
Registrován: 04 zář 2018, 19:04
Profese: student práv, historik
Bydliště: Brno (Svitavy)
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od David.Marhold »

Ahoj, na základě domluvy se zast. klubem vkládám představení své osoby:

Rád bych se stal nominantem Pirátů do Výboru pro sport, volný čas a cestovní ruch.
Aktuálně jsem studentem filosofické (historie a germanistika) a právnické (právo a právní věda) fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Dále jsem koordinátor Pirátů v Pardubickém kraji. Jsem docela aktivní skaut a z této pozice si myslím, že bych mohl být prospěšný právě v tomto výboru. Vím, jaké to je vést volnočasový program. Nyní, jakožto zástupce statutárního orgánu ve svitavském středisku, vím, jak takové organizace fungují a snad dokáži tlumočit jejich potřeby. Dává mi smysl, aby byl výbor složen nejen ze sportovců, ale i lidí s pohledem do volného času a cestovního ruchu.

David Marhold
tajemník KS PaK

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“