KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 363 poděkování
Dostal poděkování: 205 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj. Nápad super. Ta skupina může být širší, ale využití prostředků se musí nějak schvalovat, Tedy navrhuji každé MS 1 hlas a 1 hlas PKS. Ve skupině bych rád viděl: @Lenka.Spanihelova , @Ivana.Bohmova , @Vladek.Vacha , @Jaroslav.Lainz , @Jiri.Kratky (dokud ještě nevyplul, popř. @Libuse.Vevodova , pokud by měla kapacitu), @Daniel.Lebduska za PKS. Samozřejmě je to návrh a chybí mi tam MS Chrudimsko.
Co se týče peněz, přijde mi, že tohle udělá větší službu, než teď nějaká divoká kampaň. Jsem za ubrat z kampaňových peněz 150.000,- a doplnit 50.000,- z rezervy předsednictva. Nevím, jestli to utratíme rychle nebo pomalu, ale případně můžeme doplnit dalšími penězi z rezervy. Situace je dost jedinečná, takže se přikláním k operativnosti na úkor dlouhých a přesných procesů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Bohmova, Lenka.Spanihelova
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Lenka.Spanihelova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Lenka.Spanihelova »

https://www.darujme.cz/projekt/1201429? ... TmXKuyLIGg tady jeden projekt, který reaguje na rodiče samoživitele. Dodám i lokální potřeby. Zde může poslat příspěvek i jednotlivec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Spanihelova za příspěvek:
Ivana.Bohmova

Ivana.Bohmova
Předseda místního sdružení
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Filip.Mezera píše:
25 bře 2020, 07:24
Ahoj. Nápad super. Ta skupina může být širší, ale využití prostředků se musí nějak schvalovat, Tedy navrhuji každé MS 1 hlas a 1 hlas PKS. Ve skupině bych rád viděl: @Lenka.Spanihelova , @Ivana.Bohmova , @Vladek.Vacha , @Jaroslav.Lainz , @Jiri.Kratky (dokud ještě nevyplul, popř. @Libuse.Vevodova , pokud by měla kapacitu), @Daniel.Lebduska za PKS. Samozřejmě je to návrh a chybí mi tam MS Chrudimsko.
Co se týče peněz, přijde mi, že tohle udělá větší službu, než teď nějaká divoká kampaň. Jsem za ubrat z kampaňových peněz 150.000,- a doplnit 50.000,- z rezervy předsednictva. Nevím, jestli to utratíme rychle nebo pomalu, ale případně můžeme doplnit dalšími penězi z rezervy. Situace je dost jedinečná, takže se přikláním k operativnosti na úkor dlouhých a přesných procesů.
Za MS Chrudimsko projevil zájem @Pavel.Stepanek. A za mě tam určitě patří.

Lucie.Spacilova
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 529 poděkování
Dostal poděkování: 238 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Ondrej.Karas píše:
23 bře 2020, 22:10
Ještě bych poprosil @Lucie.Spacilova, zda by mohla sledovat toto téma. Přeci jen vybočujeme z běžného použití stranických prostředků, tak abychom někde nenarazili. Díky.
Ahoj všem,

já vás mohu ujistit, že tohle je naprosto vhodné použití prostředků, protože hospodaříme s finančními prostředky občanů ČR, takže vynaložit je na takovou věc je naprosto v souladu se vším, co znamená být Pirát!
Jen nabídnu radu v případě záměrů:
1) Buďte v jejich popisu opravdu přesní, tak aby bylo patrné, k čemu budou prostředky použity.
2) Doporučuji si je schválit jako balíček, kde bude jasně rozepsáno kolik a na jaký záměr bude uvolněno prostředků.
3) A doporučuji, aby byl hospodářem minimálně jeden člen PKS.

Jste skvělí a nápad je to naprosto vhodný, vzhledem k situaci ve které se všichni nacházíme bych řekla, že je dokonce i přirozené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Karas, Pavel.Stepanek, Ivana.Bohmova, Jan.Hrubes, Lenka.Spanihelova
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."
T.A.Edison

Daniel.Lebduska
Předseda krajského sdružení
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ahoj, já k tomu doplním, jen pár svých postřehů a potom i návrh usnesení.

1) tohle je naprosto super a podporuji to
2) musíme se ale postavit i realitě a to je to, že nějaké peníze už máme zavázané a je proto potřeba fakt rozmyslet tuhle rozpočtovou změnu s ohledem na zbytek roku
3) kampaň sice bude omezená, ale i tak proběhne a peníze na ni budeme potřebovat, pokud teda nechceme zahodit půl roku práce do kanálu (pevně věřím, že se tady tahle situace podaří zvládnout a od léta budeme fungovat v celkem normálním režimu)
4) budeme potřebovat jasně daná pravidla, co, komu, kdy a za jakých podmínek uvolníme - nezapomínejte, že se musíme chovat jako řádní hospodáři a nejde na každou žádost o cokoliv odpovědět "ano"
5) Vzhledem ke svým časovým možnostem se rád přidám do této skupiny, ale spíš jako zástupce PKS, zároveň bych to neomezoval na jednoho zástupce z MS - tohle bych nechal na modelu otevřené pro všechny - bude to platforma, co nás bude spojovat

Návrh usnesení je zde - změny oproti původnímu návrhu @Ondrej.Karas jsou tučně

Krajské fórum:

1) Schvaluje záměr využití finanční prostředků do výše 200 tisíc korun na nákup vybavení a služeb pro boj proti síření koronaviru a zmírňování dopadů s ním spojených.
2) Ukládá předsednictvu krajského sdružení připravit a přeložit vyčlenění výše uvedených prostředků formou změny rozpočtu. T: 1 týden
3) Ukládá předsednictvu krajského sdružení vytvoření pracovní skupiny "Covid". Náplní pracovní skupiny bude vyhledávat příležitosti k využití výše uvedených prostředků. Pracovní skupina bude předávat předsednictvu doporučené příležtosti T: 1 týden
4) Vyzývá předsednictvo krajského sdružení, aby k pokrytí potřeb dle bodu 1 uplatnilo Rozpočtové opatření - viz. návrh zde: https://bit.ly/3br8Jo7
5) Složení skupiny "Covid" - Lenka Španihelová, Ivana Böhmová, Vladek Vácha, Jaroslav Lainz, Jiří Krátký, Daniel Lebduška, Pavel Štěpánek

Položkově se rozpočet mění:

Kampaň krajské volby - snižujeme o 100 000Kč
Služby a akce pro veřejnost - snižujeme o 50 000Kč
Rezerva předsednictva - snižujeme o 50 000Kč

vzniká nová položka:

COVID-19 - fond pomoci - alokuje se částka 200 000Kč

Zároveň ještě prodlužuji rozpravu do pondělí 30.3. - především z důvodu, že by stálo za to rovnou navrhnout členy do skupiny KOVID a získat jejich souhlas (vím, že už jich tu pár je, le určitě to nebudou všichni).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 5):
Vladek.Vacha, Filip.Mezera, Ondrej.Karas, Ivana.Bohmova, Jiri.Kratky
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666

Daniel.Lebduska
Předseda krajského sdružení
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Tak šup, kdo se hlásí dobrovolně?

Zatím eviduji:

Lenka Španihelová
Ivana Böhmová
Vladek Vácha
Jaroslav Lainz
Jiří Krátký
Daniel Lebduška
Pavel Štěpánek

pokud jsem někoho přehlédl ve vláknu, tak prosím doplnit - díky.

? @Ondrej.Karas - ping na tebe samotného
? @Filip.Mezera - ping na tebe samotného
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvek:
Jiri.Kratky
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 296 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Budu rád za Lenku i Ivču z našeho MS, (resp. Filipa, pokud má zájem). Já tam být nemusím. Myslím, že čím víc se budeme posouvat v čase, tím víc to bude spíš o tech "měkkých" věcech a tam nemám takový přehled ani kontakty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Vladek.Vacha

Ivana.Bohmova
Předseda místního sdružení
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Přijímám, děkuji!

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 766 poděkování
Dostal poděkování: 874 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Souhlasím a děkuji, že mohu být součástí skupiny.
Celorepublikový volební koordinátor, neuvolněný místostarosta města Chrudim
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Vladek.Vacha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: technolog, konstruktér, manažer
Dal poděkování: 244 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Díky za nominaci a přijímám.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“