Odměna za zaškolení KoKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Za zaškolení KoKS souhlasím s odměnou pro školitele Pavla Štěpánka.

Anketa končí za 24 lis 2019, 18:47

Pro
12
75%
Proti
4
25%

Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 16

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Profese: odborná referentka
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Odměna za zaškolení KoKS

Příspěvek od Andrea.Linhartova » 17 lis 2019, 18:47

Ahoj všichni,

možná jste postřehli, že ve vláknu PKS je vyhlášeno schvalování odměny za zaškolení KoKSů. Za PKS žádám krajské fórum, zda by se mohlo k odměně vyjádřit v této anketě.
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 352 poděkování

Re: Odměna za zaškolení KoKS

Příspěvek od Ondrej.Karas » 17 lis 2019, 21:09

Můžu se zeptat, co stojí za tím, že je zodpovědnost za rozhodnutí přehozena z PKS na KF? Aniž bych chtěl jakkoliv snižovat rozhodovací pravomoc KF, tak si říkám, nakolik jsou členové KF detailně obeznámeni s obsahem a objemem práce konkrétních koordinátorů a tedy i potřebou zaškolení a přenosu know-how, včetně toho, jak to bylo úspěšné? Troufám si tipnout, že většina z nás bude na při hlasování na hraně deminima.

Odkaz na původní vlákno: viewtopic.php?f=311&t=49742

Prosím @Pavel.Stepanek @Ivo.Diblik a @David.Marhold o stručný souhrn toho, co bylo obsahem školení. Za ty dva roky, co se s Pavlem potkávám vím, že vše co dělá, dělá s maximálním zápalem. Takže nepochybuji o tom, že tomu dal, co mohl. Ale jsme stranou, která se ráda chlubí evidence-based rozhodováním, tak to nemůže být jen o pocitech. Díky moc.
Naposledy upravil(a) Ondrej.Karas dne 18 lis 2019, 07:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 2):
Filip.Varecha, Andrea.Linhartova

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 741 poděkování
Dostal poděkování: 854 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 18 lis 2019, 06:53

Ahoj. O odměnu jsem požádal Dana. Uvedení do práce kluků jsem dělal ve svém volném čase, neboť už jsem měl úvazek jako VoKo (k tomu město), proto mi přišlo fér revanzovat mi čas, který jsem místo s rodinou trávil prací. Jde o částku, o které může rozhodnout hospodář sám o sobě. (budeme o každé maličkosti rozhodovat forem?) Později jsem se dozvěděl, že mi jde jen o peníze. To se mě dotklo. V této konstalaci už o žádné peníze nestojím, tato anketa je zcela zbytečná. Samozřejmě adekvátně přehodnotim i svůj dosavadní přístup k Pirátům. Tolik za mě. Díky
Celorepublikový volební koordinátor, neuvolněný místostarosta města Chrudim
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1720 poděkování
Dostal poděkování: 2799 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 18 lis 2019, 09:21

Ta moznost dat soucasne pro a proti se mi docela vyhovuje :)

Jsem pro odmenu prace, kterou udelal Pavel mimo sve povinnosti, a jsem proti financniho reseni podobnych zalezitosti po jejich uskutecneni. Pripomina mi to zadost PO a navyseni zameru na KoKS, kteri byli zamestnani i pres to, ze ve schvalenem zameru na to nebyli penize. Zkracene - jsem vynucen podporit jeden konkretni pripad, a soucasne z tim trvam na tom, ze z toho neuzeme delat pravidlo.
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Andrea.Linhartova » 18 lis 2019, 16:34

Ondrej.Karas píše:
17 lis 2019, 21:09
Můžu se zeptat, co stojí za tím, že je zodpovědnost za rozhodnutí přehozena z PKS na KF? Aniž bych chtěl jakkoliv snižovat rozhodovací pravomoc KF, tak si říkám, nakolik jsou členové KF detailně obeznámeni s obsahem a objemem práce konkrétních koordinátorů a tedy i potřebou zaškolení a přenosu know-how, včetně toho, jak to bylo úspěšné? Troufám si tipnout, že většina z nás bude na při hlasování na hraně deminima.

Prosím @Pavel.Stepanek @Ivo.Diblik a @David.Marhold o stručný souhrn toho, co bylo obsahem školení. Za ty dva roky, co se s Pavlem potkávám vím, že vše co dělá, dělá s maximálním zápalem. Takže nepochybuji o tom, že tomu dal, co mohl. Ale jsme stranou, která se ráda chlubí evidence-based rozhodováním, tak to nemůže být jen o pocitech. Díky moc.
Nechceme přenášet odpovědnost na KF, ale spíš znát na to váš názor.
Schválením je tu možnost, že vytvoříme precedens, kdy už těžko budeme přesvědčovat o dobrovolnosti a další lidé, kteří sdílí své znalosti ve svém volném čase, by mohli chtít vyplatit také odměnu zpětně.
Třeba za sebe jsem položila otázku, kde je hranice dobrovolnosti, a kdy už odměňovat. Kdy je to ještě Sharing is caring? OFFTOPICZačínám se přiklánět k názoru, že zaměstnanci strany by neměli být jejími členy, protože se to prostě tluče.

A právě proto, že tohle není o pocitech, tak byla navržena tato anketa. Jelikož jsem vypsala hlasování v PKS, tak jsem se ujala i této ankety, i když si myslím, že bychom měli rozhodnout a své rozhodnutí si obhájit, tak souhlasím s tím, že můžeme otevřít možnost dalším žádostem.

Filip.Varecha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 317 poděkování
Dostal poděkování: 254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Varecha » 18 lis 2019, 16:38

Andrea.Linhartova píše:
18 lis 2019, 16:34
Ondrej.Karas píše:

Schválením je tu možnost, že vytvoříme precedens, kdy už těžko budeme přesvědčovat o dobrovolnosti a další lidé, kteří sdílí své znalosti ve svém volném čase, by mohli chtít vyplatit také odměnu zpětně.
Třeba za sebe jsem položila otázku, kde je hranice dobrovolnosti, a kdy už odměňovat. Kdy je to ještě Sharing is caring? OFFTOPICZačínám se přiklánět k názoru, že zaměstnanci strany by neměli být jejími členy, protože se to prostě tluče.

A právě proto, že tohle není o pocitech, tak byla navržena tato anketa. Jelikož jsem vypsala hlasování v PKS, tak jsem se ujala i této ankety, i když si myslím, že bychom měli rozhodnout a své rozhodnutí si obhájit, tak souhlasím s tím, že můžeme otevřít možnost dalším žádostem.
Andreo promiň, ale pokud někdo během úvodní velmi náročné fáze nového zaměstnání stráví 30+ hodin zaškolováním někoho jiného (kdo to mimochodem potřebuje aby vůbec mohl fungovat), tak to opravdu není v režimu dobrovolník. To je prostě administrativně nezvládnuté ukončení spolupráce s Pavlem, kdy tohle měl dělat ještě předtím než na pozici KoKS skončil a měl za to být normálně placený. Jenže na to nebyl čas protože nový KoKS nebyl vybrán a navíc finišovalo dokončení ParduPiCe.

Karsten.Sachs
Republikový výbor
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Příspěvek od Karsten.Sachs » 18 lis 2019, 16:46

Blbá situace, kterou očividně nezvládnuli na PO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvek:
Filip.Varecha

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Andrea.Linhartova » 18 lis 2019, 17:18

Filip.Varecha píše:
18 lis 2019, 16:38
Andrea.Linhartova píše:
18 lis 2019, 16:34
Ondrej.Karas píše:

Andreo promiň, ale pokud někdo během úvodní velmi náročné fáze nového zaměstnání stráví 30+ hodin zaškolováním někoho jiného (kdo to mimochodem potřebuje aby vůbec mohl fungovat), tak to opravdu není v režimu dobrovolník. To je prostě administrativně nezvládnuté ukončení spolupráce s Pavlem, kdy tohle měl dělat ještě předtím než na pozici KoKS skončil a měl za to být normálně placený. Jenže na to nebyl čas protože nový KoKS nebyl vybrán a navíc finišovalo dokončení ParduPiCe.
Souhlasím, ale nemyslím si, že toto spadá na hlavu PKS. Pavel končil v srpnu, a až od září byli noví KoKS. Takže bychom požádali PO? To už je argument trochu od věci, promiň.
Koukni, přesvědčuješ mě tu zbytečně, dlouho jsem nad tím přemýšlela. Bohužel to není jen o odměně Pavla teď.

Filip.Varecha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 317 poděkování
Dostal poděkování: 254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Varecha » 18 lis 2019, 17:46

@Andrea.Linhartova Netvrdím, že to jde za PKS, řekl bych, že to jde spíš za PO, který by měl tyhle situace umět řešit.

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 435 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 18 lis 2019, 21:59

Nez-li se rozhodnu, tak se zeptam PKS. Jak byla domluva s koncicim KOKS o zaskoleni novych?

* Zaskoleni je bezna vec a deje se v mezidobi odchodu-nastupu (v tomhle pripade to mozne nebylo a PO by si tohle melo do budoucna setrit)
* Bylo predem domluveno, ze bude zaplaceno nebo zaplaceno bude co prekroci limit?
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“