Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
David.Marhold
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 505
Registrován: 04 zář 2018, 19:04
Profese: student práv, historik
Bydliště: Brno (Svitavy)
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od David.Marhold »

Ahoj přátelé,
chtěl bych vás požádat o podporu v následující části primárních voleb. Zde naleznete moji řeč z předchozí volby, která je platná i nyní. Zde naleznete můj profil na pirátské wiki. Odpovědi na otázky od Jirky J., na které jsem již odpovídal jsou k nahlédnutí zde.

Shrnuji i podstatné body z mé řeči:
Odborně bych se rád věnoval kultuře a volnému času a působil ve výboru, který danou problematiku řeší.
V rámci zastupitelstva, resp. zastupitelského klubu bych se rád věnoval normotvorbě, ale nebránil bych se i kontrolní činnosti a organizace zastupitelského klubu.
Není obvyklé, aby zde zasedali mladší zastupitelé. Chtěl bych proto také zastupitelstvo "omladit" a zastupovat zájmy mladších generací.
Budu rád, když budu moct, jako druhý v pořadí, zastupovat MS Svitavsko na čele kandidátky
Děkuji za podporu!

David Marhold
tajemník KS PaK

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560

Emanuel.Zdarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 bře 2018, 14:58
Profese: VŠ pedagog, genetik
Bydliště: Březinka 58
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Emanuel.Zdarsky »

Vážení Piráti,
rád bych vás tímto požádal o hlas na 6 - 9. místo Pirátské kandidátky v KV2019 s mottem: „Chcete-li mít Dana hejtmanem, buďte atraktivní opravdu pro všechny 18-108leté, nasaďte i nestraníky a proražte tak stagnující Pirátské preference“. K tomu pár bodů:
• Jsem v Pardubickém kraji (Pk) už 62 let doma, nejsem staro-, ani mladoPirát, ale jsem přesvědčen, že zaujmout Pirátským pohledem na svět voliče 18-108 lze. Městské i vesnické, internetové i neinternetové, mladé i starší ... vidím to z věkového profilu a názorů svých skoro 2000 e-příznivců ze senátních voleb, kde jsem EU integraci, průhlednost a informovanost skandinávského střihu prosazoval – a to jak v platformě rovných příležitostí pro všechny (pro mladší), tak i v platformě bezpečnostních, sociálních a hlavně zdravotních jistot (pro odrostlejší). Mám jejich GDPR svolení ke kontaktům a stejným algoritmem, tj. bezplatnou DNA prevencí, kterou uhradím ze svého, bych chtěl získat další příznivce nejen z CR, ale i PA, UO, SY okresů a přivést je k tomu, aby aspoň nad hlavními Pirátskými myšlenkami zauvažovali.
• Strávil jsem profesně 10 let v Edinburghu, Montrealu a Oslu (1989-99), to je velká životní škola a učiníte-li tu nezvyklost s návratem, asi nepřekvapí, že se stotožňuji se moderní neprovinční stranou i přesto, že nikdy nebyl v žádné straně. Google mi dosvědčí, že poctivě střádám praktické zkušenosti z FTF kampaní několika voleb, nejlepší výsledek pro Piráty byl v EP’19 volbách u nás (dost nadpůměrných 22%), jako nezávislý v senátních volbách‘12 (7%) - v mém rodišti 92%, což hřeje i zavazuje.
• Mé hlavní životní téma se shoduje s jedním z hlavních témat krajských voleb – zdravotnictví. Nyní chodím do resortního zdravotnického týmu Pirátů v PS, v 2013-17 do poradního sboru předsedy Zdravotnického výboru PS. Zdravotnický KET mou přihlášku prý už konečně zprocesoval, i přihlášku příznivce Pirátů schroupal až v roce 2018 i když s Piráty spolupracuji už od roku 2012, jsem asi ideální k testování robustnosti a blbovzdornosti Pirátských kanálů. Po pardubické SPŠCh, PřFUK a třech klinických atestacích učím lékaře a přírodovědce genetiku, pracuji v nemocnici (DNA diagnostika), řídím neziskovku (za nasbírané peníze děláme bezplatnou DNA prevenci lidem všeho věku (www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000 ... deo/640057, www.youtube.com/watch?v=qJFN7GuSOM4).
• Originální řešení. Mám přes 70 vědeckých i populárních publikací, pár knih a TV/ČRo pořadů ... a příslušné kontakty. Umím rešeršovat a udělal jsem analýzu financování Pk zdravotnictví: v přepočtu na hlavu jsme nejpodfinancovanějším krajem v republice (!!!). Asi za to může zamrzlý relikt z minula - atrofovaná, kdysi i naše krajská Fakultní nemocnice HK. Navíc FNHK není moc vstřícná (viz průšvih s rodičkou a pak infekcí) a to bych rád z pozice Pk zastupitele začal měnit. Jistě, je to v penězích a odměnách personálu, ale nebál bych se originalit – například přičlenění pardubické nemocnice k FNHK a tím zisk FN statutu. V Praze jsou všechny tři lékařské fakulty rozseté po nemocnicích celé Prahy, pražský ČVUT má biomedicínskou fakultu na Kladně, na McGill Univerzitě jsem jezdil učit i 40km za Montreal, takže české i světové precedenty jsou ... . Byl by to kýžený skok v kvalitě zdravotní péče (mimochodem, v Pk umíráme průměrně o pár let dříve než ve srovnatelném HK kraji i Vysočině, a to nás 50+ zajímá eminentně. Myslím, že by progresivní řešení Pirátům slušela. Jezdím často přednášet veřejnosti (např. budu 21.11. 2019 v 16:30 ve Velké posluchárně Pardubické nemocnice). Na debaty s politiky lidé chodí málo, ale přijde-li zajímavá kulturní nebo profesní osobnost (a znám jich hodně), účast bývá solidní – a v tom bych Pirátům také mohl pomoci, zvlášť když se scházet máte kde.
• Něco odpovědí Jirkovi Jansovi. Coby přírodovědec se zajímám i o životní prostředí, místo fantasmagorie kanálu Labe-Morava-Dunaj i neúčelného kanálu do Pardubic bych spíše byl pro investice do na spojení se světem = letiště, moderní propojení dvouměsta Pradubice-Chrudim (a la Liberec – Jablonec?, něco podobného má Edinburgh a Glasgow? ... ). S vylidňováním vesnic se asi dělat nedá nic, je to celosvětový trend, s rozvojem turistiky a s tím spojené synergní zádrže vody v krajině, ano. Pro Pk mohu pracovat velmi intenzívně i klidně mimo placenou pozici, v nemocnici jedu na long-distance smlouvu a tak jsem hodně pánem svého času, což lze využít v FTF kampaních, třeba už od ledna.
• Kafrám jen do toho, čemu rozumím. Pak ale nasadím buldočí klapky. Momentálně se snažím vytáhnout na světlo ročně třímiliardovou korupční chobotnici obchodu se zdravím našich dětí i nás dospělých. Jako by-product jsem musel nastudovat právnické věci, psaní zákonů (ostatně jsem i soudní znalec) a vidím tu i cestu ke zlepšení nejen PK, ale i celostátního zdravotnictví (www.youtube.com/watch?v=DtOOn_T2OZA&feature=youtu.be).
• Ač se to nejeví, jsem založen týmově. Občas zavítám na chrudimskou nebo krajskou schůzi a líbí se mi její věcné vedení. Dostanu-li se na kandidátku, rád se zapojím do týmové práce a pomohu podle svých sil – spoléhám že tento primárkový mechanizmus navolí opravdu ty nejkvalitnější lidi.

RNDr. Emanuel Žďárský, CSc. Březinka-Lipovec 5.11. 2019 (T:775112004)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Emanuel.Zdarsky za příspěvky (celkem 8):
Mikulas.Ferjencik, Andrej.Ramaseuski, Filip.Varecha, Ivo.Diblik, Libuse.Vevodova, Jiri.Jansa, Ondrej.Cesik, Jiri.Kratky
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj všem!
Vzhledem k tomu, že vlákno pro ty, kteří se chtějí přihlásit, ale je tam nějaký technický problém, není připravené a rozprava nám končí dnes večer, rozhodl jsem se pro trochu partyzánskou akci. Níže vkládám příspěvek pana Jiřího Hrušky, který žádá krajské fórum o podporu k volbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 4):
David.Marhold, Vladek.Vacha, Ivana.Bohmova, Emanuel.Zdarsky

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Filip.Mezera »

Jiří Hruška:
"Dobrý den a ahoj všem!
Chtěl bych se ucházet o 6.-9. pozici na kandidátní listině do krajských voleb. Dostal jsem tuto nabídku od Lenky Španihelové, coby odborník na školství a životní prostředí. Na tento popud jsem se zúčastnil schůze dne 28. 9., kde jsem se osobně představil. Od té doby využívám všech pro mě dostupných příležitostí, abych do pirátského života pronikl. Byl jsem na schůzce ke koncepci rodinné politiky 8. 10. a také jsem se šel podívat, jak vlastně funguje krajské zastupitelstvo (15. 10.).
Co je za mnou? Vystudoval jsem pedagogickou fakultu jako učitel pro 2. a 3. stupeň vzdělávání v oboru fyzika - chemie. V roce 1990 jsem spoluzakládal Ekocentrum Paleta, které funguje dodnes a je krajským koordinátorem pro ekologickou výchovu. Pracoval jsem na středisku ekologické výchovy SEVER v Krkonoších a zakládal detašované pracoviště v Hradci Králové – to také funduje dodnes. V devadesátých letech jsem dokonce jako pracovník pro ekologickou výchovu pracoval na Odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubice. Učil jsem na gymnáziu, státní ZŠ i soukromé ZŠ. Několik let jsem vedl seminář „Globální výchova“ pod katedrou Kulturní a sociální ekologie při fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.
Co dělám? Od roku 2002 jsem OSVČ a pracuji jako lektor, konzultant, facilitátor a mentor v oblasti dalšího vzdělávání a podpory pedagogů. Jezdím po celé republice a mám tím pádem bohaté zkušenosti v oblasti školství. V rámci mentoringu, jsem navštívil už přes sto vyučovacích hodin v roli pozorovatele a supervizora. Pokud byste chtěli vědět více, můžete navštívit mé webové stránky http://jiri_hruska.sweb.cz
Čím bych se chtěl zabývat? V oblasti školství bych chtěl podpořit zkvalitňování a zefektivňování výuky pomocí sdílení dobrých příkladů z praxe. V Pardubicích má vzniknout zařízení „Centrální polytechnické dílny“, kde bych se chtěl zapojit do obsahové stránky nabídky. Dále bych chtěl, aby školám byly nabízeny projekty na bázi dobrovolnosti a deklarovaného profitu pro zapojené školy, propojovat školy mezi sebou a společně sdílet příklady dobré praxe, přesvědčit školy, že „inkluze“ není sprosté slovo, že tady vždy byla a bude. V oblasti životního prostředí si chci kolem sebe vybudovat tým odborníků, které osobně znám a kterým důvěřuji, ev. dám na doporučení lidí, kterým důvěřuji. Myslím si, že témat je hodně a že se budou postupně sama nabízet.
Když jsme si ve škole nevěděli s něčím rady, měli jsme společnou hlášku: „To je výzva!“ A to je něco, s čím chci do voleb jít. František z Assisi řekl: „Bože, dej mi klidnou mysl, abych přijal věci, které změnit nemůžu. Dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit můžu. A dej mi moudrost, abych rozlišil jedno od druhého. “ Nevím, jestli tu moudrost mám, ale rozhodně ji chci hledat."

Samotný příspěvek i případnou rozpravu prosím navštivte a podpořte zde: viewtopic.php?f=85&p=651223#p651223

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Dominik.Becka »

Z důvodu nedostupnosti vlákna pro kandidáty mimo KS navrhuji prodloužení rozpravy alespoň do pátku do 18 hodin.

Edit: odůvodnění: Nemáme kvůli technickým problémům řádně přihlášeného minimálně jednoho, spíše ale dva ohlášené kandidáty. A v tuto chvíli máme na vyřešení a získání podpory skupiny členů pro tyto kandidáty 8 hodin.
Naposledy upravil(a) Dominik.Becka dne 05 lis 2019, 09:47, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 8):
Andrej.Ramaseuski, Filip.Varecha, Vladek.Vacha, Filip.Mezera, Libuse.Vevodova, Jiri.Jansa, Ivana.Bohmova, Ondrej.Karas

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Dominik.Becka píše: 05 lis 2019, 09:38 Z důvodu nedostupnosti vlákna pro kandidáty mimo KS navrhuji prodloužení rozpravy alespoň do pátku do 18 hodin.
bezvyhradne souhlasim - nemuzeme omezit pravo nekodho kdo ma narok na ucast v primarkach kvuli vnitrnim organizacnim problemam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Vladek.Vacha, Ivana.Bohmova, Jiri.Kratky

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Ivo.Diblik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 47
Registrován: 04 říj 2018, 08:23
Profese: OSVČ
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Ivo.Diblik »

S Filipem Mezerou jsem již hovořil. Rozpravu jsem řešil od rána. Odkaz na rozpravu v sekci pro všechny je zde: viewtopic.php?f=85&t=49470.
Protože jsem si večer přečetl email pana Hrušky, který pak následně ráno přeposlal Filipovi. Chtěl jsem tedy dát stejnou šanci všem kandidátům z řad RegP. Ráno jsem přes Andreu sháněl kontakt na pana Ždárského, kterému se však mezitím podařilo vložit příspěvek do tohoto vlákna), Filipa jsem požádal o kontakt na pan Hrušku(upozorňuji, že oba nejsou v nalodění jako regP, tedy kontakty na ně jsou rozsypané pouze v neoficiálních tabulkách a jejich hledání bylo stejně marné), Matěj Drajer mi ani nyní nebere telefon.
Předpokládám, že se dle původní dohody s avizovanými aspiranty spojím, jejich příspěvky budou vloženy(doufám, že přímo jimi) a opalcovány včas.
Pokud po rozhovoru s některým zjistím, že není v jeho silách dnes příspěvek včas vložit, byl jsem připraven vložit za ně a nechat opalcovat, jako to nakonec mezitím udělal Filip u pana Hrušky(tímto je otázkou, jak tedy palce počítat-zatím bych spoléhal na 4+ palce přímo ve vlákně RegP).
Pokud si kvůli tomu přejete rozpravu prodloužit, tak prosím, ale pak prakticky celá agenda, kdy naháním všechny po všech čertech je promarněný čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Diblik za příspěvek:
Vladek.Vacha

Ivo Diblík
člen MS Chrudimsko
ivo.diblik@pirati.cz

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Ještě to chce aby se udělal profil na wiki...ať se splní všechny náležitosti. A prodloužit...reálně obdobná šance, jako když jsme se pokusili v rámci členského podnětu Jirky L., kde na to bylo o den více času a bez úspěchu.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Filip.Mezera »

Emanuel Zdarsky píše: 04 lis 2019, 23:37 Umím rešeršovat a udělal jsem analýzu financování Pk zdravotnictví: v přepočtu na hlavu jsme nejpodfinancovanějším krajem v republice (!!!). Asi za to může zamrzlý relikt z minula - atrofovaná, kdysi i naše krajská Fakultní nemocnice HK. Navíc FNHK není moc vstřícná (viz průšvih s rodičkou a pak infekcí) a to bych rád z pozice Pk zastupitele začal měnit. Jistě, je to v penězích a odměnách personálu, ale nebál bych se originalit – například přičlenění pardubické nemocnice k FNHK a tím zisk FN statutu.
Dobrý den.
Podfinancované zdravotnictví zcela určitě máme. Počítá se sice spíše průměr na pacienta, který máme druhý nejnižší ze všech krajů, ale podstata je stále stejná. Mám však dotaz na řešení, které je možná zajímavé, ale má hodně nejasností.
1) Ta nejpodstatnější věc je, proč by Hradecká nemocnice vůbec chtěla připojovat k sobě Pardubickou nemocnici? Prosím o jeden jediný konkrétní důvod, proč by na takovouto "komplikaci" kývla druhá strana.
2) Jak byste si představoval financování? Znamenalo by to, že Pardubická nemocnice bude vyjmuta z akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje? Jaký by potom měla status a jak by bylo řešeno financování?
3) Pokud by fungovala jako přidružené pracoviště FNHK, kdo by řídil příjem pacientů z nemocnic Pardubického kraje?
4) Jaký je váš odhad doby potřebné pro takovouto transformaci?
Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvek:
Vladek.Vacha

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Dominik.Becka píše: 05 lis 2019, 09:38 Z důvodu nedostupnosti vlákna pro kandidáty mimo KS navrhuji prodloužení rozpravy alespoň do pátku do 18 hodin.

Edit: odůvodnění: Nemáme kvůli technickým problémům řádně přihlášeného minimálně jednoho, spíše ale dva ohlášené kandidáty. A v tuto chvíli máme na vyřešení a získání podpory skupiny členů pro tyto kandidáty 8 hodin.
Souhlasím a prosím taky o prodloužení.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“