Rozprava: Jednací řád KF Pardubického kraje

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18373 poděkování

Re: Rozprava: Jednací řád KF Pardubického kraje

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 črc 2019, 11:09

Andrej.Ramaseuski píše:
25 črc 2019, 09:37
to je, vicemene, varianta 1.
s rustem velikosti tymu, od urciteho poctu clenu a nazoru, zacina byt spatne pouzitelna.
Počkej, ve variantě 1 stojí "je možné, aby kdokoliv otevřel rozpravu nad nějakým záměrem, aniž by nejdřív získal podporu skupiny členů KF ".
Zatímco ZaTyS praví "Vedoucí týmu je povinen zahájit jednání či dát hlasovat o návrhu či námitce, pokud takový návrh postupu podá skupina členů, která má aspoň počet členů podle jednacího řádu celostátního fóra."
Takže pokud se někdo pokusí otevřít rozpravu bez podpory skupiny členů KF, lze ho poslat do háje s tí, že KF není povinno se takovou věcí zabývat.
A spatřujete-li problém v tom, že dle ZaTyS může jednání zahájit předseda, stačí přijmout modifikaci, že ho může zahájit jen na návrh předsednictva (což pak bude ekvivalent k JdŘ CF, kde též může RP vyvolat jednání).

Každopádně pokud se ZaTyS jeví jakožto jednací řád pro oblastní sdružení nedostatečně, považoval bych za mnohem užitečnější dát dohromady ve spolupráci s ostatními kraji vzorový JdŘ než aby si každé druhé KS a MS vymýšlelo vlastní a spálily se tím stovky člověkohodin.
Karsten.Sachs píše:
25 črc 2019, 11:06
pokud se Vám zdá, že jet dál podle zvyku už není v současné podobě KF možné, tak se prostě budeme řídit striktně jednacím řádem CF
Striktně podle JdŘ CF jet nelze, protože lhůty tam stanovené jsou pro týmy velikosti KS či MS nepoužitelné (nepružné).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Jaroslav.Lainz
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 661 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 25 črc 2019, 11:34

Probírali jsem to už na schůzi. Doposud mohl například jednání zahájit kdokoliv. Před časem jsem podle tohoto zvyku zahájil jednání o realizace sjezdu KF, ale bylo to napadnuto, že k tomu nemám oprávnění a mám tedy nejdřív dát členský podnět, získat podporu skupinou členů a následně může být zahájeno jednání. Zvyk tedy přestal fungovat. A místo jednoho vlákna k tématu vznikly zbytečně dvě. To byl začátek - budeme si dál takto napadat zvyk, když je v rozporu s JŘ CF? Není zkrátka jasné podle čeho postupovat a tuto diskuzi jsem vyvolal, abychom si to ujasnili. Budeme chtít podporu skupinou členů i když chce hospodář schválit záměr k proplaceni? (absurdum). Náš zvyk je například i lhůta pro navrhování kandidátů 7 dní. Ale JŘ CF říká 14. Dá se očekávat, že to někdo v budoucnu napadne? Co bude platit? Zvyk nebo JŘ CF? Já na to neumím odpovědět a proto chci, abychom měli jasno. Každý kandidát by měl navíc získat podporu skupinou členů aby byl do hlasování zařazen. To jsme dřív také nedělali (v poslední době už ale ano). Na druhou stranu lhůta pro hlasování je podle JŘ CF 48 hodin, ale my vždy ctíme 72 hodin. Bude napadnuto, když to někdo omezí na 48 podle JŘ CF? Je to z mého pohledu zkrátka příliš tekuté a naukotvené. Zeptám se možná z druhé strany: Proč se bránit to ukotvit? Kdo nyní je schopen říct, podle čeho se má postupovat? Těch odlišností tam je víc, ale vrtat se v tom budu až když se usneseme, že se v tom vrtat máme. Nerad bych tu "dřinu" podstupoval pro nic za nic ;)

Jinak Martine my bychom asi chtěli, aby mohl právě zahájit jednání kdokoliv. V rámci PO určitá spolupráce na jednotném JŘ funguje, ale často je to iniciativou koordinátorů a zadrhává se to v jednotlivých KS. Pokud přistoupíme k tomuto kroku, budeme využívat to, co už je hotové. Podle mě mají dobrý JŘ například na Královéhradecku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Karsten.Sachs, Filip.Varecha, Jaroslav.Lainz
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Karsten.Sachs
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Příspěvek od Karsten.Sachs » 25 črc 2019, 11:38

Karsten.Sachs píše:
25 črc 2019, 11:06
pokud se Vám zdá, že jet dál podle zvyku už není v současné podobě KF možné, tak se prostě budeme řídit striktně jednacím řádem CF

Striktně podle JdŘ CF jet nelze, protože lhůty tam stanovené jsou pro týmy velikosti KS či MS nepoužitelné (nepružné).
OK, to beru jako relevantní důvod mít vlastní JŘ. Varianta, aby měli všechny KF stejný, se mi ale jeví jako rozumnější. Zde je ale otázka, jak dlouho by to trvalo centrálně vytvořit a jak budeme jako Kf do té doby postupovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvek:
Jaroslav.Lainz

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 črc 2019, 11:48

Pavel.Stepanek píše:
25 črc 2019, 11:34
Budeme chtít podporu skupinou členů i když chce hospodář schválit záměr k proplaceni? (absurdum).
Nesmyslný příklad. Pokud je záměr větší než hodnota, kterou může schválit PKS, tak to krajskému fóru předloží PKS, žádnou skupinu členů do toho tahat netřeba.
Pavel.Stepanek píše:
Náš zvyk je například i lhůta pro navrhování kandidátů 7 dní. Ale JŘ CF říká 14. Dá se očekávat, že to někdo v budoucnu napadne? Co bude platit? Zvyk nebo JŘ CF?
Tak ještě jednou.
Jako vzorový jednací řád pro oblastní sdružení platí ZaTyS, nikoli JdŘ CF. Dle ZaTyS má rozprava trvat minimálně 5 dní, takže rozpor se zvykem žádný.
Pavel.Stepanek píše:
Na druhou stranu lhůta pro hlasování je podle JŘ CF 48 hodin, ale my vždy ctíme 72 hodin. Bude napadnuto, když to někdo omezí na 48 podle JŘ CF?
Nikoli, podle JdŘ CF probíhá rozhodující hlasování od pátečního rána do pondělního večera.
A podle ZaTyS má trvat minimálně 48 hodin, čili rozpor s vaším zvykem opět žádný.
Pavel.Stepanek píše:
Jinak Martine my bychom asi chtěli, aby mohl právě zahájit jednání kdokoliv.
Tak to byste si měli ujasnit, protože dle Andrejova viewtopic.php?p=628462#p628462 soudím že na tom konsensus není.
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 25 črc 2019, 12:14

Kde je napsáno, že se postupuje podle zásad týmové spolupráce? Je to další věc nad kterou není jasno. Jedou KF tedy podle ZaTyS nebo JŘ CF a je to někde jasně dané? Není to jen doporučený vzor? Dobu hlasování jsem tedy zaměnil se vzorovým JŘ pro OF od Navrkala (omluva, je těch pravidel víc), ale my stejně nehlasujeme vždy od pátka 10 do pondělí 22. Zahajujeme hlasování kdykoliv na 72 hodin. Rozpor tam tedy je. Tvrdím, že v tom není jasno a rád bych to ujasnil. Nemusíme ale dělat nic a nad jednotlivými postupy se dohadovat. Někoho to možná bavi :) A netvrdím, že jsme všichni ve 100% shodě jak to má vypadat. Kdybychom byli, nemusíme to zde rozebírat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Jaroslav.Lainz
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1214 poděkování
Dostal poděkování: 1772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 25 črc 2019, 12:20

Pavel.Stepanek píše:
25 črc 2019, 12:14
Kde je napsáno, že se postupuje podle zásad týmové spolupráce? Je to další věc nad kterou není jasno. J
Je to napsano primo v zasadech tymove spoluprace:
Tyto zásady platí jako vzorový jednací řád pro oblastní fóra a jiné týmy, pokud neschválí něco jiného. Budou vyvěšeny ve všech stálých zasedacích místnostech
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Jaroslav.Lainz
two beers or not two beers?

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 črc 2019, 12:24

Pavel.Stepanek píše:
Kde je napsáno, že se postupuje podle zásad týmové spolupráce? Je to další věc nad kterou není jasno. Jedou KF tedy podle ZaTyS nebo JŘ CF a je to někde jasně dané? Není to jen doporučený vzor?
Doprdelepráce (fakt už nedokážu být korektní), můžeš si ZaTyS aspoň rozkliknout a přečíst? Hned na začátku stojí:
Tyto zásady platí jako vzorový jednací řád pro oblastní fóra a jiné týmy, pokud neschválí něco jiného.
Pavel.Stepanek píše:
ale my stejně nehlasujeme vždy od pátka 10 do pondělí 22. Zahajujeme hlasování kdykoliv na 72 hodin. Rozpor tam tedy je.
Hlasování od pátka do pondělka je v JdŘ CF. Pro oblastní fóra platí ZaTyS, který pouze stanoví minimálně 48 hodin. Rozpor tam tedy není.
Pavel.Stepanek píše:
Dobu hlasování jsem tedy zaměnil se vzorovým JŘ pro OF od Navrkala (omluva, je těch pravidel víc),
Nic takového AFAIK není, nanejvýš ve fázi návrhu. Nebo ho někde na https://wiki.pirati.cz/rules/start vidíš?

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1214 poděkování
Dostal poděkování: 1772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 25 črc 2019, 12:26

Martin.Kucera píše:
25 črc 2019, 11:48
Tak ještě jednou.
Jako vzorový jednací řád pro oblastní sdružení platí ZaTyS, nikoli JdŘ CF.
Pokud neschvali neco jineho nebo se nedohodne pouzivat JŘ CF beze zmen. Mj, zajimalo by me, kolik KS schvalilo neco uplne vlastniho - mezi centralnimi organama je to predevim RV, a mam dojem ze nejaka komise.
two beers or not two beers?

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 črc 2019, 12:29

Andrej.Ramaseuski píše:
25 črc 2019, 12:26
Pokud neschvali neco jineho nebo se nedohodne pouzivat JŘ CF beze zmen.
Jistě. Ale jak už jsem uvedl, používání JdŘ CF beze změn by nejspíš vedlo k ochromení činnosti, protože lhůty v něm stanovené jsou pro týmy velikosti KS či MS v podstatě nepoužitelné (schválit cokoli by trvalo příšerně dlouho).

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 25 črc 2019, 12:44

Jen se nerozčiluj :) já to četl. Je-li u něj napsáno, že je "vzorový" tak já to nechápu, že je závazný. Můžeme tu slovíčkařit jak chceme - náš zvyk byl hlasovat 72 hodin. Nastavím-li 48 poruším zvyk (ale dodržím ZTS). O tom jsem mluvil už na začátku. Že je to od pondělí do pátka jsi psal ty. Od Navrkala je to skutečně návrh, jenže jak to tu projíždím všechno dohromady tak se mi to hold pomotalo. Normálně diskutujeme, hádat se nehodlám. Díky za tvé názory. Vlastní JŘ má Královéhradecký a Ústecký kraj (pokud vím). Další kraje ho připravují. Já k tomu své řekl a pokud se PKS rozhodne v tom nějak konat, nabízím pomoc. Tím to pro mě v tuhle chvíli končí.
pavel.stepanek@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“