Návrh na rozšíření PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Dominik.Becka »

Na ty počtu členů a další orgány (který musí mít taky své vedení) jsem se ptal, abychom se nedostávali do stavu, kdy každej bude mít nějakou funkci, respektive aby nedocházeli lidi ochotný mít nějakou (stranickou) funkci a nedostávali jsme se do nějaké velké kumulace.

Jasně, třetí místopředseda kraje nebo šéf KMO není premiér, ale zvažme to.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 13 bře 2012, 20:48
Profese: pojistný matematik
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Jiri.Jansa »

Karsten.Sachs píše: 03 říj 2018, 18:08 V čem přesně je výhoda mít více členů pks? Když budou mska, budou mít předsedy, kteří budou snad s pks komunikovat, ne?
Podle mě je lepší, když se zapojuje více lidí do rozhodování. Jak jsem psal, ideálem je vše rozhodovat přes KF. To není v realitě možné, tak místo toho by mělo být v předsednictvu více lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jansa za příspěvek:
Jiri.Kratky
Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 381
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Jiri.Jansa píše: 04 říj 2018, 20:32
Karsten.Sachs píše: 03 říj 2018, 18:08 V čem přesně je výhoda mít více členů pks? Když budou mska, budou mít předsedy, kteří budou snad s pks komunikovat, ne?
Podle mě je lepší, když se zapojuje více lidí do rozhodování. Jak jsem psal, ideálem je vše rozhodovat přes KF. To není v realitě možné, tak místo toho by mělo být v předsednictvu více lidí.
Zásadní rozhodnutí stejně ženeme přes KF. Nepřijde mi, že je nás zase tolik, aby mi to dávalo smysl. Spíš mi přijde, že pak PKS bude méně operativní. Spíš bych tlačil na založení těch MSek, pak bude mít každý MS svoje PMS které by snad mělo úzce komunikovat s PKS a předávat PKS i názor svého MS. Taky mi přijde přínosné zřídit krajské odbory, pak ale mám obavy aby jsme neměli v PaK všichni funkci. Když jsi v PKS nebo PMS, máš taky určité administrativní úkoly, minimálně je potřeba aby se sešla operativně nadpoloviční většina PKS/PMS, teď tem lidem k tomu ještě dej odbory a připusť, že bude většina KF v zastupitelstvu, kde budou muset makat, aby to k něčemu bylo. Mám obavy že to je moc, odložil bych tuto diskuzi na rok.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvek:
Filip.Varecha
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Karsten.Sachs píše: 05 říj 2018, 09:20 Zásadní rozhodnutí stejně ženeme přes KF. Nepřijde mi, že je nás zase tolik, aby mi to dávalo smysl. Spíš mi přijde, že pak PKS bude méně operativní. Spíš bych tlačil na založení těch MSek, pak bude mít každý MS svoje PMS které by snad mělo úzce komunikovat s PKS a předávat PKS i názor svého MS. Taky mi přijde přínosné zřídit krajské odbory, pak ale mám obavy aby jsme neměli v PaK všichni funkci. Když jsi v PKS nebo PMS, máš taky určité administrativní úkoly, minimálně je potřeba aby se sešla operativně nadpoloviční většina PKS/PMS, teď tem lidem k tomu ještě dej odbory a připusť, že bude většina KF v zastupitelstvu, kde budou muset makat, aby to k něčemu bylo. Mám obavy že to je moc, odložil bych tuto diskuzi na rok.
Návrhy už získaly potřebnou podporu, takže v pondělí bude zahájeno hlasování. Můžeš hlasovat pro uzavření hlasování bez přijetí usnesení - ta možnost tam určitě bude také.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Zdenek.Brejsa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 352
Registrován: 22 čer 2009, 12:10
Profese: programátor (pascal, .NET)
Bydliště: Lubník 2, 56301 Lanškroun
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Zdenek.Brejsa »

Obě varianty v hlasovacím lístku mají text 1+3 - což je lehce matoucí.
Nikdy neříkej nikdy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Zdenek.Brejsa píše: 08 říj 2018, 15:35 Obě varianty v hlasovacím lístku mají text 1+3 - což je lehce matoucí.
to neni "lehce matouci" to neni hlasovatelny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Jiri.Kratky

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Zdenek.Brejsa píše: 08 říj 2018, 15:35 Obě varianty v hlasovacím lístku mají text 1+3 - což je lehce matoucí.
Ano, podařilo se mi opět vyrobit chybu. Nevýhodou Heliosu je, že na uzavřeném hlasovacím lístku už nelze nic opravit. Proto jsem vypsal hlasování nové. Započne každou chvilkou zde.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Pavel.Stepanek píše: 08 říj 2018, 16:10
Zdenek.Brejsa píše: 08 říj 2018, 15:35 Obě varianty v hlasovacím lístku mají text 1+3 - což je lehce matoucí.
Ano, podařilo se mi opět vyrobit chybu. Nevýhodou Heliosu je, že na uzavřeném hlasovacím lístku už nelze nic opravit. Proto jsem vypsal hlasování nové. Započne každou chvilkou zde.
nerikal bych tomu "nevyhoda". muzes si predstavit situaci, kdy potom co odhlasujes, zjistis ze zneni otazky v prubehu hlasovani bylo zmeneno a ty jsi zjistis, ze odhlasoval neco uplne jineho? co kdyz v predesle variante nekdo opravdu chtel 1+3, ale v podani dana, a ty bys to upravil na 1+4?

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Andrej.Ramaseuski píše: 08 říj 2018, 23:38 nerikal bych tomu "nevyhoda". muzes si predstavit situaci, kdy potom co odhlasujes, zjistis ze zneni otazky v prubehu hlasovani bylo zmeneno a ty jsi zjistis, ze odhlasoval neco uplne jineho? co kdyz v predesle variante nekdo opravdu chtel 1+3, ale v podani dana, a ty bys to upravil na 1+4?
OFFTOPICJá samozřejmě chápu proč to tak je a je to tak správně. Nicméně nevýhoda při opravě drobné chyby to je - i když je mnohokrát vyvážena faktickou neprůstřelností systému. Věřím, že si rozumíme.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na rozšíření PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Návrh Dana Lebdušky na formát 1+4 vyhrál v prvním kole. Výsledky hlasování zde.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“