Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Zamčeno
Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 605 poděkování
Dostal poděkování: 722 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 10 dub 2018, 11:01

Po přečtení zdejších příspěvků a vyslechnutí názorů dalších při osobním setkání včera na demonstraci jsem dospěl k závěru, že je dohoda se současnými parametry neprůchozí. Nevidím smysl v tom, tlačit přes sílu Filipa do čela kandidátky, abychom přišli o vznikající tým skvělých pracovitých lidí, kteří mají chuť se podílet na politice pod Pirátskou vlajkou a ve fungujícím týmu. Je pro mě důležitější mít silný a stabilní tým, než o procento nebo dvě víc v jedněch volbách. Filip mi včera opět řekl, že pořád jenom ustupuje a že se ho jeho lidé ptají, proč s námi spolupracovat, že jsme uzavření do bubliny a on s tím souhlasí. To je pro mě zvláštní, protože zatímco my pořádáme otevřené schůze (které chtěl Filip veřejnosti uzavřít), organizujeme teambuilding, scházíme se v otevřených pracovních skupinách a poměrně efektivně vyměňujeme informace prostřednictvím Slacku, jeho lidé se do pracovních skupin nezapojili snad vůbec, na Slacku jsou aktivní asi dva a někteří, kteří by měli chuť jít do čela kandidátky ještě v neděli netušili, že máme nějaký program. Pokládám si tedy otázku kdo to je v té bublině? A pokud si Filip myslí, že nesouhlas dam není důvod k odmítnutí spolupráce (a není to Pirátské), pak musím kontrovat, že to zakládá značný důvod a nic neprirátského v tom nevidím.(Nepirátské mi přijde spíš točit se na tom, že mu Piráti cokoli dluží, protože pomohl jejich kandidátce, na které kandidoval na 4.místě, neochota se přidat na palubu, ale na druhou stranu spoustu zaručených rad, jak posádku řídit.) Navíc s jeho přístupem nemají problém pouze dámy. Fakt je ten, že skoro všichni. Někdo menší někdo větší. Filip měl neuvěřitelně výhodné vstupní vyjednávací podmínky a do bodu kde je, se dostal vlastním přičiněním a neschopností s lidmi vyjít a spolupracovat.

Navrhuji v co nejbližším termínu schůzku těch, kteří mají s touto dohodou zásadní problém a pokusit se najít ještě nějakou společnou cestu, pokud taková existuje.
Jedno z řešení vidím v tom, že by Filip na druhou pozici nominoval někoho zkušeného ze svého týmu, který se chce stát zastupitelem a Filip sám se upozadil na 6. místo. (nebo 5. kdyby to byla žena, koho pošle na dvojku). To by možná mohlo být v týmu průchozí. Jinak se ale obávám, že se nám tu spolupráce rozsype pod rukama :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Filip.Varecha, Jan.Hrubes, Ivana.Bohmova
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1350 poděkování
Dostal poděkování: 1982 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 dub 2018, 11:37

Pavel.Stepanek píše:
10 dub 2018, 11:01
To je pro mě zvláštní, protože zatímco my pořádáme otevřené schůze (které chtěl Filip veřejnosti uzavřít)
To si myslel vazne? Kdy to zkousel? Ztratil by u me tim posledni body.
two beers or not two beers?

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 372 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 10 dub 2018, 12:14

Andrej.Ramaseuski píše:
10 dub 2018, 11:37
Pavel.Stepanek píše:
10 dub 2018, 11:01
To je pro mě zvláštní, protože zatímco my pořádáme otevřené schůze (které chtěl Filip veřejnosti uzavřít)
To si myslel vazne? Kdy to zkousel? Ztratil by u me tim posledni body.
Tady bych rekl, ze to bylo pochopeno jinak, nez mel Filip na mysli(a to zejmena napr. neverejne jednani z duvodu vetveni diskuzi a probirani nepodstatnych veci) za pritomnosti zainteresovanych osob. Coze je bezne a deje se u Piratu celkem normalne. Ale necham ho na to reagovat, treba se pletu. :)
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 297 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 10 dub 2018, 12:43

Zneverejneni schuzek padlo od Filipa z duvodu utajeni rozpracovaneho programu. Cilem bylo, abychom neradili jinym stranam s programem. S tim jsem nesouhlasil, stejne tak Vojta, se kterym jsme se shodli na tom, ze pokud nekdo opise nas program a realizuje, pak to neni nic proti nicemu. Pokud ho jen opise a pak nezrealizuje, koupil si jen odklad o 4 roky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 4):
Filip.Varecha, Andrej.Ramaseuski, Jan.Hrubes, Jan.Mejsnar

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1350 poděkování
Dostal poděkování: 1982 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 dub 2018, 13:06

Ondrej.Karas píše:
10 dub 2018, 12:43
Zneverejneni schuzek padlo od Filipa z duvodu utajeni rozpracovaneho programu. Cilem bylo, abychom neradili jinym stranam s programem. S tim jsem nesouhlasil, stejne tak Vojta, se kterym jsme se shodli na tom, ze pokud nekdo opise nas program a realizuje, pak to neni nic proti nicemu. Pokud ho jen opise a pak nezrealizuje, koupil si jen odklad o 4 roky.
no, prave :)

prave tim se pirati lisi od jinych stran, ze s programem to vysleji vazne, a nemaji ho jen jako lakadlo na volice - kdyz nas program bude realizovat nekdo jiny - je to lepsi nez kdyby nekde lezel utajeny. kolik od nas toho opsal babis - a kdyby do toho sel - meli bychom jen radost. jenze lhal a lze... upne jsem se smal u nas na vesnici, kdyz behem swot analyzy k strategickemu rozvojovemu planu nekteri nasi obcane zacali panikarit, kdyz jsem zacal fotit navrhy - co kdyz to nekdo ukradne! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Filip.Varecha, Roman.Semik
two beers or not two beers?

Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Filip.Sedlak » 10 dub 2018, 15:05

Nevím jak tady reagovat, tak to napíšu hromadně.
a) financování - navrhněte prosím někdo konkrétní částku 20 000? nevím kolik bude tedy ve finále rozpočet.
b) okruh lidí, kteří budou nominováni není problém sestavit a dodat, ale je možné recipročně dodat i to, co Piráti plánují dodat do prvních 15 lidí?
c) odejít ze druhého místa a nahradit se někým dalším nevidím jako smysluplné a prospěšné ničemu, kromě osobních antipatií
d) zkuste si investovat volný čas do tvorby několika tisíc příspěvků a neudělat chybu. Kdo žádný příspěvek nedělal, kdo nepředkládal názory, tak to nepochopí. Snažím se chyby minimalizovat a rozhodně to nedělám úmyslně.
Kolikrát jsem zjistil chybu jen díky tomu, že jsem to sdílel a pak se poučila i řada jiných lidí. Soudit je pro vás snadné.
e) zpozdil jsem se s dodáním návrhu dohody o šest dní, respektive ten návrh sepsal Pavel - uznávám je to moje chyba nestihl jsem to.
f) na programu jsem se podílel. Byl jsem na velké části skupin a vyjadřoval jsem se k tomu.
g) kandidatura v PS volbách nebyla pro pomoc sobě, ale pro pomoc Pirátům. Když bych chtěl pomoci sobě, tak jsem místo Mikuláše v PS. Nedělilo nás mnoho. A já jsem vůbec neudělal svojí osobní kampaň, ale zapojil jsem se do kolektivu a pomáhal jemu. Když bych byl taková svině, jako vyplývá z článků výše, tak se na všechny vykašlu a udělám kampaň sobě. Výsledky, které jsem se snažil prezentovat ukazují, že moje jméno neškodilo.

Nejvíce nesouhlasu v dohodě jak vidno budí jména kandidátů a financování společné kampaně. Obě možnosti doplním. Zároveň ještě chci říci, že na kandidátní listině bude pár Pirátů a většina nestraníků, ale všichni budou navrženi Piráty. Takže navenek nebude poznat rozdíl mezi tím, kdo prošel primárkami u Pirátů a tím kdo je tam doplněn v rámci dohody.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Sedlak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Andrej.Ramaseuski

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 10 dub 2018, 15:19

utajování zasedání.
1. sami víte, že se některé schůzky nekonají veřejně, ale jen mezi pár členy
2. Na některých debatách se to protahovalo nekompetetními vyjádřeními lidí, kteří přišli a nevěděli vlastně nic z toho, co se již probralo nebo bydlí někde jinde a pak se ptali na věci spojené s jejich městem, což zdejší komunál nemusí zajímat.
3. co se týká "utajování" programu šlo jen o to, že když je ten program nehotový a rozpracovaný, tak si to někdo neznalý může vyložit jako hotový plán a úplně tomu dát jiný rozměr a dobrou myšlenku poškodit. Například SUMf byla věc na zastupitelstvu, která smysl dává, ale někdo si z toho vytáhl jen jednu část, že se bude blokovat doprava. Tomu jsem chtěl předejít.

4. další moje obava je dána tím, že se bojím, že někdo ten program obšlehne a díky větší mediální síle a pozornosti na něm nahraje body, ale pak ho nebude schopen dobře realizovat a za čtyři roky skončí dotační období, které na to přispěje z EU. Takže ho pak nepůjde realizovat vůbec.
5. Andreji věci, které platí a pořizuje obec, tedy veřejná sféra mají být veřejné, ale program v některých stádiích je lepší uvařit doma a pak s ním jít jako s hotovým na světlo. Je mi líto, že nikdo nechápe, že tohle nemyslím zle, jen chci, aby se prezentoval hotový návrh.

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 10 dub 2018, 15:31

Andrej.Ramaseuski píše:
09 dub 2018, 14:32
Filip.Sedlak píše:
09 dub 2018, 14:19
2. Financování
Nebyla dohoda, nicméně při stanovování částky žádám o zvážení těchto skutečností.
Jednak má práce pro PiStr před volbami v roce 2017, poté to, že hodlám za NP pokrýt veškeré fotografické a videopráce společného projektu
dále video a foto pro Chrudimské kandidáty a pro kandidáta na senátora Jiřího Krátkého.
Nebyla, nahodou, tva prace pro Piraty na snemovnich volbach delana kvuli tomu ze jsi byl na spolecne kandidatce?
Pokud vím, tak na společnou kandidátku jsem se netlačil. Chtěl jsem něčemu pomoci. A pomohl. Myslím, že jsem nepomáhal zrovna málo. Ale to může být věc názoru.

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 10 dub 2018, 16:10

Od začátku jsem to chtěl spojit tak abychom měli, co nejlepší výsledek a mohli prosadit program, který společně tvoříme. Na svých stránkách si čtu výhrady lidí v komentech. Většina jsou principiální odpůrci, kterým vadí, že jsem začal na světlo vytahovat věci, které chtěli nechat skryté. Ale ze zpráv a osobních setkání mám jen pozitivní zpětnou vazbu. Jsem kotroverzní, nepopírám to. Každý kdo svůj názor vysloví může pod toto označení sklouznout. Jsem si vědom několika chyb, které jsem uveřejnil, ale vždy tak, že jsem věřil, že jednám správně. Před volbami jsem říkal Danovi Lebduškovi, že nechci Piráty poškodit, proto je lepší, když nebudu straník, aby Piráti mohli říci, že nejsem u nich. Dan nad tím mávnul rukou, že každý může někoho štvát.

Hned po volbách začali přicházet zájemci o členství, kteří to nahlas a hned a neustále opakovali, že SEDLÁK NÁM ŠKODÍ. NAŠE PARDUBICE nám škodí. A slyšel jsem to stále a každý další člověk velice často přizván Vojtou Jirsou se k tomu názoru přidával. Já a moji lidé, nestraníci sympatizující s mojí činností, z toho byli rozčarovaní, protože to nechápali. Viděli, že já se snažím po léta, kritikou místních poměrů zlepšit hospodaření města, obvodu, zajistit více kvalitní práci pro město, větší transparenci, atd. A najednou, ale slyšeli něco s čím se nemohou ztotožnit. A to jim zrovna na náladě spolupracovat nepřidalo. Zajímavé je, že zatímco spousta z nových Pirátů se vyjadřuje, že se mnou nechtějí spolupracovat, tak já jsem takové vyjádření vydal jsem k jednomu člověku, který se Pirátem nestal. S Vojtěchem, Ondřejem, Ivanou a dalšími jsem spolupracovat chtěl. Ale chtěl jsem, aby pochopili, že názorová homogenita a velice úzká sociální propletenost není tím, co v komunálu voliče přesvědčí. Proto jsem chtěl a chci to pořadí namíchat.

Lidé, které jsem oslovil jsou odborníci ve svých oborech. Netouží a není jejich snem se stát zastupiteli města. Nehledal jsem politiky, ale schopné a zkušené lidi. Takové mám. Jsou to lidé, kteří na kandidátku vstoupí a pomohou i jinak a věřím, že po volbách, když mandát získají se ho dovedou ujmout s plnou odpovědností. Takže otázka není, kdo chce být, ale kdo tuto funkci hodlá převzít, když od lidí dostane důvěru.

Osm let se věnuji téměř v půl úvazku všem věcem okolo dění ve městě. Poslední tři a půl roku jako zastupitel. Při jednání s dalšími politiky jejich nesplněnými sliby, jsem si možná vypěstoval až přílišnou nedůvěřivost vůči dalším lidem. To přiznávám, ale když vás párkrát někdo zradí, tak si vytvoříte mechanismy, které mají další zklamání znemožnit. Přeji Vám to nepoznat.

Když se cítíte být natolik silní a jediní spravedlivý, tak mě suďte, jistě znáte moje postoje, můj život a čas, který obětuji, tomu, co dělám lépe než já. Celá situace mě mrzí. Pět let jsem si přál spojenectví s Pirátskou stranou a usiloval o ně, abych tohle město mohl zlepšit reálně a pro lidi. Když se to teď mohlo podařit, tak se i vlastní neohrabaností v sociálních vztazích tento cíl vzdaluje. Týmový hráč příliš nejsem, protože si chci nést svou odpovědnost za sebe. Navíc si představte, že léta jednám s lidmi, mezi kterými jsem sám proti přesile. Jednám s lidmi na jejichž slova se nelze spolehnout. Rád bych vám všem přenesl své zkušenosti, pak by Vaše slova možná byla trochu jiná. Hezký den.

Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: dopravní urbanista, projektový manažer
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 10 dub 2018, 19:08

Již tady bylo řečeno skoro vše, shrnutí za mě:
- po dlouhém jednání vznikl návrh dohody mezi Ondrou, Filipem a mnou o budoucí spolupráci (na návrh Zdeňka)
- následovalo další setkání nás tří - dohodli jsme, že Filip připraví dohodu na půdorysu té původní tak, aby ostatní členové týmu mohli uplatnit svoje výhrady
- Filip nic nepřipravil
- Filip přišel na následující setkání s dalšími požadavky
- byl vytvořen návrh na půdorysu původní dohody, který zde předložil Pavel
- někteří členové týmu s tím nesouhlasí, byť neprojevili nesouhlas přímo na jednání (což mně mrzí, není to dobře, ale chápu to, protože na některá rozhodnutí je třeba více času)

Moje stanovisko:
- vzhledem k výše uvedenému byla pro mě navržená dohoda tím nejzazším kompromisem, pro který bych hlasoval
- snažil jsem se ostatní přesvědčit, aby návrh akceptovali
- s ohledem na stanovisko Ivči opustit čelo kandidátky a s ohledem na nevoli spolupracovat s Filipem, která zaznívá i od dalších členů týmu, budu hlasovat proti dohodě
- nemyslím si, že další setkání může vyústit v jinou dohodu
- jsem pro ukončení formální spolupráce

Spolupráce s Filipem je pro mě sňatkem z rozumu s vidinou lepšího volebního výsledku a s ohledem na jeho provázání s Piráty v minulosti. Nesouhlasím s řadou jeho vyjádření, se způsobem komunikace, byť třeba s jeho politickými oponenty a s jeho přístupem k práci v týmu (i když problém je možná v tom, že Filip se u nás moc jako v týmu necítil, protože to má prostě jinak, ale to mně nepřísluší hodnotit).

Vyjednávání dohody nám všem vzalo spoustu energie a možná i motivace k další práci. Domnívám se, že Filip rovněž odrazuje další zajímavé lidi, kteří by s námi mohli spolupracovat. Nyní je třeba soustředit se na dobrou a efektivní kampaň, shánění dalších lidí a následně na práci v zastupitelstvu, možná radě a dalších orgánech města. Obávám se, že spory by v budoucnu neustaly a energii bude třeba směrovat jinam než na dohady.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“