Rozprava k volbě nového předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Odpovědět
Karsten.Sachs
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: Rozprava k volbě nového předsednictva

Příspěvek od Karsten.Sachs » 11 říj 2018, 11:43

Nevím, přijde mi, že by jsme měli počkat na výsledek hlasování o rozšíření PKS, než tady budeme vesele nominovat.

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 11 říj 2018, 12:12

Andrea.Linhartova píše:
10 říj 2018, 17:20
Ahoj všichni,

za mě jen technická přiklonila bych se k nominaci lidí, kteří nebudou v zastupitelstvu.
Ad. 1 skloubit zaměstnání, město, Piráty a rodinu asi nebude úplně sranda.
Ad. 2 ta možnost, že se na Piráty budou nabalovat "různé typy" je dost velká, a pak to asi padne na předsednictvo kraje tohle řešit. Píšu tu hlavně proto, že to teď v Chrasti "trochu" máme jako aktuální téma a beru to jako svůj velký omyl.
Ad.3 i přes první dvě připomínky jsou nominace zatím super.
Povinnosti PKS se značně sníží se vznikem místních sdružení, které budou primárně pracovat s členskou základnou. Hlavní úkol PKS bude sestavit rozpočet, řádně hospodařit a připravit se na krajské volby v roce 2020. Uvažoval bych o pozici předsedy i jako možné výchozí pozici na lídra těchto krajských voleb.
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 11 říj 2018, 12:20

Karsten.Sachs píše:
11 říj 2018, 11:43
Nevím, přijde mi, že by jsme měli počkat na výsledek hlasování o rozšíření PKS, než tady budeme vesele nominovat.
chceš čekat třeba do 15. na výsledky druhého kola o počtu a pak mít necelý týden na rozpravu? To nedává smysl Karstene. Ať bude počet PKS takový nebo makový, každý máme své favority, které bychom v PKS viděli. Z vašeho regionu jste zatím nikoho nenominovali, budu doufat, že tak učiníte.
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 11 říj 2018, 12:22

Filip.Mezera píše:
10 říj 2018, 21:04
Teď jsem zmaten. Jestliže volíme předsednictvo KS, tak mi chybí nominace Jirky Jansy. Vzhledem k tomu, že není začleněn do komunálních problémů a funkci dočasného předsedy zvládl, tak minimálně v předsednictvu KS by měl mít své místo a tímto ho nominuji.
S Jirkou jsme na to téma v rámci Chrudimské sekce hovořili osobně a o pozici neměl zájem. Proto z naší strany jeho nominace nepřišla. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Filip.Varecha, Filip.Mezera
pavel.stepanek@pirati.cz

Filip.Varecha
Krajské předsednictvo
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Varecha » 11 říj 2018, 13:21

Osobně bych rád na pozici předsedy nominoval Ondru Karase, ale obávám se, že časově to asi nezvládá... což?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Karsten.Sachs
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Příspěvek od Karsten.Sachs » 11 říj 2018, 14:42

Pavel.Stepanek píše:
11 říj 2018, 12:20
Karsten.Sachs píše:
11 říj 2018, 11:43
chceš čekat třeba do 15. na výsledky druhého kola o počtu a pak mít necelý týden na rozpravu? To nedává smysl Karstene. Ať bude počet PKS takový nebo makový, každý máme své favority, které bychom v PKS viděli. Z vašeho regionu jste zatím nikoho nenominovali, budu doufat, že tak učiníte.
Však nemusíme zahájit hlasování hned 22.10.

Jiri.Kratky
Krajské předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Příspěvek od Jiri.Kratky » 11 říj 2018, 15:51

Ahoj,
zapojuji se s malým zpožděním, ale u nás říká "lepší teď, než nikdy."
Navrhuji na post místropředsedy PKS 1.místopředsedkyni MS Svitavsko Libuši Vévodovou.
Myslím, že není nutné ji tu dlouze představovat. Nejen v poslední době velmi oceňuji její "pirátské" vidění světa, což je v současnoti velice důležité. Spolu jsme sestavili kandidátku Pirárů ve Svitavách a získali velké množství preferenčních hlasů. Liba obhájila pozici lídra.
Na pirátských kandidátkách jsou i nezávislí, a jejich pravá motivace, proč jít s námi, se ukáže v průběhu jejich působení v zastupitelstvech.
Jsem přesvědčen o tom, že Liba je zárukou dobrého jména Pirátů. Prosím podpořte můj návrh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kratky za příspěvky (celkem 6):
Karsten.Sachs, Martin.Herman, Tomas.Kolomy, Jiri.Jansa, Andrea.Linhartova, Filip.Mezera
„Nejdříve vás ignorují, pak se vám smějí, pak s vámi bojují a pak vyhrajete.“ - Mahátma Gándhí

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 211 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 12 říj 2018, 08:06

Filip.Varecha píše:
11 říj 2018, 13:21
Osobně bych rád na pozici předsedy nominoval Ondru Karase, ale obávám se, že časově to asi nezvládá... což?
Moc si vážím této úvahy. Je ale dobrou praxí Pirátů nekumulovat funkce a má to hodně ideologických, za mě ale hlavně hodně praktických důvodů.
  • V tuhle chvíli se z pozice lídra kandidátky účastním jednání o povolebním uspořádání v Pardubicích, které se každým dnem více zamotává a bude mu potřeba věnovat ještě mnoho času a energie.
  • Je možné, že výsledkem těchto jednání bude, že moje role v řízení města bude významnější, než jsem ještě před pár dny počítal a proto bych rád měl pro tuto variantu manipulační prostor.
  • Jsem zároveň nově zvoleným zastupitelem na městském obvodě VI. Byť mi výsledek voleb a povolební uspořádání přisoudily místo v opozici, chtěl bych tuhle funkci vykonávat zodpovědně.
  • Moje neúčast v jakémkoliv orgánu Pirátů neznamená, že bych neměl o práci tohoto orgánu zájem a že bych neměl zájem s prací pomáhat, pokud bude zájem.
Vzhledem k tomu, že obdobný návrh byť ústně jsem slyšel z více stran, rád bych si nechal nějaký čas na rozmyšlenou.
Pokud platí stále původní plán, je k dispozici ještě 9 dní. Do té doby se může na komunální úrovni plné turbulentníhch změn ledacos změnit a výše uvedené důvody mohou z velké části pominout nebo naopak dojít do stavu, kdy nebude o čem přemýšlet, protože vnitřně bych si souběh důležitých vnitřních i vnějších funkcí nedokázal obhájit.

Ještě jednou díky za projevení důvěry. Vždycky je to závazek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Stepanek, Filip.Mezera, Filip.Varecha

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 12 říj 2018, 08:20

Pro informaci, bylo rozhodnuto krajským fórem o navýšení počtu členů PKS na 1+4. Výsledky hlasování zde.
pavel.stepanek@pirati.cz

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 12 říj 2018, 15:42

Měl bych k nominantům pár doplňujících otázek.
Vezmu to popořadě tak, jak byli nominováni.

Filipe: Jsi ve straně relativně nový. To neberu jako nevýhodu, naopak budu rád, když v PKS někdo z "čerstvé krve" bude. Kde jsou podle tebe problémy v KS a na čem je potřeba pracovat? Jak se budeš stavět k otázce placených vedoucí odborů, například mediálního nebo administrativního?

Dane: Tvoje nasazení ve sněmovních volbách bylo obdivuhodné. Při komunálních bylo místy znát, že máš dost práce. Jak se s tímto vypořádáš? Spojuješ pozici předsedy kraje i s kandidaturou na lídra krajských voleb? Budeš podporovat vznik administrativního odboru, který by měl na starost například proplácení? Budeš se více věnovat svolávání schůzí, včetně pravidelných Mumblů, jejich vedení a podobně? To totiž není úkolem koordinátora, ale právě PKS.

Martine: Proč myslíš, že jsi byl nominován ty? Jaké vidíš svoje přednosti a přínos do PKS?

Líbo: Jak se popasuješ se systémama strany? Jako člen PKS se budeš muset dobře orientovat ve fóru i na wiki (minimálně v předpisech). Samozřejmě by bylo z mého pohledu žádoucí se účastnit i široké diskuze na Slacku. Budeš ochotná se to naučit a tyto nástroje využívat? (fórum je naprostá nezbytnost, bez toho to nepůjde)

Děkuji všem za vaše odpovědi ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Filip.Mezera
pavel.stepanek@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“