KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Koordinatori, Odbor OlK - administrativni

David.Hosek
Místní předsednictvo
Profese: Plánovač výroby
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Re: KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky

Příspěvek od David.Hosek »

Ahoj všem, v prvé řadě bych chtěl poděkovat za důvěru a nominaci @Milos.Zmeskal. Určitě víte, že jsem poprvé nominaci odmítnul, a proto vás možná zarazí, že ji tentokrát přijmu. Proč vysvětlím hned dále.
O místo v čele krajské kandidátky chci bojovat z důvodu, že mi tam momentálně chybí názorově mně podobný element, který tam ještě před změnou lídra byl. Zároveň jsem se od minulé volby, které jsem se neúčastnil, rapidně zvýšila moje aktivita jak pro piráty, tak v kontrolním výboru města Přerova. Věřím, že v tuto chvíli je. Přestože jsem nakonec hlasoval proti koalici (rozhodoval jsem se až do posledního momentu), tak nemám problém s jakoukoliv vzájemnou spoluprací a nakonec i věřím, že společně máme mnohem větší šanci uspět.

Kdo jsem?

Jmenuji se David Hošek, je mi 22 let a v současné budově působím jako místopředseda MS Přerov, garant KETu Transparence a Územního rozvoje. Vystudoval jsme Střední průmyslovou školu v Přerově a také jsem dva roky studoval Vysokou školu Logistiky, kde jsem studium ukončil a raději se začal věnovat praxi. Aktuálně pracuji jako Plánovač výroby a působím také jako člen kontrolního výboru města Přerova. Nově také vedu kampaň Pavla Ondrůje. Pokud bych měl zmínit mé přednosti je to určitě jazyková schopnost (Angličtina na úrovni C1), analytické a kritické myšlení či manažerská schopnost.

Jakým způsobem chci vykonávat svůj mandát?

Do oblasti mého zajmu spadá oblast IT, transparence, územního plánování či regionálního rozvoje. Z té logiky věci bych měl největší zájem stát se členem kontrolního výboru, výboru pro regionální rozvoj či komise pro vnější vztahy. Chci otevřený úřad, který nabízí přívětivé služby svým občanům a není jim překážkou, ale dobrým pomocníkem. Zároveň je důležité, aby krajský úřad byl ku pomoci obcím a hlídal tok financí a veškeré své kroky zdůvodňoval a dával k dispozici občanům. Pokud mě zvolíte svůj mandát budu vykonávat řádně a zodpovědně, do kampaně budu věnovat svůj veškerý možný čas.
Když jsem zkoumal strukturu Olomouckého kraje v rámci mé práce pro KET transparence, hned jsem se zastavil nad faktem, že funkci předsedy kontrolního výboru vykonává člen KSČM, který je pro tuto funkci uvolněný. Aktuální hejtman tento krok v roce 2016 odůvodňoval slovy:
Ladislav Okleštěk píše:„Chtěli jsme být maximálně transparentní, chtěli jsme, aby kontrola probíhala ve vztahu k ROK a ZOK co nejvíce, co nejsilněji, a proto jsme došli k závěru, že s tím nemáme problém.“
Snad to nemusím více rozvádět, že jde o evidentní trafiku pro skrytou podporu od KSČM a že finance, které putovaly na plat předsedy KV mohly být využity efektivněji OFFTOPICtřeba je dát panu Černoškovi. Celkově jde za 4 roky o částku ve výši cca 3,7milionu OFFTOPICpřesnou částku aktuálně nedokážu vypočítat neboť podkladové materiály jsou na webu kraje nedostupné. Co mě však nejvíce zaráží je fakt, že se kontrolní výbor i přes slova pan Oklešťka nezabýval například ústní půjčkou panu Černoškovi.
Chci, aby kraj zřídil redakční radu, aby jednal jako zodpovědný hospodář a aby byl skutečně transparentní a transparence neznamenala pouze odkaz na stránce. Neexistují zápisy z jednání rady, zápisy z jednání výborů a komisí a to je špatně. Olomoucký kraj nemá dokonce ani transparentní účet. Těch věcí je samozřejmě víc a velká spousta. Zmiňuji však ty, z oblasti mého zájmu nejdůležitější.

Co mám za sebou?
Jako člen PMS jsem spoluorganizoval či organizoval následující akce- 5x Ukliďme Česko, Hudební festival VyOsení, Po stopách pirátského pokladu(dětský den), pokerový turnaj či hospodský kvíz. Dále jako člen koalice Společně pro Přerov a Piráti jsem inicioval začít řešit programový bod „Biotopové koupaliště na laguně“ a spolu s @jaromir.horky jsem tento bod připravil a následně byl našimi zastupiteli předložen a nakonec neschválen koalicí . Dále jsem se zasadil vznik Facebooku města Přerova, který sice vznikl zvláštním způsobem a zejména jiným způsobem než jsme zamýšleli, ale alespoň je to malý úspěch, který pomohl k lepší informovanosti občanů města.
Proč byste mě neměli volit?
  • Nemám žádné reálné zkušenosti z krajské politikyOFFTOPIC to nás bude víc 😃
  • Jsem mladý a „nezkušený“ a „ničemu nemůžu rozumět“
  • Nemám titul
Proč byste mě měli zvolit?
  • Mám dobré analytické myšlení, které může být přínosem
  • Zamýšlím se kriticky
  • Umím spolupracovat
  • Jsem Pirát
  • Mám zkušenosti kontrolního výboru, které můžu uplatnit na krajské úrovni
  • Nemám žádné zkušenosti z krajské politiky, mám tedy ještě svěží tah na bránu.
Díky všem za případnou podporu, rád zodpovím veškeré vaše dotazy. ;)

Politický kompas

Aktuální profil na webu
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Hosek za příspěvky (celkem 6):
Milos.Zmeskal, Jaromir.Horky, Petr.Lysek, Jan.Bednarik, Martin.Svadlenka, Jakub.Knapek
2. místopředseda MS Přerov, člen kontrolního výboru statutárního města Přerov

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28720 poděkování
Dostal poděkování: 22233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Děkuji za kandidátskou řeč, kandidáta registruji.

Jinak si dovolím poznámku, že postup volby je navržen zde: viewtopic.php?p=685758#p685758
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Zaznamenal jsem kandidaturu @Robert.Srejma , chtěl poprosit, aby mi sem doručil ještě odkaz na aktuální svou prezentaci na webu strany.
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Robert.Srejma
Místní předsednictvo
Profese: lékárník, rozhodčí
Dal poděkování: 139 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Příspěvek od Robert.Srejma »

Vojtech.Pikal píše:
11 bře 2020, 19:49
Zaznamenal jsem kandidaturu @Robert.Srejma , chtěl poprosit, aby mi sem doručil ještě odkaz na aktuální svou prezentaci na webu strany.
Profil na webu -
https://olomoucky.pirati.cz/lide/robert-srejma/

Řeč má být zde, nebo v jiném vlákně?

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Tak, profil doplněn, Robert registrován.
Veškeré další řeči k volbě prosím zde.
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Viktor.Tichak
Předseda krajského sdružení
Profese: asistent na FF UK
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 642 poděkování

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Vzhledem k tomu, že se snad nyní vyjasnila situace procedurální, rád bych, kdyby předsedající stanovil patřičné lhůty.

Do 30. 4. bychom měli mít celou kandidátní listinu, tak ať dorazíme čelo a můžeme pokračovat i v pozastaveném jednání o dalších pozicích :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 3):
Martin.Morong, Jaromir.Horky, Robert.Srejma
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

Toho času předseda XOLKu
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se, čekal jsem pro jistotu na plné vyhlášení výsledků jednání o odvolání, které jsou již zde.

Takže je možno z plnou jistotou pokračovat.
Jelikož dovolba a doba pro navrhování již běží delší dobu, prodlužuji dobu pro navrhování do středy 1.4. včetně. Pro navrhování prosím použijte již založenou anketu.
1. kolo doplňující volby tedy proběhne tedy od 2.4. 20:00 do 4.4. 20:00. 2. kolo bude následovat bezprostřesně a potrvá nejméně 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Viktor.Tichak, Martin.Morong, Jan.Bednarik
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2815 poděkování
Dostal poděkování: 1489 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Díky za nominaci, kterou přijímám.
Základní info o mě až do současnosti je na mém profilu.
V poslední době se spíše než politice věnuji hlavně své dceři, s níž trávím rodičovskou dovolenou.
Myslím si, že budeme čelit naprosto novým a netušeným výzvám. Svět do nějž míříme, se bude nějaký čas hodně lišit od světa jak jsme jej ještě nedávno znali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Tichak, Vojtech.Pikal
Utavený člověk, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001.

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Kandidát doplněn.
Uvědomil jsem si, že jsem nedal po uzavření kandidátky dobu na rozmyšlenou, takže hlasování ještě trošku posunu, tak aby lícovalo s hlasováním o volební spolupráci.

Budeme hlasovat od 3.4. 10:00 do nejméně 5.4. 10:00. Druhé kolo bude následovat bezprostředně.
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Zdenek.Zak
Člen KS Olomoucký kraj
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Zak »

Děkuji za nominaci kterou přijímám.
Společnou kandídátku jsem podporoval, podporuji. Vzhledem k mé rezignaci na kandidáta do senátu viewtopic.php?p=688933#p688933 nic nebrání tomu, abych se ucházel o vaši důvěru a přiložil ruku k dílu.

Vzhledem k aktuální situaci si mnozí z nás uvědomili, že Kraj není jen přerozdělovač dotací a peněz od státu a EU. Funkční, fungující a transparentní Kraj je to, co všichni jeho obyvatelé potřebují. Nadcházející období bude pro fungování Kraje náročné. Ale zvládneme to, ostatně nic jiného nám ani nezbývá.

Pokud na kandidátce uspěji, mohu nabídnout svoje Pirátům a následně Kraji svoje analytické myšlení, schopnost hledat kompromis a ochotu učit se novým věcem.
V odborných záležitostech bych se rád věnoval problematice dopravy, udržitelného rozvoje, životního prostředí.

Veřejný profil zde: https://olomoucky.pirati.cz/lide/zdenek-zak/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Zak za příspěvky (celkem 5):
Martin.Morong, Stepan.Tracik, Petr.Lysek, Jan.Bednarik, Jakub.Knapek

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“