KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Navrhuji jednání přerušit do ukončení zasedání celostátního fóra a pak podle výsledků případně pokračovat návrhy na další pozice, pokud bude třeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Milos.Zmeskal, Jan.Bednarik, Hynek.Melichar

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Knapek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 99
Registrován: 17 úno 2018, 13:30
Profese: SŠ učitel (Gymnázium Olomouc-Hejčín)
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jakub.Knapek »

Hynek.Melichar píše: 07 led 2019, 23:11 Moc děkuji všem za podporu!
Přílohy
Hynek Melichar MEP.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Knapek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, Hynek.Melichar, Nela.Melicharova, Tomas.Svoboda
XOLK
Zastupitel města Olomouc za koalici Piráti a Starostové
Člen KMČ Nové Hodolany
Člen krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Moc děkuji za nominaci a těším se na viděnou v sobotu na zasedání celostátního fóra!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Petr.Kapounek

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 135
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jiri.Lehejcek »

Vážené krajské fórum,

Jelikož jsem neusiloval o Vaši nominaci, neměl jsem zatím prostor představit se Vašemu kraji v souvislosti s primárkami do EP. Původně jsem se domníval, že tento handicap částečně smažu během osobního vystoupení v Táboře. Čas, který bude kandidátům vymezen, je ale nesmírně krátký, a tak doufám, že nebude považovat za příliš vtíravé, když tak učiním i zde, na krajském půdorysu. Vaše krajské nominace plně respektuji a vážím si každého, kdo chce Piráty poctivě reprezentovat v Evropě.

Rád bych tím reprezentantem byl i já, a proto mi dovolte, abych Vás seznámil s tím, proč usiluji o mandát poslance Evropského parlamentu, proč se domnívám, že jsem vhodným nominantem na čelo pirátské kandidátky.

Co za mnou stojí?

Především práce v oblasti ochrany klimatu, udržitelných postupů hospodaření v krajině a ochrany životního prostředí obecně. Díky svým aktivitám zastávám v současnosti volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU, což je celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. V bruselských legislativních procesech, při jednání s politiky a úřady zastupuji stovky organizací a statisíce jednotlivců. Domnívám se proto, že jsem schopen naslouchat a hledat konsenzus nebo alespoň kompromis uvnitř velkého sektoru s často rozdílným pohledem na problém a tuto společnou pozici dále komunikovat a uvést ji v život. Dalo by se tedy říci, že jsem prachsprostý lobbista :) Ovšem lobbista, který nehájí ničí ekonomické zájmy, ale prosazuje udržitelnost na nejvyšší úrovni, která se vyplatí i ekonomicky.

Jsem také akademik. Formální vzdělání jsem získal jak na českých univerzitách, tak během dlouhodobých zahraničních studijních stáží v Kanadě, na Islandu, ve Švýcarsku nebo v Německu. Momentálně působím jako kmenový zaměstnanec Univerzity Tomáše Bati a zabývám se klimatem Arktidy. Špatně snáším vedra, a proto léta částečně trávím v polárních oblastech :) I proto se domnívám, že mi deštivé klima Bruselu bude vyhovovat ;) Ale vážněji, přestože základní výzkum v oboru polární ekologie může působit vzdáleně práci europoslance, jsem díky němu vybaven důležitou kompetencí. Tato zkušenost mi dává schopnost kriticky přistupovat k informacím, důkladně je ověřovat a rozhodovat se teprve na základě objektivní analýzy a faktů.

Výše jsem nastínil oblasti, v nichž se cítím silný, a kterým se věnuji v profesním a osobním životě. Rád bych neskromně zdůraznil, že svoje úsilí a čas vynakládám na co možná celospolečensky přínosné aktivity, protože jedině tak se budu schopen s čistým svědomím zodpovídat vlastním dětem.

O co konkrétního se ale chci v EP zasadit?

Budu pokračovat v práci na tématech, ve kterých se orientuji a na nichž již nyní intenzivně spolupracuji na parlamentní úrovni s naším místopředsedou Radkem Holomčíkem a Danou Balcarovou (děkuji jim za důvěru a podporu). Co může přinést synergie práce na agroenvi legislativě, ale i dalších pirátských vizionářských dokumentech typu příprava na klimatickou změnu? Není toho málo a týká se to čím dál víc nás všech. Jde zejména o změnu v chápání krajiny a půdy jako výrobní jednotku. Ta má totiž i další rozměry a musí plnit daleko více funkcí. Od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně se proto budu v EP maximálně zabývat správným nastavením Společné zemědělské politiky EU. Ta se nyní tvoří pro roky 21 – 26 a je potenciálně extrémně silným nástrojem pro ochranu obyvatelstva před důsledky klimatické změny, ale i pro rozvoj venkova a pozitivní dynamiku měst. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob. Máme totiž mimořádně silnou národní zemědělskou lobby a většinu půdy v pronájmu (charakterizoval bych to úslovím „po nás potopa“). Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně ukázala nedávná suchá léta. Abychom se tomu mohli postavit, je naprosto nezbytná intenzivní spolupráce našich zástupců v EP a PS, jinak lze naše ambice naplnit jen z poloviny. Jsem připraven tuto práci poctivě odvádět a těším se na její pokračování v efektivnějším formátu.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti,
nabízím praktické a osobní zkušenosti s bruselskou politikou a expertízu v klíčových otázkách souvisejících s kvalitou života v EU. Nabízím kompetenci kvalitně zastávat veřejnou službu a dlouhodobě tím přispívat k budování pozitivní image Pirátů a jejich značky a důvěryhodnosti u voličů. V neposlední řadě mi však dovolte vyjádřit obrovskou chuť a sílu rozvíjet demokratické hodnoty a humanismus a to pomocí sebevědomé, vzdělané, propojené, kriticky smýšlející a zejména aktivní evropské společnosti. Protože především to je národním zájmem českým v pohnuté evropské historii a prostoru. Bude mi ctí na tom s Vámi spolupracovat!

Děkuji Vám!

Nominační vlákno a více zde: viewtopic.php?f=350&t=44703
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 20 srp 2019, 23:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: old, silent lock.

Jiří Lehejček

vedoucí RT zemědělství
náměstek ministra životního prostředí

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“