KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

na základě rezignace Daniely Bílé na pozici krajského zástupce v RV, odkaz zde: viewtopic.php?f=412&t=46212, tímto zahajuji krajskou rozpravu na nominace a dovolbu jejího náhradníka.

Prosím nominujte sebe či vhodné kandidáty z řad členů KS KvK. Každý nominovaný by se měl krátce představit proč a z jakého postu by tento výbor rád obsadil, jaké k tomu má zkušenosti či kompetence a jakým způsobem bude prezentovat a propagovat naše krajské podněty na celostátní úrovni.

Rozprava potrvá 7 dní, skončí 19. 3. 2019 v 19:00 hod. Po rozpravě bude následovat hlasování, dle počtu přihlášených, předpokládám, že bude min. dvoukolové.

Děkuji za účast, Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvky (celkem 2):
Simon.Barczi, Nikola.Kassl

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Tímto bych ráda nominovala:
@Nikola.Indrova
@Zdenek.Kops
@Tomas.Trcka

Získali od nás krajskou nominaci při celostátní dovolbě členů RV, ale hlasováním CF neprošli.

Prosím o jejich vyjádření, zda o nominaci stále stojí a případné zopakování kandidátské řeči.

Díky Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Metod.Kassl, Simon.Barczi, Ondrej.Spendlicek, Nikola.Kassl

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Dovolím si navrhnout @Ondrej.Spendlicek . Vím, že nominaci do volby CF odmítl, ale věřím, že si to třeba nechal projít hlavou. Za mě by to byl výborný reprezentant kraje v RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Bila, Simon.Barczi, Ondrej.Spendlicek

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 184
Registrován: 29 srp 2017, 15:01
Profese: tiskař/grafik
Bydliště: Sokolov
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Děkuji Lucce a tímto nominaci přijímám.
Zde je odkaz na moji kandidátskou řeč z dovolby členů na CF.
viewtopic.php?f=412&t=45707&start=10
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Trcka za příspěvek:
Nikola.Kassl
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887
Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 265
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 167 poděkování

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Také děkuji Lucii za nominaci, kterou přijímám.

Již v první kandidátské řeči jsem zdůraznila, že bych v RV ráda prezentovala naši krajskou dobrou praxi a tlumočila naše požadavky. Pro pořádek níže kopíruji jak onu kandidátskou řeč, tak odpovědi na "pirátský kvíz". Díky

viewtopic.php?f=412&t=45707

Jmenuji se Nikola Indrová, je mi 30 let a již 8 let žiji s rodinou ve Valči. Vystudovala jsem obor sociální a kulturní antropologie na FF ZČU, kde jsem studium zakončila získáním magisterského titulu. Ve Valči vedeme s partnerem malou rodinnou farmu zaměřenou na ekologický chov ovcí a koz. Během této doby jsem také chvíli pracovala v místní neziskovce, byla jsem členkou týmu v rámci úspěšného vzdělávacího projektu NPÚ, nebo jsem si vyzkoušela práci dluhové poradkyně pro Člověka v tísni o.p.s. To vše v souběhu s rodičovskou dovolenou, protože jsem i matka dvou synů.

Do RV bych ráda kandidovala především proto, že naše KS v rámci RV v poslední době nabylo nepříliš lichotivý obrázek, který by mohlo efektivně napravit rozšíření počtu jeho členů z řad našeho krajského sdružení, kteří tak budou mít možnost osobně vysvětlit vzniklá nedorozumění a prezentovat naše KS tak, jak si zaslouží. Dalším důvodem je mé přesvědčení, že Piráti by neměli zapomínat na fakt, že od začátku reprezentovali uskupení členů, kteří upřednostňují přístup tzv. zdola oproti centralistickému vedení "shora". Ráda bych proto aktivně přednášela podněty a požadavky vzniklé na poli našeho krajského sdružení tak, aby tvorba předpisů, Pirátský program i úkoly zadávané předsednictvu strany s těmito požadavky co nejvíce korespondovaly.

Výše uvedenými informacemi bych ráda zdůraznila, že jsem týmový hráč, ale nezaleknu se ani situací, kdy je nutné převzít iniciativu na vlastní bedra .) Navíc jsem během svého života nabyla i jisté prezentační schopnosti, o kterých jsem vás snad v určité míře přesvědčila i během našich krajských schůzí .)

Děkuji všem, kteří se dočetli až sem a pokud chcete, tak mě můžete podpořit v kandidatuře do RV. Díky .)

Pirátský kvíz viewtopic.php?f=477&t=45535&start=110:

1. Kdy a proč jsi se stala Pirátkou?
Oficiálně jsem se registrovanou členkou stala v roce 2014, ale dění kolem Pirátů jsem s různou intenzitou sledovala od jejich počátků. Přelomem pro mě byly protesty proti ACTA v roce 2012, ke kterým jsem se připojila v Plzni. Navíc mi tehdy místní Piráti vytrhli trn z paty, když jsme sháněli megafon na demonstraci hnutí Za svobodné vysoké školy, za což jsem jim dodnes vděčná. Mateřské povinnosti mě pak na nějaký čas zaměstnaly víc než aktivismus, ale právě i ony mě nakonec přiměly opustit své „apolitické“ pohodlí, přidat se k Pirátům oficiálně a zkusit se podílet na změně. V roce 2014 jsem tak doplnila pirátské řady na kandidátce v naší obci Valeč.
2. Co považuješ za priority pirátství, pirátské politiky?
Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale je to právě transparentnost, tzv. přístup zdola a samozřejmě „sharing is caring“, co se týče autorského práva.
3. Je něco, s čím nejsi u Pirátů spokojen?
Mám jisté obavy z možné plížící se centralizace vedení strany a masivnímu nárůstu nových členů, což je vítané, ale zároveň náročné a nese to s sebou jistá úskalí. Nejsem zastáncem rozdělování na „mazáky a bažanty“, ale není neobvyklé, že úspěch láká i lidi, kteří v Pirátech dneska vidí rychlý výtah kamsi nahoru. Také mě mrzí často černobílé diskuze dvou táborů na fóru, kde postrádám snahu o nalezení kompromisu.
4. Jak hodnotíš pirátský program?
(distribuce programových priorit veřejnosti, prostor pro upgrade, doplnění)
Kladně, ale dozajista má své mouchy. Na druhou stranu vnímám snahu po zlepšení, hledání odpovědí i u témat, která dříve nebyla úplně pirátskou doménou. Oceňuji spolupráci s odborníky i mimo stranu.
5. Jak hodnotíš systém pirátských předpisů?
(vzájemná provázanost, přiměřenost rozsahu, jednoznačnost a srozumitelnost ustanovení)
Myslím si, že tento systém byl funkční do určité velikosti strany. Leccos tak mohlo fungovat na zásadách týmové spolupráce, osobní domluvě. Dnes s ohledem na nárůst počtu členů je nutné jejich osvěžení a přizpůsobení se nové situaci. Osobně si myslím, že by se mělo zapracovat zejména na jednoznačnosti, a s tím spojené srozumitelnosti, ale také funkčnosti – viz např. poslední zdlouhavé hlasování o nižších místech kandidátky do EP.
6. V čem může být tvůj přínos v RV, jaké můžeš v RV uplatnit zkušenosti?
Jako přínos vidím hlavně možnost sdílet zkušenosti “zdola“. Jsem členkou MS v maličké obci na křižovatce krajů. Naše záležitosti nejsou nepodobné problémům větších měst, ale jejich řešení na vesnici má svá specifika, která se ve větším rozměru mohou ztrácet. Navíc bych do RV ráda přinesla i zkušenosti z našeho krajského sdružení, a to právě proto, abych se nemusela obávat výše zmíněné centralizace. V osobním životě jsem byla členkou úspěšných týmů, ať už během studia a výzkumu, nebo pak v profesní kariéře. Oceňuji a preferuji spolupráci, snahu hledat řešení vzájemnou komunikací, ale zároveň se nebojím ani osobní zodpovědnosti a iniciativy.
7. Jak by sis jako člen RV představoval svoji součinnost s pirátstvem ?(MS, KV, CF)
Přiznávám, že v součinnosti s pirátstvem na poli CF mám rezervy, ale to lze změnit, předně proto, že tuto spolupráci vnímám pro člena RV jako zásadní. Stejnou důležitost pak přikládám i spolupráci s KS a MS. Ráda bych tak zaujala pozici jakési spojnice, realizátorky a tlumočnice připomínek a požadavků, jak z RV dolů, tak z „podpalubí“ nahoru .)
8. Co považujete za největší chybu poslaneckého klubu Pirátů v jeho dosavadní činnosti?
Nevím, jestli to lze jednoduše vnímat jako chybu, ale předpokládám, že by bylo dobré nespoléhat se pouze na několik tahounů a tahounek. Současnou situaci však považuji za logickou, někdo z nás je výrazná osobnost se skvělými komunikačními schopnostmi, někdo ještě potřebuje vyrůst. Je skvělé, že teď máme možnost dát všem prostor.
9. Na kolika zasedáních RV z posledních tří jste se byli aspoň podívat jako hosté?
Přiznám se, že na žádném. Průběh zasedání však vždy probíráme na krajských schůzích. Ještě před pár měsíci by mě totiž ani nenapadlo, že teď budu zodpovídat otázky kvízu kandidátů v dovolbě RV, a tak jsem svou účast na zasedáních nepovažovala za stěžejní a čas věnovala jiným aktivitám. Nicméně, situace se změnila a je pravdou, že jistou motivací mi byly i informace o jaksi pošramoceném obrázku našeho kraje mezi členy RV, což bych ráda napravila.

Díky Nikola
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvek:
Tomas.Trcka
Uživatelský avatar
Ondrej.Spendlicek
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 07 pro 2016, 09:02
Profese: Právník, Vedoucí sociálních služeb
Bydliště: Goethova 1105/5, 350 02, Cheb
Dal poděkování: 197 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Ondrej.Spendlicek »

Zdravím vás, moc děkuji všem, kteří mě podporují. Musím ovšem odmítnout ze stejných důvodů, jako minule. Přeci jen to není tak dávno. :-) Pěkný večer. O.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Spendlicek za příspěvek:
Daniela.Bila

Ondřej Špendlíček,
Člen PS. Předseda MS Chebsko.
https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_spendlicek

Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1520 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Daniela.Bila »

Śkoda Ondro ;)

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1520 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Daniela.Bila »

Ahoj,
díky za nominace, jen bych chtěla oba kandidáty upozornit, že RV je orgán zákonodárný, takže záležitosti krajů se tam řeší jen okrajově. Jen v rámci sdílení dobré praxe a rychlého infa o tom, co se v kraji děje. Jinak je to vesměs o rozpravách a hlasováních ohledně změn předpisů, nastavování nových, schvalování výdajů CF, RP a řešení námětů k vylepšení strany jako celku. To jen, aby jste si udělali trochu představu o RV. Váš pocit, že je mínění o našem kraji nějak poškozeno tím co jsem na posledním jednání řekla je taky mylný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Bila za příspěvek:
Nikola.Kassl

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 265
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 167 poděkování

Re: KF KvK 12/2019 - NOMINACE: Doplňující volba krajského zástupce v RV

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Danielo, prosím neber si to osobně, pokud je náš pocit mylný, budu jen ráda, ale bohužel nevychází jen z poslední schůze. Jinak děkuji za shrnutí fungování RV, ale vše co jsi vypsala by přeci mělo vycházet i ze zkušeností krajů a MS, potažmo členů, takže mi přijde, že to nejde striktně oddělovat.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“