KF KvK 36/2017 Karlovarské VyOsení 2018 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: KF KvK 36/2017 Karlovarské VyOsení 2018 - rozprava

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Lucko,
vaše rady beru vážně a jsem za ně ráda - mohu se z nich poučit. Jestli je to celé špatně, byla bych ráda, kdybyste mi s tím pomohli. Máte bohatší zkušenosti, ze kterých bych i já ráda čerpala.
VyOsení v KV samozřejmě přesunout mohu, jen je to téměř celé domluvené, kromě proma. Můžeme to přesunout na únor nebo zrušit úplně. Na Únor je domluvený klub na další hudební produkci v Mariánkách + 1 kapela. To se dá samozřejmě taky zrušit/dát na později, abychom neplýtvali penězi. Nemyslela jsem to špatně.
Byla bych tedy ráda, abyste mi s tím (Ty a Metod) pomohli. Přesuneme termín, organizační stránku věci (klub, kapely) si nechám, ale byla bych ráda, kdybyste si vzali na starost promo. Alespoň budu příště vědět, jak se to dělá dobře. Nemám tolik zkušeností, jako vy.
Teď vím, že to takhle dělat nemám a byla bych ráda, kdybych se zároveň dozvěděla, jak to dělat mám. Co na to říkáte to takhle nastavit na to jedno VyOsení?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvek:
Barbora.Hradecna
Uživatelský avatar
Barbora.Hradecna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 223
Registrován: 25 úno 2013, 11:49
Profese: OSVČ - Freelancer
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 244 poděkování

Re: KF KvK 36/2017 Karlovarské VyOsení 2018 - rozprava

Příspěvek od Barbora.Hradecna »

Za mě Teď je relativně prostor a kapacita na to se zamyslet na jakou propagaci se zaměřit a vytvořit si nějakou strategii k akcím (každý typ akce potřebuje něco trochu jiného, př. jinou propagaci bude člověk cílit když bude pořádat autorské čtení a jinou na žonglovací workshop pro děti třeba).
  • Online propagace na fb je jasná - zde je akorát dobré promyslet cílení při placené reklamě
Ale Třeba mně moc nedávaj smysl plakáty na výlepových plochách. Nevim jak kdo to moc sleduje. Když jsem měla Cihellnu tak jsem tohle vzdala a dělali jsme výlepy na autobusových zastávkách a pak osobně a cíleně, do spřátelených podniků, přes známé do fabrik a kanclů na nástěnky, na úřady, atd. opět podle typu akce. A tohle už nějaký čas na promyšlení a zrealizování zabere. Není to jako vyšvihnout objednávku kampaně na fb a z tiskárny odnést plakáty do Rengla :fet: opět příklad

Je třeba se i zamyslet nad rozmanitostí akcí. Nemusíme dělat jen hudební samozřejmě. Akce typu Vyosení můžou být třeba 4 za rok (jednou KV, jednou ML, jednou Sokolov, jednou Valeč třeba). Můžou to být malé akce typu přednášek, workshopů, besed, a klidně i to autorské čtení. A to si může každé MS nebo banda lidí klidně organizovat samostatně, zapojit místní komunity, resp. nemusí čekat na krajskou koordinátorku. Jen potřebujeme nastavit ten proces a vzájemná očekávání - předpokládám téma strategic porady.
Tyhle akce ale nepředpokládám že mají být nějak ziskové. Nicméně je třeba si uvědomit, že teď budeme mít sice daleko více peněz (a to i v krajském rozpočtu), ale zároveň se nám zdraží všechny vstupy, lidi už nebudou chtít dělat věci zadara, dodavatelé budou dražší, atd. Netřeba chovat se jak vožralí milionáři :D

K tomuto ale musí vzniknout nějaký propojený systém sdílení - ať už sdílený kalendář či něco vhodnějšího (nejsem IT) ke kterému budou mít všichni přístup. Měli bychom si dát též dohromady záměr (tudíž výhledově odhad akcí do budoucna) třeba na období 3 měsíců, nebo dejme tomu do dubna, které budeme chtít pořádat, včetně akcí v novém centru. A tak se může zapojit každý, kdo bude chtít cokoliv realizovat. KoDo pak by tu měl být od toho s takovou realizací pomoci (není nutně ten, kdo realizuje- to je v podstatě jen mezní varianta, když nemá aktivní členy). Aby každý věděl, kdy a jak se může zapojit.....je průvodce.

Já třeba za sebe navrhuji, pokud máte někdo zkušenosti s pořádáním akcí (Lucie, Metod, a další) a s PR, pojďme se propojit. Vždyť ty akce se mohou organizovat společně. Můžeme uspořádat i nějaký workshop jak na akce - já třeba budu ráda za sdílení zkušeností, nápady a rady jak to zefektivnit, za příklady dobré praxe.

Na závěr - a to asi též zazní na strategic poradě- chci všechny poprosit o uvědomění..... uvědomění si, že jsme na cestě. Hledáme pro nás to optimální nastavení, optimální směřování tak, aby pokud možno všem v tom bylo dobře. Pojďme se vyhnout jen kritizování, nebo hejtům, pojďme to obrátit a říkat si, co a jak bychom mohli dělat ještě lépe. Předpokládejme u všech dobrý úmysl a nikoliv zlou vůli. Všichni děláme jak nejlíp umíme, ale nikdo nevíme všechno. Stejně jako ve volbách jsme asi nikdo nevolil spasitele, ani teď žádný spasitel v podobě strategického týmu nebo průvodce transformací (zkráceně trafíčka) nepřichází. Musíme si tu cestu najít a nastavit sami, bo nikdo jiný to za nás neudělá. A jsou Vánoce woe ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hradecna za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Kleslova, Jindrich.Cermak, Jiri.Metod.Kassl
Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1520 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 36/2017 Karlovarské VyOsení 2018 - rozprava

Příspěvek od Daniela.Bila »

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: KF KvK 36/2017 Karlovarské VyOsení 2018 - rozprava

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Karlovarské VyOsení vyšlo celkově na 11 000 Kč. :-)
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“