Stránka 1 z 2

Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 05 zář 2013, 21:55
od Ondrej.Knotek
Zdravím všechny pirátky a piráty z KV kraje,

zahraniční odbor předjednal možnou vzájemnou výpomoc příhraničních pirátů ze SRN a CZ. Především se jedná o distribuci letáků s programem. V německu jsou volby již 22.9. Věc by spočívala v tom, že by zájemci jeli příští víkend na "jeden den" nosit letáky. Viz níže zpráva od Mikuláše Peksy.

V minulosti již probíhaly podobné akce (snad bez koordinace zahraničního odboru) a již nějaké vazby údajně existují. S největší pravděpodobností by se jednalo o města jako Selb, Tirschenreuth, tedy "za humny".

Pokud byste se někdo rád zúčastnil, odpovězte prosím v tomto vláknu.

Já osobně bych se velice rád zúčastnil, leč zápal plic mi to nedovolí.
Na cestovné bychom se nějak složili.
Děkuji za zvážení, O.K.

Zpráva od Mikuláše:
Ahoj,

chtěl bych podotknout, že

22.9. proběhnou Spolkové volby v celém Německu
25.-26.10. proběhnou České volby
Pirátská strana Sasko má cca 900 členů, z toho jen v Drážďanech je jich cca 300 (tedy více než má celá PP-CZ).

Bude tam tedy měsíc, kdy má poměrně velké množství Německých Pirátů frei a tehdy by nám mohli pomoct. Abychom je namotivovali sem přijet, bylo by vhodné, kdyby v následujících 2-3 týdnech někdo z nás přejel hranici a pomohl jim. Zkuste, prosím, promyslet, jestli nemůžete 1-2 dny letákování teď obětovat ve prospěch Němců - s tím, že na druhé straně si najdete 2 parťáky, kteří pak přijedou k nám a pomůžou za pár týdnů vám, takže se to vrátí i s úroky.

Nebojte se jazykové bariéry. Někteří Němci Česky umí (zvlášť v Sasku). Skoro každý Pirát umí anglicky. A pokud bude třeba něco složitějšího, s překladem pomůžeme. A nemusíte umět číst Goetha v originále, abyste mohli strkat letáky do schránek. Balíček letáků a zakroužkovanou oblast na mapě pochopí každý. :)

Máte-li časochuť, pište mi, kdy a kam chcete vyjet. Bouři, vole, vstříc :)

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 08:38
od Roman.Glaser
Takže jsme se s Němcema spojili, jsou nadšený a my taky. Jsou hrozně aktivní až hanba :D A mluví česky a slovensky a asi to ještě bude dost sranda. My v Aši bysme měli mít v neděli schůzku, na který se domluvíme na tom, kdy a kdo za nima dorazí. Takže tak :-) O průběhu budeme informovat v tomhle vlákně.
Roman.

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 08:43
od Roman.Kucera
Jupí!
Myslím, že by nebylo od věci, aby si vzali i nějaké "národní" symboly a čestí Piráti též a propagovali tak vzájemnou spolupráci.

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 09:42
od Roman.Glaser
No vzhledem k tomu, že nám ještě nepřišla ani vlajka, tam moc velkou parádu nenaděláme :P

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 10:10
od Roman.Kucera
Jezdím občas do Sokolova (včera jsme zrovna byl), můžu vám přivýzt z Prahy, Hradce, Teplic, co si řeknete, jestli jde jen o tohle.

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 10:33
od Barbora.Hradecna
Roman Kucera píše:Jezdím občas do Sokolova (včera jsme zrovna byl), můžu vám přivýzt z Prahy, Hradce, Teplic, co si řeknete, jestli jde jen o tohle.
To by bylo jistě fajne a výborné. Páč přes Víťu Konečného to asi nedořešíme :D (nic proti nikomu, chápu zaneprázdněnost všech členů). Jinak za sebe navrhuji klidně i pár triček (tedy minimálně pro mě). Jelikož jsem si na zasedání CF v Plzni jedno koupila a po prvním vyprání se sloupla polovina obrázku, a s tím zřejmě také žádnou parádu neudělám, ráda bych nějaké kvalitnější pls, peace :fet:

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 10:39
od Barbora.Hradecna
Roman Glaser píše:No vzhledem k tomu, že nám ještě nepřišla ani vlajka, tam moc velkou parádu nenaděláme :P
Předsedo vlajka ebyla, eni a ebude!

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 10:45
od Roman.Glaser
Romane výborně :-)
Chtěli bysme vlajky- oranžovou, černou, bílou. Jak hodně se vyskytuješ v Sokolově a v jakých místech?
Díkes! :idea:

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 11:04
od Roman.Kucera
Jdnou za měsíc a bylo to včera :-) Ale asi bych přijel třeba do 10 dnů zase. NIcméně musíte si zajistit to, abych měl co přivýzt. Já u sebe nic nemám, mŮžu vzít třeba ze Shangrilly, ale jsem jen kurýr, žádný správce.

Re: Přesraniční výpomoc - URGENT

Napsal: 13 zář 2013, 11:48
od Barbora.Hradecna
Roman Kucera píše:Jdnou za měsíc a bylo to včera :-) Ale asi bych přijel třeba do 10 dnů zase. NIcméně musíte si zajistit to, abych měl co přivýzt. Já u sebe nic nemám, mŮžu vzít třeba ze Shangrilly, ale jsem jen kurýr, žádný správce.
Okej, zkusíme vyzjistit a zajistit (např. v čajovně) a dáme vědět, zaťal.