KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj jihomoravští Piráti a Pirátky,

svolávám jednání KF JmK ve věci volby nové/ho vedoucí/ho krajského mediálního odboru.
Důvod svolání
Důvodem svolání je rezignace stávajícího vedoucího KMO Filipa Vítka.
Kandidatura
Kandidovat může libovolný člen nebo členka České pirátské strany. Přihlásit se můžete příspěvkem v tomto tématu. V příspěvku popište způsob, jakým budete funkci vykonávat, a uveďte, jakou máte k výkonu funkce způsobilost.

Pracovní náplň volené funkce
§1 Působnost mediálního odboru KS JmK

(1) Mediální odbor KS JmK je ústředním orgánem KS JmK v oblasti
a) veřejné prezentace krajského sdružení,
b) návrhu, tvorby a nákupu propagačních materiálů pro krajské sdružení,
c) mediálního vystupovaní členů a kandidátů krajského sdružení a
d) jednání se sdělovacími prostředky

(2) Mediální odbor KS JmK ve výlučné působnosti ve spolupráci s předsednictvem kraje
a) vytváří dlouhodobou strategii veřejné prezentace krajského sdružení,
b) vydává tiskové zprávy a jiná stanoviska krajského sdružení určená sdělovacím prostředkům a
c) spravuje databázi kontaktů na krajské sdělovací prostředky

Lhůta pro přihlášení kandidátů je stanovena na 30. dubna 2021 vč. Hlasování pak bude zahájeno nejdříve v úterý 4. května 2021.

Tímto otevírám rozpravu a děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Michal.Svagerka, Monika.Spilkova, Jana.Leitnerova, Barbora.Turek.Lahova, Silvie.Mrkvanova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 318
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 793 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Ahoj Pirátky, ahoj Piráti,
po dlouhých nocích zvažování, počítání kapacit a promýšlení kudy dál s krajským MO jsem se rozhodla kandidovat na vedoucí krajského Mediálního odboru.

Protože vás zřejmě bude velmi zajímat „jak to chce stíhat?“, rozhodla jsem se na tuto otázku krátce odpovědět hned na začátku:
  • Mám uvolněnou funkci na kraji – ano, to je pravda. Je to moje „zaměstnání“ a ačkoli mám mandát na 24/7 a tak k němu přistupuji, není pravdou, že bych nestihla nic dalšího. Nejsem členkou žádného výboru ani komise (na kraji ani jinde), nemám žádnou vnitrostranickou funkci (žádné PKS, PMS, RV, RP, KK, RK…) a neplánuji v tuto chvíli ani nikam kandidovat (budoucí kandidaturu nevylučuji, ale bavme se o letech 2023 a dál).
  • Mám malé dítě a druhé na cestě – ano, to je pravda. Moje děti mají taky otce (a i když je vytížen, daří se nám kloubit rodičovství díky vzájemné podpoře, kompromisům a nadpřirozené schopnosti time managementu na mé straně :) ), mám chůvu, využívám předškolní zařízení a od července budu mít neplacenou posilu v podobě mé mámy, která nastupuje do důchodu.
OFFTOPICJistě, s mojí životní situací se pojí spousta možných komplikací, na druhou stranu si asi po roce a kusu s covidem můžeme říct, že nevíme dne ani hodiny a nějaká nečekaná situace může potkat kohokoli z nás.

Teď k tomu podstatnému: Proč jsem se rozhodla kandidovat na vedoucí kMO?
  • Chci pomoct, chci využít své zkušenosti z marketingu, PR a komunikace, které mám za svoji (letos) již desetiletou praxi, do které se řadí nejen předchozí vedení kMO, ale také účast na celkem již 7 volebních kampaních a 8 let v oblasti (i politického) marketingu.
  • Mám plán na vedení (více o něm níže), vím o chybách, které se za mého působení děly a věřím, že i díky otevřené komunikaci budu schopna s pomocí členské základny v KS JmK nastavit víceleté promyšlené fungování kMO.
  • Rosteme, rozvíjíme se, jsme skupina různorodých osobností a všichni si zasloužíme pomoc v oblasti komunikace, mediální prezentace a propagace. Chci takovou pomoc zprostředkovat všem.
  • Věřím, že funkci, která je spojená s tlakem, nutností naslouchat, přijímat kritiku, umět se rozhodnout a rozhodnutí obhájit, ale také velkou zodpovědností, zvládnu. OFFTOPICZa poslední roky jsem se naučila mnohem víc naslouchat a ještě víc si obhájit své návrhy, řešení a názory. Rostu a rozvíjím se i já. Za posledních několik měsíců jsem se, a věřte mi, že to píšu opravdu pokorně, výrazně posunula v rámci jednání, komunikace a přístupu k různým lidem a dovolím si říct, že jsem ještě o něco více empatická. Vy, co mě znáte více, víte, že jsem urputná, že si umím stát za svým, ale umím se také omluvit, když se pletu.
Moje vize pro fungování krajského Mediálního odboru:

Můžu vám tu nakrásno vypsat hromadu bodů, CO bych chtěla dělat. Ale myslím, že by to bylo zbytečné, kdybych hned na začátek nenapsala: Jsem přesvědčena, že KS JmK potřebuje krajský Mediální odbor, potřebujeme fungující orgán a zároveň potřebujeme, aby vedoucí kMO s důvěrou a mandátem od KS JmK byl respektován a každé jeho rozhodnutí nebylo zpochybňováno a napadáno a zároveň dokázal reagovat na individuální potřeby jednotlivých členů a členek KS JmK.

Jak toho docílit?

Větší otevřenost komunikace, pravidelnější a častější porady, upevnění pozic v rámci týmu a jasné rozdělení kompetencí a zodpovědnosti mezi jednotlivé členy kMO.

Co budu konkrétně v případě zvolení dělat?
  • Sestavení „redakce“ – moje vize je jako vedoucí kMO jednat se zástupci MS Brno, MS Slovácko, MS Znojemsko o strategických krocích tak, aby byla politická shoda na komunikačním plánu (meetingy mimo klasické porady kMO). OFFTOPICTady nechám plně na rozhodnutí jednotlivých MS a případně zástupců „ze severu“ bez MS, koho do dané redakce nominují, jednat budu se všemi, má jít o spolupráci, nikoli přetlačování.
  • „Zafunkcování“ a přesné stanovení kompetencí placených sil na komunikaci – vyjasnění si, kdo co má dělat dle uzavřených smluv, co se dá dělat nad rámec a jak přistupovat k individuálním potřebám KS JmK. OFFTOPICToto vidím jako důležité nejen k aktuální situaci, ale kdykoli do budoucna.
  • Jasná a systémová podpora akcí konaných v rámci KS JmK – ve spolupráci s KOKS, jak jinak.
  • Stabilizace týmu a vyčlenění dostatečných kapacit na podporu komunikace k jednotlivým druhům voleb – letos tedy k volbám do PS pro celou kandidátku (s důrazem na čelo), nastavení komunikačního plánu ve spolupráci s VV a VŠ, ale už letos i k volbám komunálním 2022.
A ještě dodám:
  • Chci v rámci kMO kultivovat vnitrostranickou diskusi, otevřená a konstruktivní zpětná vazba je vítána kdykoli, dojde-li ke konfliktní situaci, je třeba ji řešit ihned ve spolupráci s PKS (ostatně více členů PKS se ve svých kandidátských řečech zavázali k mediaci, pomoci a naslouchání členské základny).
  • Chci najít uživatelsky přívětivější a funkčnější komunikační kanál pro koordinaci v rámci kMO.
  • Chci maximálně vytěžit dobrovolnický potenciál a zároveň najít dlouhodobě dostatek prostředků na kvalitní externisty.
  • Chci zajistit metodické a systematické vzdělávání, včetně mediálních tréninků, k čemuž se skvěle hodí ŠPiCe.
Prosím, zvažte podporu mojí kandidatury. Na vaše případné otázky se pokusím odpovídat co nejrychleji, ať už zde nebo i osobně/mailem/po telefonu.

Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Leitnerova za příspěvky (celkem 6):
Filip.Vitek, Eva.Havlova, Petr.Springinsfeld, Jan.Wagner, Adam.Zemek, Lukas.Mamula

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2344
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3991 poděkování
Dostal poděkování: 3013 poděkování

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat @Jana.Leitnerova.
• Kolik hodin si chceš měsíčně vyhradit na kMO?
• Jaké jsou podle Tebe největší problémy se kterými se v minulosti a současnosti kMO musel/musí potýkat?
• Jak by podle Tebe měla konkrétně probíhat spolupráce mezi placenými spolupracovníky (PR a mediální manažerka pro Jihomoravský kraj, PR a mediální manažer pro Brno, KOKS) a členkami a členy krajského sdružení a vedoucí/m kMO a PKS, aby kMO tvořil funkční a kompaktní celek?
• Na včerejším PKS zazněly slova do diskuze, že krajský mediální odbor může být přežitek, chtěl bych se zeptat, jaký na to máš názor?

Děkuji za odpovědi 🙂.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Springinsfeld, Jana.Leitnerova

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Ahoj všem
možná to někteří z vás budou považovat za zbytečné, ale vzhledem k tomu, že se mi pár z vás ozvalo, zda budu kandidovat znova také, považuji tento komentář za relevantní. Bohužel se mi můj stav od mé minulé kandidatury dost změnil a to hlavně v časové rovině, bylo by tedy krajně nezodpovědné se hlásit o tuto funkci. Mediální odbor je odbor téměř na full-time a člověk, který tento odbor má na starosti přijímá obrovskou odpovědnost. Zvláště v době, kdy jako strana dosahujeme naprosto ohromujících výsledků.
Současně další rovina, která v mém rozhodnutí také hraje důležitou roli je, že se blíží primární volby do komunálních voleb 2022 a já bych nerad snižoval nasazení, které v rámci mého mandátu zastupitele je potřeba. Také proto, že budu znova usilovat o pozici na kandidátce, o které budete rozhodovat vy Piráti. Nechci vypadat jako člověk, který neumí zhodnotit své možnosti v případě, že bych jako vedoucí mediálního odboru i jako zastupitel selhal, díky tomu, že by se mi tyto dvě funkce obíraly o pozornost, kterou si zaslouží.

Všem moc děkuji za porozumění a přeji šťastnou volbu.

PS: Jani opravdu nijak neútočím. S pokorou tě prosím o přehodnocení tvé kandidatury. Věřím, že máš dobré úmysly, ale je očividné, že práce máš až nad hlavu i bez MO. Já ti samozřejmě svůj názor nenutím, ale považoval jsem za důležité ti to napsat. Věřím, že máme schopné PKS, které něco vymyslí. Nemusíš se obětovat na úkor vlastního zdraví.

EDIT: jinak ti, přeji všechno dobré ;)
Naposledy upravil(a) Lukas.Mamula dne 29 dub 2021, 20:27, celkem upraveno 1 x.
"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 318
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 793 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Lukas.Dolezal píše: 29 dub 2021, 15:08 Ahoj,
chtěl bych se zeptat @Jana.Leitnerova.
• Kolik hodin si chceš měsíčně vyhradit na kMO?
Ahoj, děkuji za dotazy :) Není to o hodinách, prostě vedoucí odboru musí být schopen/schopna věnovat tomu dostatek času. Předpokládám, že to budou vyšší desítky hodin, červenec-srpen, kdy budu pracovat hlavně na HO a pak čerpat dovolenou kvůli porodu, počítám, že i více.
Lukas.Dolezal píše: 29 dub 2021, 15:08 • Jaké jsou podle Tebe největší problémy se kterými se v minulosti a současnosti kMO musel/musí potýkat?
Diskomunikace, neporozumění, nedostatek prostoru si některé věci vyříkat, chybějící strategie... ale to jsou věci, které se dají hravě řešit, když budeme táhnout za jeden provaz a zároveň respektovat různorodost druhých. Jako nehlavnější problém vidím ale nastavení těch procesů ve smyslu toho, jaké možnosti má v rámci svého mandátu právě vedoucí kMO a to si myslím, že je třeba řešit.
Lukas.Dolezal píše: 29 dub 2021, 15:08 • Jak by podle Tebe měla konkrétně probíhat spolupráce mezi placenými spolupracovníky (PR a mediální manažerka pro Jihomoravský kraj, PR a mediální manažer pro Brno, KOKS) a členkami a členy krajského sdružení a vedoucí/m kMO a PKS, aby kMO tvořil funkční a kompaktní celek?
Tak placené pozice mají jasně definovanou náplň práce ve smlouvách, takže toho bych se primárně držela :) a pak bude asi stačit, když se budeme vzájemně respektovat, komunikovat a dávat si konstruktivní feedback a bavit se na rovinu z očí do očí. Myslím, že se to v týmové dynamice docela osvědčuje :)
Lukas.Dolezal píše: 29 dub 2021, 15:08 • Na včerejším PKS zazněly slova do diskuze, že krajský mediální odbor může být přežitek, chtěl bych se zeptat, jaký na to máš názor?
Na PKS jsem bohužel nebyla, takže nevím, co doslova tam zaznělo. Já chápu kMO jako živý organismus, který se vyvíjí a je třeba s ním tak pracovat, ale nemyslím si, že by to byl přežitek. Už jen kvůli tomu, že vedoucího volí KF, což považuji stále za nejlepší řešení v aktuální situaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Leitnerova za příspěvek:
Lukas.Dolezal

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 318
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 793 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Lukas.Mamula píše: 29 dub 2021, 19:53 PS: Jani opravdu nijak neútočím. S pokorou tě prosím o přehodnocení tvé kandidatury. Věřím, že máš dobré úmysly, ale je očividné, že práce máš až nad hlavu i bez MO. Já ti samozřejmě svůj názor nenutím, ale považoval jsem za důležité ti to napsat. Věřím, že máme schopné PKS, které něco vymyslí. Nemusíš se obětovat na úkor vlastního zdraví.
Já to neberu vůbec osobně. Vnímám z tvé strany spíš nedostatečnou znalost mého života (a zdravotního stavu) a toho, kolik času čemu věnuji a jsem schopná v příštích měsících věnovat. Nebudu tu popisovat svůj běžný den, ale klidně dojdi někdy na návštěvu, můžeme si udělat bramborový salát! :D

Každopádně, co se týče časové vytíženosti, tak musím konstatovat (a zopakovat) fakt, že já mám 1 uvolněnou funkci, nic víc. A nyní k PKS: tvoří jej @Robert.Cuma, předseda a zároveň radní města Brna (takže vlastně Robko má o vnitrostranickou fci víc než já), pak jsou tam místopřesedové, @Petr.Springinsfeld je uvolněným předsedou výboru na kraji, pak je v dalších komisích, působí na BVV a vede RK, pak @Pavel.Nevrkla, který má svoji odbornou praxi, je zastupitelem ve Znojmě a kandiduje na čele do Sněmovny, pak @Miroslav.Barta, krajský zastupitel, zastupitel a šéf klubu v KrPoli, který taktéž kandiduje na čele do Sněmovny a pak @Adam.Vyplel, který je v KK. U nich nemáš pochybnost, že řešit k tomu všemu ještě kMO, když navíc – při vší úctě - nikdy se profesně v oblasti komunikace, PR a marketingu nepohybovali, pro ně nebude „už moc”? Fakt mě to zajímá :)

Já to fakt zvážila všemi směry a věř mi, že kdybych to brala jako oběť, nejdu do toho, protože by to nebylo fér vůči KS. Mě prostě komunikace a marketing vždycky bavily a brala jsem je jako koníček :)

Tvého postoje si cením, navíc tedy pokud se chceš zaměřit na volby 2022 (v těch já kandidovat nebudu určitě), ale já jsem zcela v jiné situaci s jiným zázemím a jinou časovou dotací, než se na první pohled může zdát :) Snad to takto stačí jako reakce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Leitnerova za příspěvky (celkem 4):
Filip.Vitek, Lukas.Mamula, Eva.Havlova, Marek.Lahoda

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Jana.Leitnerova píše: 29 dub 2021, 20:35
Lukas.Mamula píše: 29 dub 2021, 19:53 PS: Jani opravdu nijak neútočím. S pokorou tě prosím o přehodnocení tvé kandidatury. Věřím, že máš dobré úmysly, ale je očividné, že práce máš až nad hlavu i bez MO. Já ti samozřejmě svůj názor nenutím, ale považoval jsem za důležité ti to napsat. Věřím, že máme schopné PKS, které něco vymyslí. Nemusíš se obětovat na úkor vlastního zdraví.
Já to neberu vůbec osobně. Vnímám z tvé strany spíš nedostatečnou znalost mého života (a zdravotního stavu) a toho, kolik času čemu věnuji a jsem schopná v příštích měsících věnovat. Nebudu tu popisovat svůj běžný den, ale klidně dojdi někdy na návštěvu, můžeme si udělat bramborový salát! :D

Každopádně, co se týče časové vytíženosti, tak musím konstatovat (a zopakovat) fakt, že já mám 1 uvolněnou funkci, nic víc. A nyní k PKS: tvoří jej @Robert.Cuma, předseda a zároveň radní města Brna (takže vlastně Robko má o vnitrostranickou fci víc než já), pak jsou tam místopřesedové, @Petr.Springinsfeld je uvolněným předsedou výboru na kraji, pak je v dalších komisích, působí na BVV a vede RK, pak @Pavel.Nevrkla, který má svoji odbornou praxi, je zastupitelem ve Znojmě a kandiduje na čele do Sněmovny, pak @Miroslav.Barta, krajský zastupitel, zastupitel a šéf klubu v KrPoli, který taktéž kandiduje na čele do Sněmovny a pak @Adam.Vyplel, který je v KK. U nich nemáš pochybnost, že řešit k tomu všemu ještě kMO, když navíc – při vší úctě - nikdy se profesně v oblasti komunikace, PR a marketingu nepohybovali, pro ně nebude „už moc”? Fakt mě to zajímá :)

Já to fakt zvážila všemi směry a věř mi, že kdybych to brala jako oběť, nejdu do toho, protože by to nebylo fér vůči KS. Mě prostě komunikace a marketing vždycky bavily a brala jsem je jako koníček :)

Tvého postoje si cením, navíc tedy pokud se chceš zaměřit na volby 2022 (v těch já kandidovat nebudu určitě), ale já jsem zcela v jiné situaci s jiným zázemím a jinou časovou dotací, než se na první pohled může zdát :) Snad to takto stačí jako reakce.
Jen doplním, že předsednictvo je orgán skládající se z několika členů, zatímco vedoucí kMO je jen jeden, tedy narozdíl od výše vyjmenovaných, tebe nikdo nezastoupí.
V každém případě děkuji za odpověď a přeji ti hodně štěstí.

PS: velmi rád se stavím. Upeču něco ať nechodím s prázdnýma rukama :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mamula za příspěvek:
Filip.Vitek
"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 318
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 793 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Lukas.Mamula píše: 29 dub 2021, 20:57 Jen doplním, že předsednictvo je orgán skládající se z několika členů, zatímco vedoucí kMO je jen jeden, tedy narozdíl od výše vyjmenovaných, tebe nikdo nezastoupí.
V každém případě děkuji za odpověď a přeji ti hodně štěstí.

PS: velmi rád se stavím. Upeču něco ať nechodím s prázdnýma rukama :-D
Já myslím, že to se dá hravě napravit tím, že kMO bude fakt fungující tým, který se vzájemně pokryje a je určitě na místě řešit opravdu zastupitelnost. To beru jako samozřejmost :)

Upeč ale prosím tě něco, co se bude hodit k salátu! :D

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj Pirátky a Piráti,

přemýšleli jste někdy o tom, co vytváří obraz Pirátské strany v očích lidí?

Já o tom teď posledních pár dní docela přemýšlel a vzpomněl jsem si, co mi kdysi řekl @Tomas.Vymazal na jedné z prvních schůzí, které jsem se účastnil. „Každý Pirát je vysílač.“ Věta, která před deseti lety rozhodně platila a já doufám, že platí dodnes.

Michal Zachar před lety napsal větu, která mi utkvěla:
„Mediální odbor nerozhoduje o tom, jak se strana prezentuje. To dělají lidé ve svých funkcích svými činy.“

Oba ty výroky mě vedou k závěru, že my všichni, Piráti, tvoříme identitu strany svou prací, svými výsledky, svým přínosem pro společnost. Proto nás lidé volí do veřejných funkcí, proto se na nás obracejí se svými problémy, proto nám důvěřují.

Vedoucí mediálního odboru by podle mého názoru neměl rozhodovat o tom, jestli je práce kteréhokoli Piráta dost dobrá na zveřejnění, nebo není.
Vedoucí by podle mého názoru měl především zajistit, že bude mediální odbor profesionálním servisním orgánem všem Pirátům v Jihomoravském kraji a že nám pomůže najít nejefektivnější způsob, jak veřejnosti komunikovat naši práci.
Vedoucí by podle mého názoru měl zajistit, že jako jihomoravští Piráti s podporou placených parťáků zvládneme s veřejností komunikovat pravdivě, srozumitelně, koordinovaně a konzistentně.
Vedoucí by podle mého názoru měl by být zárukou, že chyby v komunikaci a koordinaci práce placených parťáků budou výjimkou a ne pravidlem.
Vedoucí by podle mého názoru měl být nestranný.

To vše mě vede k závěru, že vedoucí by měl být placený profesionál.

Dobrovolnická práce v Pirátské straně rozhodně má své nezastupitelné místo. Ostatně, že jsme všichni jedno hejno, říkal už Rick. :) Ale dnes už jsme také strana, která vládne v metropoli i na kraji a po volbách budeme pravděpodobně vládnout celé republice. Piráti ve veřejných funkcích pracují na plný úvazek a aby jim mediální tým mohl poskytovat adekvátní zázemí, neměl by dle mého názoru být limitován dobrovolnickým charakterem funkce vedoucího. Domnívám se, že pokud máme zvládnout roli hlavní strany v zemi, tak je krok k plné profesionalizaci mediálního zázemí nutností.

Rozhodl jsem se proto nabídnout svoji kandidaturu všem, kteří s mým názorem souhlasí.
Kandiduji na pozici vedoucího krajského mediálního odboru s cílem zrušit volenou dobrovolnickou funkci vedoucího krajského mediálního odboru a zřídit profesionální placenou funkci vedoucího krajského mediálního týmu, která bude obsazovaná na základě výběrového řízení. Profesionální vedoucí s dostatkem placeného času, ale také plnou odpovědností za kvalitu práce celého placeného mediálního týmu.

Mým cílem je:
  • nastavení jasných procesů tvorby, verifikace a publikace obsahu
  • sestavení základní komunikační strategie pro komunikaci veřejných funkcionářů a kampaň do sněmovny
  • organizační a smluvní ošetření zapojení placeného mediálního týmu do kampaně
  • pomoc krajskému předsednictvu při organizaci výběrového řízení na profesionálního vedoucího krajského mediálního týmu
  • aktualizace statutu krajského mediálního odboru, která bude reflektovat profesionalizaci
Výše uvedené kroky bych rád stihl do konce května a poté funkci uvolnil profesionálnímu vedoucímu.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

David.Lenger
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2020, 19:35
Profese: Elektromechanik
Bydliště: Slívova 103 /3Brno Zidenice
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: KF JmK 5/2021 - Volba vedoucí/ho krajského mediálního odboru

Příspěvek od David.Lenger »

Ahojte
Jako nový člen strany mi dovolte pár vět, otázek a zamyšlení a svůj osobní názor.
Poslouchal jsem KS, četl názory. Za mě by měl být vedoucí KMO profesionál a to souhlasím s Tomem, tým lidí kolem sebe jako jeden provaz. Práce vedoucího je časově náročné omezení i v soukromém životě. Nemám nic proti nikomu ale kladu si čím dál víc otázku, jak někdo dokáže skloubit několik funkci, pracovní a osobní život? Podotýkám, že to není myšleno na konkrétní osoby. Podle mé zkušenosti by každý vedoucí měl být hotový profesionál, odborný pracovník s praxí a zkušenostmi v oboru a vést tým lidí na které bude spoléhat, mít autoritu, respekt a to platí i o zpětné vazbě. Vedoucí by měl zajistit jak vše bude fungovat vůči všem z nás jako celku, nastavit si pevné dané a fungující procesy. Proto mi dovolte ještě otázky : kolik hod denně se chcete, můžete a jste ochotni se práci věnovat a jaký tým spolupracovníků chcete mít. Filipe na tebe dotaz - rezignoval jsi na funkci vedoucího, ale jestli bys chtěl v práci pokračovat jako řadový člen tymu, pomocí s dalším fungováním MO nebo tvá rezignace znamená konec všeho? Možná že jsem to na schůzi preslechl.
Dekuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Lenger za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Filip.Vitek, Michal.Svagerka

Dejv

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“