[Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1274
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1352 poděkování
Dostal poděkování: 2863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Robert.Cuma »

Ahoj jihomoravští Piráti,

svolávám jednání ve věci schválení rozpočtu KS Jmk na rok 2021 a rozpočtového výhledu do roku 2024.
Krajské fórum Jihomoravského kraje

s ch v a l u j e
  • návrh aktualizace rozpočtového výhledu krajského sdružení Jihomoravského kraje do roku 2024,
  • návrh rozpočtu krajského sdružení Jihomoravského kraje na rok 2021, které jsou přílohou č. 1 tohoto usnesení a
u k l á d á

předsedovi krajského sdružení Jihomoravského kraje zajistit registraci rozpočtu a zveřejnění rozpočtového výhledu.
Předsednictvo KS JmK doporučilo schválení předloženého návrhu.

Rozprava bude otevřená do 28. 12. 2020, poté bude zahájeno hlasování.
Otevírám rozpravu.

Důvodová zpráva:
Cílem PKS je udržet výdaje a příjmy v rámci celého výhledu v drobném přebytku. Přebytku ve sněmovním roce nelze dosáhnout, pokud budeme dostávat příspěvek na úhradu volebních nákladů rozložený do 4 let, ale rámci celého výhledu bychom rádi udrželi trend drobného přebytku. Důvod je ten, abychom byli připraveni i na odliv přízně voličů a tedy nižší příjmy.
Pro naše zástupce ve veřejných funkcích musíme poskytnout podporu pro jejich práci a musíme být schopni jejich práci odprezentovat.
Dosáhli jsme profesionalizace aparátu, máme vlastní prostory. V tomto směru v budoucnu neočekáváme již výrazných navýšení výdajů.
Je představa, že se s v kraji vybudují ještě další regionální centra po vzoru SloPiCe, s ohledem na složení členské základny lze aktuálně uvažovat o Blansku, Boskovicích a Znojmu.

Příjmy:
Příjmy jsou dané z analytiky.
Krajské mandáty jsou dané, tam je to 250.000,- Kč na jednoho zastupitele, pro KS z toho je určeno 80%, 20% zůstává centrále.
Mandáty za poslance (a senátory budou-li v budoucnu); nyní máme dva, v rozpočtu na další roky se počítá se třemi. Tohle je věštění z křišťálové koule a přepočet za mandáty, vzhledem k možné koalici může být celostátně rozložený z toho důvodu, že některé kraje z možné koalice vyjdou personálně lépe než jiné.
V darech je počítáno zatím jen s darem od Jirky Hlavenky v podobě jeho odměny za výkon funkce. Předpokládané dary však nejsou součástí rozpočtu, je to jen informativní údaj. Dar od JH je určený pro práci krajského zastupitelského klubu, tj. je rozprostřen do odměny tajemníka, PR specialistů a činnost krajského ZK. Součástí se stanou až doputováním na účet, ale dá se očekávat, že se na sněmovní kampaň nějaké dary získají.

Výdaje:

Rezerva PKS slouží jako flexibilní rezerva pro posílení některé jiné výdajové rozpočtové položky dle aktuální potřeby bez nutnosti schvalovat dodatek rozpočtu.

Personální náklady KS JmK jsou zahrnuty náklady na PR pro Brno, kraj a mediální spojku (počítáno s personálními výdaji kMO ve výši 1.320.000,-Kč), doplatek KOKS (od letoška se zvedl podíl KS, činí 480.000,-Kč), tajemníci klubů na kraji (část úvazku hradí přímo kraj, KS doplácí 360.000,-Kč a Brně (240.000,-Kč).

Krajský mediální odbor slouží k financování provozních nákladů odboru, bez personálních nákladů. Jedná se o náklady na přípravu a realizaci mediálních výstupů a propagaci. Tato položka neobsahuje finance na produkci volební kampaně.

Krajské pracovní skupiny slouží na financování interní politické práce (zpracování témat do programu, rešerše, právní analýzy, KETy atp.).

Předvolební kampaň sněmovní volby podrobnější diskusi o výši a pracovním rozpočtu veďme v interním vlákně. Vychází se z letošní krajské kampaně s tím, že je tam výrazný prostor pro navýšení skrze dary.

Jihomoravské Pirátské centrum náklady na provoz a vybavení ŠPiCe, očekává se dovybavení, proto letos více než v přístích letech.

Položky Činnost KF a MS souhrnně reprezentují provozní výdajové položky, zejména pro organizaci zasedání a další drobné náklady na organizaci. V případě MS Slovácko i náklady na SloPiCi; tato položka může v budoucnu být vyšší s ohledem na to, že není vyloučené, že se SloPiCe bude stěhovat, tato položka se navýší až dle aktuální potřeby s tím, že představa je taková, aby měsíční náklad na SloPiCe byl v relaci kolem 10.000,- Kč/měs.

Činnost zastupitelů slouží k financování činnosti všech zastupitelů v rámci jejich činnosti s tím, že pro činnost krajských zastupitelů je zamýšlena částka vyšší, jelikož je počítáno s darem JH ve prospěch krajského klubu.

Provozní výdaje jsou na výdaje na kancelářské potřeby, cestovné apod.
Přílohy
příloha č. 1.xlsx
(11.94 KiB) Staženo 65 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 8):
Petr.Springinsfeld, Pavel.Nevrkla, Lukas.Dolezal, Michal.Svagerka, Tomas.Kolacny, Lukas.Dubec, Jiri.Ulip, Patrik.Dolezal

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 286
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 688 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Michal.Svagerka »

Poslušně hlásím, že se mnou jako hospodářem MS Slovácko a následně, prostřednictvím mne, i s celým PMS Slovácko byl návrh rozpočtu projednán a návrh na MS Slovácko pokrývá pro tuto chvíli naše potřeby. Za sebe ještě dodávám, že celkový rozpočet vidím jako konzistentní a reálně opatrný, pochvala PKS za jeho sestavení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Svagerka za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Dolezal, Robert.Cuma, Petr.Springinsfeld, Pavel.Nevrkla, Lukas.Dubec, Patrik.Dolezal
  1. místopředseda MS Slovácko. 777 610 511, e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice
Uživatelský avatar
Pavel.Nevrkla
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 438
Registrován: 11 srp 2017, 15:25
Profese: advokát, zastupitel Znojmo
Dal poděkování: 347 poděkování
Dostal poděkování: 673 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Pavel.Nevrkla »

Ještě bych chtěl doplnit položku doplatek KOKS: Stav je takový, že centrála od 1/21 bude hradit půl úvazku a my máme KOKS na dvou půl úvazcích. Navíc cítíme jako nutnost navýšit celkový úvazek KOKS na 1,5 úvazku a proto je rozpočtovaný doplatek KOKS ve výši celého úvazku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Lukas.Dolezal, Lukas.Dubec, Michal.Svagerka
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7947
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2737 poděkování
Dostal poděkování: 7879 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ahoj, já jsem se chtěl zeptat, zda v těch nákladech Špice je zakomponováno připojení k netu, pokud ano, v jaké výši je tam s ním počítáno (hovořili jsme o 4k, ale chci si ověřit kvůli limitům případného VŘ).
A další otázku mám, nerozporuju, jen pro informaci, z čeho se skládají personální náklady KS JmK, tzn. rád bych si tuto položku rozkliknul.
Díky, J.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1780
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2431 poděkování
Dostal poděkování: 2684 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Jiri.Kaderavek píše: 22 pro 2020, 10:53 A další otázku mám, nerozporuju, jen pro informaci, z čeho se skládají personální náklady KS JmK, tzn. rád bych si tuto položku rozkliknul.
Ahoj, je to rozvedeno v důvodové zprávě.

Ohledně položky ŠPiCe poprosím o odpověď asi @Miroslav.Barta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Jiri.Kaderavek

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1780
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2431 poděkování
Dostal poděkování: 2684 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Na pátečním jednání PKS jsme se domluvili, že společně s rozpočtem bychom rádi schválili i záměry nad 100 tis. Kč. Zároveň jsme zapomněli určit hospodáře jednotlivých rozpočtových položek. Oba dva problémy by měl řešit následující návrh na doplnění usnesení, takže bych chtěl poprosit @Robert.Cuma, aby si ho vzal za svůj. Dík a přeju pěkné svátky všem:)

Návrh na doplnění usnesení:
Krajské fórum Jihomoravského kraje v rámci rozpočtu pro rok 2021

j m e n u j e

I. předsedu KS JmK a 1. místopředsedu KS JmK hospodáři všech rozpočtových položek,
II. vedoucího kMO hospodářem rozpočtové položky „Krajský mediální odbor“,
III. předsedu MS Brno hospodářem rozpočtové položky „Činnost MS Brno“,
IV. předsedu MS Slovácko a Michala Švagerku hospodáři rozpočtové položky „Činnost MS Slovácko“ a
V. předsedu MS Znojemsko hospodářem rozpočtové položky „Činnost MS Znojemsko“ a

s c h v a l u j e

I. v rámci rozpočtové položky„Personální náklady” záměry

a) „Tajemník zastupitelského klubu JmK“ v maximální výši 360 tis. Kč,
b) „Asistentka zastupitelského klubu Brno“ v maximální výši 240 tis. Kč
c) „PR pro Brno“ v maximální výši 600 tis. Kč
d) „PR pro kraj“ v maximální výši 600 tis. Kč a
e) „Krajské spojky MO“ v maximální výši 120 tis. Kč,

II. v rámci rozpočtové položky „Krajský mediální odbor“ záměr „Obsahový tým“ v maximální výši 120 tis. Kč,
III. v rámci rozpočtové položky „Jihomoravské pirátské centrum“ záměr „Nájemné a zálohy“ v maximální výši 240 tis. Kč,
IV. v rámci rozpočtové položky „Činnost zastupitelů“ záměr „Činnost krajského zastupitelského klubu“ v maximální výši 180 tis. Kč a
V. v rámci rozpočtové položky „Činnost MS Slovácko“ záměr „Slovácké pirátské centrum“ v maximální výši 110 tis. Kč a

s c h v a l u j e

v rámci rozpočtové položky „Personální náklady” interní převod 480 tis. Kč do centrální rozpočtové položky Personálního odboru na zajištění financování KoKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Kaderavek, Lukas.Dubec, Pavel.Nevrkla, Patrik.Dolezal, Michal.Svagerka, Robert.Cuma

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4786
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6553 poděkování
Dostal poděkování: 5588 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ahojte, chci se zeptat, jestli je v polozce PR pro kraj uvazovano i s PR pro poslance, nebo jestli je to mysleno jako krajsky urad. V ramci kraje je i Brno, a to je oddeleno do samostatne nazvane "polozky", takze mi to neni jasne. Snazim se vlastne dobrat toho, jak velkou cast casu lidi, kteri budou PR pro kraj zajistovat, si pripadne muzou poslanci usurpovat. Taky me zajima, co je naplni prace krajskych spojek MO -- idealne s prikladem ve vztahu k poslancum.

Podobnou otazku mam take ve vztahu k polozce Cinnost zastupitelu. Jsou tim mysleni i poslanci, nebo jen zastupitele? A pripadne jaky podil na tom mohou bez obav tvorit naklady spojene s cinnosti poslancu?

Dale bych rad vedel, co si PKS predstavuje, ze si jednotlive KETy a dalsi krajske pracovni skupiny mohou poridit za tech 50k na rok. Je to zdanlive pomerne mala castka, ale predevsim mi chybi informace, jestli to je na obcerstveni pri jednanich KETu, nebo jestli to je na objednavky odbornych posudku apod. Rozpad teto polozky by mi dost pomohl posoudit, jestli je to dost.

Odpoved na otazku Jirky Kaderavka ohledne internetu do PiKo me taky zajima.

Dekuju
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Springinsfeld, Filip.Vitek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1780
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2431 poděkování
Dostal poděkování: 2684 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Tomas.Vymazal píše: 27 pro 2020, 11:14 Podobnou otazku mam take ve vztahu k polozce Cinnost zastupitelu. Jsou tim mysleni i poslanci, nebo jen zastupitele? A pripadne jaky podil na tom mohou bez obav tvorit naklady spojene s cinnosti poslancu?
Ahoj, v roce 2019 a 2020 jsme měli pro činnost poslanců samostatnou rozpočtovou položku s limitem 20 tis. Kč. V roce 2019 bylo čerpáno necelých 7 tis. Kč, letos necelých 5 tis. Kč (oba tyto výdaje byly v souvislosti s Piratecony nebo jinými konferencemi). Na takhle drobné výdaje se nám nezdálo nutné mít samostatnou rozpočtovou položku, takže jsme se rozhodli ji do rozpočtu pro příští rok nenavrhnout. Podobné drobné výdaje bude určitě možné čerpat z činnosti zastupitelů, z rozpočtu kMO, nebo např. z provozních výdajů (bude záležet na konkrétním typu výdaje).

Pokud byste už teď na příští rok čekali vyšší výdaje spojené s vaší činností a zároveň je chtěli nechat hradit z rozpočtu KS, můžeme to zohlednit nějakým pozměňovacím návrhem v rámci tohoto jednání. Pokud by taková potřeba nastala v průběhu roku, můžeme to vyřešit dodatkem k rozpočtu.

Na dotazy ke kMO Ti tu označím @Filip.Vitek a ke KETům @Adam.Vyplel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Michal.Svagerka

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1587
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 3090 poděkování
Dostal poděkování: 2213 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj,
jak by se postupovalo v případě založení další(ch) MS? Jak budou rozdělovány finance na komunální volby? Děkuji.

„Není nebezpečnějšího člověka, než někdo v rozhodující pozici, kdo si myslí, že něco zná, ale je úplně mimo“. Rick Falkvinge 🏴‍☠️.

Podporuji myšlenky Pirátů. Připoj se na 🦣 Mastodon. E-mail: lukas.dolezal@pirati.cz.

Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1780
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2431 poděkování
Dostal poděkování: 2684 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 30/2020 - Rozpočet KS JmK na rok 2021

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Lukas.Dolezal píše: 27 pro 2020, 19:07 Ahoj,
jak by se postupovalo v případě založení další(ch) MS? Jak budou rozdělovány finance na komunální volby? Děkuji.
Ahoj, založení nového MS by bylo případně řešeno dodatkem rozpočtu. Finance na komunální volby budeme, předpokládám, řešit až v rámci rozpočtu pro rok 2022.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Monika.Spilkova, Michal.Svagerka

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“