[Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj jihomoravští Piráti,

v souladu s volebním řádem a z pověření předsedy svolávám jednání ve věci primárních voleb pro senátní volby v senátním obvodu číslo 60 - Brno-město.

Volby do Senátu jsou upraveny Zákonem č. 247/1995 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů.

Volební řád pak definuje podmínky kandidatury takto:
§10 VŘ - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
  • a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
  • b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
  • c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
Volební komise
Pokud nikdo není proti, navrhuji volební komisi ve složení Róbert Čuma, Pavel Nevrkla a Lukáš Mamula.
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí, ve které bude obsažen i případný nástin jednotlivého volebního programu kandidáta.

Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury a kteří souhlasí s tím, že kandidátní listinu podá Česká pirátská strana a že se v případě zvolení stanou členy senátního klubu České pirátské strany, bude-li tento možné ustavit.

Doba pro přihlašování kandidátů skončí 11. září 2019. Fyzické grilování kandidátů pak proběhne na krajské schůzi ve Znojmě 12. září. Poté bude zahájeno hlasování.

Děkuji za pozornost a otevírám rozpravu.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Drahé pirátky, drazí piráti.

Jak jste již někteří zpozorovali :), rozhodl jsem se po létech mentální a fyzické regenerace dát opět své služby ve prospěch strany. Po dlouhém zvažování ohledně vhodné formy mého angažmá jsem se rozhodl, že Vás požádám o podporu kandidatury do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodě č. 60, zahrnujícího brněnské městské části Ivanovice, Jehnice, Jundrov, Medlánky, Komín, Královo Pole, Ořešín, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno sever (Lesná), Útěchov a Žabovřesky.

Z jakého důvodu jsem se rozhodl pro kandidaturu do senátu a co bych v něm chtěl prosazovat?

Jak jistě víte, Senát PČR je především ústavní pojistkou demokratického zřízení naší republiky. Mimo jiné disponuje i zákonodárnou mocí, zatímco však poslanecká sněmovna je fabrika na zákony, tak senát je oddělení kontroly kvality a zasedají v něm osobnosti, které si dokázali získat ve svých obvodech důvěru občanů a které nutně nemusí mít významnou politickou zkušenost, naopak přináší do Parlamentu zkušenosti z nerůznějších oborů lidské činnosti. Já bych snad do této škatulky mohl zapadnout. Nemám přímou exekutivní politickou minulost, moje role je rolí mentora a spolutvůrce politické platformy. To mi do značné míry s rolí senátora koresponduje a umožní mi to držet se mého dlouhodobého záměru představovat jakousi nízkoprahovou autoritu v rámci strany a připomínat Vám tak kořeny a principy a ideály, na kterých strana vznikla. Na rozdíl od mnoha z Vás je má role definitivní a nelze se z ní vyvléknout, vyžaduje tedy ode mne zachování jakéhosi dekórum a také odstupu od každodenních politických půtek a konfliktů.

Z výše uvedeného důvodu jsem také zavrhl svou kandidaturu na lídra krajské kandidátky, straně reálně "hrozí" vyjednávání o pozici hejtmane a já se o tuto exekutivní funkci nehodlám ucházet a nehodlám se ucházet ani o pozici radního kraje. A být lídr s tím, že pak krajskou politiku budou dělat jiní by nebylo vůči voličům fér. Na druhou stranu vnímám jistou synergii krajské a senátní kampaně a proto se Vám nabídnu také na pozici v TOP10 krajské kandidátky s aspirací býti zvolen krajským zastupitelem. Důvod je dvojí, pomoci s krajskými volbami a mít kontakt a informace z reálnou krajské politiky, takové které bych v případě svého zvolení do senátu využil ve prospěch kraje. Nejde mi o kumulaci funkcí, jsem ten poslední, kdo by takto uvažoval, ale o z toho vyplývající synergie a politické kontakty. Ze stejného důvodu udržení kontaktů a sběru informací bych si chtěl podržet jakousi minimální angažovanost v komunální politice (komise). Věřím, že tyto věci dokáži časově skloubit a místo, které na krajské kandidátce zaberu kompenzovat 1-2% hlasů a třeba i dalším krajským mandátem.

Popravdě řečeno, jedním z hlavních důvodů proč do senátu již nyní a nikoliv za dva roky je senátní obvod. Brno-Žabovřesky jsou mým rodištěm, žil jsem zde 23 let, zde jsem získal vzdělání základní i střední, naučil se kopat do kulatého nesmyslu a mnoho lidí mé jméno zná nebo si jej poměrně snadno připomene. Stejně přiléhající městské části Komín, Jundrov, Královo Pole jsou mým dětským světem, místy kde jsem chodil do kina, za sportem, na školní výlety. Navíc jsou Žabovřesky a Královo Pole mimo Brna-středu jedinými městskými částmi, kde máme své zastoupení (v Žabovřeskách se jednalo čistě o můj záměr a aktivitu, kterou se díky Silvě a dalším Žabovřeským Pirátům podařilo zrealizovat). Počítám tedy s podporou místních sdružení a věřím, že tato spolupráce bude oboustranně ku prospěchu. Zároveň, budu-li potvrzen na krajské kandidátce hodlám zde spojit ve spolupráci s Vámi ostatními krajskou a senátní kampaň do jednoho uceleného konceptu.

Na senátní kampaň mám vyčleněné vlastní prostředky, nebudu tedy po straně žádat, aby v míře větší než bude odpovídat angažovanosti ostatních financovala mou kampaň. To ale neznamená, že by má kampaň nepodléhala pravidlů transparentního financování a nutné míry koordinace s kampaní krajskou. Jak jste již někteří zaznamenali, v tuto chvíli již mám svou volební manažerku, jej jí Šárka Václavíková a začínáme plánovat potřebné PR akce.

Co hodlám v senátu prosazovat? Hodlám víceméně pokračovat ve své misi posilovat demokratické základy této země zapojením mladých lidí do politiky. Možností jak tak učinit je mnoho, ale v senátorské pozici hodlám navštěvovat vysoké školy, spolupracovat se studenty a provádět skauting nových politiků, přednostně pak samozřejmě Pirátů. Myslím, že se jedná záměr poměrně konzistentní s mým životním politickým příběhem, který bude nosnou linkou mé kampaně. Má minulost je popsána zde v mluvnickém útvaru ve třetí osobě, který opravdu nemám rád :) viewtopic.php?f=411&t=48414 Mým prvním politickým mentorem je můj táta, kterého většina z Vás dobře zná. Sám se aktivně účastnil prostestů proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a následně mne tuto bolestnou událost připomínal písněmi Karla Kryla, člověka, kterého si nesmírně vážím jako básníka, zpěváka, skladatele a především občana.

Samozřejmě hodlám mimo to akcentovat výsostně Pirátská témata. V Senátu bych rád působil nekonfliktně a konstruktivně napříč všemi politickými silami, za svůj život už před mými zraky defilovalo tolik politckých stran a politiků, že s tím nemám problém a dokáži pochopit postoje každého z nich. Dokud jsou ochotni dodržovat pravidla hry, jsou to sice mí protihráči, ale taktéž partneři ve správě této země.

Co se týče mých šancí, pak jsem přesvědčen, že získám víceméně 100% podporu pirátských voličů, nejsem nijak kontroverzní postava a můj životní příběh je snad dostatečně konzistentní. Věřím také, že dokáži získat podporu voličů dalších subjektů, které nepostaví svého kandidáta. Budu se také snažit vstoupit v jednání se středovými stranami a pokusit se zjistit možnou jinostranickou míru podpory.

Milí piráti, chci Vás touto cestou požádat o podporu mé kandidatury nejen svým hlasem, ale i pomocí krajské a senátní kandidátce, tak abychom v následujících volbách postavili opravdu silný a stmelený Pirátský tým.

Jakékoliv Vaše dotazy rád zodpovím.

OZ
Naposledy upravil(a) Jiri.Kaderavek dne 05 zář 2019, 19:55, celkem upraveno 1 x.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Tvoje kandidatura mě dokopala k tomu, že přeci jen zaplatím členské příspěvky :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Kaderavek, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Petr.Vileta, Sarka.Vaclavikova, Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj Jirko,

díky za pěkné úvodní povídání, dovolím si vykopnout dotazy. :)

Pro začátek by mě zajímala tři konkrétní legislativní témata, která chceš v senátu řešit a jak je chceš vyřešit?
Dále by mě zajímalo, jakým způsobem chceš v senátu fungovat ve vztahu ke svému rodnému kraji (myšleno kolik času chceš trávit v JmK a jakou roli chceš plnit vůči centralistickým tendencím, které se v Praze snad ve všech ústavních institucích objevují)?

Otázky samozřejmě platí i pro ostatní potenciální uchazeče o nominaci.

Díky

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Tak nebudu jmenovat zákony, protože nemohu předjímat legislativní proces v roce 2021.

Nicméně pokud bych měl vypíchnout okruhy, tak je to určitě ochrana soukromí, tzn. všechny zákony, které zasahují do soukromí nás občanů (bezpečnostní služby, EET, copyright a filtry atp.) Zde samozřejmě budu klást důraz na ochranu soukromí, a to v souladu s Pirátským programem, tuhle oblast máme dobře zpracovánu.

Další oblastí je oblast vzdělávání, školství a sportu, tedy to co má bezprostřední vliv na šance mladých k úspěšnému vstupu a prožití života. I zde podporuji různorodost oproti jednotvárnosti, decentralizaci oproti centralizaci, moderní vybavení, výuku v duchu lege artis, stáže, maximální vysílání studentů do světa, ale také nabídka světu k absolvování stáží v srdci Evropy. Považuji se spíše za odpůrce státních maturit. Rád bych se zasadil o renesanci učňovského školství, nejsem příznivcem slepého navyšování procenta VŠ ve společnosti. Oblast financování sportu je ve špatném stavu, zde se chci určitě angažovat a zajistit omezení vlivu vlivových mafií na sportovních svazech tím, že jediné peníze které dostanou budou peníze na jejich vlastní činnost, nikoliv že budou rozdělovat peníze do klubů. V tomto a nejen v tomto samozřejmě hodlám spolupracovat s našimi poslanci, tato oblast spadá pod Lukáše Bartoně, nemýlím-li se. Rád bych, aby i financování sportu na komunální úrovni dostalo legislativní rámec a jasná pravidla. Do určité míry platí i pro kulturu. Moje role bude spočívat mj. ve vysvětlování problematiky a zajišťování podpory pro hladký průchod takto nastavených legislativ senátem.

Nakonec bych se velmi rád podíval na zákony upravující činnost politických stran a tlačil systém tak, aby se maximálně snížily bariéry pro vstup do politky, tzn. zapojení mladých lidí už od nižšího věku 15 let (nemusí to nutně znamenat dát jim plná voličská práva, detailně jsem si tuto věc ještě nerozpracovával) a nastavení férových pravidel politické soutěže.

Mám ještě další oblíbená témata, považuji se za multidisciplinárního člověka, takže předpokládám budu řešit podle púříslušnosti ve výborech, podle priorit Pirátské strany a podle naléhavosti.

Co se týče mého působení v JmK, nepředpokládám, že bych se z JmK měl nějak stěhovat, hodlám zde i dále působit a je to patrné i v mé kandidátské řeči. Ve svým téměř 50 letech jej znám poměrně dokonale a nehodlám se jej vzdát, proto také nechci kandidovat do PS, protože by to kladlo daleko větší nároky na pobyt v Praze (a jakkoliv Prahu respektuji, k srdci mi bohužel nepřirostla).

Co se týče centralistických tendencí, jsem původní volič HZSDMS, předpokládám, že mnoho z Vás neví o co se jedná, takže Hnutí za samosprávnou demokracii Moravy a Slezska :) Zrušení zemského zřízení mne přirozeně trápí a trápí mne i často nesmyslná potřeba spravovat tuto zemi z Prahy. V tomto smyslu bych rád tlačil na zákonodárce, aby se maximálně využilo moderních technologií a kde to lze, umožnila se správa země prostřednictvím elektronických komunikací. Také proto, že jednou z mých priorit je stav dopravy v JmK a jakékoliv ušetření cest do Prahy a zpět nám všem může být pouze ku prospěchu.

Subsidiarita: my jsme se na začátku rozhodli, že strana bude řízená centrálně, že je budována zeshora a já si myslím, že je to tak správně, protože to odpovídá konstituci republiky. V začátcích jsem zažil v mnoha krajích malé císaře, kteří měli pocit, že si se značkou Piráti mohou dělat ve svém kraji co chtějí. Já tento názor nesdílím a nemyslím si, že má kdokoliv právo dělat si na kraji politiku v rozporu s programem celé strany (a schválně neříkám pražského centra, protože stejně argumentoval kdyby sídlem strany bylo Brno nebo Olomouc). Je jím z mnoha dobrých důvodů Praha a nezbývá než se s tím smířit a repektovat to. Já už jsem si touto cestou prošel, tedy dokážu i pochopit tvé nazírání, nebyl jsem o moc jiný. Určitá míra subsidiarity je samozřejmě nutná, ale nesmí být ke škodě značce Piráti, tady prostě musí platit jeden za všechny a všichni za jednoho.
Naposledy upravil(a) Jiri.Kaderavek dne 06 zář 2019, 13:16, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 6):
Antonino.Milicia, Lukas.Dolezal, Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2453
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3498 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Odpovídáš pregnantně, což je mi sympatické. Nicméně, mohl bys jmenovat několik stručných hesel/tezí, jak je cítíš, která by jsi komunikoval během kampaně (neznamená to, že je nutně skutečně použiješ, takový první nezávazný výkop...)
OFFTOPIC(já Tě "nepřezkušuji", mám o Tobě jasno, jen jsem zvědavý :) )

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Nevím přesně jak bude claim nakonec znít, ale je to o zapojení mladých do politiky. Myslím si, že progresivní a moderní společnost nevybudují geronti a rád bych tento mem, tedy ochotu nás starších maximálně zapojovat mladé do dění v této zemi šířil dále. Prostě, byl bych rád o zintenzivnění mezigenerační spolupráce. V senátu budu pak poměrně logicky a konzistentně akcentovat a vysvětlovat témata a pohledy mladých a zase naopak mladým vysvětlovat obavy starších.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Dolezal, Antonino.Milicia, Jiri.Ulip, Vaclav.Fortik, Veronika.Murzynova, Jiri.Kaderavek.sen, Dalibor.Zahora
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Kdo negriluje není Pirát!
Vážně, jsem rád za každou Vaši otázku, protože když na ni dokáži bez velkého rozmyslu odpovědět, dává mi to docela jistotu, že to mělo, má, a bude mít smysl :) Takže další?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Jiri.Kaderavek.sen, Zbynek.Janoska, Dalibor.Zahora
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2453
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3498 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Tak, když chceš grilovat, máš to mít :)

1) Byl jsem zvědavý na to, koho bys po svém stažení rád viděl jako leadera krajské kandidátky. Tu otázku jsem nepoložil, protože není úplně korektní, ale přinejhorším z toho můžeš nějak chytře či vtipně vybruslit. Třeba tak, že nechceš předcházet kandidatury těch lidí.

2) Jako zakladatel a člověk zkušený a zralý - jaká vidíš největší současná a budoucí ohrožení České pirátské strany?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Jiri.Kaderavek

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 11/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 60 - Brno-město

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

ad 1) Jako lídra bych rád viděl člověka, který lídrem být nechce :)

ad 2) Žádné zásadní současné ohrožení nevidím, ale ono záleží na perspektivě slova současná. Podotýkám, že pro mne ohrožením není propad voličských preferencí a jiné pohyby v tabulce naší politické extraligy. To co zásadně vnímá jako ohrožení, tedy vnitřní nestabilitu strany necítím, resp. nevidím nic co by se vymykalo tomu, co jsme již v minulosti zažili. Co se týče budoucích ohrožení, pak je to to stejné. Prostě se do toho stavu nesmíme dostat a musíme budovat a cítit nejen silnou loajalitu k naší straně, což mj. znamená také loajalitu k lidem, kteří ji tvoří bez ohledu na momentální stranickou pozici, ale také cítit, že tohle je přesně ta klíčová vec, na které je založen úspěch strany. A i když se občas ptáte, co to zrovna strana předvádí, pak vězte, že jste zde právě proto, abyste to zvrátili na svou stranu. A útěk nebo snad torpédování a sobotáž strany nejsou žádným řešením a navíc jsou v rozporu s klíčovým prvkem stability strany, tedy Pirátskou loajalitou a identitou.

Přidám ještě jednu myšlenku ohledně podpory mladých lidí. Budeme na politické scéně natolik, nakolik dokážeme být atraktivní pro nejmladší generaci liberálů. Pak je dokážeme nejen trvale přitahovat, ale také jim poskytovat nezbytnou institucionální ochranu. Chápejte to tak, že úkolem Pirátů by mělo být být představitelem liberálního způsobu politické hry a zjišťovat mu svým fungováním potřebnou legitimitu. Protože liberalismus je převažujícím pohledem mladých, ochotných se politicky angažovat, zatímco my starší, již zakonzervovaní, tomu moc nepomáháme (pokud tedy nezapojíme mozek a trochu té politické strategie). Ale zase máme jiné přednosti :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 6):
Antonino.Milicia, Lukas.Dolezal, Dalibor.Zahora, Tomas.Gottwald, Jaroslav.Kucera, Jakub.Sobocik
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“