[Rozprava] KF JmK 6/2019 - Dar na kampaň do EP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 6/2019 - Dar na kampaň do EP

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Já rozumím Marcelovu návrhu, ale principiálně je to stejná situace, jako ten dar -> sanujeme absenci financí jinde. Rozpočtové určení příjmů je mnohem vstřícnější k centrále, než k nám (a je to tak správně) právě proto, aby centrála měla dostatek financí na krytí stranických záležitostí s celostátním významem. Pokud tak centrála nečiní, je to podle mě potřeba řešit systémově, například navýšením konkrétní výdajové rozpočtové položky na centrální financování kampaně, což může RV udělat velice rychle. Centrála letos hospodaří dle schváleného rozpočtu s více, než 30 miliony korun, přičemž nevyčerpané prostředky v současnosti přesahují 22 milionů, tedy vážně nerozumím tomu, proč tu chceme zavádět nějakou cílenou redistribuci finančních prostředků z JmK, když naše nevyčerpané zdroje jsou více, než 15x nižší, než ty centrální.

V principu podporuji myšlenku alokování těch 100 000,- Kč na cestovní náklady, ale krom našich TOP 2 kandidátů bych to využíval spíše na financování cestovného pro naše členy a příznivce, kteří budou vyjíždět do mimobrněnských regionů JmK na kampaň, případně jinam, což by mohlo motivovat k vyšší účasti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Lukas.Dubec

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 6/2019 - Dar na kampaň do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Předně chci vysvětlit, proč jsem navrhoval právě úhradu cestovních nákladů: Cestování po kampani není levná záležitost. Účast čelních kandidátů v kampani je velmi důležitá a byl bych velmi nerad, kdyby Pirátská strana vytvářela prostředí, ve kterém je aktivní politika podmíněna vlastními zdroji. Osobně jsem na prosazování pirátských myšlenek utratil už stovky tisíc, ale jsem přesvědčen, že stejnou šanci by měli dostat i lidé, kteří na to tyto prostředky nemají.
Tomas.Kolacny píše: 09 dub 2019, 11:26 V principu podporuji myšlenku alokování těch 100 000,- Kč na cestovní náklady, ale krom našich TOP 2 kandidátů bych to využíval spíše na financování cestovného pro naše členy a příznivce, kteří budou vyjíždět do mimobrněnských regionů JmK na kampaň, případně jinam, což by mohlo motivovat k vyšší účasti.
Bylo by možné to rozšířit alespoň o úhradu cestovních nákladů (doprava, ubytování) TOP 5 do JMK? Přecejen na jejich účasti na kampaňových akcích JMK nám záleží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Lukas.Dolezal, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 6/2019 - Dar na kampaň do EP

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Marcel.Kolaja píše: 10 dub 2019, 07:31 Bylo by možné to rozšířit alespoň o úhradu cestovních nákladů (doprava, ubytování) TOP 5 do JMK? Přecejen na jejich účasti na kampaňových akcích JMK nám záleží.
O tom nerozhoduju já, ale KF. :) Každopádně za mě jo, princip je vynakládání prostředků JmK na aktivity JmK a pokud si na nějakou aktivitu pozveme kandidáty z venku, je legitimní jim to zaplatit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 6/2019 - Dar na kampaň do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Tomas.Kolacny píše: 10 dub 2019, 10:21
Marcel.Kolaja píše: 10 dub 2019, 07:31 Bylo by možné to rozšířit alespoň o úhradu cestovních nákladů (doprava, ubytování) TOP 5 do JMK? Přecejen na jejich účasti na kampaňových akcích JMK nám záleží.
O tom nerozhoduju já, ale KF. :)
To vím. Snažím se najít konsenzus :-)
Tomas.Kolacny píše: 10 dub 2019, 10:21 Každopádně za mě jo, princip je vynakládání prostředků JmK na aktivity JmK a pokud si na nějakou aktivitu pozveme kandidáty z venku, je legitimní jim to zaplatit.
Super. Chápu tvůj postoj a nemám objektivní způsob ho rozporovat. Na druhou stranu bych chtěl být solidární vůči ostatním kandidátům a tudíž to sám za sebe provedu takto: Pokud budu zvolen poslancem EP, všechny náhrady cestovních nákladů v kampani, které od Pirátské strany obdržím, použiju na (částečnou) úhradu cestovních nákladů nezvolených kandidátů s prioritou dle kandidátní listiny nebo mého osobního zvážení jejich osobního nasazení v kampani.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 6):
Petr.Springinsfeld, Lukas.Dolezal, Adam.Vyplel, Tomas.Kolacny, Jiri.Ulip, Robert.Cuma

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 6/2019 - Dar na kampaň do EP

Příspěvek od Robert.Cuma »

Bylo zahájeno hlasování.

Róbert Čuma

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“