Vedoucí FO - upřesnění kompetencí, úkolů a metrik

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Koordinatori, PKS Liberecky kraj

Odpovědět

Jak vidíte jednotlivé kompetence jakožto KF, které schválilo založení odbrorů? (pls nejdříve čtete)

a 1) Vedoucí FO navrhuje rozpočet kraje PKS, a to případně předkládá k hlasování KF po zavedení svých úprav.
0
Žádná hlasování
a 2) Vedoucí FO předkládá návrh rozpočtu KF a PKS se s návrhy úprav přihlásí do rozpravy, jakožto ostatní subjekty (MS, zastupitelské kluby, KETy apod)
2
33%
b 1) Vedoucí má jako hospodář kraje právo jednoho hlasu ohledně v hlasování o financích v rámci PKS?
2
33%
b 2) Vedoucí jen dohlíží na procesní správnost proplacení.
0
Žádná hlasování
g 1) Vedoucí FO předkládá kvartální zprávu ve vztahu k plnění plánů a průběžného plnění jednotlivých položek (které je čitelné i z Piroplacení)
0
Žádná hlasování
g 2) Vedoucí FO předkládá kvartální zprávu ve vztahu možných rezerv a návrhů úprav rozpočtu a konkrétních záměrů
2
33%

Celkem hlasujících: 2 - Celkem hlasů: 6

Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1163 poděkování
Dostal poděkování: 1796 poděkování

Vedoucí FO - upřesnění kompetencí, úkolů a metrik

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj všem,
děkuji ještě jednou za zvolení na vedoucího FO.

Definice povinností a kompetencí odboru (potažmo vedoucího) hovoří takto:
FO KS LBK ve spolupráci s KF, PKS a KoKS a celostátním FO:
a) Ve spolupráci s KF a PKS navrhuje rozpočet KS, jehož návrh předkládá tak, aby byl schválen nejpozději 31. 12. daného roku
b) Vedoucí FO KS LBK ovládá pirátský systém proplácení a je zároveň dalším hospodářem KS LBK
c) Komunikuje s celostátním FO a přenáší změny a novinky v oblasti financí do KS LBK
d) Sleduje vyhlášení participativního rozpočtování (PaRo) a vyzývá KF LBK k podávání návrhů na projekty
e) Spolupracuje s celostátním AO při výzvě členů při opomenutí zaplacení pravidelných členských příspěvků
f) Orientuje se v pravidlech hospodaření, PraH
g) Kvartálně předkládá zprávu o stavu KS v oblasti své působnosti

Tedy zahajuji diskuzi a anketu k jednotlivým bodům.

ad a) pokud budu navrhovat rozpočet a má být schválen do 31. 12.

Jaké mám možnosti, pokud se s PKS nedohodnu na konsenzuální verzi?
Můžu zodpovídat za něco co nerozhoduji?
Nebo mám připravit návrh dle zjištěných potřeb jednotlivců, MS a PKS a případně si pak PKS v rozpravě navrhne pozměňovací návrhy?

ad b) je dalším hospodářem KS LBK -

Může tedy i o jednotlivých záměřech hlasovat s PKS nebo jen kontroluje správnost úkonu proplácení?

ad g) Kvartálně předkládám zprávu -

Jak má být podrobná v okamžiku, kdy máme přehledné Piroplacení a je tam dobře vidět aktuální hospodaření kraje?

Tedy spustil jsem i anketu o tom, jak to vidíte vy, co jste hlasovali v rámci KF o schválení tohoto odboru. Všichni máte tři možnosti, je to anketa - tedy spíše sonda názorů, nejde o závazné hlasování.
Můj osobní plán pro hospodaření kraje.

1) Musíme omezit co nejdříve úniky financí v podobě neadekvátních nákladů na PIXEL (zejména energie).

2) Začnu hledat a navrhnu možnosti realizace pirátského centra v Liberci (po volbách do kraje), tak aby bylo možno jej otevřít 1. 1. 2020 - případně pokud by to bylo realizovatelné, bez výrazně zvýšených nákladů, tak již jako volební štáb v říjnu.

3) Od 1. 1. 2021 musíme pracovat s plánem hospodaření s výhledem do dalších krajských voleb, tedy na 4 roky

4) Při vzniku každého záměru musí předcházet hledání řešení plnění z dobrovolnických kapacit (materiál, čas - pokud to je možné) nebo poptávkové řízení (minimálně v míře hledání 2 konkurenčních nabídek ). Záměr musí bý tvořen přímo pro konkrétní "akci / investici" podle PraHu - tedy opravdu jen doklady, které spolu přímo souvisí časově a účelem. Není tedy možné například vytvořit záměr "kampaň", které do sebe zahrnuje veškeré aktivity voleb v rozsahu 4 měsíců.

5) V jednotlivých záměrech, pak může rozhodovat o nákupech daný hospodář, ovšem musí si někde archivovat alternativní řešení, která během rozhodování vyloučil (v textu poznámky Piroplacení, zápisem na fóru, v Zulipu)

6) Budu hledat v každém MS a oblasti člověka co mi pomůže s prací v Piroplacení - zaškolím.

Děkuji za pozornost :-)

OFFTOPICJen pro úplnost, merch nabízený v 1P již prošel výběrovým řízením s dodavateli, tedy krajské ceny (mikoliv koncové) jsou již po výběrovém řízení a tam není nezbytné hledat alternativy. Ovšem pokud někdo najde levnější, nebudu se zlobit, ale naopak zařadím takového dodavatele do dalšího výběrového řízení v rámci 1P.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Nikol.Geltnerova
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Vaclav.Zidek
Republikový výbor

Re: Vedoucí FO - upřesnění kompetencí, úkolů a metrik

A založil jsem stream na Zulipu, automaticky jsem tam přidal PKS - pokud někdo budete chtít také přidat, prosím dejte vědět.

https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ear/211421
Daniela.Weissova
Václav Židek

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1034 poděkování
Dostal poděkování: 405 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Ahoj Vašku, já jsem trochu na čísla marná. Ale snažím se tomu porozumět. Určitě ti tam pošlu naši Nikol @Nikol.Geltnerova - těším se, že se nám zvolna daří obsazovat odbory. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Nikol.Geltnerova
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Helena.Vondrakova
Krajské předsednictvo
Profese: historička umění a matka
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Ahoj Vašku,

gratuluji ke zvolení a oceňuji, že jsi aktivní hned od začátku.

KF schválilo zřízení finančního odboru i s patřičnou náplní práce. Tím otázku náplně práce za sebe považuji za ukončenou.
KF zvolilo tebe jako vedoucího finančního odboru. Můj názor je takový, že zvolením jsi dostal důvěru členů KF a předpokládá se (teda já určitě), že funkci budeš vykonávat svědomitě a s péčí řádného hospodáře. Jaké konkrétní kroky k tomu povedou, je už na tobě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Mgr. Helena Vondráková,
tel.: 605 136 828
zastupitelka v Pulečným
2. místopředsedkyně krajského sdružení Liberecký kraj
členka personálního odboru
členka volebního výboru

"Děláme to i pro sebe."

Vaclav.Zidek
Republikový výbor

Helena.Vondrakova píše:
28 bře 2020, 11:07
Ahoj Vašku,

KF schválilo zřízení finančního odboru i s patřičnou náplní práce. Tím otázku náplně práce za sebe považuji za ukončenou.
KF zvolilo tebe jako vedoucího finančního odboru. Můj názor je takový, že zvolením jsi dostal důvěru členů KF a předpokládá se (teda já určitě), že funkci budeš vykonávat svědomitě a s péčí řádného hospodáře. Jaké konkrétní kroky k tomu povedou, je už na tobě.
Ano, KF mne zvolilo s nějakou náplní práce. Jde jen o upřesnění daných očekávání. Tedy tvá odpověď nepřináší žádné řešení ohledně konkrétních postupů. Tedy třeba ohledně hlasovacího práva v rámci finančních věcí, tam není nic víc (ačkoliv už v rozpravě ke zřízení odbrorů jsem se na to ptal). Tedy klidně považuj diskuzi za sebe za ukončenou, ale oslovil jsem zde celé KF, tak počkám na případné další názory.

A BTW, když mne KF zvolilo s nějakou kompetencí, proč o ni ještě hlasuje PKS (které je rozhodnutí KF podřízeno)?
viewtopic.php?p=688405#p688405
Nikol.Geltnerova
Václav Židek

Ondrej.Kolek
Předseda krajského sdružení
Profese: chemik (technolog vývoje)
Dal poděkování: 1403 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Vaclav.Zidek píše:
31 bře 2020, 11:55
Helena.Vondrakova píše:
Ahoj Vašku,

Ano, KF mne zvolilo s nějakou náplní práce. Jde jen o upřesnění daných očekávání. Tedy tvá odpověď nepřináší žádné řešení ohledně konkrétních postupů. Tedy třeba ohledně hlasovacího práva v rámci finančních věcí, tam není nic víc (ačkoliv už v rozpravě ke zřízení odbrorů jsem se na to ptal). Tedy klidně považuj diskuzi za sebe za ukončenou, ale oslovil jsem zde celé KF, tak počkám na případné další názory.

A BTW, když mne KF zvolilo s nějakou kompetencí, proč o ni ještě hlasuje PKS (které je rozhodnutí KF podřízeno)?
Vedoucí FO nemá žádná speciální hlasovací práva a není důvod, aby je měl. Pouze je ustanoven jako další hospodář. V minulosti požadoval FO schválení funkce hospodáře od PKS, proto to asi Helča udělala.
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Vaclav.Zidek
Republikový výbor

Ondrej.Kolek píše:
31 bře 2020, 13:22
Vaclav.Zidek píše:
31 bře 2020, 11:55
Helena.Vondrakova píše:
Ahoj Vašku,

Vedoucí FO nemá žádná speciální hlasovací práva a není důvod, aby je měl. Pouze je ustanoven jako další hospodář. V minulosti požadoval FO schválení funkce hospodáře od PKS, proto to asi Helča udělala.
Díky. Tedy ok, budu s tím takto počítat, pak jsem hospodář co jen dohlíží na formální správnost a nenesu zodpovědnost za uskutečněné investice.

A možná to FO vyžadovalo, protože někdo to schválit musí, zde to již schválilo KF.
Václav Židek

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“