KF 05/2020 Jednací řád KS LBK - ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Koordinatori, PKS Liberecky kraj

Zamčeno
Ondrej.Kolek
Předseda krajského sdružení
Profese: chemik (technolog vývoje)
Dal poděkování: 1403 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování

Re: KF 05/2020 Jednací řád KS LBK - ROZPRAVA

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Jana.Schlegelova píše:
08 bře 2020, 21:23
Můžu znát ještě názor předkladatele hlavního návrhu @Ondrej.Kolek na tu skupinu členů? Případně kohokoli, kdo tomu rozumí a chce mi k tomu něco říct. :-) Díky Viz viewtopic.php?f=410&t=51522&start=50#p685198
Skupina členů je v tomto návrhu navržena menší, aby se dalo operativněji navrhovat věci. Mluvilo se o tom celou dobu tvorby nového JdŘ KF LBK a byla to jedna z hlavních motivací k jeho tvorbě, viz odstavec "Historie" v úvodním příspěvku. Stále to v sobě zachovává progresi s rostoucím počtem členů. Zvýhodnilo by to i řadu zde navržených postupů, které nemají podporu vyžadovanou ze ZáTyS. Neboli takové opatření usnadní prosadit do hlasování většinu vašich návrhů, které jste tu v poslední době podali.
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Ondrej.Kolek

Daniela.Weissova píše:
09 bře 2020, 21:36
Děkuji všem za aktivitu. Přiznám se, že už se v tom trochu ztrácím. Přečetla jsem Ondrův i Vaškův návrh. Mírně jsem okomentovala Mamutův návrh. Pročetla zde diskuzi s dalšími návrhy. A teď už jsem úplně v háji :) Chápu, že @Ondrej.Kolek nás honí, protože se nám tu JŘ povaluje dva roky, ale nevím, jestli bychom neměli raději přijmout doporučení @Jana.Schlegelova Jany a postavit tým (z vás nejaktivnějších). Tím bychom podle mně u nějak výrazně víc času neztratili a našel by se opravdu konsensus napříč. Viz. i doporučení RV, o kterém se zmiňuje @Vaclav.Zidek .
Dádo nikoho nehoním. Spíš jsem v tom nechal kvanta času. A jednání, které tu je 16 dnů podepřené členskými rozpravami otevřenými přes 2 roky, najednou mění směr na poslední chvíli.
Copak je dva roky nějakým popřením skupinové spolupráce, jak tu bylo naznačeno? Kde jste byli poslední 2 roky? Uvědomujete si vůbec, jaký je to pocit, když nad něčím strávíte 20 h a najednou je to označeno za honění a má se to zahodit? Jenom za poslední 2 měsíce jsem této straně věnoval nejméně 100 h intenzivní práce mj. vypracováním návrhů, otevíráním rozprav, odpovídáním na dotazy a zařazováním návrhů do původních návrhů. Osobní volno prakticky žádné.

Vždyť od začátku může každý navrhovat úpravy a vlastní alternativní návrhy (je tu úvodní varianta, je tu návrh na zkrácenou verzi) a přijde mi zcela v pořádku vybrat z těchto návrhů hlasováním KF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 3):
David.Drobny, B_Pat, Daniela.Weissova

Jana.Schlegelova
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

@David.Drobny
To moje usnesení ty zmatky řeší. Proto je tam ta poslední věta. Že máme vůli se v mezidobí řídit se přiměřeně jednacím řádem CF.

@Ondrej.Kolek
To moje usnesení určitě není o tom, že nějakou práci zahodíme. Je o tom, že se pokusíme najít všeobecnou shodu. Chcešli, aby se KF rozhodlo odpovědně, zrovna v téhle “právničině” by tomu ta všeobecná shoda pomohla. @Daniela.Weissova sem dala zpětnou vazbu, že se v tom už ztratila. Já se vůbec nedivím. Navíc se dvěma palci těch hlasovatelných návrhů mohlo být daleko víc, s každým dalším bordel narůstá. Proto jsem volila tuhle formu, abych dala kf v hlasování východisko, že z toho ještě existuje cesta. Zvažovala jsem, jestli mám dát návrh na změnu skupiny členů v tvém návrhu, ale rozhodla jsem se nedělat v tom guláš a jít touto cestou...

Edit: přidáno to k Ondrovi, ať je to v jednom, když normální lidi spí...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Daniela.Weissova
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1163 poděkování
Dostal poděkování: 1796 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj @David.Drobny, ondrův návrh je JdŔ kF CF s mírnou upravou (nejčetnější úprava je změna ze slova celostátní na krajské - pokud nevěříš dej si srovnat oba dokumenty v nějakém softwaru). Tedy je logické, že po tom co na něm dělalo několikrát celé RV je "stabilnější", ale pak tedy nechápu o to víc, proč se nejednalo už dávno "přiměřeně" podle JdŘ CF :-) Celostátní JdŘ je tvořen pro veškeré činnosti strany, pokud jsme se jim nechtěli řídit, pak jsem pro vytvořit náš, jednoduchý a stručný a v případě nejasností odkázat na nadřízené instituty v oblasti "jednání", tedy JdŘ CF a celostátní AO.

Já myslím, že dovolba PKS nebude znovu v dubnu, květnu, červnu a červenci. Tedy máme dost času se sejít a začít se o tom bavit osobně v kolektivu. Já bych nespěchal, ale když rozpravou je daný limit, musel jsem. A pokud budeme chtít předejít "řežbě" je vždy možné si nechat poradit třeba od celostátního AO (jehož nejčastější činnost mimo volby je vedení rozprav na fóru a zpracování přijmání členů).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Jana.Schlegelova
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Vaclav.Zidek
Republikový výbor

Ondrej.Kolek píše:
09 bře 2020, 22:21
Jana.Schlegelova píše:
08 bře 2020, 21:23
Můžu znát ještě názor předkladatele hlavního návrhu @Ondrej.Kolek na tu skupinu členů? Případně kohokoli, kdo tomu rozumí a chce mi k tomu něco říct. :-) Díky Viz viewtopic.php?f=410&t=51522&start=50#p685198
Skupina členů je v tomto návrhu navržena menší, aby se dalo operativněji navrhovat věci. Mluvilo se o tom celou dobu tvorby nového JdŘ KF LBK a byla to jedna z hlavních motivací k jeho tvorbě, viz odstavec "Historie" v úvodním příspěvku. Stále to v sobě zachovává progresi s rostoucím počtem členů. Zvýhodnilo by to i řadu zde navržených postupů, které nemají podporu vyžadovanou ze ZáTyS. Neboli takové opatření usnadní prosadit do hlasování většinu vašich návrhů, které jste tu v poslední době podali.
ZaTys neurčuje žádné limity - odkazuje se v limitech na JdŘ CF. Pokud hlavním problémem JdŘ CF byly limity pro skupinu členů. Stačilo usnesení k jednomu bodu. Něco ve smyslu "KF LBK akceptuje pro jednání přiměřeně JdŘ CF s touto úpravou ... " a jednat jen o těch limitech.
Václav Židek

Ondrej.Kolek

Vaclav.Zidek píše:
10 bře 2020, 06:12
Ahoj @David.Drobny, ondrův návrh je JdŔ kF CF s mírnou upravou (nejčetnější úprava je změna ze slova celostátní na krajské - pokud nevěříš dej si srovnat oba dokumenty v nějakém softwaru). Tedy je logické, že po tom co na něm dělalo několikrát celé RV je "stabilnější", ale pak tedy nechápu o to víc, proč se nejednalo už dávno "přiměřeně" podle JdŘ CF :-) Celostátní JdŘ je tvořen pro veškeré činnosti strany, pokud jsme se jim nechtěli řídit, pak jsem pro vytvořit náš, jednoduchý a stručný a v případě nejasností odkázat na nadřízené instituty v oblasti "jednání", tedy JdŘ CF a celostátní AO.

Já myslím, že dovolba PKS nebude znovu v dubnu, květnu, červnu a červenci. Tedy máme dost času se sejít a začít se o tom bavit osobně v kolektivu. Já bych nespěchal, ale když rozpravou je daný limit, musel jsem. A pokud budeme chtít předejít "řežbě" je vždy možné si nechat poradit třeba od celostátního AO (jehož nejčastější činnost mimo volby je vedení rozprav na fóru a zpracování přijmání členů).
On to není nějaký návrh Ondřeje Kolka. Je to text, který napsal Honza Tempel na základě společné debaty probíhající přerušovaně přes dva roky (jak jsem uvedl v odsatvci Historie v úvodu), já k tomu přidal dalších 10-15 proc. Cílem bylo upravit zejm. pasáže o skupině a o interních volbách - to byla hlavní motivace. Jinak nebyl důvod původní text JdŘ CF výrazně měnit. A je lepší to mít jako jeden text než jako dodatek k JdŘ CF - tím by vznikal zmatek.
No a protože nebyl navržen návrh ani v prodlouženém termínu, považoval jsem za důležité to doručit aspoň svými přetíženými silami. Pročetl jsem Honzův text a celou historii a vypracoval ten úvodní příspěvek, což mi o jedné sobotě zabralo 3 h z volna.
Jednoduchý návrh by byl fajn, ale pokud bude nejasný a budeme pak neustále při každém hlasování řešit, zda v dané věci už nestačí a musíme se obrátit na ten celostátní a někdo bude oponovat, že ne, že se má postupovat dle krajského - bude to zdroj procedurálních zmatků.
Každopádně oba mohou být vybrány hlasováním KF. Je to přeci normální postup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 2):
David.Drobny, Daniela.Weissova

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1035 poděkování
Dostal poděkování: 405 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Ondro @Ondrej.Kolek , já to nemyslela zle a vůbec to nemělo vyznít jako kritika směrem k tobě. Bylo to konstatování, že je na čase a že se v tom nevyznám :(. Vždycky mě tak mrzí, když si kdokoli vezme obecnou větu osobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Jana.Schlegelova
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Vaclav.Zidek
Republikový výbor

Ondrej.Kolek píše:
10 bře 2020, 06:57
Vaclav.Zidek píše:
10 bře 2020, 06:12

On to není nějaký návrh Ondřeje Kolka. Je to text, který napsal Honza Tempel na základě společné debaty probíhající přerušovaně přes dva roky (jak jsem uvedl v odsatvci Historie v úvodu), já k tomu přidal dalších 10-15 proc. Cílem bylo upravit zejm. pasáže o skupině a o interních volbách - to byla hlavní motivace. Jinak nebyl důvod původní text JdŘ CF výrazně měnit. A je lepší to mít jako jeden text než jako dodatek k JdŘ CF - tím by vznikal zmatek.
No a protože nebyl navržen návrh ani v prodlouženém termínu, považoval jsem za důležité to doručit aspoň svými přetíženými silami. Pročetl jsem Honzův text a celou historii a vypracoval ten úvodní příspěvek, což mi o jedné sobotě zabralo 3 h z volna.
Jednoduchý návrh by byl fajn, ale pokud bude nejasný a budeme pak neustále při každém hlasování řešit, zda v dané věci už nestačí a musíme se obrátit na ten celostátní a někdo bude oponovat, že ne, že se má postupovat dle krajského - bude to zdroj procedurálních zmatků.
Každopádně oba mohou být vybrány hlasováním KF. Je to přeci normální postup.
Věcně v tomto jednání to je tvůj návrh, navrhnul jsi jej ty. NIkdo si nemyslí, že bys upřel Honzovi úsilí. V tom vlákně jsem to taky řešil.
Václav Židek

Vaclav.Zidek
Republikový výbor

Jana.Schlegelova píše:
09 bře 2020, 16:46
KF ukládá PKS založit tým "Jednací řád". Tým bude složen z dobrovolníků z řad členů KS LBK. Úkolem týmu bude intenzivně jednat a pracovat na návrhu nového jednacího řádu KF LBK. A to s cílem najít na jeho podobě všeobecnou shodu. Tým bude jednat transparentně - plně v souladu se zásadami týmové spolupráce (https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys). Prodiskutovaný výstup(y) z práce týmu bude předložen členům KF jako podklad pro jednání o jednacím řádu KF LBK a to nejpozději do čtyř týdnů od založení týmu. Zároveň KF vyjadřuje vůli se do doby schválení jednacího řádu KF LBK přiměřeně řídit jednacím řádem CF.
Jani navrhuji přidat termín, kdy bude JdŘ KF LBK předložen k hlasování, ať se zase nezacyklíme v nekonečném termínu, kdy se nic nestane :-). Tedy navrhuji 30. 4. jako termín pro předložení KF k hlasování. Vezmeš tento návrh za svůj?
Václav Židek

Jana.Schlegelova
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

@Vaclav.Zidek myslím, že tam termín mám. Čtyři týdny od založení týmu.. Tvůj termín ale plus minus myslím představě odpovídá, takže jeli to tak jasnější, já s tím problém určitě nemám.
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“