KF LBK 05/2020 Krajby 2020 Primárky - 26.-45. místo - ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Koordinatori, PKS Liberecky kraj

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: technik
Dal poděkování: 183 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Re: KF LBK 05/2020 Krajby 2020 Primárky - 26.-45. místo - ROZPRAVA

Příspěvek od B_Pat »

Jan.Munzar píše:
02 bře 2020, 09:23
Po volbách jsem byl jmenován do výboru pro životní prostředí a dozorčí rady Českolipských městkých lesů.
Ahoj, nedá mi to, abych se nezeptal, jestli a jak proběhlo výběrové řízení na pozici člena dozorčí rady (nikde jsem nic nedohledal) a jak se daří v MLČL prosazovat pirátský dlouhodobý program, mj. např.
Transparentní organizace
- zveřejňují všechny informace z vlastní činnosti na Internetu (včetně účetnictví s doklady, obchodních smluv, majetkové struktury, rozhodnutí orgánů, zápisů z jednání), které nejsou vyloučeny podle zákona o svobodném přístupu k informacím,
- hospodaří výlučně přes transparentní bankovní účet, který zveřejňuje banka okamžitě na Internetu,
- provádí výběrová řízení veřejně ve dvoustupňovém řízení,
- uplatňují účinné vnitřní mechanismy pro kontrolu a vynucování pravidel transparence.
Bod "Transaprentní společnosti" byl i v celostátním programu pro komunální volby 2018.
Na webu mlcl.cz nejsou ani jména členů orgánů společnosti, tak to celé působí poměrně netransparentně.
Díky za odpovědi.

Petr.Jenik
Předseda místního sdružení
Profese: účetní, zastupitel, ajťák, novinář
Dal poděkování: 138 poděkování
Dostal poděkování: 200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Jenik »

B_Pat píše:
05 bře 2020, 21:35
Jan.Munzar píše:
02 bře 2020, 09:23
Po volbách jsem byl jmenován do výboru pro životní prostředí a dozorčí rady Českolipských městkých lesů.
Ahoj, nedá mi to, abych se nezeptal, jestli a jak proběhlo výběrové řízení na pozici člena dozorčí rady (nikde jsem nic nedohledal) a jak se daří v MLČL prosazovat pirátský dlouhodobý program, mj. např.
Transparentní organizace
- zveřejňují všechny informace z vlastní činnosti na Internetu (včetně účetnictví s doklady, obchodních smluv, majetkové struktury, rozhodnutí orgánů, zápisů z jednání), které nejsou vyloučeny podle zákona o svobodném přístupu k informacím,
- hospodaří výlučně přes transparentní bankovní účet, který zveřejňuje banka okamžitě na Internetu,
- provádí výběrová řízení veřejně ve dvoustupňovém řízení,
- uplatňují účinné vnitřní mechanismy pro kontrolu a vynucování pravidel transparence.
Bod "Transaprentní společnosti" byl i v celostátním programu pro komunální volby 2018.
Na webu mlcl.cz nejsou ani jména členů orgánů společnosti, tak to celé působí poměrně netransparentně.
Díky za odpovědi.
Ahoj,
Honzu jsme do dozorčí rady Městských lesů nominovali po poradě s místními kolegy Piráty.
Jedná se o malou městskou firmu s obratem cca 4 miliony ročně a její činnost se z velké části týká turistiky, úklidu lesů apod.
Honzova odměna je 1500 Kč měsíčně. K nominaci jsme přistupovali podobně jako v případě nominací do komisí a výborů.
Nejedná se o žádnou specializovanou činnost a spíše než o nějaké lesnické či ekonomické znalosti je třeba mít vztah k turistice, ekologii, ale např. i k cyklistice protože MLCL spravují mimo jiné o singletracky.
Toto vše Honza splňuje dokonale a jsem fakt rád, že nás v dozorčí radě městských lesů zastupuje. Je tam velmi aktivní a na pirátských schůzích nám dává pravidelné reporty, za což mu patří díky.
Kandidát do senátu v obvodu Českolipsko. Více o mě na mém webu

B_Pat

Příspěvek od B_Pat »

Diky za odpověď. Už jsem na to narážel ve vlákně k Tvojí nominaci a jsou to pro mě prostě hodně podstatný informace. Když na sobě nedokážeme aplikovat ani ty obyčejné a jednoduché principy transparentnosti (todle je zrovna jeden ze základních pilířů všech pirátských programů), jak pak máme chtít to samé a ještě více po jiných?

A trochu mě mrzí, že todle pokrytectví v rámci KS nikomu jinému nevadí (to není nic proti Lípě, v Jablonci jsem si žádných výběrek taky nevšimnul - ale ani jsem nehledal, tak nevím). Proč to nikdo nekontroluje, když se ignorují základní principy, které Piráti na ostatních kritizují?
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvek:
Vaclav.Zidek

Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1167 poděkování
Dostal poděkování: 1803 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

B_Pat píše:
06 bře 2020, 19:30
Diky za odpověď. Už jsem na to narážel ve vlákně k Tvojí nominaci a jsou to pro mě prostě hodně podstatný informace. Když na sobě nedokážeme aplikovat ani ty obyčejné a jednoduché principy transparentnosti (todle je zrovna jeden ze základních pilířů všech pirátských programů), jak pak máme chtít to samé a ještě více po jiných?

A trochu mě mrzí, že todle pokrytectví v rámci KS nikomu jinému nevadí (to není nic proti Lípě, v Jablonci jsem si žádných výběrek taky nevšimnul - ale ani jsem nehledal, tak nevím). Proč to nikdo nekontroluje, když se ignorují základní principy, které Piráti na ostatních kritizují?
Ohledně JBC, se to nejednou kritizovalo a dost intenzivně i z toho důvodu, že dohromady to už byl cca průměrný plat a reálně nezvládnutelné při ještě civilní profesi. Tu kritiku najdeš rozhodně v několika vláknech, zápisech nebo i záznamech z KF v JBC.

Chápu absenci výběrka jako chybu vždy, na druhou stranu je závažnost chyby poněkud jiná, když na danou pozici je odměna 1 500 nebo 15 000. Určitě budu pro, aby se každá pozice obsazovala vypsáním výběrka. Už jen, aby bylo jasné, že přístup zástupců veřejnosti byl možný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
B_Pat
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

B_Pat

Příspěvek od B_Pat »

Vaclav.Zidek píše:
08 bře 2020, 17:20
Chápu absenci výběrka jako chybu vždy, na druhou stranu je závažnost chyby poněkud jiná, když na danou pozici je odměna 1 500 nebo 15 000. Určitě budu pro, aby se každá pozice obsazovala vypsáním výběrka. Už jen, aby bylo jasné, že přístup zástupců veřejnosti byl možný.
Se vším souhlasím, krom toho rozlišení ve výši odměny - je to podlě mě jak principiální chyba, tak i logická. Na oko někomu dám málo, aby to "nebylo podezřelý" a můžu si tak dosadit koho potřebuju a on "nám to tam už zařídí a na svoje si stejně přijde". Todle přeci taky kritizujeme na ostatních, ne? Tenle příklad není mířen na ČL, ale obecně. Do budoucna se to snad už pohlídá a nebude si nikdo hledat argumenty, proč jsme si zrovna tady dali výjimku.

Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1167 poděkování
Dostal poděkování: 1803 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

B_Pat píše:
08 bře 2020, 19:43
Vaclav.Zidek píše:
08 bře 2020, 17:20
Se vším souhlasím, krom toho rozlišení ve výši odměny - je to podlě mě jak principiální chyba, tak i logická. Na oko někomu dám málo, aby to "nebylo podezřelý" a můžu si tak dosadit koho potřebuju a on "nám to tam už zařídí a na svoje si stejně přijde". Todle přeci taky kritizujeme na ostatních, ne? Tenle příklad není mířen na ČL, ale obecně. Do budoucna se to snad už pohlídá a nebude si nikdo hledat argumenty, proč jsme si zrovna tady dali výjimku.
V tom konkrétním případě je odměna i význam funkce dost omezený pro korupční potenciál, ale jo, v principu máš pravdu. :-)
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Ivan.Dumek
Profese: obchodní zástupce Telco
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Ivan.Dumek »

Jan.Hruska píše:
03 bře 2020, 21:56
Nominuji @Ivan.Dumek
Děkuji za nominaci, ale rozhodl jsem se ji nyní nepřijmout. Můj aktuální přínos je už několik měsíců nulový, preferoval bych tedy obsazení kandidátky lidmi, kteří se alespoň nějak na činnosti podílejí.
Ivan

Petr.Jenik
Předseda místního sdružení
Profese: účetní, zastupitel, ajťák, novinář
Dal poděkování: 138 poděkování
Dostal poděkování: 200 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Jenik »

Jana.Schlegelova píše:
04 bře 2020, 20:39
Děkuji moc, nicméně platí, že kandidovat nechci. Věřím, že platí, že v lidské nouzi nebudeme..
Ahoj,
myslím, že jako nově zvolená místopředsedkyně krajského sdružení a navíc jako jedna z mála přímo z krajského města, by si se měla na kandidátce objevit.
Nechceš to ještě zvážit?
Kandidát do senátu v obvodu Českolipsko. Více o mě na mém webu

Jana.Schlegelova
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Petr.Jenik píše:
26 bře 2020, 08:35
Ahoj,
myslím, že jako nově zvolená místopředsedkyně krajského sdružení a navíc jako jedna z mála přímo z krajského města, by si se měla na kandidátce objevit.
Nechceš to ještě zvážit?
Ahoj, nechci. Zkuste to respektovat. Při volbě do PKS jsem nic takového neslíbila.
Pokud jde o mou příslušnost ke krajskému městu, KF rozhodlo, že není potřeba v tomhle tlačit na pilu. Já to respektuji, je nutný si ale přiznat, že pozice Liberečáků 26+ už v tomhle směru fakt moc neřeší. To není kritika ani to není myšleno nějak sarkasticky (vážně!), to je prostě fakt. A pokud jde přímo o mé jméno, to nám opravdu (sebekriticky) moc nepomůže. Nejsem osoba nijak profláklá.
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“