KF LBK 18/2019 - Návrh rozpočtu na rok 2020 - ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Liberecky kraj

David.Drobny
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Student VŠ, Pedagogická fakulta UJEP
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF LBK 18/2019 - Návrh rozpočtu na rok 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od David.Drobny » 26 říj 2019, 11:58

Jan.Tempel píše:
25 říj 2019, 23:47
Vaclav.Zidek píše:
25 říj 2019, 17:44
Jan.Tempel píše:
25 říj 2019, 17:36
V Jablonci je v plánu čerpat, tedy bych jim původní částku nesnižoval. Přijde mi lepší nečerpat, než na základě nutnosti navyšovat 🙂
Přijde ti logické, že jediný Jablonec má finance navíc oproti ostatním okresním městům, které jsou součástí uvedených regionů? Pokud ano, pak ať má peníze navíc k dispozici i Liberec, Turnov, Česká Lípa, Železný Brod, Semily ... kde sice nejsou MS, ale jsou tam aktivní Piráti i zastupitelé.
V Jablonci je suverénně nejvíc členů a navíc mají MS, je k tomu trošku zájem, i kvůli zviditelnění Pirátů v celém kraji a situaci v Jablonci, aby měli vyšší podporu pro případné mediální a PR výdaje. Pokud tedy platí výše zmíněné, že kapitola Jablonecko nepatří MS Jablonec ale Desný, Pulečnýmu, Smržovce atd., pak bych asi neměl nic proti. Nezdá se mi to o tolik disproporční, když porovnám s nespočetně menším Libercem, nebo oproti Brodu, kde jsme 3.
Tak pokud @Jan.Tempel jde o Jablonec, tak tam nechápu několik věcí. Například proč během skandálu kolem primátora nebyl Jablonec absolutně schopný komunikovat s KS i navenek, když jich tam je tolik?? Navíc když jsou to velké MS. Na pravidelných Mumblech je absence Jabloneckých taky celkem evidentní, to si víc lidí z nich nedokáže udělat čas, když jich tam je tolik??

Taky by mě zajímalo, PIXEL se musel opravovat, bylo kolem toho bambilion mailů od @Helena.Vondrakova, byla nějak cena téhle renovace zahrnuta do nájemní smlouvy?? Na to by mi možná mohla odpovědět @Ida.Chuchlikova.

Závěrem: proč by Jablonec měl mít tolik peněz?? Navíc na úkor České Lípy, Semil, Brodu a Turnova??

A taky, pojďme než Jablonci dát víc Liberci, @Jana.Schlegelova a spol připravují guláše, důležitá akce, která má smysl, a nemají na to peníze.
David Drobný
Asistent poslance, Piráti Česká Lípa
Tel: 732 867 901, E-mail: david.drobny@pirati.cz

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 26 říj 2019, 20:00

David.Drobny píše:
26 říj 2019, 11:58
Závěrem: proč by Jablonec měl mít tolik peněz?? Navíc na úkor České Lípy, Semil, Brodu a Turnova??

A taky, pojďme než Jablonci dát víc Liberci, @Jana.Schlegelova a spol připravují guláše, důležitá akce, která má smysl, a nemají na to peníze.
Nejdřív trochu off-topic - trochu se červenám, protože já guláše totálně nedávám. Úterý je pro mě naprosto nejhorší den, ale to je jedno, o mě tu nejde. Dává to organizačně @Helena.Vondrakova a za liberecké především @Pavel.Vana, já jim tak akorát děkuji. :-) V rámci rozpočtu už Helča navrhla rozumnou změnu, s tou naprosto souhlasím a za mě by byl takhle guláš vyřešen.

Teď k tomu Jablonci. Já bych jim víc peněz i nechala. Vede mě k tomu tato úvaha. Pokud je blbá, opravte mě. Na KF kontinuálně padalo, že jablonečtí to prostě nedávají dokonale, protože jsou jen lidi s omezeným časem a že by jim pomohla tu a tam nějaká placená ruka. Ať už to byl ten nápad na headhuntera, nebo na mediální spojku, tohle tu dokola, byť třeba bez výsledku rezonuje už dlouho. Jelikož mají MS, chápu-li to dobře, mohou si rozhodnout o tom, že něco takového zrealizují na vlastní pěst. Ze své rozpočtové položky - jen případ, jak se ten polštář dá využít. Pokud byste čistě hypoteticky takovou pomoc potřebovali třeba v České Lípě, šlo by to z krajského rozpočtu, protože nemáte MS a sotva by spadala pod tu místně určenou položku. Stejně tak my v Liberci. Možná se někde zásadně pletu, ale beru to trochu jako příspěvek na samostatnost a jistou autonomii v rozhodování. Kdybychom samozřejmě měli po kraji MS více, museli bychom to přepočítat od znova... Nevím, pletu se někde?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Marek.Forster
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 618 poděkování
Dostal poděkování: 1049 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 26 říj 2019, 20:31

Jana.Schlegelova píše:
26 říj 2019, 20:00
David.Drobny píše:
26 říj 2019, 11:58

Nejdřív trochu off-topic - trochu se červenám, protože já guláše totálně nedávám. Úterý je pro mě naprosto nejhorší den, ale to je jedno, o mě tu nejde. Dává to organizačně @Helena.Vondrakova a za liberecké především @Pavel.Vana, já jim tak akorát děkuji. :-) V rámci rozpočtu už Helča navrhla rozumnou změnu, s tou naprosto souhlasím a za mě by byl takhle guláš vyřešen.

Teď k tomu Jablonci. Já bych jim víc peněz i nechala. Vede mě k tomu tato úvaha. Pokud je blbá, opravte mě. Na KF kontinuálně padalo, že jablonečtí to prostě nedávají dokonale, protože jsou jen lidi s omezeným časem a že by jim pomohla tu a tam nějaká placená ruka. Ať už to byl ten nápad na headhuntera, nebo na mediální spojku, tohle tu dokola, byť třeba bez výsledku rezonuje už dlouho. Jelikož mají MS, chápu-li to dobře, mohou si rozhodnout o tom, že něco takového zrealizují na vlastní pěst. Ze své rozpočtové položky - jen případ, jak se ten polštář dá využít. Pokud byste čistě hypoteticky takovou pomoc potřebovali třeba v České Lípě, šlo by to z krajského rozpočtu, protože nemáte MS a sotva by spadala pod tu místně určenou položku. Stejně tak my v Liberci. Možná se někde zásadně pletu, ale beru to trochu jako příspěvek na samostatnost a jistou autonomii v rozhodování. Kdybychom samozřejmě měli po kraji MS více, museli bychom to přepočítat od znova... Nevím, pletu se někde?
Podpora MS může jít také z krajského rozpočtu jen na základě hlasování PKS (třeba z rezervy předsednictva), ale zrušit celou rozpočtovou položku a využít ji jinde jde jen omezeně nebo hlasováním KF.

Zatím nepadnul rozumný argument, proč takhle nesimetricky podporovat část členů KF. Všichni jsme přetížení, všem by pomohla pomocná ruka. Ale stejně za 50 tis / rok neseženeš profíka co ti s tím pomůže. Tedy bych se aktuálně s úvahou o placené podpoře upíral za krajské volby. Kdy se může stát, že budeme moci zaplati někoho na plný úvazek a ten nám zajistí i kvalitní výstupy (odhaduju náklad na 400 - 500 tis / rok).

Tedy pokud někdo založí MS, bude mít automaticky právo na stejnou podporu?
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 26 říj 2019, 20:57

Vaclav.Zidek píše:
26 říj 2019, 20:31
Podpora MS může jít také z krajského rozpočtu jen na základě hlasování PKS (třeba z rezervy předsednictva), ale zrušit celou rozpočtovou položku a využít ji jinde jde jen omezeně nebo hlasováním KF.

Zatím nepadnul rozumný argument, proč takhle nesimetricky podporovat část členů KF. Všichni jsme přetížení, všem by pomohla pomocná ruka. Ale stejně za 50 tis / rok neseženeš profíka co ti s tím pomůže. Tedy bych se aktuálně s úvahou o placené podpoře upíral za krajské volby. Kdy se může stát, že budeme moci zaplati někoho na plný úvazek a ten nám zajistí i kvalitní výstupy (odhaduju náklad na 400 - 500 tis / rok).

Tedy pokud někdo založí MS, bude mít automaticky právo na stejnou podporu?
Nemluvím o profíkovi. Obecně zastávám názor, že mnohdy stačí docenit dobrovolníky. Třeba u té mediální spojky jsem o tom mluvila už kdysi dávno.. Nicméně samozřejmě praxí by se ukázalo. A mluvím jen za sebe, takže: Pokud by jinde založili MS (a že třeba v takové Lípě, Turnově by na to podle mě měli, protože stejně jednají dost autonomně), tak by neměli dostat stejnou podporu, ale spíš vyváženou podporu. Co to je zatím do detailů promyšleno mít nemusím, protože za A) ty MSka nemáme, a za B) kdo jsem já, abych do toho mluvila.. :-) Šlo mi o to tady přednést svůj pohled, proč si myslím, že je dobře, že Jablonec má víc, že to chápu a budu ráda, když ty prostředky vyčerpají, třeba se někde spálí, ale s tím i my budeme moudřejší.. Jako se vším.

Osobně si neumím představit, že bychom za "úvazky" krajských zastupitelů dávali 500 tis. ročně. Ale možná mám jen malou představivost. :-)
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 26 říj 2019, 21:11

Jana.Schlegelova píše:
26 říj 2019, 20:57

Osobně si neumím představit, že bychom za "úvazky" krajských zastupitelů dávali 500 tis. ročně. Ale možná mám jen malou představivost. :-)
Já nemluvil o zastupili, ale o profíkovi co bude pracovat fulltime mediálně pro region. Což za méně než 40 hrubého měsíčně ani nezkoušejme obsadit.
Václav Židek

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 26 říj 2019, 21:31

Vaclav.Zidek píše:
26 říj 2019, 21:11
Já nemluvil o zastupili, ale o profíkovi co bude pracovat fulltime mediálně pro region. Což za méně než 40 hrubého měsíčně ani nezkoušejme obsadit.
OK, to mou představivost trochu rozšiřuje, nicméně myslíš spíš v horizontu 2021, ne?

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 26 říj 2019, 21:55

Jana.Schlegelova píše:
26 říj 2019, 21:31
Vaclav.Zidek píše:
26 říj 2019, 21:11
OK, to mou představivost trochu rozšiřuje, nicméně myslíš spíš v horizontu 2021, ne?
Samozřejmě, až budeme mít lidi v kraji. Ale do té doby nevidím důvod mít dalšího mediálního člověka, když už máme mediální spojku a za 50 tis stejně seženeš max "brigádníka", který nezastane práci mediální agendy třeba v budování vztahu s medii, bez kterých se moc nehneš kupředu. Což se dost ukazuje na projektu mediálních spojek.

To bych už byl radši, abychom zaplatili Michala Chalupu, tak aby měl úvazek jen v PirListech a LiK a mohl intenzivněji pracovat pro kraj (tedy mu zdvojnásobili plat, což je shodou okolností skoro ta částka co je zde určena na mediální práci MS JBC :-) ), než podstupovat nějaké pokusy s "možná".
Václav Židek

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 637 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 05 lis 2019, 14:41

Zdravím, jen pro info na RV se jednalo o rozpočtu, budeme mít mírně (o pár tisíc) míň - přepočet. Ovšem v letech následujících bychom měli mít víc z celostátu - nové pravidlo ohledně příspěvků krajům a taky doufám, že budeme mít nějaké krajské zastupitele, což taky něco hodí. Víc info z RV na mumble :)
A za Turnov k rozpočtu, chtěla bych požádat o navýšení alespoň na 20.000,-, raději 25.000,-Kč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Filip.Mastnik
Člen KS Liberecký kraj
Profese: OSVČ, autodopravce
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Filip.Mastnik » 07 lis 2019, 08:02

Helena.Vondrakova píše:
25 říj 2019, 11:03
4. myslím, že bude potřeba nakoupit další nůžkový stan, 25k + 2 skládací stoly, třeba takové https://zahradni-stolky.heureka.cz/skla ... 3-cm-p688/
to "25K" znamená 25.000,-Kč? Za nůžkovej stan? To snad ne. Nebo to má bejt stan 12x6m? Protože ty stany 3x3 metry stojej kolem 3 tisíc. A jestli zbylejch 20tisíc stojí potisk plachty, tak to teda chci bez potisku a dám si tam za kilo nálepku, nebo to logo za těch 20 namaluju ručně a zůstane to aspoň doma...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mastnik za příspěvek:
Vaclav.Zidek

Helena.Vondrakova
Profese: koordinátorka LiK
Dal poděkování: 269 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 07 lis 2019, 10:03

Filip.Mastnik píše:
07 lis 2019, 08:02
Helena.Vondrakova píše:
25 říj 2019, 11:03
4. myslím, že bude potřeba nakoupit další nůžkový stan, 25k + 2 skládací stoly, třeba takové https://zahradni-stolky.heureka.cz/skla ... 3-cm-p688/
to "25K" znamená 25.000,-Kč? Za nůžkovej stan? To snad ne. Nebo to má bejt stan 12x6m? Protože ty stany 3x3 metry stojej kolem 3 tisíc. A jestli zbylejch 20tisíc stojí potisk plachty, tak to teda chci bez potisku a dám si tam za kilo nálepku, nebo to logo za těch 20 namaluju ručně a zůstane to aspoň doma...
Ty stany, co máme, takto stály a nákup kvalitních stanů byl na přání PKS.
Mgr. Helena Vondráková, krajská koordinátorka za LBK, volební výbor, zastupitelka v Pulečným

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“