KF LBK 10/2019 Volby do Senátu 2020 - ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Liberecky kraj

Helena.Vondrakova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka LiK
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF LBK 10/2019 Volby do Senátu 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 13 srp 2019, 22:08

Zakládám vlákno k volbám do Senátu v roce 2020. Za náš kraj budou volby v okrsku č.35 - Česká Lípa.
Prosím všechny, kdo mají v úmyslu kandidovat za Pirátskou stranu či s naší podporou, aby své úmysly sdělili do tohoto vlákna.
Současně prosím, aby se zde kandidáti představili a připsali pár slov o osobní motivaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Mgr. Helena Vondráková, krajská koordinátorka za LBK, volební výbor, zastupitelka v Pulečným

Petr.Jenik
Člen KS Liberecký kraj
Profese: online markeťák, OSVČ
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: KF LBK 10/2019 Volby do Senátu 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Petr.Jenik » 14 srp 2019, 09:30

Ahoj všem,
po mnoha debatách jak s kolegy, tak doma s rodinou jsem se rozhodl, že bych mohl Českolipsko zastupovat v Senátu. Dostanu-li tedy vaši důvěru pro kandidaturu a následně důvěru Českolipanů ve volbách.
Kdo mě neznáte, tak jukněte na můj profil na pirátské wiki.
V České Lípě jsem se narodil, studoval, žiju a pracuju. Znám zdejší lidi a poměry jako své boty.
Kromě legislativní činnosti přímo v Senátu bych v případě zvolení rád zřídil regionální kancelář, ve které bych z pozice Senátora rád působil za pomoci asistenta jako jakýsi místní Ombudsman, na kterého se lidé obracejí když si nevědí rady s řešením nejrůznějších životních situací týkajících se úřadů. To se ostatně děje už teď, kdy se na mě takto lidé obracejí jako na zastupitele.
Předvolební kampaně jsem odmakal v České Lípě už tři a jsem připravený odmakat další, tentokráte rovnou dvě naráz, ve kterých s kolegy můžeme zúročit všechny zkušenosti, které jsme během minulých kampaní nasbírali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenik za příspěvek:
Vaclav.Fortik
Zastupitel města Česká Lípa, kde už řadu let i píšu Neoficiální městské noviny. Sledovat mě můžete na Twitteru Více o mě na pirátské wiki.

David.Drobny
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Student SŠ, obor informační technologie
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Příspěvek od David.Drobny » 14 srp 2019, 13:12

Ahoj, Petrovu kandidaturu plně podporuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Drobny za příspěvek:
Petr.Jenik

Vaclav.Zidek
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 480 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 14 srp 2019, 21:15

Petr.Jenik píše:
14 srp 2019, 09:30
Ahoj všem,
po mnoha debatách jak s kolegy, tak doma s rodinou jsem se rozhodl, že bych mohl Českolipsko zastupovat v Senátu. Dostanu-li tedy vaši důvěru pro kandidaturu a následně důvěru Českolipanů ve volbách.
Kdo mě neznáte, tak jukněte na můj profil na pirátské wiki.
Ahoj, jakožto čerstvě nabriefovaný od Lukáše Wagenknechta mám jednu úvahu, která nehodnotí jestli si to zasloužíš nebo na to máš jako človek, ale zamýšlí se nad reálnosti úspěchu z pohledu kampaně - což je potřeba řešit, když jedou dvě kampaně najednou. A prosím nepodceňujme sílu medií a povědomí lidí. Nedávné senátní volby jsme si mysleli, že značka Pirátů stačí a úspěch byl 1:20 (jestli se nepletu).

Jelikož nejsi zrovna největší senátní osobnost regionu (nemyslím to špatně, ale prostě nejsi tolik profláknutý jako Vosecký, který bude asi obhajovat a znají ho tu na každé vsi), tak bude potřeba udělat masivní kampaň na dohnání takového deficitu. Lukáš W. odhaduje takovou kampaň na 1 milión korun (podle své kampaně, která byla tedy o něco víc nákladná a měl proti sobě Hayato Okamuru).

Jelikož si pamatuju, že kampaň na senátora platí z poloviny kandidát, jsi připravený na takovou investici?

Tedy zvažme dobře, jestli tříštit síly je rozumné ... podle starého pořekadla ... kdo honí moc zajíců, nechytne žádného.
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Petr.Jenik
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Petr.Jenik » 15 srp 2019, 11:04

Zvážil jsem všechna pro a proti a jsem připravený udělat vše, co je v mých silách.
Aktuálně jsem z Pirátů na Českolipsku nejviditelnější osobností. Přímo v České Lípě jsem troufám si říci viditelnější než tebou zmiňovaný starosta Okrouhlé a současný senátor Vosecký. Jeho podporu v menších obcích bych nepřeceňoval. Jeho úspěch v minulých volbách lze přičíst především podpoře SLK ve větších městech, především pak v České Lípě, kde se SLK těší velmi slušné přízni. Kdo zná zdejší vztahy tak ale ví, že ve větších městech podporu už nemá a při kampani mít ani nebude.
Rozhodně nechci stavět kampaň pouze na značce Pirátů. Odmakal jsem tu už 3 úspěšné pirátské kampaně a vím, co to obnáší.
Na budování osobní značky a dalším zviditelnění pracuji neustále. Jak účastí na mnoha akcích (Milion chvilek, přednášky, veřejné diskuse, městské akce jako neckyáda apod..) tak výstupy na sítích, ale především prací pro lidi.
Mimo to se v nejbližších měsících velmi výrazně mediálně zviditelním svou prací pro město (a celý region Českolipsko), o čemž bohužel nemůžu momentálně veřejně mluvit (do ukončení vyšetřování).

Jako druhá nejsilnější (v opozici nejsilnější) strana, rozhodně postavit kandidáta musíme a ani na okamžik by mě nenapadlo, že o tom někdo bude pochybovat a vést poraženecké řeči. Kdybychom takto uvažovali před lety, když naše preference byly 3%, pak by žádní Piráti už nebyli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenik za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Vaclav.Fortik
Zastupitel města Česká Lípa, kde už řadu let i píšu Neoficiální městské noviny. Sledovat mě můžete na Twitteru Více o mě na pirátské wiki.

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 15 srp 2019, 12:55

Petr.Jenik píše:
15 srp 2019, 11:04
Jako druhá nejsilnější (v opozici nejsilnější) strana, rozhodně postavit kandidáta musíme a ani na okamžik by mě nenapadlo, že o tom někdo bude pochybovat a vést poraženecké řeči. Kdybychom takto uvažovali před lety, když naše preference byly 3%, pak by žádní Piráti už nebyli.
Děkuji za tvou odpověď o zapojení do občanských aktivit.

Já to nevzdávám, jen otevirám diskuzi o efektivním využití sil a prostředků. Jsou zde i volby do kraje, kde při úspěchu uděláme více práce než na jednom postu senátora. Proto ten dotaz.

Na druhou část jsi nereagoval a to jestli jsi už uvažoval o svém podílu na financování senátní kampaně a případně kolik zvažuješ přinést prostředků na kampaň (vlastních nebo skrze sonzory).
Václav Židek

Petr.Jenik
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Petr.Jenik » 16 srp 2019, 08:54

Reagoval hned na začátku: "...jsem připravený udělat vše, co je v mých silách."
Nevím o žádné nutnosti polovičního financování pro členy Pirátské strany nominovaných v jakýchkoli volbách. U nestraníků postavených Piráty či společných kandidátů více stran spolufinancování chápu, ale muset si kupovat vstupenku na kandidátku u vlastních členů, to si pamatuji tuším jen u SPD. Nicméně podílel jsem se už na částečném financování předchozích kampaní v ČL a jsem připravený se zapojit i nyní.

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 16 srp 2019, 09:25

Tak nejde o vstupenku, ale strana bude moci plně podpořit cca 3- 5 kandiátů v ČR (odhadem, záleží na fundrisingu). Posledně rozdělili podporu mezi 20 kandidátů a dostal se jen 1, tedy je logické se soustředit na menší počet a mít větší úspěch. Ale to jsou jen hypotetické diskuze. Nechápu tvou podrážděnost - asi každý chápeme jinak slovo "rozprava". Ale jestli mám pak udělat informovanou volbu, musím se informovat. V případě nedostatku informací je pak logické se zdržet hlasování nebo být proti (což jsem nechtěl, ale pak zase potřebuji informace). Jen se řídím deminimem strany.
Václav Židek

Petr.Jenik
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Petr.Jenik » 16 srp 2019, 09:44

Podrážděný jsem kvůli těm poraženeckým řečem. Kdybychom na takové řeči dali před lety, nikdy bychom nebyly tam, kde jsme teď.
Nikdo z nás by se nezapojoval do kampaní ani veřejného života protože podle těch řečí by to nemělo smysl.
Má to smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenik za příspěvek:
Vaclav.Fortik

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3118 poděkování
Dostal poděkování: 3446 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 16 srp 2019, 10:09

Ahoj,
dohodněte se v kraji na synergii s krajskými volbami (tedy aby si byl na rozumném - 2 - 5.) místě krajské kandidátky. Leader asi není vhodný kvůli případné kritice za kumulování funkcí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Petr.Jenik

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“