KF LBK 8/2019 Volby do zastupitelstva kraje 2020 - primárky ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Liberecky kraj

Hlasování o lídrovi a čele kandidátky by mělo být

Anketa do 31 srp 2019, 11:29

na Zasedání KF v Jablonci nad Nisou, 28.9.2019
3
30%
na podzim
5
50%
po vánocích
2
20%

Celkem hlasujících: 10 - Celkem hlasů: 10

Helena.Vondrakova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka LiK
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF LBK 8/2019 Volby do zastupitelstva kraje 2020 - primárky ROZPRAVA

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 29 črc 2019, 10:45

Drazí Piráti,

S pověřením předsedy KS zakládám toto téma, které slouží k oficiálnímu sběru kandidátů na kandidátní listinu a k přihlášení zájemců o lídra za Liberecký kraj.
Prosím všechny uchazeče o místa na kandidátce, aby se zde představili.
Poté budou probíhat primární volby. Nejprve zvolíme lídra a pak ostatní v pořadí.

Volby do zastupitelstva Libereckého kraje se nezadržitelně blíží a Piráti budou připravení. Je nejvyšší čas začít tvořit kandidátku, tedy dát ji dohromady oficiální cestou.
Věnujte prosím tomuto tématu zvýšenou pozornost.

Připomínám, že jsme otevřeni nezávislým kandidátům.

§ 10 Podmínky kandidatury

(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni konání primárních voleb

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Prosím všechny zájemce, nechť se přihlásí formou příspěvku do tohoto vlákna, stručně se představí a napíší, zda budou usilovat o post lídra / čelní místa na kandidátce / ostatní místa. viz

§ 7 Kandidátní listina

(1) Kandidátní listinou se pro účely tohoto předpisu rozumí každý písemný úkon, kterým strana nominuje jednoho nebo více kandidátů do voleb veřejných funkcí.

(2) Pokud obsahuje kandidátní listina jediného kandidáta, je tento kandidát lídrem. Jinak kandidátní listina sestává

a) z lídra, kterým je kandidát na prvním místě kandidátní listiny,
b) z čelných kandidátů, kterými jsou kandidáti v další sedmině z nejvyššího přípustného počtu kandidátů zaokrouhlené nahoru,
c) z ostatních kandidátů.

(3) Pokud je některý kandidát nebo náhradník vyškrtnut, pořadí se posouvá.

DORUČENÍ podepsaných prohlášení (zatím bez termínu):

Prosím také uchazeče, aby si vytvořili, případně upravili svůj profil na wiki -) http://www.pirati.cz/lide/vasejmeno_prijmeni
UPOZORŇUJI VŠECHNY, ŽE HLASOVAT MOHOU POUZE ČLENOVÉ KS Liberecký kraj. Děkuji za pozornost.
Mgr. Helena Vondráková, krajská koordinátorka za LBK, volební výbor, zastupitelka v Pulečným

Zbynek.Miklik
Člen KS Liberecký kraj
Profese: poradce, školitel - veřejné zakázky
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Volby do zastupitelstva kraje 2020 - primárky

Příspěvek od Zbynek.Miklik » 02 srp 2019, 08:37

Zdravím Piráty,
chtěl bych kandidovat do zastupitelstva Libereckého kraje také s tématy uvedenými níže, kterými se nyní zabývám v Turnově.
Ambice na lídra kandidátky nemám :).

Ing. Zbyněk Miklík
narodil jsem se 17. února 1975 v Boskovicích, studoval v Brně, žil v Praze a nyní již osmým rokem žiji v Turnově. Jsem ženatý, mám dvě děti.
Členem Pirátské strany jsem od května 2018

Moje současné aktivity v Turnově:
• člen zastupitelstva města Turnov (koalice NB, PROTO, Piráti)
• člen rady města Turnov
• člen rady VHS Turnov
• předseda sportovní komise Turnov
• člen sportovního výboru Turnov
• člen výboru pro vodohospodářský majetek Turnov
• hodnotitel projektů MAS Český ráj
• člen MAS Tanvaldsko
• člen pracovní skupiny pro nový web města Turnov

Vzdělání/práce:
• Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně (fakulta provozně ekonomická + fakulta informatiky)
• Vysoké učení technické v Brně (mimořádné studium - počítačová grafika, Autocad akademie)
• Masarykova univerzita (mimořádné studium - elektronická příprava dokumentů)
• Certifikace PRINCE 2 (projektové řízení) - 2018

Tender systems s.r.o. - obchod, poradenství v oblasti elektronizace zadávání VZ, školení zadavatelů, dodavatelů, účastníků zadávacích řízení

Mé priority ve zkratce:
Otevřenost, srozumitelnost komunální politiky, transparentnost veřejných zakázek, dotací a ne jen zakázek (transparentnost je sice již "profláknuté" slovo, které se často vyslovuje, reálita je však stále jinde) , eGovernment, online úřad.

Veřejné zakázky:
• Transparentní, rovné a nediskriminační veřejné zakázky
• Elektronizace veřejných zakázek včetně zakázek malého rozsahu
• Jasně definovaný způsob hodnocení zakázek s důrazem na kritéria ekonomické výhodnosti nabídek a otevřenost zakázek uchazečům
• Srozumitelně interpretované informace, přístupné na Internetu, týkající se připravovaných investičních záměrů, způsobu hodnocení nabídek a způsobu výběru dodavatele u realizovaných veřejných zakázek.
• V případě prodeje majetku využívat elektronické aukce (žádné „obálkové“ metody), včetně aktivního šíření informací týkajících se prodeje majetku na sociálních sítích (ne „jen vyvěsit a čekat“)
• Oslovit výzvou maximální skupinu možných uchazečů (ideálně přes CPV kódy oborů)
• Průhledným procesem pozitivně ovlivníme počet a kvalitu zájemců, zabráníme “malým domů” a zajistíme rovný přístup ke všem žadatelům.

Dotace:
• Informace o dotacích publikovat v uživatelsky dostupné formě.
• Zveřejňovat údaje o úspěšných i neúspěšných žadatelích.
• Veškeré výsledky dotačních řízení jasně zdůvodnit.

eGovernment, online úřad:
online formuláře, integrace na portál občana, objednávkový systém úřadu, přehledný rozklikávací rozpočet, atd.

Další témata kterými se zabývám:
• Vodohospodářství, VHS (vodohospodářské sdružení Turnov).
• Sport
o Přístupná hřiště škol a školek pro veřejnost (víkendy, svátky, prázdniny, odpolední hodiny)
o Podpora sportovních aktivit v kraji na všech úrovních, především sport mládeže
o Otevřené dotační tituly pro všechny sportovní spolky (nyní nastaveno krajem spravedlivě. V pravidlech podpory je zvýhodněno sportování mládeže, stanoveny skupiny sportů)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Miklik za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Zidek, Helena.Vondrakova, Daniela.Weissova, Lukas.Lev.Cervinka, Marek.Forster, Ida.Chuchlikova

Helena.Vondrakova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 12 srp 2019, 09:51

Zbyňku, děkuji za příspěvek. Mám jednu otázku:
Jak by jsi naložil se členstvím v radě města Turnov, pokud by jsi ve volbách do zastupitelstva kraje uspěl?
Děkuji.
Mgr. Helena Vondráková, krajská koordinátorka za LBK, volební výbor, zastupitelka v Pulečným

Helena.Vondrakova
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 5/2019 Volby do zastupitelstva kraje 2020 - primárky ROZPRAVA

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 12 srp 2019, 11:30

EDIT: přidala jsem anketu, abychom zjistili, kdy si přeje KF realizovat primárky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Lev.Cervinka, Marek.Forster

Vaclav.Zidek
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 480 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 12 srp 2019, 11:43

Helena.Vondrakova píše:
12 srp 2019, 11:30
EDIT: přidala jsem anketu, abychom zjistili, kdy si přeje KF realizovat primárky
Ahoj, 28. 9. není dost komfortní, po prázdninách rozprava na dva týdny, doba na rozmyšlenou a pak hlasování. Bylo by to vše spíše na rychlost než na kvalitu. Jelikož se ani nepředstavili kandidáti na lídra. Takže jsem hlasoval podzim, ale nečekal bych na listopad ;-).
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Helena.Vondrakova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 12 srp 2019, 12:42

Vaclav.Zidek píše:
12 srp 2019, 11:43
Helena.Vondrakova píše:
Ahoj, 28. 9. není dost komfortní, po prázdninách rozprava na dva týdny, doba na rozmyšlenou a pak hlasování. Bylo by to vše spíše na rychlost než na kvalitu. Jelikož se ani nepředstavili kandidáti na lídra. Takže jsem hlasoval podzim, ale nečekal bych na listopad ;-).
Mě to přijde taky hodně divoké. Ta možnost tam je, protože jsem zaznamenala informaci, že v září bude mít nějaký z krajů už hotovo.

Vaclav.Zidek
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 480 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 12 srp 2019, 13:52

Helena.Vondrakova píše:
12 srp 2019, 12:42
Vaclav.Zidek píše:
12 srp 2019, 11:43
Helena.Vondrakova píše:
Mě to přijde taky hodně divoké. Ta možnost tam je, protože jsem zaznamenala informaci, že v září bude mít nějaký z krajů už hotovo.
Je možné, že někdo bude mít hotovo ... pokud už mají dost kandidátů proč ne, ale na lídra nemáme zatím ani volbu ze dvou lidí. Což jako vždy ... prostě volit by se mělo z výběru, ne z jedné možnosti :-)
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 12 srp 2019, 13:58

Helena.Vondrakova píše:
12 srp 2019, 09:51
Zbyňku, děkuji za příspěvek. Mám jednu otázku:
Jak by jsi naložil se členstvím v radě města Turnov, pokud by jsi ve volbách do zastupitelstva kraje uspěl?
Děkuji.
Pokud by byl jen zastupitel, pak to nevadí. Pokud by měl být uvolněný radní (např.), řešili bychom v rámci Turnova - tedy, na místě radního by ho vystřídal např. David. V případě zvolení našeho Davida (který také hodlá kandidovat) by to nevadilo vůbec, je řadový zastupitel. Z hlediska Pirátů by tedy nešlo o kumulaci funkci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Zbynek.Miklik
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Re: KF LBK 8/2019 Volby do zastupitelstva kraje 2020 - primárky ROZPRAVA

Příspěvek od Daniela.Weissova » 12 srp 2019, 14:07

Zdravím a ohlašuji svůj zájem kandidovat do zastupitelstva kraje.
Členkou Pirátů jsem od roku 2014 a kandidovala jsem už v minulých krajských volbách. Nyní jsem zastupitelkou v Turnově, členkou v několika komisích Rady města a jsem členkou Republikového výboru Pirátů.
Moje priority:
školství, kultura, sociální oblast, otevřenost a informovanost, transparentnost
Vzhledem k mému věku a rovněž jazykové nevybavenosti si nedělám ambice na lídra. Ráda budu podporou :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 5):
Helena.Vondrakova, Vaclav.Zidek, Lukas.Lev.Cervinka, Marek.Forster, Zbynek.Miklik
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Helena.Vondrakova
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 8/2019 Volby do zastupitelstva kraje 2020 - primárky ROZPRAVA

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 12 srp 2019, 14:19

Daniela.Weissova píše:
12 srp 2019, 14:07
Zdravím a ohlašuji svůj zájem kandidovat do zastupitelstva kraje.
Členkou Pirátů jsem od roku 2014 a kandidovala jsem už v minulých krajských volbách. Nyní jsem zastupitelkou v Turnově, členkou v několika komisích Rady města a jsem členkou Republikového výboru Pirátů.
Moje priority:
školství, kultura, sociální oblast, otevřenost a informovanost, transparentnost
Vzhledem k mému věku a rovněž jazykové nevybavenosti si nedělám ambice na lídra. Ráda budu podporou :)
Takže čelo nebo zbytek a nebo obojí?

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“