MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Rejman »

Zahajuji tímto jednání k ustavující schůzi Místního sdružení Jablonec nad Nisou, a to z pozice člena přípravného výboru.

V rámci tohoto jednání:
  • je třeba nominovat kandidáty na předsedu a členy předsednictva místního sdružení a získat podporu skupiny členů pro tyto nominace (tj. druhá odmocnina z počtu členů 10, tj. 3) vyjádřenou palcováním u dané nominace nebo u kandidátské řeči (případně u obojího, ale stačí jedna z variant).
  • nominovaní nominaci přijmou, pokud s ní souhlasí. V tom případě prosím o sepsání kandidátské řeči s Vaší představou o tom, jakým způsobem chcete naplňovat vybranou funkci. Představení slouží jak členům místního sdružení, tak i ostatním členům strany.
  • pokud někdo chce kandidovat, a ještě nemáte nominaci, prosím, napište kandidátskou řeč a pozici, o kterou usilujete. Podpora takovéto nominace se opět vyjádří palcováním příspěvku.
  • v rámci jednání se lze rovněž dotazovat kandidátů ("grilování").
Termín schůze bude určen po vzájemné shodě ve chvíli, kdy budeme mít nominovány všechny potřebné pozice, tj. předsedu a jeho místopředsedy.

Vlastní volba bude probíhat formou hlasování na Fóru, aby bylo toto hlasování transparentní i pro ostatní členy. Bude-li třeba tajného hlasování, využijeme Helios. Bude k tomu založeno zvláštní téma na fóru.

Má-li někdo vylepšení či jiné návrhy, prosím o připomínky (je to moje první "fórum" jednání). Odkaz na předešlé vlákno zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Zdravím
nominuji následující jablonecké Piráty do předsednictva (postupně, aby šlo jednotlivé příspěvky palcovat):

na předsedu MS
Lukáš Lev Červínka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Polak, Martin.Rejman
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

na místopředsedu
Jan Polák
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvky (celkem 4):
anonym39320, Martin.Rejman, Veronika.Drapalikova, Filip.Mastnik
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Na místopředsedkyni
Veronika Vavřínová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvky (celkem 4):
anonym39320, Jan.Polak, Martin.Rejman, Filip.Mastnik
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Dle stanov je hlasování o předsednictvu (tuším) tajné, doporučuji proto, abys Helios prověřil. sám si mi psal po dotazu, že to pro konkrétní skupinu, aniž by byla na foru specifikovaná,což před vznikem sdružení, udělat nejde, Přesto jsem po dotazu na TO dostala informaci, že to lze. Petru Vyhnalovi se zúžit hlasování na Heliosu pro konkrétní skupinu nepodařilo. Tak jen varuji a sdílím, co jsem prověřila já.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Filip.Mastnik
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 67
Registrován: 27 říj 2013, 20:28
Profese: OSVČ, autodopravce
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Filip.Mastnik »

Nominuji na předsedu MS IDU CHUCHLÍKOVOU, jelikož z její strany vidím největší zájem o toto uskupení a Lukáš Lev Črervinka působí převážně v Praze, proto mi to nedává smysl. Taky jsem ho viděl jen 2x v životě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mastnik za příspěvky (celkem 3):
Veronika.Drapalikova, Martin.Rejman, Jan.Polak
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od anonym39320 »

Ida.Chuchlikova píše: 04 kvě 2018, 08:41 Dle stanov je hlasování o předsednictvu (tuším) tajné, doporučuji proto, abys Helios prověřil. sám si mi psal po dotazu, že to pro konkrétní skupinu, aniž by byla na foru specifikovaná,což před vznikem sdružení, udělat nejde, Přesto jsem po dotazu na TO dostala informaci, že to lze. Petru Vyhnalovi se zúžit hlasování na Heliosu pro konkrétní skupinu nepodařilo. Tak jen varuji a sdílím, co jsem prověřila já.
Připojuji se k prosbě, aby bylo jasné, jakým způsobem se pak tedy bude hlasovat.

Zároveň, aby se předešlo protestům a rušení celé věci, rád bych Tě poprosil, Martine, pokud bys mohl ujasnit:
  1. do kdy se podávají nominace/kandidátní řeči, tj. kdy je pevný termín uzávěrek, aby někdo nemohl říct, že neměl dost času, byl na dovolené atp.
  2. jakým způsobem bude určen termín schůze (tj. aby se předešlo problémům z minula a všichni věděli, dle jakých lhůt a termínů se bude dělat případná anketa, kolik na ni bude času, s jakým předstihem bude muset být zvolen termín schůze atp., jelikož píšeš "po vzájemné shodě", ale ta minule nestačila, jelikož jsi sám říkal, že nezáleží na tom, jestli s tím členové souhlasí, když to není vyhlášeno podle pravidel, ačkoli vlastně nevím, na jaká pravidla ses odkazoval - hádám JŘ celostátního fóra - ale aby se tedy tomuto předešlo)
Ptám se na to proto, že bych nerad, abychom do toho investovali náš čas a energii, nominovali lidi a psali své náměty atp., jako předtím, a nakonec to vše šlo vniveč.

Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvek:
Jan.Polak
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Rejman »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 04 kvě 2018, 09:36
Ida.Chuchlikova píše: 04 kvě 2018, 08:41 Dle stanov je hlasování o předsednictvu (tuším) tajné, doporučuji proto, abys Helios prověřil. sám si mi psal po dotazu, že to pro konkrétní skupinu, aniž by byla na foru specifikovaná,což před vznikem sdružení, udělat nejde, Přesto jsem po dotazu na TO dostala informaci, že to lze. Petru Vyhnalovi se zúžit hlasování na Heliosu pro konkrétní skupinu nepodařilo. Tak jen varuji a sdílím, co jsem prověřila já.
Připojuji se k prosbě, aby bylo jasné, jakým způsobem se pak tedy bude hlasovat.

Zároveň, aby se předešlo protestům a rušení celé věci, rád bych Tě poprosil, Martine, pokud bys mohl ujasnit:
  1. do kdy se podávají nominace/kandidátní řeči, tj. kdy je pevný termín uzávěrek, aby někdo nemohl říct, že neměl dost času, byl na dovolené atp.
  2. jakým způsobem bude určen termín schůze (tj. aby se předešlo problémům z minula a všichni věděli, dle jakých lhůt a termínů se bude dělat případná anketa, kolik na ni bude času, s jakým předstihem bude muset být zvolen termín schůze atp., jelikož píšeš "po vzájemné shodě", ale ta minule nestačila, jelikož jsi sám říkal, že nezáleží na tom, jestli s tím členové souhlasí, když to není vyhlášeno podle pravidel, ačkoli vlastně nevím, na jaká pravidla ses odkazoval - hádám JŘ celostátního fóra - ale aby se tedy tomuto předešlo)
Ptám se na to proto, že bych nerad, abychom do toho investovali náš čas a energii, nominovali lidi a psali své náměty atp., jako předtím, a nakonec to vše šlo vniveč.

Díky.
Termín není určen, předpokládám, že se zde vyjádří všichni, jelikož je nás jen deset. Protestovali jsme já, a Jenda, ostatní by tedy měli být připraveni své potřebné napsat již teď, tedy až si to přečtou. Očekávám ještě diskusi s kandidáty.

V současné chvíli jsem ještě nedohledal, jak se má hlasovat o předsedovi a místopředsedech, až to najdu ve stanovách, doplním to. Pro samotné jednání o kandidátech to ale není potřebné, probíhající nominace a kandidování to tedy nezdržuje.
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od anonym39320 »

Ida.Chuchlikova píše: 04 kvě 2018, 08:38 Zdravím
nominuji následující jablonecké Piráty do předsednictva (postupně, aby šlo jednotlivé příspěvky palcovat):

na předsedu MS
Lukáš Lev Červínka
Předně bych rád poděkoval Idě za důvěru (a za všechnu energii, pomoc a spolupráci při zakládání MS a společné práci pro jablonecké Piráty) a přijal její nominaci.

Dovolím si sem vložit, co jsem napsal v předešlém vlákně k volbě předsednictva (ač v upravené verzi):

Když jsme s Idou a Martinem rozjeli proces založení MS, šel jsem do toho s tím, že bych se rád na fungování MS, a práci předsednictva, podílel a to platí. Ukázalo se, že založení MS a vytvoření návrhu organisační struktury není právě jednoduché, ale o to více mě potěšilo, když se to mezi Piráty setkalo s kladnou odezvou a úspěšně se to podařilo dotáhnout do konce. Zároveň jsem si tím potvrdil, že bych rád jablonecké sdružení někam posunul, pomohl jej rozjet, zorganizovat pořádnou kampaň a vykopnout je do zastupitelstva s pořádným výsledkem, který si zaslouží a rád bych tak učinil z předsednictva.

V předsednictvu bych se rád chopil vedení mediálního týmu, jelikož si myslím, že se v Jablonci odvádí obrovské množství práce, o které ale nikdo neví a není veřejnosti prozatím dostatečně prezentovaná. Jako Piráti máme v Jablonci obrovský potenciál, ale bez pořádného mediálního obrazu jej nemáme šanci využít. Proto bych rád zapracoval na:
  • pravidelné prezentaci formou tiskovek (připravil by se plán mediálních výstupů vždy na následující týden tak, aby každý mohl navrhnout včas zařazení tématu/události a tiskovka mohla být mediálním týmem připravena a zveřejněna v předem daný den),
  • kontaktování regionálních médií, kterým by měly být naše výstupy zasílány, abychom oslovili více občanů,
  • vytvoření příslušných webovek MS na krajských internetových stránkách,
  • náležité propagaci MS, jeho akcí, událostí a práce (včas propagovat akce, které se nyní budou, či by měly, začít dít) na FB, WWW, prostřednictvím médií,
  • a samozřejmě na přípravách na kampani.
V souvislosti s kampaní bych rád z pozice předsedy otevřel diskusi nad volebním manažerem pro Jablonec, který by měl vzejít z otevřeného výběrového řízení, měl by být profesionálem, který již kampaně organizoval, a který by nám měl umožnit vytěžit maximum z potenciálu, který v Jablonci je.

V obecné rovině bych byl rád, kdyby volba předsednictva vedla k efektivní dělbě práce, za kterou budou vedoucí jednotlivých týmů odpovídat. K nastavení dlouhodobých mechanismů a procesů práce a komunikace, které budou fungovat i po volbách a nezávisle na tom, kdo bude právě v předsednictvu, a umožní plnou zastupitelnost kohokoli a předejdou komunikačnímu šumu, případně dokonce vnitřním třenicím vycházejícím z nejasnosti kdo co dělá a komu se z plnění takového úkolu zodpovídá. S tím souvisí i schopnost MS přitáhnout nové členy, sympatizanty a podporovatele a především ukázat těm současným, že má smysl, aby investovali svůj čas a energii do spolupráce s Piráty a že jsme schopni věci dotahovat do konce.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se zapojili do práce MS či se zapojit plánují.
Naposledy upravil(a) anonym39320 dne 04 kvě 2018, 10:13, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 2):
Martin.Rejman, Jan.Polak
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS JBC 1/2018 - Ustavující schůze a volba předsednictva

Příspěvek od anonym39320 »

Martin.Rejman píše: 04 kvě 2018, 09:41 Termín není určen, předpokládám, že se zde vyjádří všichni, jelikož je nás jen deset. Protestovali jsme já, a Jenda, ostatní by tedy měli být připraveni své potřebné napsat již teď, tedy až si to přečtou. Očekávám ještě diskusi s kandidáty.

V současné chvíli jsem ještě nedohledal, jak se má hlasovat o předsedovi a místopředsedech, až to najdu ve stanovách, doplním to. Pro samotné jednání o kandidátech to ale není potřebné, probíhající nominace a kandidování to tedy nezdržuje.
OK, rozumím. Dík za info.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“