KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Kralovehradecky kraj

Odpovědět
Petr.Jenista
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: zeměměřič, starosta
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Petr.Jenista »

Uchazeč o kandidaturu: Petr Jeništa

Ahoj Pirátky a Piráti

Pokud uznáte, že je to podpora, rád Vás podpořím tím, že budu na některé ze zadních pozic krajské kandidátky.

Jmenuju se Petr Jeništa, je mi 42, jsem: táta, manžel, venkovan, cyklista, běžkař, volejbalista, zeměměřič, teď zrovna na chvíli starosta

Celý život se motám v něčem neziskovém a dobrovolnickém - sportovní spolky, pomoc na povodních, pořádání akcí, vesnický život. Za trest se mi v roce 2010 stala ta nehoda, že jsem byl zvolen starostou ve Velké Jesenici. Od té doby se o naší vesnici snažím starat jak nejlíp umím a jak mi čas, děti a manželky (průběžně) dovolují. Velká Jesenice má 750 obyvatel, školu do páté třídy, školku, vodovody, kanalizaci s kořenovou čističkou, cesty, pomníky, spolky,... a roční rozpočet kolem 12 milionů, ze kterého dokážeme nejmíň 5 nepoužít na běžné výdaje, ale nechat si je na investice a dlouhodobé záměry.

Na suchý popis mojí práce se můžete podívat do mého pracovního deníku na stránkách obce.
Na výsledky mojí práce se můžete přijet podívat k nám a klidně se i někoho ve vsi zeptat.

Jelikož mě vůbec neznáte a máte o mě rozhodnout, zkusím se vychválit. Ale bude to delší...

Proč chci kandidovat za Piráty?
Chci podpořit Piráty. Zatím určitě ne členstvím ve straně. Na to se navzájem známe málo. Alespoň gestem.Piráti mi připadají jako dost velcí blázni na to, aby měli nekonformní postoje, chtěli vše vysvětlit a nenechali se opít rohlíkem, nešli do směnných kamarádkšeftů (já schválím Tobě, Ty mně). Pirátské struktury a prostředí mi dávají naději, že když už někdo propadne kouzlu politiky jako prostředí pro bezpracný příjem a nečisté záměry, že bude odhalen, zostuzen a vypoklonkován ;-).

Proč chci kandidovat?
Protože se mi plno věcí ve velké politice nelíbí a krajskou kandidaturu beru jako pomoc těm, kteří se s tím snaží dělat něco blízkého mně. Protože si myslím, že i na Kraji by se některé věci měly dělat jinak. Takže tímto nabízím své zkušenosti, poradní hlas a podněty jak osobní, tak obecní. Protože každý kdo chce, ten může. Protože každý kdo umí a může, ten by měl.

Co umím, čemu rozumím?
Umím měřit zeměkouli a kreslit ji do mapy. Docela rozumím stavebnictví, hlavně dopravním stavbám. Deset let sbírám zkušenosti tím, že u nás řídím provoz vodovodů a kanalizací, plánuju investice, počítám vodné a stočné, předávám praktcké zkušenostech s obecní kořenovou čističkou. Už snad trochu rozumím principům samosprávy, rozpočtů, hlasování, jednání. Bez větších sympatií, ale taky myslím trochu rozumím dotačním taškařicím. Určitě umím být politicky odvážný. Nebojím se nepopulárních kroků o kterých jsem přesvědčen, že jsou správné. Umím být pomalý - než udělám zásadní rozhodnutí, tak dlouho rozmýšlím, sháním podklady, konzultuji se zastupiteli i veřejností.

Čemu určitě nerozumím(z krajské agendy). Co neumím.
Nikdy jsem se nijak nepotkal s organizací sociální péče, zdravotnictví ani středního školství. Neumím řídit a motivovat lidi, kteří nechtějí. Nejsem dobrý úředník.

Čeho se na kandidatuře bojím?
Že třeba jen díky jménu na něčí kandidátce už nebudu pro lidi na naší malé obci “hele vole”, ale “vy politici”. Že se tím sám pro sebe zavazuju k práci, které bych měl dát nějaký čas a sílu a přitom ani jedno moc nebrat rodině.

. . . tak zvažte. Díky.
Petr Jeník Jeništa

a ještě odpovědi na univerzální dotazy:
Měl by kraj zveřejňovat podklady k jednání zastupitelstva?
Samozřejmě. Jinak veřejnost nemůže hlasování zastupitelů rozumět.

Mělo by být v zápise v rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval?
Samozřejmě. Každý volený zástupce je za svá rozhodnutí zodpovědný. Nesmí se za ně stydět. Musí být schopen je zdůvodnit a měl by být ochoten je vysvětlit.

Jaká by měla být povolební strategie Pirátů v Královéhradeckém kraji?
Prosazovat otevřenost a odpovědnost rozhodování. Chtít vidět do všeho o čem rozhodují. Nedělat krajskou politiku, ale správu kraje.

Je přípustná kumulace uvolněných funkcí u případných koaličních partnerů?
Za své chování si každý zodpovídá sám před sebou a před svými voliči. Pokud někdo funkci má, měl by v ní pracovat. Takže bychom od koaličních partnerů na Kraji měli vyžadovat a kontrolovat objem práce odpovídající uvolnění a odměně. Kontrolu výkonu jejich “jiné” funkce nechme na voličích a spolupracovnících na jejich “jiné” úrovni.

Na kandidáty, kteří již jsou obecními zastupiteli:
a) Vzdáš se v případě zvolení krajským zastupitelem mandátu obecního zastupitele?
Pro můj případ to ještě rozdělím:
a1) Mandát obecního zastupitele - Neplánuju se vzdát. Mandát “obyčejného” Krajského zastupitele by měl být spolu s mandátem “obyčejného” obecního zastupitele zvládnutelný. Dokonce si myslím, že to spojení je výhodné. Agendy se prolínají a navzájem mají jedna v druhé příčinu i důsledek. To je ale zatím teorie. Hodně by záleželo na práci (obživě), která by mě při dvou zastupitelských funkcích živila.

a2) Mandát starosty - Neplánuju se vzdát. Mandát “obyčejného” Krajského zastupitele by měl být spolu s mandátem uvolněného starosty zvládnutelný. Podle objemu zastupitelské práce bych ale nejspíš musel nějakou část obecní agendy a tím i odpovídající odměny přenechat některému z místostarostů. Sice k tomu předpis pro odměny zastupitelů moc smysluplných možností nedává, ale když je jasný cíl, cesta se najde.

b) Vzdáš se mandátu obecního zastupitele v případě, že by ses stal členem rady kraje?
To sice není reálné, ale pro ilustraci odpovím. Pro můj případ to zaserozdělím:
b1) Mandát obecního zastupitele - Neplánuju se vzdát. Mandát “obyčejného” obecního zastupitele by měl být spolu s mandátem Krajského radního zvládnutelný. Ostatní obecní zastupitelé taky chodí do práce na plný úvazek a zastupitelují jen ve volném čase. (Snažím se jim v organizaci práce vyjít vstříc.)

b2) Mandát starosty - Nedokážu si představit souběh dvou výkonných funkcí. Možná bych radši zůstal starostou a nebyl radním, možná bych se vzdal starosty… Musel bych si vybrat, zatím rozhodně nemusím:-)))
Petr Jeník Jeništa

*****************************************************************************************************
Mám moc rád lidi a lidi mě moc baví. Když chtějí dokážou obrovskou spoustu věcí.

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo
Profese: technicko obch. poradce - strojírenství
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Příspěvek od Pavel.Vrbicky »

Registruji zájem Petra Jeništy kandidovat a děkuji. Petře sleduj další průběh hlasování, určitě se na tebe dostane.

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo

Vyhlašuji výsledky hlasování o 10. až 15. místo na kandidátní listinu do krajských voleb - 1.kolo.
Hlasovalo 16 lidí, do druhého kola postupují kandidáti s 9 a více hlasy. Hlasování dopadlo takto:
Jan Zeman 15
Stanislav Štipl 14
Ondřej Čalovka 14
Tomáš Unger 13
Dušan Plch 12
Michal Čepelka 11
Dušan Kořínek 10
-------------------------------
Štěpán Svoboda 8
Viktor Petera 7
Kamil Kubica 6
Karel Ficenec 6
Alexander Salák 2
Zdržuji se proti všem 0

Gratuluji všem, kdo postoupili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 3):
jaroslav.dvorsky, Lubomir.Spacek, Arnost.Stepanek

Pavel.Volk
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Volk »

Gratuluji vybraným.

p.s. už to alespoň odsejpá ;)

Pavel.Vrbicky píše:
04 bře 2020, 21:42
Vyhlašuji výsledky hlasování o 10. až 15. místo na kandidátní listinu do krajských voleb - 1.kolo.
Hlasovalo 16 lidí, do druhého kola postupují kandidáti s 9 a více hlasy. Hlasování dopadlo takto:
Jan Zeman 15
Stanislav Štipl 14
Ondřej Čalovka 14
Tomáš Unger 13
Dušan Plch 12
Michal Čepelka 11
Dušan Kořínek 10
-------------------------------
Štěpán Svoboda 8
Viktor Petera 7
Kamil Kubica 6
Karel Ficenec 6
Alexander Salák 2
Zdržuji se proti všem 0

Gratuluji všem, kdo postoupili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvek:
jaroslav.dvorsky

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo

Zahajuji hlasování o 10. místo na kandidátní listinu do krajských voleb. Toto je druhé kolo, vybíráme vhodného kandidáta.
Hlasujte zde

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo

Bylo ukončeno hlasování o 10. místo na kandidátní listině do krajských voleb (druhé kolo, hlasováním jsme vybrali vhodného kandidáta).

Hlasovalo 24 lidí. Výsledek hlasování:

Ondřej Čalovka 5
Dušan Kořínek 5
Tomáš Unger 4
Dušan Plch 4
Michal Čepelka 3
Jan Zeman 2
Stanislav Štipl 1

Dušan Kořínek a Ondřej Čalovka získali stejný počet hlasů, proto rozhoduje počet hlasů z prvního kola. V prvním kole dostal Ondra 14 hlasů a Dušan 10 hlasů.

Gratuluji Ondrovi k obsazení 10. místa. Ostatní postupují do dalšího hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Volk, Ondrej.Calovka, jaroslav.dvorsky, Jana.Patkova

Ondrej.Calovka
Profese: adiktolog, sociální pracovník
Dal poděkování: 78 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Calovka »

Dekuju, vazim si toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Calovka za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Volk, jaroslav.dvorsky, Stepan.Svoboda

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo

Zahajuji hlasování o 11. místo na kandidátní listinu do krajských voleb. Toto je druhé kolo, vybíráme vhodného kandidáta.
Hlasujte zde

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo

Bylo ukončeno hlasování o 11. místo na kandidátní listině do krajských voleb (druhé kolo, hlasováním jsme vybrali vhodného kandidáta).

Hlasovalo 20 lidí. Výsledek hlasování:

Dušan Kořínek 7
Tomáš Unger 5
Dušan Plch 5
Michal Čepelka 2
Jan Zeman 1
Stanislav Štipl 0

Gratuliji Dušanu Kořínkovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Svoboda, jaroslav.dvorsky

Pavel.Volk
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Volk »

V klidu, teď bude na hlasování času dost.

Jenom možná by bylo dobré zařadit do předvolební debaty i variantu, kdy po krajských volbách ( budou-li) bude stav veřejných financí a společnosti jiný než jaký známe dosud. Nechci sejčkovat, ale...
Pavel.Vrbicky píše:
14 bře 2020, 08:29
Hlasování o 11. místo na kandidátní listinu do krajských voleb bylo uzavřeno včera večer (nestihl jsem to sem napsat). Výsledky budou brzy zveřejněny.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“